لیست 25 تایی قوی‌ترین اعضای تیم انتقام‌جویان در تاریخ کمیک‌های مارول

اگر طرفدار کمیک و فیلم‌های کمیکی MCU باشید، قطعا با تیم انتقام‌جویان آشنا هستید. بعد از خلق این تیم توسط استن لی افسانه‌ای و جک کربی در سال 1963، انتقام‌جویان به مرور زمان به محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین تیم ابرقهرمانی بر روی زمین تبدیل شدند. با وجود اعضای اصلی تیم مثل واسپ، مرد مورچه‌ای، مرد آهنی، ثور و هالک، گروه انتقام‌جویان پیوسته طی تاریخچه 55 ساله‌‌اش میزبان صدها ابرقهرمان و حتی گاهی اوقات شخصیت‌هایی شرور بود.

اکنون با اکران فیلم‌هایی چون انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) و انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) گروه انتقام‌جویان در اوج محبوبیت خود قرار دارد. با توجه به صحبت‌های زیادی که راجع‌به گروه انتقام‌جویان می‌شود، طبیعی است که طرفداران در مورد اینکه کدام یک از اعضای این تیم قدرتمندتر هستند بحث کنند.

طی این مطلب قصد داریم 25 مورد از قدرتمندترین انتقام‌جویان تاریخ را به شما مخاطبان پروشات معرفی کنیم. با ما همراه باشید.


25. مرد عنکبوتی (Spider-Man)

اگرچه مرد عنکبوتی یکی از دوست‌داشتنی‌ترین ابرقهرمانان جهان است، اما عمده شهرت او در درجه اول به‌دلیل سلطه بر خیابان‌ها است. مرد عنکبوتی طی اکثر طول روز مشغول گشت‌وگذار در شهر نیویورک و جلوگیری از سرقت‌های مختلف است. اما با توجه به تعداد دفعاتی که این ابرقهرمان کل سیاره را نجات داد لایق احترام بیشتری است.

در واقع مرد عنکبوتی در ابتدا چندین بار از عضویت در تیم انتقام‌جویان محروم شد. پیتر پارکر که به‌واسطه گاز یک عنکبوت رادیواکتیو به مرد عنکبوتی تبدیل شده بود، قدرت‌هایی شبیه به قدرت همین جانور را کسب کرد. او قادر است به‌طور متوسط در طول روز وزنی 10 الی 15 تنی را تحمل کند. او همچنین می‌تواند وزنی تا حدود 25 تن را بلند کند.

علاوه‌بر این مرد عنکبوتی دارای لیست بلندی از قدرت‎‌های ابرانسانی دیگر مانند چابکی، قدرت عکس‌العمل فوق‌العاده، استقامت، پایداری و سرعت بسیار بالا است. البته قبل از تمام این‌ها نباید حس‌های مفید عنکبوتی، دوام چشمگیر و قدرت بهبود سریع او را نیز فراموش کنیم.


24. کاپیتان آمریکا (Captain America)

شاید کاپیتان آمریکا نسبت به دیگر ابرقهرمانان موجود در این لیست دارای قدرت‌های ابرقهرمانی وسیعی نباشد. اما این موضوع نمی‌تواند مانع آن شود که این ابرقهرمان را یکی از نیرومندترین ابرقهرمانان دنیای مارول محسوب نکنیم. بعد از موفقیت در برنامه ابر سرباز (Super Soldier Program)، استیو راجرز به قدرت‌ زیادی رسید و بدنش به اوج نیرویی که یک انسان می‌تواند داشته باشد دست پیدا کرد.

این موضوع نه‌تنها باعث شد کاپیتان آمریکا به‌شکل دیوانه‌واری از بقیه انسان‌ها قدرتمندتر باشد (او قادر است وزنی تا حدود نیم تن را بلند کند)، بلکه باعث شد دارای سرعت، چابکی و دوام زیادی نیز باشد. او همچنین می‌توانست خیلی سریع‌تر از حد معمول از آسیب‌ها و جراحت‌ها بهبود یابد.

استیو راجرز با سپر ویبرانیومی تقریبا فناناپذیرش یک نیروی واقعی محسوب می‌شود که می‌توان بر روی او حساب کرد. این سپر قادر است ضرباتی سنگین مانند ضربات میولنیر را جذب کرده و به‌عنوان سلاحی دفاعی و هجومی مورد استفاده قرار گیرد. سپر راجرز ثابت کرد که می‌تواند به زره مرد آهنی نیز آسیب وارد کند.

این شکیبایی و قدرت ذهنی کاپیتان آمریکا است که او را از بقیه کاراکترهای کمیک‌های مارول جدا می‌کند. سرسختی و قدرت اراده این ابرقهرمان باعث می‌شود تا او در هر موقعیتی پیروز شده و سربلند خارج شود. این توانایی‌ها درکنار سال‌ها تجربه و مهارت در مبارزه، کاپیتان آمریکا را بالاتر از ابرقهرمانان زیادی قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید: 25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر


23. لوک کیج (Luke Cage)

پس از دستگیری و قرار گرفتن در زندان به‌علت جرم مرتکب نشده، کارل لوکاس (که بعد با نام لوک کیج معروف شد) داوطلبانه وارد آزمایشی خطرناک به رهبری دکتر نوآه بورستین در زندان سیگیت شد. این آزمایش بر پایه آزمایش ابر سرباز کاپیتان آمریکا انجام شد. اما افسر پلیس آلبرت راکهام به‌دلیل کینه و مشکل نژادپرستی که با کیج داشت باعث اختلال در روند این آزمایش شد.

لوک از این آژمایش جان سالم به  در برد، اما به پوستی کاملا غیرقابل‌نفوذ دست پیدا کرد که در مقابل شلیک گلوله، سلاح‌های تیز، حملات شیمیایی، فشار زیاد و دما کاملا مقاوم بود. در همین حال لوک به سطح بالایی از قدرت مافوق بشری نیز دست پیدا کرد. این ابر قهرمان با مقاومت در مقابل ضربه‌هایی سنگین و قدرت بسیار زیاد برای بلند کردن اجسام یکی از جنگجوهای بزرگ کمیک‌های مارول محسوب می‌شود.

کیج همچنین یک مبارز همه‌کاره است که بر هنرهای رزمی گوناگونی تسلط دارد. این سبک مبارزه‌ای و تسلط باعث می‌شود تا کیج به‌شکل موثرتری از قدرت خود استفاده کرده و به ابرقهرمانی قدرتمندتر تبدیل شود. این شخصیت ابتدا در کمیک شماره یک «قهرمان برای استخدام» (Hero for Hire) به طرفداران معرفی و خیلی زود به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول خود را ثابت کرد. او درنهایت چندین بار وارد تیم‌هایی بزرگ مانند Avengers، Defenders و Thunderbolts شد.


22. ولورین (Wolverine)

مسلح به چیزی فراتر از پنجه‌هایی فلزی و قدرت بهبود بسیار سریع باعث شد تا ما ولورین را یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول بدانیم. او با داشتن مهارت‌هایی بی‌همتا نسبت به دیگر ابرقهرمانان مارول، برای مدتی در گروه‌های انتقام‌جویان، مردان ایکس و ایکس-فورس فعالیت داشت. او همچنین مدتی سرپرست مدرسه جین گری نیز بود. ولورین همچنین از محبوبیت خاصی در بین طرفداران مارول و حتی برخی طرفداران DC برخوردار است.

البته ممکن است در نگاه نخست قدرت‌های ولورین بسیار ابتدایی به‌حساب بیایند. اما در واقع این قدرت‌ها باعث شدند تا او به یکی از نیرومندترین مبارزهای مارول تبدیل شود. در حالی که بسیاری از کاراکترهای مارول برای بهره‌وری از قدرت بهبودی خودشان به زمان زیادی نیاز دارند، فیزیولوژی ولورین به‌شکلی است که به او اجازه می‌دهد تنها طی چند ثانیه به بهبودی برسد. این ویژگی باعث می‌شود تا او بتواند در مقابل کشنده‌ترین موجودات جهان مارول قرار بگیرد.

علاوه‌بر آن نباید اسکلت پوشیده شده از آدامانتیوم ولورین را نیز فراموش کنیم. این ویژگی باعث می‌شود تا ولورین در مقابل ضربات سهمگین آسیب‌ناپذیر باشد، بر میزان قدرتش افزوده شود، به‌راحتی پوشش‌های فلزی را خرد کند، ستون‌های بتنی بزرگ را از بین ببرد و حتی گردن یک دایناسور را نیز بشکند.

آدامانتیوم بر روی پنجه‌های ولورین نیز قرار دارد که باعث می‌شود این ابرقهرمان بتواند هر چیزی را مانند کَره برش دهد. چیزی که ممکن است راجع‌به لوگان متوجه نشده باشید توانایی بالای او به‌عنوان یک جنگجو است. او را به‌راحتی می‌توان یکی از بااستعدادترین مبارزان جهان مارول توصیف کرد. او با تسلط بر هنرهای رزمی و با استفاده از پتانسیل خشمش یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای مارول محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول


21. نیمور (Namor)

بنا به‌دلایلی معمولا اینکه نیمور دارای چه میزان قدرت خالص است به‌راحتی فراموش می‌شود. زیرا ظاهرا بسیاری از نویسندگان جهت نشان دادن قدرت حقیقی این کاراکتر عقب‌نشینی می‌کنند. به‌عنوان یکی از نخستین شخصیت‌های مارول در کتاب‌های کمیک، کاراکتر نیمور ابتدا در هفته‌نامه شماره یک Motion Picture Funnies در سال 1939 ظاهر شد. (یعنی 23 سال قبل از آنکه این کمپانی راهش را با کاراکترهایی چون مرد عنکبوتی و هالک شگفت‌انگیز ادامه دهد.)

نیمور که یک میوتانت انسانی است همیشه مقدر به عظمت بود. او در نهایت به پادشاه آتلانتیس تبدیل شد. نیمور به‌عنوان یکی از ابرقهرمانان قدرتمند نه‌چندان دوست‌داشتنی مارول شناخته می‌شود. او به‌طرز شگفت‌انگیزی قدرت بسیار بالایی در زیر آب داشت و سطح قدرتش باعث می‌شد تا بسیاری این ابرقهرمان را یکی از نیرومندترین ابرقهرمانان دنیای مارول بدانند. نیمور قادر بود در نبردهای سنگین مقابل قهرمانانی چون تینگ، ثور و حتی هالک قرار بگیرد.

او حتی قادر بود پرواز کند که این ویژگی‌ها در کنار ویژگی‌هایی چون قدرت، سرعت و پایداری‌اش باعث شد تا در این لیست جایگاهی ویژه داشته باشد. تنها دلیلی که باعث شد نیمور جایگاه بهتری در لیست نداشته باشد آن است که قدرت او بعد از خروج از آب به‌سرعت کاهش می‌یابد و این یک نقطه‌ضعف بزرگ برای این ابرقهرمان محسوب می‌شود. حدود دو سال بعد از معرفی نیمور در کمیک‌های مارول، DC نیز کاراکتر آکوامن که تا حدودی شبیه نیمور بود را خلق کرد.


20. والکیری (Valkyrie)

والکیری برای نخستین‌بار در کمیک شماره 83 «انتقام‌جویان» در سال 1970 به طرفداران معرفی شد. او به‌عنوان یک والکیریور (Valkyrior، گروهی متشکل از 9 جنگجوی زن قدرتمند که به عنوان الهه‌های ازگارد بر اسب‌های بالدار سوار بودند) برای اودین خدمت می‌کرد. شخصیت والکیری بر اساس شخصیت حماسی براین‌هلد (Brunnhilde) در اساطیر اسکاندیناوی خلق شد. به‌عنوان یک آزگاردی توانایی‌های جسمی این قهرمان نه‌تنها از انسان‌های معمولی، بلکه از دیگر آزگاردی‌ها نیز بیشتر است. همین موضوع نیز باعث شده تا او دارای قدرت، سرعت، چابکی و پایداری بسیار بالایی باشد.

او همچنین می‌تواند خود و دیگران را از سرزمین مرگ منتقل کند. این توانایی باعث می‌شود تا او قادر باشد برگزیننده کشتگان را اطراف اشخاصی که مرده‌اند ببیند. توانایی‌های والکیری به‌عنوان یک جنگجو در میان مردمانش بی‌نظیر است. (البته احتمالا به‌جز لیدی سیف) او با شمشیر جادویی‌اش “دراگون‌فنگ” بسیار خطرناک و مرگبار می‌شود.

این شمشیر از دندان یک اژدها و توسط یک موجود عرفانی به‌نام Kahji-Da ایجاد شد. دراگون‌فنگ نه‌تنها در مقابل آسیب‌های مختلف مقاوم و شکست‌ناپذیر است، بلکه می‌تواند چندین شکل از جادو را نیز خنثی کند. همین ویژگی‌ها نیز باعث می‌شود این سلاح نقش مهمی در ماجراجویی‌های والکیری ایفا کند. والکیری علاوه‌بر شمشیرش، یک اسب بالدار به‌نام آراگورن نیز دارد که دارای هوشی بهبود یافته است. هوش این اسب باعث می‌شود تا این موجود در نبردها درکی متقابل با والکیری داشته باشد. همین ویژگی این زوج را در کنار یکدیگر بسیار خطرناک می‌کند.

والکیری به‌عنوان یکی از اعضای کلیدی گروه Defenders خدمت می‌کرد. او سپس گروه محرمانه انتقام‌جویان را که شامل ابرقهرمانانی چون کاپیتان آمریکا، بیست، مرد مورچه‌ای، شارون کارتر، بیوه سیاه، مون لایت و نوآ می‌شد تشکیل داد.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین موجودات کیهانی در دنیای مارول، از استرنجر تا والای همگان


19. هالک-دخت (She-Hulk)

بعد از تزریق خون پسرعمویش بروس بنر، جنیفر والترز به قدرت‌های هالک-دخت دست پیدا کرد. قدرت‌های این ابرقهرمان با وجود اندک تغییراتی بسیار شبیه به قدرت پسرعمویش هالک است. او به‌سرعت دنیای مارول را به تسخیر خود درآورد. جنیفر والترز از همان ابتدا با معرفی در کمیک شماره یک «هالک-دخت وحشی» (Savage She-Hulk) در سال 1980 ثابت کرد موجودی فراتر از نسخه زن هالک است.

دقیقا به‌مانند دردویل، جنیفر یک وکیل موفق است که با استفاده از روحیه تیز قانونی‌اش به دفاع از دیگران می‌پردازد. به‌عنوان پرمشغله‌ترین زن روی زمین جنیفر نه‌تنها یک وکیل بود، بلکه در گروه‌هایی چون Avengers، Defenders، Heroes for Hire، S.H.I.E.L.D.، the Future Foundation، A-Force و Fantastic Four نیز حضور داشت.

هالک-دخت قدرت‌هایی شبیه به هالک دارد که با افزایش میزان عصبانیتش افزایش می‌یابد. چیزی که جنیفر را از پسرعمویش جدا می‌کند توانایی‌اش در حفظ هوش به‌هنگام تبدیل شدن است. برخلاف قدرت فیزیکی کمتر هالک‌-دخت نسبت به هالک، او دارای کنترل بیشتری بر روی موجود خشمگین درونش است. علاوه‌بر آن هالک-دخت توسط گامورا (یکی از مرگبارترین زنان این دنیا) آموزش دیده و به‌کمک کاپیتان آمریکا به یک رزمنده ماهر تبدیل شد.


18. آرس (Ares)

در حالی که جهان مارول پر از خدایان گوناگون است، اما تنها تعداد کمی کاراکترهای افسانه‌ای وجود دارند که به‌مانند آرس قدرتمند هستند. او ابتدا در سال 1966 به‌عنوان شخصیتی شرور در کمیک شماره 129 «ثور» (Thor) به طرفداران معرفی شد. آرس به‌عنوان خدای جنگ شناخته می‌شود؛ این یعنی او زندگی می‌کند تا بجنگد و در این امر بسیار ماهر است.

سپس تصمیم بر آن شد این کاراکتر به‌عنوان یک ضدقهرمان راه خود را ادامه دهد. مارول درنهایت آرس را وارد گروه انتقام‌جویان کرد. او در این گروه با قدرت، جاودانگی، پایان‌ناپذیری و مهارت‌های گوناگونش در جنگیدن به یکی از غیرقابل‌توقف‌ترین اعضای تیم تبدیل شد. به‌جز پدرش زئوس، آرس قدرتمندترین فرد بین دوازده ایزد المپ‌نشین محسوب می‌شود. او با قدرت و مهارتش در جنگیدن می‌تواند در مقابل قدرتمندترین موجودات دنیای مارول قرار بگیرد و به‌راحتی کاراکترهایی چون ساکار را در حوزه قدرت مطلق شکست دهد.

آرس در مقابل آسیب‌های گوناگون بسیار مقاوم است. به‌طور مثال او در برابر سلاح‌ها، ماشین‌های جنگی سنگین و حتی انفجار هسته‌ای می‌تواند مقاوم بماند. علاوه‌بر توانایی فیزیکی‌اش، آرس استاد استفاده از سلاح‌های گوناگون است. او برای انجام مبارزات به بهترین شکل ممکن از سلاح‌های خاص و بی‌نظیری استفاده می‌کند. از جمله مهم‌ترین این سلاح‌ها می‌توان به تبرش (که قادر است هر چیزی را برش دهد) و یک تفنگ خاص اشاره کرد که گلوله‌های آن می‌تواند آسیبی جدی به رقیبش هرکول وارد کند.


17. هرکول (Hercules)

هرکول یک نیمه‌خدا و برادر ناتنی آرس است که به‌راحتی می‌توان او را یکی از قدرتمندترین موجودات دنیای مارول محسوب کرد. او فرزند زئوس و یک زن فانی بود که به‌دلیل قدرت بسیار زیادش نزد پدرش بسیار محبوب بود. این موضوع نیز باعث برانگیخته شدن حس حسادت در آرس و آغاز دشمنی او با این کاراکتر شد.

هرکول ابتدا در شماره یک مجله «سفر به درون رمز و راز» (Journey Into Mystery) به‌عنوان شخصیت مکمل حماسه ثور معرفی شد. او قبل از دریافت نقشی اصلی در دنیای مارول برای مدت زمانی در تیم‌های Avengers، Defenders، Champion و God Squad فعالیت داشت.

درست به‌مانند همتای افسانه‌ای خود، هرکول نیز دارای قدرتی فوق‌العاده است که نمی‌توان حدی برای آن مشخص کرد. او قادر است به‌راحتی موجودات قدرتمند کهکشان مانند موج‌سوار نقره‌ای را شکست دهد و حتی در مقابل مشت‌های سنگین هالک مقاومت کند. درمیان تاثیرگذارترین شاهکارهای هرکول می‌توان به توانایی او در کشیدن جزیره منهتن اشاره کرد. قدرتمندترین سلاح هرکول گرز طلایی او محسوب می‌شود که از جنس فلز آدامانتین (نباید با آدامانتیوم اشتباه گرفته شود) است و به‌لحاظ پایداری شبیه میولنیر است.


16. کوازار (Quasar)

وندل وون بعد از موفقیت در خنثی کردن حمله شرورانه AIM، پی برد که می‌تواند با استفاده از انرژی خالص سازه‌های محکمی را خلق کند. او تصمیم گرفت با قدرت‌های جدیدش با نام کوازار (در فارسی قیصر هم خوانده می‌شود) به‌عنوان یک ابرقهرمان فعالیت کند. کوازار در نهایت توسط Eon محافظ کهکشان استخدام شد تا از نهایت پتانسیل قدرتش استفاده کند.

قدرت‌های این ابرقهرمان به او اجازه می‌داد تا با دسترسی به منطقه کوانتومی اسرارآمیز و ورود به انرژی درونی آن، انفجارهایی از حرارت و نیرو را رقم بزند. این ویژگی‌ها همچنین باعث می‌شد کوزار قادر باشد به کمک همین حوزه‌های انرژی سازه‌های ساده و پیچیده‌ای را خلق کند.

این سازه‌ها می‌توانند در هر جایی، از دستگاه‌های پیشرفته تا سپرهای اساسی مورد استفاده قرار بگیرند. سازه‌های موردنظر به‌حدی مقاوم هستند که در مقابل انفجارهای هسته‌ای و یک حمله از گالاکتوس مقاوم باشند. کوزار استاد دستکاری و هدایت انرژی است. او با استفاده از این توانایی می‌تواند یک انفجار 100 مگاتونی را ایجاد کند؛ ولی معمولا هیچ‌گاه چنین کاری را انجام نمی‌دهد.

وندل با استفاده از قدرت‌هایش قادر به منتقل کردن، شناسایی انرژی و دسترسی به طیف الکترومغناطیسی است. او یکی از گمنام‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


15. نوآ (Nova)

اگرچه در طول سالیان مختلف کاراکترهای زیادی تحت پوشش نوآ قرار گرفتند، اما ریچارد ریدر محبوب‌ترین و البته قدرتمندترین تجسم این کاراکتر محسوب می‌شود. او در کمیک شماره یک «مردی به‌نام نوآ» (The Man Called Nova) به‌عنوان یک نوجوان دبیرستانی به طرفداران معرفی و به‌شکل غیرمنتظره‌ای به‌عنوان جانشین رومن دی (یکی از اعضای آژانس بین کهکشانی اجرای قانون که با نام گروه نوآ شناخته می‌شوند) انتخاب شد.

به‌عنوان یکی از اعضای این آژانس، ریدر قسمتی از قدرت‌های نیروی نوآ را دریافت کرد و با استفاده از آن تبدیل به‌ ابرقهرمانی به‌نام نوآ شد. او راه خود را جهت رسیدن به درجات بالای گروه نوآ آغاز کرد و سرانجام توانست به‌صورت رسمی به بالاترین مقام این گروه دست پیدا کند. این اتفاق باعث شد قدرت‌های او نیز به‌شکلی تاثیرگذار بهبود یابد.

علاوه‌بر قدرت پرواز، پایداری بالا و قدرت نامحدود، نوآ می‌تواند با جذب انرژی آن را به‌صورت تیر یا انفجار برگرداند. ریچارد ریدر یکی از وفادارترین محافظین کهکشان بود که در نهایت با گیر انداختن خود و تانوس در جهان Cancerverse فداکاری‌ قهرمانانه‌اش را به همه ثابت کرد. البته بعدا با قدرت خالص نیروی نوآ، یک روش برای فرار از این مهلکه برای او ارائه شد.


14. مرد آهنی (Iron Man)

به‌لطف وضعیت مرد آهنی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول، برخی قدرت‌های نشان داده شده این کاراکتر را بیش‌ازحد می‌دانند و او را تنها اساسا مردی در یک لباس آهنی تصور می‌کنند. چیزی که بسیاری از افراد ممکن است ندانند آن است که این کاراکتر در کمیک‌ها حتی قدرتمندتر نیز هست. اجازه دهید از این بحث فاصله بگیریم. تونی استارک احتمالا دارای گسترده‌ترین ذهن در بین تمام افراد دنیای مارول است.

این ویژگی به او اجازه داد تا سلاح‌های مختلف و زرهی محکم را برای مرد آهنی ایجاد کند. زره او به‌اندازه فینیکس باستر که طی کمیک «انتقام‌جویان در مقابل مردان ایکس» (Avengers vs. X-Men) نیروی فینیکس را به پنج قسمت تقسیم کرد قدرتمند بود. این زره باعث می‌شد او به هر شکلی از حریفان خود پیشی بگیرد.

زره مرد آهنی اساسا دارای سلاح‌های پیشرفته با توانایی تطبیق‌پذیری بالا بود که به استارک اجازه می‌داد در مقابل تهدیدها و خطرات گوناگون راه‌حل‌های مختلفی داشته باشد. علاوه‌بر پرواز کردن، سرعت بالا و دوام، این زره قدرت فوق‌العاده‌ای را نیز به تونی اعطا می‌کند. او با همین قدرت‌ها توانست صدماتی جدی به شخصیت‌هایی قدرتمند مانند هالک سرخ وارد کند. استارک با استفاده از این زره فوق‌پیشرفته یکی از قدرتمندترین فناوری‌های دنیای مارول را کنترل می‌کند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


13. ویژن (Vision)

یکی از اعضای کلیدی گروه انتقام‌جویان کاراکتری رنگارنگ و اندرویدی به‌نام ویژن است که توسط ربات شرور اولتران ایجاد شد. او ابتدا در سال 1968 طی کمیک شماره 57 «انتقام‌جویان» (The Avengers) به طرفداران معرفی شد. او با هدف خدمت به اولتران برای جنگیدن علیه انتقام‌جویان ایجاد شد. ذهن ویژن بر پایه الگوی ذهنی مرد شگفت‌انگیز است که همین موضوع باعث شده او دارای شخصیت انسانی‌تری باشد.

این ویژگی انسانی ویژن باعث شد او درنهایت قانع شود در مقابل ارباب خود قرار گرفته و وارد تیم انتقام‌جویان شود. او خیلی سریع به‌یکی از نمادهای برتر این تیم تبدیل شد. ویژن به‌لطف گوهر موجود در سرش می‌تواند انرژی خورشیدی را در قالب انفجارهایی قدرتمند جذب کند و یا ازبین‌ببرد. به‌نظر می‌رسد ویژن همچنین قادر است انواع مختلفی از انرژی‌های موجود در طیف الکترومغناطیسی و امواج مادون قرمز را استفاده کند.

ویژن به‌شکلی ساخته شد که بسیار مقاوم و پایدار باشد. این موضوع به او اجازه می‌داد در مقابل ضربات سنگین برخی از اعضای گروه انتقام‌جویان محکم باشد و آسیبی نبیند. قابل‌توجه‌ترین قدرت این ابرقهرمان به توانایی او برای کنترل تراکم خود بازمی‌گردد. این ویژگی به‌شکل تعجب‌آوری طی سالیان مختلف ثابت کرد که یک قدرت فوق‌العاده است.

ویژن با استفاده از این توانایی می‌تواند حجم خود را افزایش داده و خود را 10 برابر از اورانیوم محکم‌تر کند. این قدرت به او اجازه می‌دهد به‌شکل قابل‌توجهی در مقابل ضربات و آسیب‌های سنگین مصون بماند. علاوه‌بر این ویژن می‌تواند با کنترل تراکم و حجمش پرواز کند، اندازه‌اش را کوچک یا بزرگ کند و یا کاملا غیرقابل ‌مشاهده شود.


12. مرد شگفت‌انگیز (Wonder Man)

یکی از مشکل‌سازترین اعضای گروه انتقام‌جویان که طی کمیک شماره 9 «انتقام‌جویان» (The Avengers) در سال 1964 با او آشنا شدیم سیمون ویلیامز بود. سیمون فرزند سنفورد ویلیامز که کمپانی فناوری پدرش را به‌ارث برد طی رقابت با صنایع استارک شکست خورد. سیمون سپس به‌دلیل اختلاس وجوه مالی شرکتش دستگیر شد و این موضوع باعث شد نفرت او به مرد آهنی تشدید شود. بعد از آن شخصیت شرور یعنی بارون زیمو در نقشه‌ای علیه گروه انتقام‌جویان از سیمون استفاده کرد.

سیمون بعد از دریافت قدرت‌های مختلف از زیمو، خیلی سریع به او خیانت می‌کند و تصمیم می‌گیرد در کنار تیمی که زمانی بر علیه آن می‌جنگید، بجنگد. او به‌اندازه‌ای قوی بود که همزمان به‌تنهایی تهدیدی برای چند انتقام‌جو محسوب می‌شد. گفته شده قدرت مرد شگفت‌انگیز با ثور و احتمالا حتی سنتری نیز همتراز است. طبق نتایج آزمایشات زیمو، مرد شگفت‌انگیز با استفاده از انرژی یونی دارای قدرت فوق‌بشری، استقامت زیاد، سرعت بالا، چابکی، توانایی پرواز و عکس‌العمل سریع بود که باعث می‌شد تبدیل به موجودی فناناپذیر شود.

مرد شگفت‌انگیز می‌تواند شکل‌های مختلف انرژی را جذب کند. او همچنین قادر است انفجارهای انرژی قدرتمندی را طرح‌ریزی کند و حتی می‌تواند در قالب انرژی خالص وجود داشته باشد. او برای زنده ماندن به آب، اکسیژن و غذا نیازی ندارد، اما بااین‌وجود دارای میزان زیادی انرژی در درون خود است.

همچنین بخوانید: تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟


11. هالک سرخ (Red Hulk)

هالک سرخ کاراکتر نسبتا جدیدتری در مقایسه با دیگر کاراکترهای موجود در این مقاله محسوب می‌شود. او ابتدا نزدیک به یک دهه قبل در جلد دوم کمیک شماره 1 «هالک» (Hulk Vol. 2) ظاهر شد. البته در آن زمان هویت واقعی او برای مدتی به‌شکل راز باقی مانده بود.

در نهایت مشخص شد هالک سرخ همان ژنرال تادئوس «تاندربولت» ای. راس (دشمن دیرینه بروس بنر و هالک) است. بعد از درخواست‌های راس که امیدوار بود با افزایش قدرت بتواند در جنگ مقابل هالک پیروز شود، هالک سرخ توسط یک سازمان جنایی به رهبری مودوک ایجاد شد.

طی نخستین حضورش در دنیای مارول، هالک سرخ چندین تن از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول مانند هالک و ثور را شکست داد و حتی از ابرقهرمانانی مثل زن نامرئی، ثاندرا، استورم، بیوه سیاه، هل‌کت، تایگرا و زن عنکبوتی در یک لحظه پیشی گرفت. او خیلی سریع خود را به‌عنوان یکی از قدرتمندترین کاراکترهای مارول به همه معرفی کرد. هالک سرخ در ادامه چرخشی قهرمانانه داشت و به گروه انتقام‌جویان پیوست.

باوجوداینکه احتمالا قدرت پایه هالک سرخ بیشتر از هالک است؛ ولی قدرت این کاراکتر به‌مانند همتای سبز رنگش با افزایش میزان عصبانیت افزایش نمی‌یابد. درعوض هالک سرخ با عصبانی شدن گرمایی خارج می‌کند که پیوسته افزایش می‌یابد. این ویژگی در واقع نقطه‌ضعف هالک سرخ محسوب می‌شود. زیرا افزایش بیش‌ازحد دمای بدن باعث ضعیف شدن او می‌شود.

بزرگ‌ترین نقطه‌قوت هالک سرخ قدرت ذهنی بالای او است. ذهن حساب‌گر و خلاق ژنرال راس در قالب هالک باعث می‌شود این کاراکتر با ترکیب قدرت و خلاقیت به کاراکتری توقف‌ناپذیر تبدیل شود.


10. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

به‌لطف فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) و اتفاقات پیرامون آن، محبوبیت کارول دنورز طی دو سال اخیر بسیار افزایش یافت (البته او از همان ابتدا یکی از دوست‌داشتنی ترین کاراکترهای مارول بود). این کاراکتر ابتدا در کمیک شماره 13 «ابرقهرمانان مارول» (Marvel Super-Heroes) به طرفداران معرفی شد.

قبل از اینکه ژن انسانی کارول به‌شکلی تصادفی طی یک انفجار با ژن مار-ول ترکیب شود، این کاراکتر ابتدا عضو نیروی هوایی آمریکا بود و در ماجراجویی‌های مختلف به کاپیتان مارول اصلی کمک می‌کرد. نتیجه ترکیب این ژن‌ها منجر به تولد یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان کهکشانی دنیای مارول شد.

کارول دنورز طی سالیان مختلف با نام‌های گوناگونی مانند خانم مارول، وربرد و باینری شناخته می‌شد. اما اکنون اکثر افراد او را با نام کاپیتان مارول می‌شناسند. علاوه‌بر قدرت، سرعت و استقامتش کارول قادر است تا شش برابر سرعت صوت پرواز کند. این ویژگی‌ها او را به‌طرز شگفت‌انگیزی قدرتمند ساخته است.

او یکی از بااستعدادترین قهرمانان مارول در حوزه استفاده از انرژی است. این شخصیت می‌تواند با نوک انگشتانش شکل‌های مختلفی از انفجارهای انرژی را ایجاد و همچنین می‌تواند بسیاری از اشکال انرژی را جذب کند. کارول طی زمانی که با نام باینری شناخته می‌شد به توانایی دریافت انرژی دسترسی پیدا کرد. او قادر بود در مقیاسی بسیار بزرگ انرژی را دستکاری کند. این اتفاق به او اجازه می‌داد بر نیروی گرانش، نور و الکترومغناطیس کنترل داشته باشد.

البته این قدرت‌ها در نهایت ازبین‌رفت. ولی ما می‌توانیم بقایای آن‌ها را گاه‌به‌گاه در کاپیتان مارول امروزی مشاهده کنیم.

همچنین بخوانید: ترتیب تماشای فیلم های مارول، از مرد آهنی تا انتقامجویان: آخر بازی


9. گیلگمش (Gilgamesh)

گیلگمش که با نام فراموش‌شده نیز شناخته می‌شود یکی از قدرتمندترین اعضای گروهی مخفی از ابرقهرمانان با نام اترنال‌ها است. اترنال‌ها یک نژاد باستانی از انسان‌هایی با تغییرات ژنتیکی هستند که توسط سلستیال‌ها خلق شدند. او در کنار هم‌تیمی‌هایش از بشریت در مقابل بلایای شیطانی محافظت می‌کنند. گیلگمش علاقه شدیدی به محافظت از مردمان زمین دارد.

این کاراکتر طی زمانی که گروه انتقام‌جویان اعضای زیادی نداشت، برای مدت کوتاهی وارد این تیم شد و به‌عنوان یکی از اعضای حیاتی این گروه با آن‌ها همکاری کرد. باوجوداینکه تمام اترنال‌ها با مجموعه‌ای از توانایی‌های فوق‌بشری مانند قدرت بسیار زیاد متولد می‌شوند، اما قدرت گیلگمش به‌مراتب از همتایانش بیشتر بود. او یکی از قدرتمندترین کاراکترهای مارول در حوزه توان جسمانی است و از این حیث می‌توان او را با شخصیت‌هایی چون هرکول، ثور و دیگر کاراکترهای خدایی مقایسه کرد.

با توجه به تمرین طی سالیان زیاد، گیلگمش دارای مهارت‌ بالایی در حوزه نبرد تن‌به‌تن است. این ویژگی در کنار مقاومت زیاد این کاراکتر در مقابل آسیب‌های مختلف باعث می‌شود او به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین کاراکترهای دنیای مارول شناخته شود. گیلگمش نیز مانند دیگر اترنال‌ها می‌تواند پرتوهایی کشنده از نور، گرما و نیروهای فیزیکی را از دستان و چشمانش ساطع کند.


8. سرسی (Sersi)

سرسی یکی دیگر از اعضای گروه بسیار قدرتمند اترنال‌ها است و یکی از قوی‌ترین اعضای این گروه محسوب می‌شود. این کاراکتر نیز جزو آن دسته از کاراکترهای نیرومند دنیای مارول است که قدرت‌هایش دست‌کم گرفته شد. سرسی در کمیک شماره 3 «اترنال‌ها» (The Eternals) به طرفداران معرفی شد. این شخصیت که ده‌ها هزار سال عمر دارد، چندین بار در طول هزاران سال با ثور برخورد داشت.

او با توجه به میل شدیدش جهت محافظت از انسان‌ها و علاقه‌اش به کاپیتان آمریکا رسما در کمیک شماره 314 «انتقام‌جویان» (Avengers) به جمع قدرتمندترین ابرقهرمانان زمین پیوست. با درنظرگرفتن قدرت، سرعت، استقامت، مهارت مبارزه و آسیب‌ناپذیری، گفته می‌شود تنها راه جهت شکست دادن سرسی پراکنده کردن اتم‌های او است.

این کاراکتر همچنین با توجه به قدرت شلیک‌های انفجاری از دستانش، یکی از خاص‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود سرسی را جزو قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول بدانیم توانایی‌اش در حوزه تغییر شکل است. این توانایی به او اجازه می‌دهد تا مواد را در مقیاس مولکولی تغییر دهد.

سرسی قادر به انجام تغییر سطح پنجم است. (که بالاترین سطح این توانایی محسوب می‌شود). او قبلا با استفاده از این توانایی یک فرد شرور را به لاستیک تبدیل کرده بود. به‌نظر می‌رسد سرسی حتی قادر است زندگی‌ ببخشد. او به مجسمه‌های سنگی زندگی بخشیده و اشیا بی‌جان را بنا به میل خود به حیوانات و موجودات مختلف تبدیل می‌کند.


7. هایپریون (Hyperion)

هایپریون یک کاراکتر با تجسم‌های مختلف در مولتی‌ورس است. او که شبیه به سوپرمن طراحی شده ارتباطی نزدیک با گروه انتقام‌جویانی که اخیرا در جهان نابود شده حضور داشتند دارد. با توجه به اینکه خاطرات در قالب نور در ذهن هایپریون باقی می‌مانند، تجربه‌های مرگ افراد جهانش پیوسته با او قرار دارد. به‌همین دلیل هایپریون امیدوار است خاطراتی جدید در جهانی بهتر را خلق کند. این موضوع نیز دلیل اصلی عضویت او در گروه انتقام‌جویان بود.

هایپریون یکی از قدرتمندترین موجودات جهان است که قدرت‌های فوق‌العاده‌اش این قابلیت را به او می‌دهند تا کارهایی غیرممکن را عملی کند. در کنار قدرت، استقامت و دید اتمی مشهورش، هایپریون دارای سرعت فوق‌العاده‌ای است. او می‌تواند طی کمتر از یک دقیقه از نوادا به سوماترا پرواز کند.

برخی از نسخه‌های این کاراکتر حتی می‌توانند با استفاده از انرژی کیهانی به تقویت انرژی خود پرداخته، زخم‌های خود را التیام داده و اثر سن را خنثی کنند. احتمالا یکی از تکان‌دهنده‌ترین اقدامات هایپریون در کمیک شماره 1 Squadron Supreme رخ داد. در این کمیک او قبل از قطع کردن سر نیمور با یک دید حرارتی انفجاری، آتلانتیس را بلند و سپس نابود کرد.


6. اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)

به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین موجودات شناخته شده در جهان مارول، واندا ماکسیمف که بیشتر با نام اسکارلت ویچ شناخته می‌شود از زمان معرفی در کمیک شماره 4 «مردان ایکس» (The X-Men) در سال 1964 با حوادث پرسروصدایی دست‌وپنجه نرم کرده است. اسکارلت ویچ به‌عنوان دختر مگنتو و خواهر کوئیک‌سیلور، ابتدا توسط پدرش به عضویت انجمن جهش‌یافتگان شرور در آمد و طی موقعیت‌های مختلف در مقابل مردان ایکس قرار گرفت.

طی این کمیک‌ها ما شاهد نهایت قدرت او بودیم. در ابتدا قدرت‌های اسکارلت ویچ در حوزه سحر و جادو برای طرفداران مبهم بود. او قادر بود حوادث تصادفی را بنا به میل خود کنترل کند. قدرت‌های این کاراکتر بعدها کمی بیشتر برای طرفداران آشکار شد. ویچ می‌توانست حقایق را در مقیاس کیهانی تغییر دهد. یکی از مشهورترین زمان‌هایی که قدرت او بر همگان آشکار شد مربوط به وقایع House of M می‌شود. طی این زمان ویچ به‌دلیل رنج بردن از یک مشکل ذهنی، 99% از قدرت‌های جهش‌یافتگان را تنها با یک زمزمه از بین برد.

او ثابت کرد که می‌تواند تنها با خواستن کل جهان را تغییر دهد. (و یا احتمالا حتی قادر است جهانی جدید خلق کند) ویچ ممکن است در حوزه قدرت خالص در بالای این لیست قرار داشته باشد؛ ولی او معمولا قادر نیست کاملا قدرت‌های خویش را کنترل کند.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین ویلن‌هایی که در مقابل اسکارلت ویچ شکست خورده‌اند


5. دکتر استرنج (Doctor Strange)

استیون استرنج که ابتدا در شماره 110 از مجله «قصه‌های عجیب» (Strange Tales) ظاهر شد، یک جراح مغرور بود که بعد از تصادفی وحشتناک و آسیب به دستانش وارد دنیای جادوگری شد. او به‌سرعت تحت نظارت انشنت وان به ارباب هنرهای عرفانی تبدیل شد. استرنج در نهایت بعد از مرگ مربی‌اش به مقام عالی جادوگری رسید.

استرنج به‌عنوان بهترین متخصص موضوعات عرفانی جهان، به‌کمک کتاب قابل‌اعتماد ویشانتی قادر است با اجرای طلسم‌های بی‌شمار معنای واقعیت را تغییر دهد. این کاراکتر برای هر کدام از قدرتمندترین انسان‌های روی زمین طلسم‌هایی دارد. او حتی ثابت کرد می‌تواند موجوداتی کیهانی مانند این-بیتوینر و آدام وارلاک را نیز شکست دهد.

اگرچه این کاراکتر طی چند دهه اخیر مورد کم‌لطفی قرار گرفته است، اما نمی‌توان وجود او را به‌عنوان یکی مهم‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان کتمان کرد. او قادر است در زمان دستکاری و خطرات را چه به‌صورت فیزیکی و چه به‌صورت عرفانی پیش‌بینی کند. استرنج به‌لطف مهارت‌های جادویی‌اش دارای سطح بی‌نظیری از علم تمام‌نشدنی است. او با اقداماتش در فیلم انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) ثابت کرد یکی از بهترین و مهم‌ترین اعضای تیم انتقام‌جویان است.


4. مارول آبی (Blue Marvel)

با توجه به جایگاه وی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان تمام مولتی‌ورس مارول، عجیب است که بیشتر افراد راجع‌به آدام براشیر که با نام مارول آبی شناخته می‌شود چیزی نشنیده‌اند. آدام به‌عنوان یک کهنه‌سرباز و دانشمند بااستعداد طی دهه 1960 در کنار دوستش کانر سیمز قدرت‌هایش را حین یک آزمایش نافرجام به‌دست آورد.

طی این اتفاق تصادفی کانر به یک شرور ضدبشریت و آدام به مارول آبی (یکی از قدرتمندترین قهرمانانی که جهان تاکنون به خود دیده است) تبدیل شد. از آنجایی که مشخص شد آدام دارای هویتی آفریقایی-آمریکایی است، این قهرمان مجبور شد با توجه به موضوع نژادپرستی طی آن دوران خیلی زود بازنشسته شود.

سالیان بعد مارول آبی بار دیگر نقشش به‌عنوان ابرقهرمان را پس گرفت و در کمیک شماره 3 «عصر قهرمانان» (Age of Heroes) ظاهر شد. در حوزه قدرت مطلق این ابرقهرمان به‌راحتی می‌تواند در سطح ثور و هالک قرار بگیرد. او قادر است سیاره‌هایی به اندازه آرکانزاس را حرکت داده و حتی با یک مشت سنتری را به فضا بفرستد.

علاوه‌برآن واکنش سریع، سرعت، پرواز و آسیب‌ناپذیر بودن باعث می‌شود شکست مارول آبی تقریبا غیر ممکن باشد. آدام همچنین توانایی گسترده‌ای در دستکاری انرژی و ماده دارد. او با این توانایی‌ها قادر است سازه‌های گوناگونی ایجاد و اجسام را در حد مولکولی تغییر دهد. مارول آبی حتی با توانایی‌هایش می‌تواند زخم‌های هم‌تیمی‌هایش را بهبود ببخشد.


3. سنتری (Sentry)

رابرت رینولدز یا سنتری بنا به‌اعتقاد بسیاری از افراد جزو قدرتمندترین موجودهای جهان مارول است که در عین‌حال یکی از پیچیده‌ترین کاراکترهای این جهان نیز محسوب می‌شود. مقیاس واقعی قدرت‌های سنتری بنا به نوشته نویسندگان مختلف، متفاوت است. طی یکی از آزمایش‌ها جهت ایجاد یک ابر سرباز، به‌شکلی تصادفی مواد شیمیایی استفاده شده در این پروژه در سیستم بدنی رابرت اثر گذاشته و قدرت‌هایی خارق‌العاده را به او اعطا کرد.

گفته شده سنتری دارای قدرتی به‌اندازه یک میلیون خورشید در حال انفجار است. او قدرتی هم‌سطح هالک دارد، دارای توانایی تغییر شکل است، در دورکاری ذهنی تبحر دارد، می‌تواند دستکاری نوری انجام دهد و حتی قادر است مولکول‌های خود را نیز احیا کند. تمام این ویژگی‌ها باعث شده تا او به موجودی فناناپذیر تبدیل شود.

او بعد از یک مشکل ذهنی به هویتی شرورانه دست پیدا کرد. هویت شرور او که با نام وید مشهور است به‌مراتب از خود سنتری نیز قدرتمندتر بود. او به‌راحتی با این هویت قادر بود آزگارد را نابود کرده و ابرقهرمانان زیادی را شکست دهد. البته ذهن مختل رابرت بزرگ‌ترین نقطه‌ ضعف او نیز محسوب می‌شد. در واقع هالک طی وقایع «جنگ جهانی هالک» (World War Hulk) موفق شد با استفاده از همین نقطه ضعف سنتری را شکست دهد. ثور نیز با استفاده از همین ویژگی موفق به شکست دادن سنتری شده بود.


2. هالک (Hulk)

به‌عنوان نماد قدرت فیزیکی در دنیای مارول بدون شک هالک باید جایگاهی ویژه در لیست قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول داشته باشد. بروس بنر قدرتش را طی یک آزمایش انفجاری بمب گاما به‌دست آورد و طی سال 1962 در کمیک شماره 1 «هالک شگفت‌انگیز» (The Incredible Hulk) به هالک تبدیل شد. این کاراکتر از آن زمان به یکی از مهم‌ترین نمادهای قهرمانی دنیای مارول تبدیل شده است.

هالک شاید به‌مانند دیگر اعضای ابر قهرمان درون این لیست دارای قدرت‌هایی چون تغییرپذیری، کنترل انرژی و چیزهای دیگر نباشد؛ اما با توجه به خشم کنترل‌نشده و قدرت فوق‌العاده‌اش یکی از غیرقابل‌کنترل‌ترین قهرمانان مارول محسوب می‌شود. به هر میزان که هالک عصبانی‌تر شود قدرت او نیز به همان میزان افزایش می‌یابد. در واقع قدرت این کاراکتر بی‌حدومرز است. او طی سالیان مختلف با تکیه بر همین ویژگی کارهایی شگفت‌انگیز انجام داده است.

او یک صفحه تکتونیکی را در کنار یکدیگر نگه داشته و حتی قادر بود با ضربه مشت به زمان به زنجیره مکان-زمان آسیب وارد کند. هالک می‌تواند سلستیال‌ها را متوقف و تمام ستارگان را بلند کند. کمتر کاراکترهایی در مارول حضور دارند که دارای قدرتی مشابه با قدرت هالک شگفت‌انگیز باشند.

هالک به‌عنوان یکی از نخستین اعضای تیم انتقام‌جویان، با توجه به شخصیت گوناگونش بارها همکاری خود را با این تیم قطع کرد و بار دیگر وارد آن شد. اما بااین‌حال بدون شک باید این غول سبز رنگ را یکی از بهترین مهاجمان گروه انتقام‌جویان بدانیم.

همچنین بخوانید: 21 کار عجیب و غریب هالک نابودگر در کمیک‌ها


1. ثور (Thor)

بحث اینکه از بین هالک و ثور کدام یک واقعا قدرتمندتر است، بحثی طولانی است که طرفداران سالیان زیادی راجع‌به آن صحبت می‌کنند. استن لی اذعان داشت هدف از معرفی ثور در کمیک شماره 83 «سفر به اسرار» (Journey Into Mystery) آن بود که کاراکتری خلق کنیم تا هالک را به‌چالش بکشد.

ثور با دارا بودن قدرتی تقریبا هم‌سطح با هالک، ممکن است به‌اندازه همتایش نیرومند نباشد؛ ولی به‌کمک قدرت‌های دیگرش بدون شک می‌تواند رقیبی جدی برای او محسوب شود. هالک در جهان مارول قدرت‌هایی خدا مانند دارد که باعث می‌شود او را قدرتمندترین ابر قهرمان مارول خطاب کنیم.

ثور قادر است با سرعت نور سفر کند و آب‌وهوا را تغییر دهد (با رعدوبرق مشهورش). او همچنین با تجربه هزاران ساله‌اش در نبردهای مختلف یک جنگجوی بی‌نظیر محسوب می‌شود. این کاراکتر با تجهیزات عرفانی آزگاردی خود تقویت می‌شود. کمربند قدرت ثور نیروی او را دوبرابر می‌کند. این ابرقهرمان به‌کمک چکش خود یعنی میولنیر که یکی از قدرتمندترین سلاح‌های جهان مارول محسوب می‌شود قادر است وضعیت هوا را تغییر داده، انفجارهای انرژی ایجاد کرده و مواد را دستخوش تغییر کند.

او قادر است بسیاری از کارهای شگفت‌انگیزش را حتی بدون استفاده از قدرت‌های خدایی خود انجام دهد. آیا ابرقهرمان دیگری وجود دارد که قادر باشد در مقابل قدرت‌های عظیم ثور ایستادگی کند؟

همچنین بخوانید: معرفی 18 نسخه کمیکی از شخصیت ثور، از جوان‌ترین تا قدرتمندترین


نظر شما راجع‌به این لیست چیست؟ آیا ابرقهرمانان دیگری می‌توانستند در لیست قدرتمندترین انتقام‌جویان تاریخ مارول حضور داشته باشند؟ منتظر شنیدن نظرات شما هستیم!

دیدگاه‌ها (102)

بستن فرم

 1. Mhdi

  مهر 6, 1399

  گفتم میوه دستم خورد ارسال شد حالا اشتباهی شد درکل هالک قویترین انتقامجو هست.

  پاسخ

 2. Mahdi

  مهر 6, 1399

  ثور اصلا هیچ وقت نمیتونه جای هالکو برای قویترین انتقامجو شدن بگیره هالک توی ورلد وار هالک قوقا به پا کرد بیشتر شخصیت های مارولو شکست داد هرچقدرو هرچقدر عصبانی تر بشه قویتر میشه قدرتش نامحدود این مقاله یه چیزو خوب گفت که هالک قدرتای خدا مانند داره تازه بیشتر جاها سنتری و دوم میارن مخصوصا cbr اگه میشه لطفا میوه هارو

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به Mahdi

   مهر 6, 1399

   کاملاً در اشتباهی!!!! توداری یکی از قویترین نسخه های هالکو حساب می کنی!!!! خوب بود و چرا نمی زاری جلوی کینگ ثور پیر؟!؟!؟! ثور قطعاً از هالک قوی تره!!!!! قدرت آذرخش،گاد بلست، و با میولنیر می‌تواند هالک را شکست دهد!!!

   پاسخ

   • Mahdi در پاسخ به تحلیل گر

    مهر 7, 1399

    توی cbr که بهترین سایت کمیکی هست میگن هالک تازه تو ویکی پدیا هم نوشته هالک .

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Mahdi

     مهر 7, 1399

     خیر . کاملا در اشتباهی .
     اولا CBR هرگز یک طرفه نگفته هالک . CBR همونقدری که هالکو قویتر دونسته ، بیشتر از آن ثور را قدرتمندتر دانسته است .
     دوما CBR بهترین سایت نیست و بیشتر مقالاتش با هم ضد و نقیضه و بس .

     پاسخ

     • Mahdi در پاسخ به استیو راجرز

      مهر 8, 1399

      تا زمانیکه هالک هست هیچی قویترین انتقامجو نیس

      پاسخ

     • Mahdi در پاسخ به استیو راجرز

      مهر 8, 1399

      کاربر استیو راجرز من تقریبا توی همه ی سایتا مثل ایرونی سنتر ، زومجیو…. نظراتو دیدم و هرجا که گفتم هالک قویتره تو گفتی ثور قویتره ولی بیشتر انیمیشنا هالک ثور رو شکست داده مخصوصا هالک علیه ثور که اصلی ترین جنگشون بوده تو کامیکا دها بار هالک ، اونجرز و ایکس من رو شکست داده .اینا همه مدرکن. تو کمیک سوپرمن، ثور رو راحت شکست داد .تازه جلوی ضربه پتکشم با دست گرفت ثورکپ کرد. این حرفای من حقیقی ترین حرفا بود. مگه اینکه کم بیاری و بخوای بگی حرفات دروغن یا انیمیشن هالک علیه ثور و کمیک مارول علیه دی سی چرته و مسخرس .

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به Mahdi

       مهر 8, 1399

       اینجا باید خیلی چیز ها مشخص بشه . به نظرم حرف های تو کاملا بی پایه و اساس هست .
       اول بر چه اساسی میگی جنگ در اون انیمیشن بچه گانه اصلیترین جنگ بوده ؟!؟؟!؟ دقیقا چرا ؟!؟! اون انیمیشن رو برای هالک ساخته بودن . حتی موازی با اون فکر کنم حداقل یه دونه هالک عیله وولورین هم بود که اونم بیشتر به شخصیت شناسی هالک میپرداخت .
       دوم هرچند باری که هالک در کمیک برده است ، حداقل حداقلش به همان تعداد هم در برابر ثور شکست خورده است .
       سوم این مدارک پوشالی و خرافی تو مدرکن ؟!؟!؟!؟ نه اینا مدرکن ؟!؟!؟! بعد حرف استن لی بزرگ که خالق هالک هست چیه ؟!؟ مدرک نیست ؟!؟!؟!؟!؟! نیست ؟!؟!؟!؟!؟ نیست ؟!؟!؟!؟ و اینکه جک کربی بزرگ ( که اسطوره ای هست در کمیک ) حرف استن لی را تایید کرده است ، مدرک نیست ؟!؟!؟!؟!!!؟ اون وقت یه انیمیشن بچه گانه مدرکه ؟!؟!
       چهارم چه ربطی به کراس اوور سوپرمن داشت ؟!؟!؟!؟! کلا زدی به جاده خاکی . موضوعات رو قاطی نکن . همین هالک حداقل سه الی چهار بار از سوپرمن به طرز فجیعی شکست خورده .
       بعدشم راجب این کراس اوور ها بسیار توضیح دادم در کامنت هایم و اینکه چرا کراس اوور ها اصلا معتبر و مدرک نیستند رو قبلا به اندازه کافی راجبش توضیح دادم . در ضمن اونجا که سوپرمن میولنیر را برداشت طلسم لیاقت از بین رفته بود و برای همین سوپرمن موفق شد میولنیر را بلند کند . بدون طلسم لیاقت انسان های فانی و یک دزد هم میتواند این کار را انجام دهد . پس شق القمر نکرده سوپرمن . !
       بله انیمیشن ها خیلی وقتا چرته و من صراحتا این رو تایید میکنم . کراس اوور ها هم که معمولا چرته و مسخره . مثلا استورم اومده واندروومن رو به راحتی شکست داده . بعد همین واندروومن به راحتی چند بار سوپرمن رو شکست داده و حتی سوپرمن رو کشته در یکی از جدیترین مبارزهاشون در تاریخ کمیک . یعنی استورم دیگه به راحتی آب خوردن سوپرمن رو میزنه ؟!؟ میزنه ؟!؟ اگه تو کراس اوور ها رو قبول داری باید این رو هم قبول کنی .
       من حرفایم نظر شخصی نیست . من با در نظر گرفتن تک تک قدرت ها و توانایی ها و ویژگی های شخصیتی نتیجه گیری میکنم نه صرفا یه کراس اوور مسخره بیخود و یه انیمیشن بچه گانه .
       حالا تو بدددووو برو با پیش اون انیمیشن کوچولوت و اون کراس اوور …ت .
       تمام .

       پاسخ

       • Mahdi در پاسخ به استیو راجرز

        مهر 9, 1399

        نگفتم که الان یه بهونه میاری ۱۰۰ درصد فکر میکردم این حرفا رو بزنی . اولا اصلا اون انیمیشن درباره هالک نبود درباره جنگ ازگاردو و ثور رو دشمنی برادرش بود و خواب سالانه اودین چه ربطی به هالک داشت . بعدشم هالک در همه جا بیشتر ثور رو شکست داده. و همینطور اونجرزو سوپرمن هم درکل از ثور قویتره قدرت ،سرعت،استقامت . تازه من نگفتم که سوپرمن از هالک قویتر نیس از هردو شون قویتره

        پاسخ

        • استیو راجرز در پاسخ به Mahdi

         مهر 10, 1399

         چیزی بهت نمیگم تا در عالم وهم خودت بمونی . ! دیگه بیشتر از این وقتمو تلف نمیکنم تا به کسی مثل تو که توانایی فهم رو نداره چیزی رو بفهمونم . بحث با افراطی مثل تو آب در هاونگ کوبیدنه . تو هر جور میخوای فکر کن .
         تمام .

         پاسخ

      • تحلیل گر در پاسخ به Mahdi

       مهر 8, 1399

       اول اینکه کی گفته بهترین سایت سی بی آر هست؟؟!؟!؟!! این مقاله سی بی آر هست و ثور رو قویتر دونسته!!! دوم اینکه اون کراس اور رو بزار دم کوزه آبشو بخور!!! سوم اینکه تو همون رویا های خودت سیر کن!!!

       پاسخ

       • Mahdi در پاسخ به تحلیل گر

        مهر 9, 1399

        من نمیگم برو بنویس بهترین سایت های کمیکی ببین چی میاد. تازه این یکی از مقاله های cbr هست تو بیشتر مقالهاش هالکو قویتر دونسته. وقتی کم بیاری باید بگی مسخرس فکر کن من تو رویا هم تو دیگه تو چی هستی.

        پاسخ

        • استیو راجرز در پاسخ به Mahdi

         مهر 10, 1399

         تو در رویا نیستی تو در وهمی . ! بین این دو فرق هست .
         کاربر تحلیل گر ولش کن این کاربر رو . بلاخره هرکی تا یه حدی گنجایش داره که بفهمه . بزار در عالم وهم خودش بمونه .

         پاسخ

         • Mahdi در پاسخ به استیو راجرز

          مهر 11, 1399

          باشه تو هرجور میخوای فکر کن تو ثور رو از همه برتر میدونی ادم با امثال تو مگه بحث میکنه اقای وهم و خیال .

          پاسخ

 3. محمد رضا

  مهر 5, 1399

  از نظر من کاملا درسته و ثور قوی ترین انتقام جوست چون توی فیلم های مارول هم توی کمیک میتونه هالک رو شکست بده حتی اگه در نهایت قدرتش نباشه و باید اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول در رتبه های بهتری قرار می گرفتند.درکل رتبه بندی تون خیلی خوب و منطقی بود

  پاسخ

 4. امیرسام

  مهر 3, 1399

  اصلا با این موافق نبودم همه میدونن دکتر استرنج بهتره ثوره هالک هم همینطور و سنتری و هایپریون و سنتری و هایپریون هم که از سوپرمن تقلید کردند و حتی هالک هم از هایپریون میترسه

  پاسخ

 5. MOHAMMAD REZA EBRAHIMI

  شهریور 31, 1399

  با سلام مقاله خوب بود با اصل مطلب موافقم رتبه ها اشتباه است نظر من اینه
  ۱ هالک
  ۲ و ۳ ثور و سنتری برابر
  ۴ بلو مارول
  ۵ دکتر استرنج
  ۶ اسکارلت ویچ
  ۷ نوا
  ۸ کوازار
  ۹ هایپریون
  ۱۰ ویژن
  ۱۱ هرکول
  ۱۲ رد هالک
  ۱۳ کاپیتان مارول

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به MOHAMMAD REZA EBRAHIMI

   مهر 1, 1399

   هالک از ثور قویتره؟!؟!؟!؟!کاملا در اشتباهی!!!بلو مارول هم از دکتر استرنج ضعیفتره!!!

   پاسخ

 6. ALIREZA

  شهریور 17, 1399

  سنتری قویترین انتقام جو هستش
  به قول بعضی ها سوپر من ماروله

  پاسخ

 7. نیما

  شهریور 14, 1399

  بر اساس کمیک درست ولی فیلم نه
  توی فیلم هالک از تور و مرد اهنی ضعیف تره (اونجرز 1 تور علیه هالک و اونجرز 2 صحنه مرد اهنی علیه هالک)

  پاسخ

 8. بیگ فن

  شهریور 13, 1399

  به قول یه سایت، تا زمانی که هالک هست لقب قویترین انتقامجو به شخصیت دیگری تعلق ندارد

  پاسخ

 9. تحلیل گر

  شهریور 9, 1399

  با سلام مقاله مقاله خوبی بود به نظر من هالک از سنتری ضعیف تر است و به نظرم چند نفر مانند رد هالک و نوا رو دست پایین گرفتید. همونطور هم که گفتید اسکارلت ویچ اگر عصبانی بشه میتونه دنیا هایی بسازه و اگر حالت عصبانیش رو در نظر می گرفتید قطعاً در این لیست اول میشد

  پاسخ

 10. امیر

  شهریور 9, 1399

  بر اساس کمیک کاملا درسته

  پاسخ

 11. عارف جبیری

  تیر 30, 1399

  سلام خیلییییی بد بود اینو داشته باشین:

  اسکارلت ویچ
  کاپیتان مارول
  دکتر استرنج
  ثور
  ویژن
  پلنگ سیاه
  مرد آهنی
  مرد عنکبوتی
  مرد مورچه ای
  هالک

  خسته شدم دیگه تاپ تن شد

  پاسخ

 12. محمد رضا

  تیر 6, 1399

  سلام.
  ثور تو فیلم انتقامجویان سه زد تانوس با شش تا سنگ رو پوکوند هالک رو تو ثور سه زد. ثور خداست ! واقعا هرکی فک میکنه اسکارلت ویچ و کپ مارول میتونن ثورو بزنن سخت در اشتباهند من میگم رتبه یندیه انتقامجویان اینه
  ۱.ثور
  ۲.کاپیتان مارول
  ۳.هالک
  ۴.اسکارلت ویچ
  ۵.دکتر استرنج
  ۶.ویژن
  ۷.مرد اهنی
  و …

  پاسخ

 13. AVENGERS

  تیر 4, 1399

  من اگه لیست ابر قهرمان های مورد علاقم رو بگم ثور اوله
  ولی من این لیست رو قبول ندارم
  با اینکه ثورو دوست دارم ولی اسکارت ویچ میتونه ثورو تکه تکه کنه به راحتی و اسکارت ویچ تونسته قدرت نصف جهش یافته هارو ازشون بگیره دکتر استرنج کاپیتان چی استرنج سنگ زمان رو داره کاپیتان مارولم نمی تونم توصف کنم ویژن هم سنگ ذهن رو داره البته تو کمیک حساب نیست چون تو کمیک سنگ خورشیده نه ذهن ولی بازم قویه

  پاسخ

  • دانیال در پاسخ به AVENGERS

   تیر 15, 1399

   اسکارلت ویچ نمی تونه قدرتاشو کنترل کنه توی کاپیتان آمریکا جنگ داخلی اینو نشون داد بخاطر همینه که رتبه ش پایینه وگرنه اگر همه چی تموم بود کسی شکستش نمیداد بی مزه می شد

   پاسخ

  • Amir در پاسخ به AVENGERS

   مرداد 4, 1399

   داداش تو میگی کدوم قهرمان کدوم سنگو داره این همه قهرمان های که گفتی نتونستن تانوس رو با شیش سنگ بزنن ولی تور تانوسو با ۶سنگ زده تازه نسخه نکرو ثور با یه چکیله همهی اینارو میزنه

   پاسخ

   • دانیال در پاسخ به Amir

    مرداد 7, 1399

    به این دقت کن که ثور در سینما خیلی ضعیف شده . خیلی . خیلی . خیلی . با اینکه طرفدار سوپرمنم ولی توی فیلم ثور خیلی ضعیف بود . وگرنه کاپیتان مارول رو از ثور قویتر نشون داده بودن .( توی اونجرز ۴ کاپیتان مارول تانوس رو با ۶ سنگ زد )

    پاسخ

 14. محمد حسین

  فروردین 20, 1399

  این بر اثر قدرت نیست فقط نام برد/:

  پاسخ

 15. AnnA 9۸

  فروردین 18, 1399

  نوا کاپیتان مارول چرا انقد رتبه شون پایینه؟
  چرا جهش یافته ها تو لیست نیستن؟

  پاسخ

 16. AnnA 9۸

  فروردین 18, 1399

  کاپیتان مارول چرا بعد از اسکارلت ویچه؟

  پاسخ

 17. Amir71304

  بهمن 17, 1398

  کاملا اشتباه چرت و پرت بود هر کسی که سنتری میشناسه میدونه سنتری و هالک قویترین هستن و آیرونمن هم قویتر از مرد شگفت انگیز هستش به نظر من این لیست واقعا افتضاح بود نفر اول باید هالک باشه نفر دوم سنتری بعدشم کاپیتان مارول از تور قویتره

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به Amir71304

   بهمن 20, 1398

   این لیت خوبه و اصلا اشکالاتی رو که گفتی رو نداره ، چون اصلا اینهایی که گفتی اشکال نیست و فقط یه مشت چرت و پرته .
   همان CBR هم فقط قبلا هالکو قویترین میدونست که کاملا هم اشتباه بود .
   کاپیتان مارول کمیک هم که اصلا قابل مقایسه با ثور کمیک نیست و شخصیت ثور بسیار قدرتمندتر و تواناتر است .
   نکته دیگه اینکه خود شخص استن لی قبلا گفته که کی قدرتمندتر هست . استن لی گفته بود که : (( شخصیت ثور وارد کمیک شد تا شخصیتی قدرتمندتر و تواناتر از هالک هم وجود داشته باشد . )) . در نتیجه هیچ شک و شبهه ای باقی نمیماند .

   پاسخ

   • کمیک فن در پاسخ به استیو راجرز

    تیر 23, 1399

    استیو جان چند جای دیگه هم گفتی
    هالک کمیک چقدر قوی هست هالک مجازات کننده
    چقدر قدرت داره ؟؟؟؟؟

    پاسخ

   • Avengers در پاسخ به استیو راجرز

    مرداد 2, 1399

    کی استن لی همچین حرفی زد استن لی گفت ثور رو خلق کردیم تا هالک رو به چالش بکشه نه اینکه قویتر از اون باشه

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Avengers

     مرداد 2, 1399

     نه خیر . اتفاقا استن لی صراحتا گفت که هدفش این بوده که ابرقهرمانی قدرتمتدتر از هالک هم در مارول وجود داشته باشد . در ضمن بعد هم در یک مصاحبه با طرفداران در پاسخ به این سوال که ثور قدرتمندتر است یا هالک ، تقریبا چنین جمله ای گفت : (( قبلا هم به این سوال پاسخ دادم . هالک از نظر قدرت بدنی و فیزیکی بین ابرقهرمانان تقریبا بی نظیره اما در نهایت یک موجود فانیه در صورتی که ثور یک خداست و علاوه بر قدرت فیزیکی خدایان ، سلاح ها و ابزار ها و توانایی های زیادی دارد که میتواند به کمک آنها هالک را شکست بدهد . )) .
     دیگه واضح تر از این هم میتونست بگه ؟!!؟؟ 😁😉

     پاسخ

     • دانیال در پاسخ به استیو راجرز

      مرداد 7, 1399

      نه. استن لی گفت می خواد هالک رو به چالش بکشه . ولی خب ثور خداست و در مبارزه بدون پتک هم احتمالا هالک رو شکست بده

      پاسخ

      • استیو راجرز در پاسخ به دانیال

       مرداد 7, 1399

       دوباره متن را کپی میکنم :
       نه خیر . اتفاقا استن لی صراحتا گفت که هدفش این بوده که ابرقهرمانی قدرتمتدتر از هالک هم در مارول وجود داشته باشد . در ضمن بعد هم در یک مصاحبه با طرفداران در پاسخ به این سوال که ثور قدرتمندتر است یا هالک ، تقریبا چنین جمله ای گفت : (( قبلا هم به این سوال پاسخ دادم . هالک از نظر قدرت بدنی و فیزیکی بین ابرقهرمانان تقریبا بی نظیره اما در نهایت یک موجود فانیه در صورتی که ثور یک خداست و علاوه بر قدرت فیزیکی خدایان ، سلاح ها و ابزار ها و توانایی های زیادی دارد که میتواند به کمک آنها هالک را شکست بدهد . )) .
       اگه بخوای میتوانم لینک مصاحبه استن لی در این مورد را هم قرار بدهم .
       دیگه واضح تر از این هم میتونست بگه ؟!!؟؟ 😁😉 درکش اینقدر سخته که باید بینهایت بار بگم ؟!؟!

       پاسخ

    • آریو در پاسخ به Avengers

     مرداد 3, 1399

     استن لی گفت خواست یه قهرمان قویتر از هالک خلق کنه و برای اینکار حتما نیاز داشت که یه خدا خلق کنه.

     پاسخ

 18. عطا

  دی 30, 1398

  کاپیتان یونیورس و استاربرند و فرانکلین ریچاردز قدرتمندترین اعضای اونجرز هستند…..به نظرم رتبه ها رو خوب قرار ندادید

  پاسخ

  • امیرحسین در پاسخ به عطا

   بهمن 17, 1398

   حاجی کاپیتان یونیورس است تا به حال عضو انتقامجویان نبوده

   پاسخ

   • عطا در پاسخ به امیرحسین

    بهمن 20, 1398

    طی ران جاناتان هیکمن بود….

    پاسخ

   • عطا در پاسخ به امیرحسین

    بهمن 20, 1398

    در مورد فرانکلین ریچاردز هم طی یه سری که اونجرز به آینده رفته بودن دیدند که عضو اونجرز شده………و این سه تایی که گفتم در کنار یه سری از موتانت ها مثل هوپ سامرز و ریچل سامرز و ویکان و…..و همینطور وایت فینیکس و مولکول من و حالت بلک پیرست دکتر استرنج (همه اینایی که گفتم سوپر هیرو هستند) خیلی سطح قدرتاشون از تمام افراد این لیست بیشتره……

    پاسخ

   • عطا در پاسخ به امیرحسین

    بهمن 22, 1398

    و لبته حالت وایت ویچ اسکارلت ویچ…….اینایی که گفتم قدرتشون از سنگای بینهایت هم بیشتره و یه حالت مالتیورسال دارند…..

    پاسخ

   • Mohamadhakamiyon در پاسخ به امیرحسین

    خرداد 9, 1399

    چرا عزیز یک بار توی کمیک جهان انتقام جویان بوده

    پاسخ

 19. واقع بین

  دی 23, 1398

  دوستان واقعا مرد آهنی از نوا قوی تره ؟؟؟؟؟؟؟/

  پاسخ

 20. واقع بین

  دی 21, 1398

  به نظرم من اسکارت ویچ قدرت مند ترین بین این لیسته میگی چرا ؟؟
  کوین فاگی گفت : اگر تانوس آتش نمیبارید اسکارلت ویچ او را میکشت
  در حالی که تانوس زد دهن تور و هالک رو سرویس کرد

  پاسخ

  • avengers در پاسخ به واقع بین

   دی 21, 1398

   سلام و خسته نباشى ، فكر كنم فيلم avengers 3 رو نديدي ، اگه مي ديدي اين حرف رو نمي زدى ،ببخشيد به نظرت در اخر فيلم كي بود كه زد تانوس رو ناقص كرد ، نكنه اسكارلت بود ، با اينكه در muc به طور افتضاح ثور ضعيف شده ( خيلى خيلى خيلى ) ولى اونجا كه زد تانوس رو كشت با شش سنگ ابديت واقعا حقش بود ، بعدشم فكر نمي كنم كه اسكارلت بايد رتبه ى بهتري داشته باشه نسبت به ثور و هالك ( البته هالك هم بسيار نسبت به كميك ضعيف نشون داده شده ) اميدوارم اين تعصب بي خود نسبت به اسكارلت ويچ رو از دست بدى ،
   موفق باشيد 😑😑

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به avengers

    دی 23, 1398

    خب در واقع همین ضعیف نشون دادن فیلم رو جذاب میکنه.و مثل دی سی فیلم ها مسخره نمیشه
    و باید اینو در نظر داشته باشی که تانوس هم نسبت به کمیکش ضعیف تر نشون داده شده.
    من رو واندا تعصب ندارم اما قدرتمند ترین نمایش مطعلق به کاپیتان آمریکا و مارول و اسکارت ویچ بود و من آخرین فیلم مارول رو مبنا قرار دارم اما مطما هستم که تور در فیلم تور عشق و صاعقه وقتی با گور سلاخ خدایان و بتا ری بیل میجنگه قطعا قدرتش بیشتر از قبل میشه حتی بیشتر از اینفینالی .
    بازم میگم من اونا رو در ام سی یو مقایسه کردم اونم در سال 2019

    پاسخ

   • Ati در پاسخ به avengers

    فروردین 17, 1399

    نظر شما محترمه ولی قطعا Thorقوی تره اون یه ابر کمیک ک البته انسانم نیست و الاهه محسوب میشه و قدرت فوق و العادشو از چیزی بدست نیوآورده و زاتیه

    پاسخ

   • Ati در پاسخ به avengers

    فروردین 17, 1399

    درسته ک شخصیت ثور عالیه و من عاشقشم ولی کاپتان مارول از اون قوی تره

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Ati

     فروردین 18, 1399

     نه خیر . کاپیتان مارول در کمیک حتی از هالک و سنتری هم به مراتب ضعیفتر محسوب میشود . حتی در خیلی از مقالات منابع خارجی جز 10 انتقامجوی قدرتمند هم نیست . این مقاله هم مربوط به کمیک هست .

     پاسخ

   • AnnA 9۸ در پاسخ به avengers

    فروردین 18, 1399

    دادا فیلم و ولش کن اسکارلت ویچ هنو تازه کاره تو فیلم هنو به نهایت قدرتش نرسیده
    وگرنه خیلی قوی ه

    پاسخ

  • shayan در پاسخ به واقع بین

   دی 21, 1398

   اولا اون فیلم مسخره اند گیم رو نباید منبع مقایسه قرار بدی چون خوشگل پسند بودن کوین فایگی و رفقاش خیلی وقته ثابت شده و دلیل قدرت زیاد اسکارلت و کپ مارول تو اند گیم هم همینه…
   دوما:کامنت avengers
   سوما میشه بپرسم تانوس کی دقیقا دهن ثور رو سرویس کرد؟؟؟نکنه اون قسمت آخر اند گیم رو میگی؟؟؟
   فک کردی اگ قدرت iw ثور به نمایش گذاشته میشد چیزی از تانوس میموند که به اون قهرمانای مونث برسه؟؟؟
   حتی تو اند گیم هم دلیل داشت که ثور نتونست تانوسو بزنه و دلیلشم این بود که ۵ سال تمااام تحرک خاصی نداشته بود(حتی اینم نباید رو بدن ثور تاثیری بزاره چون ی خداست)
   پس قبل از اینکه بگی اسکارلت قویترینه اولا بدون منبع مقایسه اند گیم نیست و دوما کسی مثل ثور iw تو mcu وجود داشته پس نمیشه گفت حتی تو فیلم هم اسکارلت ویچ قویتره.

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    دی 23, 1398

    باشه جوش نیار من دارم قهرمان های سال 2019 رو مقایسه میکنم 😂😂
    اما اگه کپ جون تور رو نجات نمیداد الان مرده بود.
    پس اگه قویترین قهرمانای ام سی یو رو در 2019 مقایسه کنیم میشه : کپیتان مارول،کاپیتان آمریکا(البته با کمک پتک تور) ،واندا

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به واقع بین

     دی 23, 1398

     خب خب…چند تا کامنت نوشتی امیدوارم بتونم جواب همه رو همینجا بدم‌.
     اول از همه اینکه توی اند گیم کپ آمریکا اصلا قوی نبود و تغییر زیادی نکرده بود و مثل فیلمای قبلی بود.
     دوم اینکه نمیشه بخاطر اینکه کپ جون ثور رو نجات داد بگیم خیلی قوی بوده چون بهرحال همش کار میولنیر بود که میولنیر هم سلاح خود ثوره و اگه به نجات دادن باشه یادت نره اگه تو iw ثور لشکر تانوس رو نابود نمیکرد اون موجودات کل اونجرز رو میکشتن.
     سوم اینکه هیچوقت با اطمینان نگو قراره توی ی فیلم چ اتفاقی بیفته…درسته که برخی سایتها پیشبینی کردن بتا ری بیل و گور قراره تو فیلم ثور باشن و همچین احتمالی هم کم نیست اما نمیشه گفت مطمئنا این اتفاق میفته و من خودم فقط دعا میکنم این دوتا تو فیلم نباشن چون گور اصلا توانایی ویلن اصلی بودن برای اولین انفرادی چهارم مارول رو نداره.
     بتا ری بیل هم که قضیش یکم پیچیدست چون همونطور که مطمئنا میدونی استورم بریکر در کمیک مطعلق به اونه و مال ثور نیس و اینم بدون اگر هم تو فیلم حضور داشته باشه در نهایت طرف ثوره ن دشمنش(البته احتمال درگیری بالاست).
     من شخصا انتظار ی دشمن خیلی خیلی قوی رو از این فیلم دارم مثلا مار میدگارد(که حضورش به معنی پایان کار ثور خواهد بود احتمالا)یا یکی که مایتی ثور و خود ثور و همه کاراکتر های فیلم نتونن بهش صدمه بزنن و ثور در نهایت با بدست آوردن قدرت بتونه شکستش بده و اگر هم قراره پایانی داشته باشه انتظار میره در حد آیرون من باشه.

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به shayan

      دی 23, 1398

      خیلی موافقم…

      پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به shayan

      دی 24, 1398

      سلام شایان . من قبلا نظرم را در مورد فیلم ثور 4 ، ثبت کردم و به طور خلاصه باز هم میگم که با روند زن ظالاری و زن پرستی MCU ، مطمئنم که ارج و قدرت شخصیت ثور از این هم پایین تر میاد . فقط این مرد را اضافه کنم که ممکنه شرور فیلم مگنوگ باشه . البته مگنوگ دشمن خیلی قدرتمندی . شاید MCU ، یک تغیرات اساسی در اوریجین مگنوگ ایجاد کنه و قدرتش کم بشه و یا شایدم جین فاستر مثل یارو کاپیتان مارول بینهایت برابر کمیک قویتر بشه که با توجه به وجود امثال فایگی زن پرست زن سالار احتمالش اصلا کم نیست . !!! البته این نظر منه .
      موفق باشید .

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به استیو راجرز

       دی 26, 1398

       سلام استیو.
       راستش من پیشبینی خاصی نمکردم راجب ثور ۴ فقط داشتم انتظاراتمو درباره فیلم مینوشتم.
       راستش اگه مارول ثور ۴ رو خوب نسازه و ی احمق بی خاصیت من سلاخ خدایان ویلین اصلی باشه دیگه نمیشه به مارول امیدی داشت.
       آخه خیلی دارن رو دکی استرنج ۲ و پلنگ ۲ مانور میدن و تا جایی ک شنیدم قراره دکتر دوم کیهانی تو پلنگ سیاه ۲ حضور داشته باشه و تا جایی ک خوندم کوین فایگی هم گفته که قراره بعضی شخصیتا تو این فیلم بلسن که هرگز تو mcu نبودن و…
       خلاصه اگه قسمت دوم این انفرادیا قراره اینجوری باشه انتظار خیلی زیادی از اولین انفرادی چهارم میره…
       امیدوارم منظورمو فهمیده باشین.

       پاسخ

    • کیارش در پاسخ به واقع بین

     دی 23, 1398

     واندا فکر نمیکنم کار خاصی کرده باشه در اندگیم.اگر قسمتی که داشت نابود میکرد زره تانوس رو میگی نخیر کار خاصی نبود
     .البته بگم اطلاعات خاصی از واندا ندارم پس از روی فیلم مقایسه کردم

     پاسخ

    • محمد حسین در پاسخ به واقع بین

     فروردین 20, 1399

     داداش بخوایم به مراتب حساب کنیم قوی ترین شخصیت اهریمنی مارول تانوسه در انتقام جویان ۲دیدیم یه رباطی به نام الترون کل شهرو پکونده که این الترون رو تانوس ساخته که آخرش تانوسو دیدیم که دستکشو دستش کرد و گفت وقتشه خودم دست به کار بشم و در انتقام جویان ۳اومد😊اما تو رو اسکارلت ویچ یا هنون واندا کراش پیدا کردی/:نیروی واندا خب اره قویه سنگ ابدیت رو نابود کرد و داشت تانوس رو اذیت میکرد اما تانوس دادش بخواطر این نبود که داشت میمرد دادش برای این بود که هرکاری میکرد موفق نمیشد نجات بده خودشو! و تصمیم گرفت آتش بارون کنه ، تو میگی از همه قوی تره ثور در انتهای فیلم انتقام جویان۳ امد و تبرشو در شکم تانوس فرو کرد با این که تانوس با قدرت هر۶سنگ به اون نیرو زد ولی تبرش(توفان شکن)قدرتش از۶سنگ بیشتر بود و الانم ثور جزو بهترین و قوی ترین انتقام جو در حال حاظر هست چون الان هم میولنیر رو داره هم توفان شکن(هم تبر هم پتک)اینو گفتم بدونی☺

     پاسخ

    • محمد حسین در پاسخ به واقع بین

     فروردین 20, 1399

     گیر دادی به واندا /:

     پاسخ

 21. shayan

  دی 4, 1398

  سلام و ممنون بابت نوشتن این مقاله.
  ی سوال از دوستان داشتم اونم این بود که چند وقت پیش ی کمیکی خوندم که در اوج مسخرگی کپ مارول ثور رو کشت و کل انتقامجویان رو به چالش کشید.
  میخواستم بپرسم چطور شده که ثور از ی همچین کسی شکست خورده؟؟؟من خودم میگم ثور اونجا خیلی خیلی ضعیف بود.

  پاسخ

  • avengers در پاسخ به shayan

   دی 5, 1398

   سلام و خسته نباشي ، اين كميكى كه شما خونده بوديد ، كاپيتان مارول به قدرت كيهانى دست يافته بود يا در حالت عادى بود ، بعدهم يه سوال برام پيش اومد كه چرا اين دو باهم مبارزه كرده بودن ( فكر كنم كپ مارول شست و شوي مغزي داده بودن ) ، يه سوال ديگم داشتم اينكه ثور نسخه ى معمولى خود بود يا خير
   موفق باشيد،

   پاسخ

  • avengers در پاسخ به shayan

   دی 5, 1398

   سلامى مجدد ، ببين اقا شايان به دليل اينكه در كميك نويسندگانى زيادى وجود دارند كه هركدام طبق خواسته هاي خودشون پيش ميرن ، ( البته بعضى از نويسندگان) به خاطر همين ممكنه همچين اتفاقى رخ بده ، ولى اگه نويسنده كميك فقط يك نفر بود ( ممكن نيست ) همچين رويدادى پيش نميومد ، مثل اينكه استن لى ، كسي كه شخصيت هاى ثور و هالك رو افريده ، گفته من شخصيتى افريدم كه از هالك قوي تر باشه و بتونه با سوپرمن مبارزه كنه ( اگه درست گفته باشم ) ولى بعضى از نويسندگان كميك ( طبق خواسته هاي خود ) هالك رو برنده مبارزه مي كنند ، پس همچين اتفاقى در كميك ها عادى هست ،
   موفق باشيد ،😑😑😑😑

   پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به avengers

    دی 23, 1398

    نه استن لی گفت تور برای به چالش کشیدن هالک ساخته شده نه شکست دادنش

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به واقع بین

     دی 23, 1398

     بقیه نظرات و کامنت هایت را بقیه دوستان پاسخداده اند و من فقط پاسخ این کامنتت را میدهم .
     نه خیر استن لی دقیقا گفته بود که میخواستم قهرمانی وارد دنیای کمیک بشود که از هالک قدرتمندتر باشد . اما چگونه یک نفر میتواند از قدرتمندترین ، قدرتمندتر باشد ؟؟!! . پس این شخص نمیتواند یک انسان باشد . بنابراین شخصیت ثور که یک خدا بود وارد دنیای کمیک شد .
     حالا دقیق. قیقم که این حرف رو نزد اما تقریبا یک همچین حرفی رو زد . میتونی در سایت ویکیپدیا و مارول ویکی که 2 تا سایت معروف مارول هستند ، این مطلب رو مشاهده کنی .
     در ضمن در یک مصاحبه با برخی از طرفداران از استن لی پرسیده شد که از بین 2 شخصیت ثور و هالک ، کدام یک قدرتمندتر هست ؟ استن لی پاسخ داد :
     هالک یکی از قدرتمندترین قهرمانان مارول هست و میشه گفت که از نظر قدرت بدنی قویتر از بقیه هست اما هالک در نهایت یک انسان جهش یافته و فانی هست . در صورتی که ثور یک خدا هست و با طول عمری بسیار بیشتر از انسان ها و علاوه بر قدرت بدنی مافوق انسانی قدرت های زیاد دیگه ای هم داره که میتواند با استفاده از آنها هالک را شکست دهد .
     البته این بار هم نمیگم که دقیقا چنین چیزی گفته بود چون من مصاحبش رو حفظ نکردم . !!! اما خوب تقریبا یک همچین چیز هایی گفته بود و شخصیت ثور را قدرتمندتر دانسته بود . ویدئوی این مصاحبه در یوتویوب و منابع خارجی موجود هست و هر شخصی که بخواهد میتواند مشاهده کند .

     پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به shayan

   دی 5, 1398

   سلام شایان .
   شخصا این کمیکی رو که میگی رو مطالعه نکردم و ندیدم . اگه ممکنه مشخصات دقیق کمیکش رو بگو تا یک نگاهی بکنم . مرسی .

   پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به shayan

   دی 5, 1398

   سلامی مجدد .
   من الان یک نگاه خیلی جزئی به این کمیک انداختم . در این کمیک کاپیتان مارول تبدیل به شخصیتی کاملا شرور شده و میخواد همه اعضای مهم انتقام جویان رو بکشه . فکر این اتفاقی که شما گفتین در شماره 12# از سری جدید کمیک های کاپیتان مارول افتاده .
   این اتفاقات در کمیک خیلی مهم نیست . مخصوصا این کمیک هایی که حالت سولو و اختصاصی دارن . نمونه های زیادی از اینجور کمیک ها بود . از مهمترین های اون میتونم به کشتن تقریبا تمامی قهرمان ها توسط ددپول اشاره کنم . ددپول در اون کمیک هم خیلی سریع و مسخره ابرقهرمانی مثل هالک رو میکشه . حالا که حرف از هالک شد ، نمونه دیگه مربوط به خود هالک هست که زمین رو فتح میکنه و هر ابرقهرمانی که سر راهش هست رو خیلی راحت و وحشیانه به قتل میرسونه . یا مثلا تانوس که میاد کل دنیای مارول رو میکشه و از جمجمه گالاکتوس برای خودش تخت پادشاهی درست میکنه . نمونه های این موارد زیاد هست .
   این کمیک هم واقعا در اوج مسخرگی هست . من فکر میکنم که به مسائل دیگه ای هم مربوطه . اخیرا مارول چه در سینما و چه در کمیک داره خیلی روی مسائلی مثل برابری جنسیتی و … ، مانور میده . اخیرا قهرمانان زن علاوه بر سینما ،در کمیک ها هم دارن شاهکار های عجیبی رو از خودشون نشون میدن . قدرت کاپیتان مارول در کمیک اصلا قابل قیاس با قدرتش در سینما نیست . فکر میکنم که میخوان به حد سینمایی نزدیکش کنند . میخوان به مردم بگن که زن برابر مرد نیست ، بلکه برتر از مرد هست . !!!!!! واقعا مارول داره به این سمت کشیده میشه و زن سالاری ها و زن پرستی ها به کمیک ها هم راه پیدا کرده . من در همین سایت هم چنین پیش بینی رو داشتم و میدونستم این اتفاق به زودی می‌افته . مارول هم که داره روز به روز شخصیت ثور رو بی ارج تر و بی ارج تر نشون میده . !!!!! بعد از اینکه در برابر یک زن به نام جین بی ارج نشونش داد ، الان نوبت به کاپیتان مارول رسیده . این برنامه ها چه در مورد ثور و چه در مورد زن های دیگه ادامه دار خواهد بود . مطمئن باشید که ارج ثور از این هم کمتر و کمتر خواهد شد و ارج زن های مارولی مثل یارو کپ مارول از این هم بیشتر و بیشتر خواهد شد .
   موفق باشید .

   پاسخ

   • avengers در پاسخ به استیو راجرز

    دی 5, 1398

    سلامى دوباره ، من واقعا نميفهمم در كميك هايى كه درباره ى كاپيتان مارول مطالعه كرده بودم اصلا در حد و اندازه ى ثور نبود ( البته غير از اون موقعى كه پيش مردان ايكس رفت و به نيروى كهكشانى دست پيدا مي كنه ) از اون موقعى كه كاپيتان مارول در muc اومد و خوش درخشيد ، به قول استيو ميخوان يه جورايى هم سطح با muc كنن كميك رو ، فقط يه سوال برام پيش اومد و اونم اين بود كه بعضى ها ميگن ثور قرار قدرت كينگ ثور ( king thor) در فيلم ثور 4 نمايش داده شه ؟؟؟؟؟ به نظر شما همچين چيزى ممكنه ؟؟؟؟؟ بعد يه سوال ديگه ، شما اهل بازي هاي رايانه اى هستيد ؟ اگه هستيد حتما بازي گاد اف وار رو بازي كردين ؟ در اخر قسمت گاد اف وار٤ كه با ثور ديدار ميكنه ، به نظرتون چه اتفاقى ميوفته ؟
    موفق باشيد 😎

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به avengers

     دی 5, 1398

     خب اول از همه درباره تبدیل شدنش به king thor توضیح بدم چون احتمالا تو یکی از کامنتای خودم اینو خوندی.اول بزار درباره نظریه RKT در ثور ۴ خیالتو راحت کنم چون اینو هم تو سایتای دیگه خونده بودم.
     ببینrune king thor قدرتش فراتر از حدیه که وارد mcu بشه…ینی اگه ثور به RKT تبدیل بشه صد درصد پای شخصیت هایی مثل بیاندرز هم به mcu باز خواهد شد.
     در واقع اگه این اتفاق بیفته دنیای mcu از تعادل خارج میشه چون معلوم نیست ثور قراره دشمن انتقامجویان باشه یا دوست انتقامجویان و اینم بگم شایعه حضور RKT توی ثور ۳ هم زیاد بود.
     این ک از این…
     راجب کینگ ثور معمولی هم بگم احتمالش کم نیست چون انتقامجویان در حال حاضر قدرت مقابله با شخصیتی مثل گالاکتوس رو ندارن و از طرفی شرایط برای تبدیل شدنش کاملا مناسبه(بدبخت و ضعیف و نالایق و…)
     من خودم احتمال نمیدم ثور به کینگ ثور تبدیل شه تو mcu ولی از اونجایی ک تایکا وایتیتی گفته تمرکز فیلم روی شخصیت ثور هست این احتمال بالا میره چون ثور نیاز به ی تکون جدی داره تا خودشو دوباره پیدا کنه.
     درباره بازی هم بگم ثور در اصل به خواب آترئوس اومده بود و واقعا نیومده بود سراغ کریتوس.
     این نشون میده در قسمت بعدی ثور رسما وارد بازی میشه و فقط میتونم بگم خدا به کریتوس رحم کنه چون ثور شمال اسکاندیناوی قرار نیست مث mcu شوخ و بامزه باشه و از طرفی هم مطمئنا دلایل زیادی واس انتقام داره چون کریتوس مگنی و مودی و بالدر رو کشته و از طرفی با کشتن بالدر رگناروک رو به ثور و اودین نزدیک کرده(چون طبق پیشبینی ها بالدر تو نبرد رگناروک کشته میشه).
     کریتوس هم مطمئنا زورش به ثور نمیرسه و اگه قرار باشه ثور کشته شه احتمالا بدست مار میدگارد کشته میشه چون اصل ماجرا اینه.

     پاسخ

     • avengers در پاسخ به shayan

      دی 5, 1398

      سلامى مجدد ، شايد بعضى ها الان بگن كه ثور اومده تا انتقام پسرانش را بگيرد ولي اين تور نيست ، آن دو پسر کم‌ اهمیت‌ترین اشخاص برای ثور و اودین بودند. حتی شاید خود بالدر هم برای این دو مهم نباشد. ثور آمده تا آترئوس را با خود ببرد! او مصبب کشتن بالدر بود، او و پدرش بودند که با کشتن او، باعث آغاز ترسناک‌ترین اتفاق دنیای نورس یعنی راگناروک شدند؛ اتفاقی که اودین اصلا با آن شوخی ندارد و انتظار نداشت به این زودی آغاز شد ،
      يكى از احتمال هاى داستان اين است كه ثور در اول بازي به طور وحشتناك كريتوس مي زنه به جوري كه تا چند روز بيهوش باشد ، بعدش اترئوس با خودش مي بره ،بعد به دليل اينكه ثور يك خداى شكست ناپذير است دنبال چاره ميگرده تا از راهكارى اين خدا را شكست دهد ، كريتوس مي فهمه كه سم یورمونگاند مي تونه خداى بينهايت قدرتمند رو نابود كنه ، خودتون حساب كنيد : یورمونگاند دشمن خونین ثور است اما از طرفی با کریتوس رابطه خوبی دارد، پس به راحتی می‌تواند سم خود را در اختیار کریتوس قرار دهد تا در قسمت دوم یک بار برای همیشه با ثور خداحافظی کنیم و حتی او را دیگر در راگناروک هم نبینیم.( متاسفانه)
      اگر بخواهيم اندازه یورمونگاند قدرتمند رو حساب كنيم : او اگر دم خود را در يك طرف كره زمين بگذارد ، مي تواند دو دور ، دور زمين بچرخد ، حال ببينيد خداى تندر چقدر قدرتمند است كه توانسته یورمونگاند را بلند كند !!!! به نظرم ممكنه اين اتفاق بيفته ،
      موفق باشيد😭😭😥

      پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به avengers

     دی 5, 1398

     سلامی سه باره . !!!
     درباره شخصیت Rune King Thor ، به نظر من غیر ممکنه که وارد MCU بشه . کاملا غیر ممکن . !!! چون مقیاس قدرت شخصیت Rune King Thor ،بسیار بسیار فراتر از MCU هست . حتی به نظر من شخصیت King Thor ، هم هرگز وارد MCU نخواهد شد . حداقل با اون مقیاس قدرتی که در کمیک داره . اساسا « نیروی اودین » ، در MCU تعریف نشده و اینطور که به نظر میاد اگه هم « نیروی اودین » در MCU وجود داشته باشه ( که همانطور که گفتم خیلی خیلی بعیده . ) ، خیلی خیلی و بینهایت خیلی محدود شده .
     در یک جمع بندی کلی به نظرم با روندی که مارول برای شخصیت ثور در پیش گرفته ( چه در کمیک و چه در سینما ) ، شخصیت ثور ، از این به بعد روز به روز ارجش کمتر و کمتر خواهد شد . یعنی وضعیت ثور از لحاظ قدرت و شخصیت و … ( خلاصه همه ویژگی های یک شخصیت ) ، بسیار بسیار بدتر خواهد شد . مطمئن باشید .
     در مورد بازی god of war هم من نمیدونم . فقط میتونم بگم که امیدوارم که یک شخصیت خوب از ثور در این بازی ببینیم . چیزی که مشخصه اینکه در این بازی در نهایت کریتوس همه خدایان نورس رو هم شکست خواهد داد . چون این بازی ، بازی کریتوس هست . اما خوب شاید طبق برخی از تئوری ها ، کریتوس اون اوایل نسخه بعدی بازی ، توسط شخصیت ثور ، شکست بخوره . به هر حال باید منتظر موند و دید که چه پیش میاد .
     خدا نگهدار .

     پاسخ

     • avengers در پاسخ به استیو راجرز

      دی 6, 1398

      سلامى هشت باره ، اقاي استيو به نظر خودتون با اين كار muc يا كميك ضرر نمي كنه با توجه به طرفداران زيادش ، همه طرفدار ها شكايت مي كند ، من حس مي كنم يه پايان خوب براى شخصيت ثور پيدا مي كنند ( در muc نه كميك ) هالا در فيلم اونجرز 5 يا ….. ، ولى در كميك كاملا با شما موافقم ، متاسفانه دارن شخصيت ثور رو ضعيف مي كنند ، اميدوارم در كميك هاى جديد ثور اين الگو ادامه پيدا نكنه ،
      شب بخير 😂😂😴

      پاسخ

    • واقع بین در پاسخ به avengers

     دی 23, 1398

     احتمالش زیاده چون بزرگ ترین چالش تور احتمالا همین گور سلاخ خدایان باشه و منم شنیدم که بتا ری بیل هم در این فیلم حضور داره اگه اینجوری باشه که تور باید به قدرتی فراتر حد خودش برسه شاید حتی قوی تر از کینگ تور.

     پاسخ

    • علی در پاسخ به avengers

     تیر 16, 1399

     گاد اف وار ثور رو کشت به شکل خیلی بدی

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به علی

      تیر 16, 1399

      اگه منظورت از گاد آف وار همون کریتوس هست باید بگم که اون هنوز با ثور نجنگیده و احتمالا در قسمت بعدی سری خدای جنگ با ثور بجنگه . اونی که تو دیدی یک فیلم ساختگی فن مید بیشتر نبود .
      تمامم .

      پاسخ

   • shayan در پاسخ به استیو راجرز

    دی 5, 1398

    ممنون بابت پاسخ شما و جناب اونجرز.

    پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

    دی 23, 1398

    کامیک ددپولی که میگی اونی نیست که ددپول کله ی ولورین رو با دست گرفته و بقیه ی جسد ها زیرشن ؟؟؟؟؟؟

    پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

    دی 23, 1398

    من این حرفت رو قبول ندارم
    وقتی که فیلم تور 4 پخش بشه بهت قول میدم تور قدرتمند ترین قهرمان ام سی یو میشه.
    البته این نکته هم درسته که خیلی دارن زن ها رو قوی نشون میدن. دیگه ریدن بهش اگه بری شخصیت های فیلم اترنالز رو ببینی میبینی که 3 تا از شخصیت های به جای اینکه مرد باشن زن هستن و این خیلی مسخرست چون وقتی توی کامیک ها مرد هستن چرا باید به زن تبدیلشون بکنی. این دقیقا مثل اینه که تور یک زن باشه به اسم تور ادینسن .

    پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به shayan

   دی 6, 1398

   برای بار چندم ، سلام شایان .
   من همان موقع که شما این سوال رو پرسیدین ، یک نگاه جزئی به این کمیک انداختم و پاسخ شما رو دادم . اما چون من معمولا کمیک های کاپیتان مارول رو نمخوانم ، بنابراین از اتفاقات قبل و بعد این کمیک بی خبر بودم . یکی از دوستانم خیلی کمیک میخواند . خیلی بیشتر از من . همان روز این سوال رو ازش پرسیدم . گفت تا چند روز دیگه پاسخ میده .
   امروز ایشون بهم پاسخ داد . گفت که ظاهرا در این کمیک یک شرور قدرتمند ، روی کاپیتان مارول تاثیر میگذاره و تهدیدش میکنه که اگر همه انتقامجویان رو نکشه و سر ثور رو براش نبره ، تمام نژاد کری رو منقرض میکنه . ( حالا من دقیق دقیقش رو نمیدونم ، اما به طور کلی داستان یه همچین چیز هایی بود . ) . کاپیتان مارول اولش میخواست واقعا ثور را بکشد اما بعدا پشیمان میشود . در طی جنگ با ثور متوجه میشود که تا زمانی که پتک میولنیر در اختیار ثور هست ، به هیچ عنوان نمیتواند ثور را شکست بدهد و دیر یا زود شکست میخود . بنابراین ظاهرا به طریقی ( حالا با یک انفجار انرژی و منتقل کردن میولنیر به یک بعد دیگر ، ! یا یه همچین چیزی .‌!!! ) ، برای مدتی پتک ثور را ازش دور میکند و بعد از آن ظاهرا ( قید ) ، شخصیت ثور را میکشد و سرش ( در گفته های بین کاپیتان مارول و ویلین داستان گفته میشه که چه هدیه ای بهتر از « سر یک خدا » هست ؟؟؟!!! ) را برای ویلین اصلی میبرد تا او را راضی و خشنود کند . همه چیز به نظر واضح میرسید اما تا حدودی ابهام و سوال وجود داشت .
   شماره بعدی این کمیک جدیدا و به تازگی منتشر شد و اینطور که به نظر میاد همه چیز یک بازی و فریب و نقشه برای اون ویلین بود . ظاهرا کاپیتان مارول شخصیت ثور را به یک بعد دیگر منتقل میکند و به طریقی ( که من دقیق نمیدونم ) ، ویلین اصلی داستان رو فریب میده . شخصیت ثور هم ظاهرا سرحال و زنده هست .
   در پایان این اطلاعات رو دوستم بهم داد و من فعلا نمیدونم که 100% صحیح هست یا خیر . دوستان و کاربران دیگه هم اگه اطلاعات بیشتری در این مورد دارن ، لطفا اطلاعاتشون رو بیان کنند .
   مرسی و موفق باشید .

   پاسخ

 22. avengers

  دی 4, 1398

  سلام و خسته نباشين ، من تازه فهميدم كه cbr اصلا با ثور حال نميكنه ، جنگ بين اكوامن و ثور زده پيروزى اكوامن به تورى كه تمام مقاله رو يك طرفه قضاوت كرده ، جنگ بين ثور و كاپيتان مارول رو نامعلوم مشخص كرده ( در كميك كاپيتان مارول اصلا با ثور مقايسه نميتونه بشه ولي توى muc مسخره يه كارى كردن كه كاپيتان مارول رقيب سريختى براى ثور باشه ) جنگ بين ثور و واندر وومن كه اونجا واندر وومن برنده ميشه (واقعا مسخره ترين چيزي كه مي تونه رخ بده اينه ، هر چيز الكى گفته بود تا واندر وومن برنده شه مثل شخصيت ، شخصيت چه ربطى به مبارزه اين دو نفر داره ، يا قدرت ، قدرت رو زده بودن برابر ) باور كنيد هر كار مى كنند تا ثور ضعيف نشون داده شه ( يه چند سال ديگه ميگن مبارزه ثور و گروت برنده گروت ) من پيشنهاد مي كنم هر كس كه طرفدار ثور هست يا كنجكاوه درباره ى ثور تحقيق كنه در سايت cbr جست و جو كنه ،
  موفق باشيد ،😊

  پاسخ

  • avengers در پاسخ به avengers

   دی 4, 1398

   ببخشيد ، بعضي جا هارو اشتباه وارد كردم ، جست و جو نكنه رو گفتم جست و جو كنه ، سرسختى رو نوشتم سريختى ، معذرت ميخوام ، 🧐🧐
   موفق باشيد🤣🤣😊

   پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به avengers

   دی 23, 1398

   احتمالا منظورش توی آب بوده خخخخخخخخخخخ

   پاسخ

 23. avengers

  دی 1, 1398

  سلام و خسته نباشيد ، منم با نظر استيو راجرز موافقم ، در زمان هايى كه هالك و ثور باهم مقايسه ميشن يه جوري رفتار مي كنه كه به سود هالك باشه (البته در بعضي از مقاله ها) طبق امار در سال 2016 هالك در رتبه اول قرار دارد و سنترى دوم و ثور سوم !!! بعد ديدن اين امار واقعا تعجب كردم ولى در امار سال 2018 اينطور نبود و ثور در رتبه ى اول قرار دارد و هالك دوم ( اين مقاله در سال 2018 نوشته شده👆) به نظرم cbr زياد با ثور حال نميكنه يا شايدم به هالك علاقه شديدى داره ؟؟ فقط يه سوال داشتم از شما استيو راجرز ، به نظرتون معتبر ترين سايت كدومه ؟
  موفق باشيد 😊

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به avengers

   دی 1, 1398

   سلام .
   راستش چند تا سایت وجود دارند که در زمینه کمیک معتبر و مشهور هستند . مثل CBR ، Screen Rant ، quora ، fandom ، Comic Vine ، Reddit .
   از بین این سایت ها CBR و Screen Rant مشهور تر هستند . البته خود من زیاد CBR رو قبول ندارم . دلایلش رو هم که قبلا گفتم . Screen Rant هم البته خیلی از مشکلات CBR رو داره و اون هم بدون عیب نیست . درسته که این دو سایت در زمینه کمیک خیلی مشهور به حساب میان اما واضحا عیب هایی رو دارن و نمیشه به طور قطع بهشون اکتفا کرد .
   در بین سایت های quora و Comic Vine و Reddit هم که بیشتر طرفداران نظر میدن . البته معمولا طرفدارانی در این سایت ها نظر میدهند که اطلاعات کمیکی زیادی دارند . مخصوصا در مورد سایت Reddit و quora . یعنی چیزی که من شنیدم و متوجه شدم از بین این 3 سایت هم به ترتیب اول Reddit ، بعد quora و در نهایت هم Comic Vine معتبر هستند . ( البته این نظر شخصی من هست . چون در این مورد نمیشه گفت که این 100درصد معتبرتر هست و اون یکی 100 درصد نامعتبرتر . !!! ) .
   سایت Fandom هم که بیشتر حالت چند شاخه ای داره . یعنی به چند تا شاخه تقسیم میشه . یکی از شاخه ها هست که مثل سایت های Reddit و quora ، طرفداران نظر میدن و تقریبا از نظر اعتبار در دره همین 2 سایت قرار میگیره ( البته یکمی کمتر . ) . یکی دیگر از شاخه ها که همان سایت معروف marvel wiki و DC wiki هست ، تقریبا مثل ویکیپدیا میمونه و به نظر من معتربرین منبع کمیک هست که همه بخش های آن از روی منابع اصلی ( یعنی خود کمیک ) هست و اصلا رتبه بندی قدرتمندترین نداره که بگه این شخصیت قدرتمندتر هست یا اون یکی . فقط راجب وقایع هر کمیک و هر شخصیت و قدرت های آن شخصیت ، تقریبا به طور کامل توضیح داده .
   به نظر من سایت ویکیپدیا هم معتبر هست و معمولا در اکثر موارد با مدرک توضیح داده و همانطور که گفتم مثلا مثل همان سایت marvel wiki میمونه .
   سایت Superhero Database هم هست که به نظر من اون هم بد نیست . یعنی در بعضی موارد خوبه و در بعضی موارد هم اصلا . !!! در این سایت به هر شخصیت یک امتیازی داره شده که در واقع مقیاس قدرتش رو مشخص میکنه . جنگ بین شخصیت ها هم شبیه سازی شده که در مورد شخصیت برنده ، طرفداران رای میدهند .
   در پایان این توضیحی بود راجب اکثر منابع معتبر کمیک . هیچ کدوم از این منابع بدون عیب نیستند و همشون عیب ها و مشکلاتی رو دارند . اما به نظر من سایت marvel wiki و DC wiki از همشون بهتر و معتبرتر هست .
   موفق باشید .

   پاسخ

   • avengers در پاسخ به استیو راجرز

    دی 2, 1398

    سلام و خسته نباشى ، منم با شما موافقم كه بهترين سايت ها ( حداقل از منابع اصلى كميك ) DC wiki و marvel wiki و reddit هستند كه به نظرم سايت cbr و بعضى از سايت هاي ديگر (اسم بقيه ى سايت ها رو نميگم چون زياد در سايتش جست و جو خاصى انجام ندادم ) در بعضى از مقاله هاش كمى از تعصب استفاده مي كنند ،سايت Comic vine به نظرم افرادى نظر ميدن كه واقعا با اگاهى كامل از كميك نظر ميدن و مثل بعضى از ما ( اركام بتمن ) تعصبى نظر نميدن ، فقط اقاى استيو شما و من تو يه سايتى ايرانى كه زده بود واندروومن قوي تر از ثور رفته بوديم ( ايرونى سنتر) تجهيزات و بزرگترين شاهكار و دوام واندروومن برنده شده بود كه به نظرم مسخره بود مخصوصا از لحاظ قدرت كه زده بود برابر ، ميخوام بدونم كه به نظر شما كدومش اشتباه بودش ، به نظر من كه همش 😏
    ممنون و موفق باشيد ،

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به avengers

     دی 2, 1398

     سلامی مجدد .
     خوب راستش من قبلا در همان سایت نظراتم رو ثبت کردم . با نام کاربری ( استیو راجرز ) و ( ابوالفضل ) . فکر کنم خودتون متوجه شدین . به هر حال اگه ندیدین هم وقتی برید ببینید ، متوجه میشید .
     موفق باشید .

     پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به استیو راجرز

    دی 23, 1398

    داداش خودت کجا کامیک دانلود میکنی؟؟

    پاسخ

  • کیارش در پاسخ به avengers

   دی 2, 1398

   سایت cbr مشهوره و معتبره اما در مقالاتش کلی عیب داره . خودتون برید ببینید نصف مقالاتش کلا 100 عیب داره . از نظر من که معتبر نیست با اینکه کلی مقایسه گذاشته که خیلی هاشون می تونستن مقالات بهتری باشند . مثل همین مقاله ای که اقای اونجرز مثال زده . نمی دونم چرا فکر می کنن هالک قوی تر از ثوره ؟ فکر کنم به جای اینکه مقایسشون از رو کمیک باشه از رو انیمیشن هالک در برار ثوره . نمی دونم ولی به قول تو شاید با تور حال نمیکنن

   پاسخ

   • avengers در پاسخ به کیارش

    دی 2, 1398

    سلام و خسته نباشى ، درسته منم حس ميكنم كه cbr مشهور تره به دليل اينكه درباره ى هر شخصيت مارول حداقل بالاى 5 تا مقاله داره
    ولى به قول اقاي استيو جزوه سايت هايى هست كه از منابع اصلى كميك پيش نميره ( در بعضى از مقاله ها مثل مقايسه ى ثور و هالك ) من حداقل سى تا از مبارزه هاى ثور و هالك رو ديدم كه بيشتر ثور برنده بازي بوده ، اخه وقتى استنلى ميگه ثور از هالك قدرتمند تره نميدونم چه اجبارى ميكنن كه هالك بهتره يا قويتره ،
    موفق باشيد

    پاسخ

 24. استیو راجرز

  دی 1, 1398

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  مقاله خوبی بود . واقعا خوب بود . از نظر شخصی من ، این رتبه بندی بی نقص نیست اما واقعا کم نقص هست . همانطور که قبلا هم گفتم هیچ Top Powerful لیستی نیست که همه باهاش موافق باشن و به هر حال میشه از همه Top Powerful لیست ها ایراداتی رو گرفت .
  اما حقیقتا وقتی برای اولین بار این مقاله رو دیدم خیلی تعجب کردم . !!! سایت CBR خیلی خیلی عجیب و زیاد با شخصیت هایی مثل ثور بد هست و عجیب بود که در این مقاله شخصیت ثور رو در جایگاه و رتبه 1 قرار داده . !!! کلا وقتی به اکثر مقالات این سایت هم که به شخصیت ثور اشاره شده ، نگاه کنید ، خیلی سریع متوجه میشین که این سایت خیلی با شخصیت ثور ، بد و لج !!! هست . بگذریم .
  نکته دیگه اینکه استن لی گفته بود که « هدف از معرفی شخصیت ثور ، این بود که شخصیتی خلق کنم که قدرتمند تر از شخصیت هالک باشد . این شخص نمیتواند یک انسان باشد . بنابراین ثور که یک خدا از اساطیر اسکاندیناوی بود ، وارد کمیک شد . » البته این جمله دقیقا عین جمله استن لی نیست ( چون من جمله دقیقش رو یادم نیست . ) ولی در کل همان معنا و مفهوم را میدهد .
  در ضمن در یک گفت و گو و مصاحبه بین استن لی و برخی از طرفداران کمیک از استن لی پرسیده میشه که از بین شخصیت ثور و هالک ، کدام یک قدرتمندتر هست و شانس پیروزی بیشتری داره ؟ ، استن لی پاسخ اینطور میده که : « شخصیت هالک یکی از قویترین ابرقهرمانان دنیای مارول و معمولا از لحاظ قدرت بدنی بالاتر از سایر ابرقهرمانان دیگر قرار داره و بنابراین قدرت بدنی بیشتری نسبت به شخصیت ثور داره ، اما شخصیت هالک در نهایت یک انسان هست و فانی و شخصیت ثور یک خدا و با طول عمر بسیار زیاد . شخصیت ثور وسایل و قدرت هایی داره که قدرتمندتر از هالک به حساب میاد . دیگه زیاد به جزئیات دیگه ای اشاره نمیکنم . » . یعنی استن لی واضحا پاسخ این سوال رو داده .
  مرسی و موفق باشید .

  پاسخ