لیست 25 تایی قوی‌ترین اعضای تیم انتقام‌جویان در تاریخ کمیک‌های مارول

اگر طرفدار کمیک و فیلم‌های کمیکی MCU باشید، قطعا با تیم انتقام‌جویان آشنا هستید. بعد از خلق این تیم توسط استن لی افسانه‌ای و جک کربی در سال 1963، انتقام‌جویان به مرور زمان به محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین تیم ابرقهرمانی بر روی زمین تبدیل شدند. با وجود اعضای اصلی تیم مثل واسپ، مرد مورچه‌ای، مرد آهنی، ثور و هالک، گروه انتقام‌جویان پیوسته طی تاریخچه 55 ساله‌‌اش میزبان صدها ابرقهرمان و حتی گاهی اوقات شخصیت‌هایی شرور بود.

اکنون با اکران فیلم‌هایی چون انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) و انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) گروه انتقام‌جویان در اوج محبوبیت خود قرار دارد. با توجه به صحبت‌های زیادی که راجع‌به گروه انتقام‌جویان می‌شود، طبیعی است که طرفداران در مورد اینکه کدام یک از اعضای این تیم قدرتمندتر هستند بحث کنند.

طی این مطلب قصد داریم 25 مورد از قدرتمندترین انتقام‌جویان تاریخ را به شما مخاطبان پروشات معرفی کنیم. با ما همراه باشید.


25. مرد عنکبوتی (Spider-Man)

اگرچه مرد عنکبوتی یکی از دوست‌داشتنی‌ترین ابرقهرمانان جهان است، اما عمده شهرت او در درجه اول به‌دلیل سلطه بر خیابان‌ها است. مرد عنکبوتی طی اکثر طول روز مشغول گشت‌وگذار در شهر نیویورک و جلوگیری از سرقت‌های مختلف است. اما با توجه به تعداد دفعاتی که این ابرقهرمان کل سیاره را نجات داد لایق احترام بیشتری است.

در واقع مرد عنکبوتی در ابتدا چندین بار از عضویت در تیم انتقام‌جویان محروم شد. پیتر پارکر که به‌واسطه گاز یک عنکبوت رادیواکتیو به مرد عنکبوتی تبدیل شده بود، قدرت‌هایی شبیه به قدرت همین جانور را کسب کرد. او قادر است به‌طور متوسط در طول روز وزنی 10 الی 15 تنی را تحمل کند. او همچنین می‌تواند وزنی تا حدود 25 تن را بلند کند.

علاوه‌بر این مرد عنکبوتی دارای لیست بلندی از قدرت‎‌های ابرانسانی دیگر مانند چابکی، قدرت عکس‌العمل فوق‌العاده، استقامت، پایداری و سرعت بسیار بالا است. البته قبل از تمام این‌ها نباید حس‌های مفید عنکبوتی، دوام چشمگیر و قدرت بهبود سریع او را نیز فراموش کنیم.


24. کاپیتان آمریکا (Captain America)

شاید کاپیتان آمریکا نسبت به دیگر ابرقهرمانان موجود در این لیست دارای قدرت‌های ابرقهرمانی وسیعی نباشد. اما این موضوع نمی‌تواند مانع آن شود که این ابرقهرمان را یکی از نیرومندترین ابرقهرمانان دنیای مارول محسوب نکنیم. بعد از موفقیت در برنامه ابر سرباز (Super Soldier Program)، استیو راجرز به قدرت‌ زیادی رسید و بدنش به اوج نیرویی که یک انسان می‌تواند داشته باشد دست پیدا کرد.

این موضوع نه‌تنها باعث شد کاپیتان آمریکا به‌شکل دیوانه‌واری از بقیه انسان‌ها قدرتمندتر باشد (او قادر است وزنی تا حدود نیم تن را بلند کند)، بلکه باعث شد دارای سرعت، چابکی و دوام زیادی نیز باشد. او همچنین می‌توانست خیلی سریع‌تر از حد معمول از آسیب‌ها و جراحت‌ها بهبود یابد.

استیو راجرز با سپر ویبرانیومی تقریبا فناناپذیرش یک نیروی واقعی محسوب می‌شود که می‌توان بر روی او حساب کرد. این سپر قادر است ضرباتی سنگین مانند ضربات میولنیر را جذب کرده و به‌عنوان سلاحی دفاعی و هجومی مورد استفاده قرار گیرد. سپر راجرز ثابت کرد که می‌تواند به زره مرد آهنی نیز آسیب وارد کند.

این شکیبایی و قدرت ذهنی کاپیتان آمریکا است که او را از بقیه کاراکترهای کمیک‌های مارول جدا می‌کند. سرسختی و قدرت اراده این ابرقهرمان باعث می‌شود تا او در هر موقعیتی پیروز شده و سربلند خارج شود. این توانایی‌ها درکنار سال‌ها تجربه و مهارت در مبارزه، کاپیتان آمریکا را بالاتر از ابرقهرمانان زیادی قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید: 25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر


23. لوک کیج (Luke Cage)

پس از دستگیری و قرار گرفتن در زندان به‌علت جرم مرتکب نشده، کارل لوکاس (که بعد با نام لوک کیج معروف شد) داوطلبانه وارد آزمایشی خطرناک به رهبری دکتر نوآه بورستین در زندان سیگیت شد. این آزمایش بر پایه آزمایش ابر سرباز کاپیتان آمریکا انجام شد. اما افسر پلیس آلبرت راکهام به‌دلیل کینه و مشکل نژادپرستی که با کیج داشت باعث اختلال در روند این آزمایش شد.

لوک از این آژمایش جان سالم به  در برد، اما به پوستی کاملا غیرقابل‌نفوذ دست پیدا کرد که در مقابل شلیک گلوله، سلاح‌های تیز، حملات شیمیایی، فشار زیاد و دما کاملا مقاوم بود. در همین حال لوک به سطح بالایی از قدرت مافوق بشری نیز دست پیدا کرد. این ابر قهرمان با مقاومت در مقابل ضربه‌هایی سنگین و قدرت بسیار زیاد برای بلند کردن اجسام یکی از جنگجوهای بزرگ کمیک‌های مارول محسوب می‌شود.

کیج همچنین یک مبارز همه‌کاره است که بر هنرهای رزمی گوناگونی تسلط دارد. این سبک مبارزه‌ای و تسلط باعث می‌شود تا کیج به‌شکل موثرتری از قدرت خود استفاده کرده و به ابرقهرمانی قدرتمندتر تبدیل شود. این شخصیت ابتدا در کمیک شماره یک «قهرمان برای استخدام» (Hero for Hire) به طرفداران معرفی و خیلی زود به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول خود را ثابت کرد. او درنهایت چندین بار وارد تیم‌هایی بزرگ مانند Avengers، Defenders و Thunderbolts شد.


22. ولورین (Wolverine)

مسلح به چیزی فراتر از پنجه‌هایی فلزی و قدرت بهبود بسیار سریع باعث شد تا ما ولورین را یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول بدانیم. او با داشتن مهارت‌هایی بی‌همتا نسبت به دیگر ابرقهرمانان مارول، برای مدتی در گروه‌های انتقام‌جویان، مردان ایکس و ایکس-فورس فعالیت داشت. او همچنین مدتی سرپرست مدرسه جین گری نیز بود. ولورین همچنین از محبوبیت خاصی در بین طرفداران مارول و حتی برخی طرفداران DC برخوردار است.

البته ممکن است در نگاه نخست قدرت‌های ولورین بسیار ابتدایی به‌حساب بیایند. اما در واقع این قدرت‌ها باعث شدند تا او به یکی از نیرومندترین مبارزهای مارول تبدیل شود. در حالی که بسیاری از کاراکترهای مارول برای بهره‌وری از قدرت بهبودی خودشان به زمان زیادی نیاز دارند، فیزیولوژی ولورین به‌شکلی است که به او اجازه می‌دهد تنها طی چند ثانیه به بهبودی برسد. این ویژگی باعث می‌شود تا او بتواند در مقابل کشنده‌ترین موجودات جهان مارول قرار بگیرد.

علاوه‌بر آن نباید اسکلت پوشیده شده از آدامانتیوم ولورین را نیز فراموش کنیم. این ویژگی باعث می‌شود تا ولورین در مقابل ضربات سهمگین آسیب‌ناپذیر باشد، بر میزان قدرتش افزوده شود، به‌راحتی پوشش‌های فلزی را خرد کند، ستون‌های بتنی بزرگ را از بین ببرد و حتی گردن یک دایناسور را نیز بشکند.

آدامانتیوم بر روی پنجه‌های ولورین نیز قرار دارد که باعث می‌شود این ابرقهرمان بتواند هر چیزی را مانند کَره برش دهد. چیزی که ممکن است راجع‌به لوگان متوجه نشده باشید توانایی بالای او به‌عنوان یک جنگجو است. او را به‌راحتی می‌توان یکی از بااستعدادترین مبارزان جهان مارول توصیف کرد. او با تسلط بر هنرهای رزمی و با استفاده از پتانسیل خشمش یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای مارول محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: لیست 25 تایی بهترین سوپر ویلن های کیهانی در دنیای مارول


21. نیمور (Namor)

بنا به‌دلایلی معمولا اینکه نیمور دارای چه میزان قدرت خالص است به‌راحتی فراموش می‌شود. زیرا ظاهرا بسیاری از نویسندگان جهت نشان دادن قدرت حقیقی این کاراکتر عقب‌نشینی می‌کنند. به‌عنوان یکی از نخستین شخصیت‌های مارول در کتاب‌های کمیک، کاراکتر نیمور ابتدا در هفته‌نامه شماره یک Motion Picture Funnies در سال 1939 ظاهر شد. (یعنی 23 سال قبل از آنکه این کمپانی راهش را با کاراکترهایی چون مرد عنکبوتی و هالک شگفت‌انگیز ادامه دهد.)

نیمور که یک میوتانت انسانی است همیشه مقدر به عظمت بود. او در نهایت به پادشاه آتلانتیس تبدیل شد. نیمور به‌عنوان یکی از ابرقهرمانان قدرتمند نه‌چندان دوست‌داشتنی مارول شناخته می‌شود. او به‌طرز شگفت‌انگیزی قدرت بسیار بالایی در زیر آب داشت و سطح قدرتش باعث می‌شد تا بسیاری این ابرقهرمان را یکی از نیرومندترین ابرقهرمانان دنیای مارول بدانند. نیمور قادر بود در نبردهای سنگین مقابل قهرمانانی چون تینگ، ثور و حتی هالک قرار بگیرد.

او حتی قادر بود پرواز کند که این ویژگی‌ها در کنار ویژگی‌هایی چون قدرت، سرعت و پایداری‌اش باعث شد تا در این لیست جایگاهی ویژه داشته باشد. تنها دلیلی که باعث شد نیمور جایگاه بهتری در لیست نداشته باشد آن است که قدرت او بعد از خروج از آب به‌سرعت کاهش می‌یابد و این یک نقطه‌ضعف بزرگ برای این ابرقهرمان محسوب می‌شود. حدود دو سال بعد از معرفی نیمور در کمیک‌های مارول، DC نیز کاراکتر آکوامن که تا حدودی شبیه نیمور بود را خلق کرد.


20. والکیری (Valkyrie)

والکیری برای نخستین‌بار در کمیک شماره 83 «انتقام‌جویان» در سال 1970 به طرفداران معرفی شد. او به‌عنوان یک والکیریور (Valkyrior، گروهی متشکل از 9 جنگجوی زن قدرتمند که به عنوان الهه‌های ازگارد بر اسب‌های بالدار سوار بودند) برای اودین خدمت می‌کرد. شخصیت والکیری بر اساس شخصیت حماسی براین‌هلد (Brunnhilde) در اساطیر اسکاندیناوی خلق شد. به‌عنوان یک آزگاردی توانایی‌های جسمی این قهرمان نه‌تنها از انسان‌های معمولی، بلکه از دیگر آزگاردی‌ها نیز بیشتر است. همین موضوع نیز باعث شده تا او دارای قدرت، سرعت، چابکی و پایداری بسیار بالایی باشد.

او همچنین می‌تواند خود و دیگران را از سرزمین مرگ منتقل کند. این توانایی باعث می‌شود تا او قادر باشد برگزیننده کشتگان را اطراف اشخاصی که مرده‌اند ببیند. توانایی‌های والکیری به‌عنوان یک جنگجو در میان مردمانش بی‌نظیر است. (البته احتمالا به‌جز لیدی سیف) او با شمشیر جادویی‌اش “دراگون‌فنگ” بسیار خطرناک و مرگبار می‌شود.

این شمشیر از دندان یک اژدها و توسط یک موجود عرفانی به‌نام Kahji-Da ایجاد شد. دراگون‌فنگ نه‌تنها در مقابل آسیب‌های مختلف مقاوم و شکست‌ناپذیر است، بلکه می‌تواند چندین شکل از جادو را نیز خنثی کند. همین ویژگی‌ها نیز باعث می‌شود این سلاح نقش مهمی در ماجراجویی‌های والکیری ایفا کند. والکیری علاوه‌بر شمشیرش، یک اسب بالدار به‌نام آراگورن نیز دارد که دارای هوشی بهبود یافته است. هوش این اسب باعث می‌شود تا این موجود در نبردها درکی متقابل با والکیری داشته باشد. همین ویژگی این زوج را در کنار یکدیگر بسیار خطرناک می‌کند.

والکیری به‌عنوان یکی از اعضای کلیدی گروه Defenders خدمت می‌کرد. او سپس گروه محرمانه انتقام‌جویان را که شامل ابرقهرمانانی چون کاپیتان آمریکا، بیست، مرد مورچه‌ای، شارون کارتر، بیوه سیاه، مون لایت و نوآ می‌شد تشکیل داد.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین موجودات کیهانی در دنیای مارول، از استرنجر تا والای همگان


19. هالک-دخت (She-Hulk)

بعد از تزریق خون پسرعمویش بروس بنر، جنیفر والترز به قدرت‌های هالک-دخت دست پیدا کرد. قدرت‌های این ابرقهرمان با وجود اندک تغییراتی بسیار شبیه به قدرت پسرعمویش هالک است. او به‌سرعت دنیای مارول را به تسخیر خود درآورد. جنیفر والترز از همان ابتدا با معرفی در کمیک شماره یک «هالک-دخت وحشی» (Savage She-Hulk) در سال 1980 ثابت کرد موجودی فراتر از نسخه زن هالک است.

دقیقا به‌مانند دردویل، جنیفر یک وکیل موفق است که با استفاده از روحیه تیز قانونی‌اش به دفاع از دیگران می‌پردازد. به‌عنوان پرمشغله‌ترین زن روی زمین جنیفر نه‌تنها یک وکیل بود، بلکه در گروه‌هایی چون Avengers، Defenders، Heroes for Hire، S.H.I.E.L.D.، the Future Foundation، A-Force و Fantastic Four نیز حضور داشت.

هالک-دخت قدرت‌هایی شبیه به هالک دارد که با افزایش میزان عصبانیتش افزایش می‌یابد. چیزی که جنیفر را از پسرعمویش جدا می‌کند توانایی‌اش در حفظ هوش به‌هنگام تبدیل شدن است. برخلاف قدرت فیزیکی کمتر هالک‌-دخت نسبت به هالک، او دارای کنترل بیشتری بر روی موجود خشمگین درونش است. علاوه‌بر آن هالک-دخت توسط گامورا (یکی از مرگبارترین زنان این دنیا) آموزش دیده و به‌کمک کاپیتان آمریکا به یک رزمنده ماهر تبدیل شد.


18. آرس (Ares)

در حالی که جهان مارول پر از خدایان گوناگون است، اما تنها تعداد کمی کاراکترهای افسانه‌ای وجود دارند که به‌مانند آرس قدرتمند هستند. او ابتدا در سال 1966 به‌عنوان شخصیتی شرور در کمیک شماره 129 «ثور» (Thor) به طرفداران معرفی شد. آرس به‌عنوان خدای جنگ شناخته می‌شود؛ این یعنی او زندگی می‌کند تا بجنگد و در این امر بسیار ماهر است.

سپس تصمیم بر آن شد این کاراکتر به‌عنوان یک ضدقهرمان راه خود را ادامه دهد. مارول درنهایت آرس را وارد گروه انتقام‌جویان کرد. او در این گروه با قدرت، جاودانگی، پایان‌ناپذیری و مهارت‌های گوناگونش در جنگیدن به یکی از غیرقابل‌توقف‌ترین اعضای تیم تبدیل شد. به‌جز پدرش زئوس، آرس قدرتمندترین فرد بین دوازده ایزد المپ‌نشین محسوب می‌شود. او با قدرت و مهارتش در جنگیدن می‌تواند در مقابل قدرتمندترین موجودات دنیای مارول قرار بگیرد و به‌راحتی کاراکترهایی چون ساکار را در حوزه قدرت مطلق شکست دهد.

آرس در مقابل آسیب‌های گوناگون بسیار مقاوم است. به‌طور مثال او در برابر سلاح‌ها، ماشین‌های جنگی سنگین و حتی انفجار هسته‌ای می‌تواند مقاوم بماند. علاوه‌بر توانایی فیزیکی‌اش، آرس استاد استفاده از سلاح‌های گوناگون است. او برای انجام مبارزات به بهترین شکل ممکن از سلاح‌های خاص و بی‌نظیری استفاده می‌کند. از جمله مهم‌ترین این سلاح‌ها می‌توان به تبرش (که قادر است هر چیزی را برش دهد) و یک تفنگ خاص اشاره کرد که گلوله‌های آن می‌تواند آسیبی جدی به رقیبش هرکول وارد کند.


17. هرکول (Hercules)

هرکول یک نیمه‌خدا و برادر ناتنی آرس است که به‌راحتی می‌توان او را یکی از قدرتمندترین موجودات دنیای مارول محسوب کرد. او فرزند زئوس و یک زن فانی بود که به‌دلیل قدرت بسیار زیادش نزد پدرش بسیار محبوب بود. این موضوع نیز باعث برانگیخته شدن حس حسادت در آرس و آغاز دشمنی او با این کاراکتر شد.

هرکول ابتدا در شماره یک مجله «سفر به درون رمز و راز» (Journey Into Mystery) به‌عنوان شخصیت مکمل حماسه ثور معرفی شد. او قبل از دریافت نقشی اصلی در دنیای مارول برای مدت زمانی در تیم‌های Avengers، Defenders، Champion و God Squad فعالیت داشت.

درست به‌مانند همتای افسانه‌ای خود، هرکول نیز دارای قدرتی فوق‌العاده است که نمی‌توان حدی برای آن مشخص کرد. او قادر است به‌راحتی موجودات قدرتمند کهکشان مانند موج‌سوار نقره‌ای را شکست دهد و حتی در مقابل مشت‌های سنگین هالک مقاومت کند. درمیان تاثیرگذارترین شاهکارهای هرکول می‌توان به توانایی او در کشیدن جزیره منهتن اشاره کرد. قدرتمندترین سلاح هرکول گرز طلایی او محسوب می‌شود که از جنس فلز آدامانتین (نباید با آدامانتیوم اشتباه گرفته شود) است و به‌لحاظ پایداری شبیه میولنیر است.


16. کوازار (Quasar)

وندل وون بعد از موفقیت در خنثی کردن حمله شرورانه AIM، پی برد که می‌تواند با استفاده از انرژی خالص سازه‌های محکمی را خلق کند. او تصمیم گرفت با قدرت‌های جدیدش با نام کوازار (در فارسی قیصر هم خوانده می‌شود) به‌عنوان یک ابرقهرمان فعالیت کند. کوازار در نهایت توسط Eon محافظ کهکشان استخدام شد تا از نهایت پتانسیل قدرتش استفاده کند.

قدرت‌های این ابرقهرمان به او اجازه می‌داد تا با دسترسی به منطقه کوانتومی اسرارآمیز و ورود به انرژی درونی آن، انفجارهایی از حرارت و نیرو را رقم بزند. این ویژگی‌ها همچنین باعث می‌شد کوزار قادر باشد به کمک همین حوزه‌های انرژی سازه‌های ساده و پیچیده‌ای را خلق کند.

این سازه‌ها می‌توانند در هر جایی، از دستگاه‌های پیشرفته تا سپرهای اساسی مورد استفاده قرار بگیرند. سازه‌های موردنظر به‌حدی مقاوم هستند که در مقابل انفجارهای هسته‌ای و یک حمله از گالاکتوس مقاوم باشند. کوزار استاد دستکاری و هدایت انرژی است. او با استفاده از این توانایی می‌تواند یک انفجار 100 مگاتونی را ایجاد کند؛ ولی معمولا هیچ‌گاه چنین کاری را انجام نمی‌دهد.

وندل با استفاده از قدرت‌هایش قادر به منتقل کردن، شناسایی انرژی و دسترسی به طیف الکترومغناطیسی است. او یکی از گمنام‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


15. نوآ (Nova)

اگرچه در طول سالیان مختلف کاراکترهای زیادی تحت پوشش نوآ قرار گرفتند، اما ریچارد ریدر محبوب‌ترین و البته قدرتمندترین تجسم این کاراکتر محسوب می‌شود. او در کمیک شماره یک «مردی به‌نام نوآ» (The Man Called Nova) به‌عنوان یک نوجوان دبیرستانی به طرفداران معرفی و به‌شکل غیرمنتظره‌ای به‌عنوان جانشین رومن دی (یکی از اعضای آژانس بین کهکشانی اجرای قانون که با نام گروه نوآ شناخته می‌شوند) انتخاب شد.

به‌عنوان یکی از اعضای این آژانس، ریدر قسمتی از قدرت‌های نیروی نوآ را دریافت کرد و با استفاده از آن تبدیل به‌ ابرقهرمانی به‌نام نوآ شد. او راه خود را جهت رسیدن به درجات بالای گروه نوآ آغاز کرد و سرانجام توانست به‌صورت رسمی به بالاترین مقام این گروه دست پیدا کند. این اتفاق باعث شد قدرت‌های او نیز به‌شکلی تاثیرگذار بهبود یابد.

علاوه‌بر قدرت پرواز، پایداری بالا و قدرت نامحدود، نوآ می‌تواند با جذب انرژی آن را به‌صورت تیر یا انفجار برگرداند. ریچارد ریدر یکی از وفادارترین محافظین کهکشان بود که در نهایت با گیر انداختن خود و تانوس در جهان Cancerverse فداکاری‌ قهرمانانه‌اش را به همه ثابت کرد. البته بعدا با قدرت خالص نیروی نوآ، یک روش برای فرار از این مهلکه برای او ارائه شد.


14. مرد آهنی (Iron Man)

به‌لطف وضعیت مرد آهنی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول، برخی قدرت‌های نشان داده شده این کاراکتر را بیش‌ازحد می‌دانند و او را تنها اساسا مردی در یک لباس آهنی تصور می‌کنند. چیزی که بسیاری از افراد ممکن است ندانند آن است که این کاراکتر در کمیک‌ها حتی قدرتمندتر نیز هست. اجازه دهید از این بحث فاصله بگیریم. تونی استارک احتمالا دارای گسترده‌ترین ذهن در بین تمام افراد دنیای مارول است.

این ویژگی به او اجازه داد تا سلاح‌های مختلف و زرهی محکم را برای مرد آهنی ایجاد کند. زره او به‌اندازه فینیکس باستر که طی کمیک «انتقام‌جویان در مقابل مردان ایکس» (Avengers vs. X-Men) نیروی فینیکس را به پنج قسمت تقسیم کرد قدرتمند بود. این زره باعث می‌شد او به هر شکلی از حریفان خود پیشی بگیرد.

زره مرد آهنی اساسا دارای سلاح‌های پیشرفته با توانایی تطبیق‌پذیری بالا بود که به استارک اجازه می‌داد در مقابل تهدیدها و خطرات گوناگون راه‌حل‌های مختلفی داشته باشد. علاوه‌بر پرواز کردن، سرعت بالا و دوام، این زره قدرت فوق‌العاده‌ای را نیز به تونی اعطا می‌کند. او با همین قدرت‌ها توانست صدماتی جدی به شخصیت‌هایی قدرتمند مانند هالک سرخ وارد کند. استارک با استفاده از این زره فوق‌پیشرفته یکی از قدرتمندترین فناوری‌های دنیای مارول را کنترل می‌کند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


13. ویژن (Vision)

یکی از اعضای کلیدی گروه انتقام‌جویان کاراکتری رنگارنگ و اندرویدی به‌نام ویژن است که توسط ربات شرور اولتران ایجاد شد. او ابتدا در سال 1968 طی کمیک شماره 57 «انتقام‌جویان» (The Avengers) به طرفداران معرفی شد. او با هدف خدمت به اولتران برای جنگیدن علیه انتقام‌جویان ایجاد شد. ذهن ویژن بر پایه الگوی ذهنی مرد شگفت‌انگیز است که همین موضوع باعث شده او دارای شخصیت انسانی‌تری باشد.

این ویژگی انسانی ویژن باعث شد او درنهایت قانع شود در مقابل ارباب خود قرار گرفته و وارد تیم انتقام‌جویان شود. او خیلی سریع به‌یکی از نمادهای برتر این تیم تبدیل شد. ویژن به‌لطف گوهر موجود در سرش می‌تواند انرژی خورشیدی را در قالب انفجارهایی قدرتمند جذب کند و یا ازبین‌ببرد. به‌نظر می‌رسد ویژن همچنین قادر است انواع مختلفی از انرژی‌های موجود در طیف الکترومغناطیسی و امواج مادون قرمز را استفاده کند.

ویژن به‌شکلی ساخته شد که بسیار مقاوم و پایدار باشد. این موضوع به او اجازه می‌داد در مقابل ضربات سنگین برخی از اعضای گروه انتقام‌جویان محکم باشد و آسیبی نبیند. قابل‌توجه‌ترین قدرت این ابرقهرمان به توانایی او برای کنترل تراکم خود بازمی‌گردد. این ویژگی به‌شکل تعجب‌آوری طی سالیان مختلف ثابت کرد که یک قدرت فوق‌العاده است.

ویژن با استفاده از این توانایی می‌تواند حجم خود را افزایش داده و خود را 10 برابر از اورانیوم محکم‌تر کند. این قدرت به او اجازه می‌دهد به‌شکل قابل‌توجهی در مقابل ضربات و آسیب‌های سنگین مصون بماند. علاوه‌بر این ویژن می‌تواند با کنترل تراکم و حجمش پرواز کند، اندازه‌اش را کوچک یا بزرگ کند و یا کاملا غیرقابل ‌مشاهده شود.


12. مرد شگفت‌انگیز (Wonder Man)

یکی از مشکل‌سازترین اعضای گروه انتقام‌جویان که طی کمیک شماره 9 «انتقام‌جویان» (The Avengers) در سال 1964 با او آشنا شدیم سیمون ویلیامز بود. سیمون فرزند سنفورد ویلیامز که کمپانی فناوری پدرش را به‌ارث برد طی رقابت با صنایع استارک شکست خورد. سیمون سپس به‌دلیل اختلاس وجوه مالی شرکتش دستگیر شد و این موضوع باعث شد نفرت او به مرد آهنی تشدید شود. بعد از آن شخصیت شرور یعنی بارون زیمو در نقشه‌ای علیه گروه انتقام‌جویان از سیمون استفاده کرد.

سیمون بعد از دریافت قدرت‌های مختلف از زیمو، خیلی سریع به او خیانت می‌کند و تصمیم می‌گیرد در کنار تیمی که زمانی بر علیه آن می‌جنگید، بجنگد. او به‌اندازه‌ای قوی بود که همزمان به‌تنهایی تهدیدی برای چند انتقام‌جو محسوب می‌شد. گفته شده قدرت مرد شگفت‌انگیز با ثور و احتمالا حتی سنتری نیز همتراز است. طبق نتایج آزمایشات زیمو، مرد شگفت‌انگیز با استفاده از انرژی یونی دارای قدرت فوق‌بشری، استقامت زیاد، سرعت بالا، چابکی، توانایی پرواز و عکس‌العمل سریع بود که باعث می‌شد تبدیل به موجودی فناناپذیر شود.

مرد شگفت‌انگیز می‌تواند شکل‌های مختلف انرژی را جذب کند. او همچنین قادر است انفجارهای انرژی قدرتمندی را طرح‌ریزی کند و حتی می‌تواند در قالب انرژی خالص وجود داشته باشد. او برای زنده ماندن به آب، اکسیژن و غذا نیازی ندارد، اما بااین‌وجود دارای میزان زیادی انرژی در درون خود است.

همچنین بخوانید: تانوس در برابر دارک ساید؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟


11. هالک سرخ (Red Hulk)

هالک سرخ کاراکتر نسبتا جدیدتری در مقایسه با دیگر کاراکترهای موجود در این مقاله محسوب می‌شود. او ابتدا نزدیک به یک دهه قبل در جلد دوم کمیک شماره 1 «هالک» (Hulk Vol. 2) ظاهر شد. البته در آن زمان هویت واقعی او برای مدتی به‌شکل راز باقی مانده بود.

در نهایت مشخص شد هالک سرخ همان ژنرال تادئوس «تاندربولت» ای. راس (دشمن دیرینه بروس بنر و هالک) است. بعد از درخواست‌های راس که امیدوار بود با افزایش قدرت بتواند در جنگ مقابل هالک پیروز شود، هالک سرخ توسط یک سازمان جنایی به رهبری مودوک ایجاد شد.

طی نخستین حضورش در دنیای مارول، هالک سرخ چندین تن از قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول مانند هالک و ثور را شکست داد و حتی از ابرقهرمانانی مثل زن نامرئی، ثاندرا، استورم، بیوه سیاه، هل‌کت، تایگرا و زن عنکبوتی در یک لحظه پیشی گرفت. او خیلی سریع خود را به‌عنوان یکی از قدرتمندترین کاراکترهای مارول به همه معرفی کرد. هالک سرخ در ادامه چرخشی قهرمانانه داشت و به گروه انتقام‌جویان پیوست.

باوجوداینکه احتمالا قدرت پایه هالک سرخ بیشتر از هالک است؛ ولی قدرت این کاراکتر به‌مانند همتای سبز رنگش با افزایش میزان عصبانیت افزایش نمی‌یابد. درعوض هالک سرخ با عصبانی شدن گرمایی خارج می‌کند که پیوسته افزایش می‌یابد. این ویژگی در واقع نقطه‌ضعف هالک سرخ محسوب می‌شود. زیرا افزایش بیش‌ازحد دمای بدن باعث ضعیف شدن او می‌شود.

بزرگ‌ترین نقطه‌قوت هالک سرخ قدرت ذهنی بالای او است. ذهن حساب‌گر و خلاق ژنرال راس در قالب هالک باعث می‌شود این کاراکتر با ترکیب قدرت و خلاقیت به کاراکتری توقف‌ناپذیر تبدیل شود.


10. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

به‌لطف فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) و اتفاقات پیرامون آن، محبوبیت کارول دنورز طی دو سال اخیر بسیار افزایش یافت (البته او از همان ابتدا یکی از دوست‌داشتنی ترین کاراکترهای مارول بود). این کاراکتر ابتدا در کمیک شماره 13 «ابرقهرمانان مارول» (Marvel Super-Heroes) به طرفداران معرفی شد.

قبل از اینکه ژن انسانی کارول به‌شکلی تصادفی طی یک انفجار با ژن مار-ول ترکیب شود، این کاراکتر ابتدا عضو نیروی هوایی آمریکا بود و در ماجراجویی‌های مختلف به کاپیتان مارول اصلی کمک می‌کرد. نتیجه ترکیب این ژن‌ها منجر به تولد یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان کهکشانی دنیای مارول شد.

کارول دنورز طی سالیان مختلف با نام‌های گوناگونی مانند خانم مارول، وربرد و باینری شناخته می‌شد. اما اکنون اکثر افراد او را با نام کاپیتان مارول می‌شناسند. علاوه‌بر قدرت، سرعت و استقامتش کارول قادر است تا شش برابر سرعت صوت پرواز کند. این ویژگی‌ها او را به‌طرز شگفت‌انگیزی قدرتمند ساخته است.

او یکی از بااستعدادترین قهرمانان مارول در حوزه استفاده از انرژی است. این شخصیت می‌تواند با نوک انگشتانش شکل‌های مختلفی از انفجارهای انرژی را ایجاد و همچنین می‌تواند بسیاری از اشکال انرژی را جذب کند. کارول طی زمانی که با نام باینری شناخته می‌شد به توانایی دریافت انرژی دسترسی پیدا کرد. او قادر بود در مقیاسی بسیار بزرگ انرژی را دستکاری کند. این اتفاق به او اجازه می‌داد بر نیروی گرانش، نور و الکترومغناطیس کنترل داشته باشد.

البته این قدرت‌ها در نهایت ازبین‌رفت. ولی ما می‌توانیم بقایای آن‌ها را گاه‌به‌گاه در کاپیتان مارول امروزی مشاهده کنیم.

همچنین بخوانید: ترتیب تماشای فیلم های مارول، از مرد آهنی تا انتقامجویان: آخر بازی


9. گیلگمش (Gilgamesh)

گیلگمش که با نام فراموش‌شده نیز شناخته می‌شود یکی از قدرتمندترین اعضای گروهی مخفی از ابرقهرمانان با نام اترنال‌ها است. اترنال‌ها یک نژاد باستانی از انسان‌هایی با تغییرات ژنتیکی هستند که توسط سلستیال‌ها خلق شدند. او در کنار هم‌تیمی‌هایش از بشریت در مقابل بلایای شیطانی محافظت می‌کنند. گیلگمش علاقه شدیدی به محافظت از مردمان زمین دارد.

این کاراکتر طی زمانی که گروه انتقام‌جویان اعضای زیادی نداشت، برای مدت کوتاهی وارد این تیم شد و به‌عنوان یکی از اعضای حیاتی این گروه با آن‌ها همکاری کرد. باوجوداینکه تمام اترنال‌ها با مجموعه‌ای از توانایی‌های فوق‌بشری مانند قدرت بسیار زیاد متولد می‌شوند، اما قدرت گیلگمش به‌مراتب از همتایانش بیشتر بود. او یکی از قدرتمندترین کاراکترهای مارول در حوزه توان جسمانی است و از این حیث می‌توان او را با شخصیت‌هایی چون هرکول، ثور و دیگر کاراکترهای خدایی مقایسه کرد.

با توجه به تمرین طی سالیان زیاد، گیلگمش دارای مهارت‌ بالایی در حوزه نبرد تن‌به‌تن است. این ویژگی در کنار مقاومت زیاد این کاراکتر در مقابل آسیب‌های مختلف باعث می‌شود او به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین کاراکترهای دنیای مارول شناخته شود. گیلگمش نیز مانند دیگر اترنال‌ها می‌تواند پرتوهایی کشنده از نور، گرما و نیروهای فیزیکی را از دستان و چشمانش ساطع کند.


8. سرسی (Sersi)

سرسی یکی دیگر از اعضای گروه بسیار قدرتمند اترنال‌ها است و یکی از قوی‌ترین اعضای این گروه محسوب می‌شود. این کاراکتر نیز جزو آن دسته از کاراکترهای نیرومند دنیای مارول است که قدرت‌هایش دست‌کم گرفته شد. سرسی در کمیک شماره 3 «اترنال‌ها» (The Eternals) به طرفداران معرفی شد. این شخصیت که ده‌ها هزار سال عمر دارد، چندین بار در طول هزاران سال با ثور برخورد داشت.

او با توجه به میل شدیدش جهت محافظت از انسان‌ها و علاقه‌اش به کاپیتان آمریکا رسما در کمیک شماره 314 «انتقام‌جویان» (Avengers) به جمع قدرتمندترین ابرقهرمانان زمین پیوست. با درنظرگرفتن قدرت، سرعت، استقامت، مهارت مبارزه و آسیب‌ناپذیری، گفته می‌شود تنها راه جهت شکست دادن سرسی پراکنده کردن اتم‌های او است.

این کاراکتر همچنین با توجه به قدرت شلیک‌های انفجاری از دستانش، یکی از خاص‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود سرسی را جزو قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول بدانیم توانایی‌اش در حوزه تغییر شکل است. این توانایی به او اجازه می‌دهد تا مواد را در مقیاس مولکولی تغییر دهد.

سرسی قادر به انجام تغییر سطح پنجم است. (که بالاترین سطح این توانایی محسوب می‌شود). او قبلا با استفاده از این توانایی یک فرد شرور را به لاستیک تبدیل کرده بود. به‌نظر می‌رسد سرسی حتی قادر است زندگی‌ ببخشد. او به مجسمه‌های سنگی زندگی بخشیده و اشیا بی‌جان را بنا به میل خود به حیوانات و موجودات مختلف تبدیل می‌کند.


7. هایپریون (Hyperion)

هایپریون یک کاراکتر با تجسم‌های مختلف در مولتی‌ورس است. او که شبیه به سوپرمن طراحی شده ارتباطی نزدیک با گروه انتقام‌جویانی که اخیرا در جهان نابود شده حضور داشتند دارد. با توجه به اینکه خاطرات در قالب نور در ذهن هایپریون باقی می‌مانند، تجربه‌های مرگ افراد جهانش پیوسته با او قرار دارد. به‌همین دلیل هایپریون امیدوار است خاطراتی جدید در جهانی بهتر را خلق کند. این موضوع نیز دلیل اصلی عضویت او در گروه انتقام‌جویان بود.

هایپریون یکی از قدرتمندترین موجودات جهان است که قدرت‌های فوق‌العاده‌اش این قابلیت را به او می‌دهند تا کارهایی غیرممکن را عملی کند. در کنار قدرت، استقامت و دید اتمی مشهورش، هایپریون دارای سرعت فوق‌العاده‌ای است. او می‌تواند طی کمتر از یک دقیقه از نوادا به سوماترا پرواز کند.

برخی از نسخه‌های این کاراکتر حتی می‌توانند با استفاده از انرژی کیهانی به تقویت انرژی خود پرداخته، زخم‌های خود را التیام داده و اثر سن را خنثی کنند. احتمالا یکی از تکان‌دهنده‌ترین اقدامات هایپریون در کمیک شماره 1 Squadron Supreme رخ داد. در این کمیک او قبل از قطع کردن سر نیمور با یک دید حرارتی انفجاری، آتلانتیس را بلند و سپس نابود کرد.


6. اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)

به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین موجودات شناخته شده در جهان مارول، واندا ماکسیمف که بیشتر با نام اسکارلت ویچ شناخته می‌شود از زمان معرفی در کمیک شماره 4 «مردان ایکس» (The X-Men) در سال 1964 با حوادث پرسروصدایی دست‌وپنجه نرم کرده است. اسکارلت ویچ به‌عنوان دختر مگنتو و خواهر کوئیک‌سیلور، ابتدا توسط پدرش به عضویت انجمن جهش‌یافتگان شرور در آمد و طی موقعیت‌های مختلف در مقابل مردان ایکس قرار گرفت.

طی این کمیک‌ها ما شاهد نهایت قدرت او بودیم. در ابتدا قدرت‌های اسکارلت ویچ در حوزه سحر و جادو برای طرفداران مبهم بود. او قادر بود حوادث تصادفی را بنا به میل خود کنترل کند. قدرت‌های این کاراکتر بعدها کمی بیشتر برای طرفداران آشکار شد. ویچ می‌توانست حقایق را در مقیاس کیهانی تغییر دهد. یکی از مشهورترین زمان‌هایی که قدرت او بر همگان آشکار شد مربوط به وقایع House of M می‌شود. طی این زمان ویچ به‌دلیل رنج بردن از یک مشکل ذهنی، 99% از قدرت‌های جهش‌یافتگان را تنها با یک زمزمه از بین برد.

او ثابت کرد که می‌تواند تنها با خواستن کل جهان را تغییر دهد. (و یا احتمالا حتی قادر است جهانی جدید خلق کند) ویچ ممکن است در حوزه قدرت خالص در بالای این لیست قرار داشته باشد؛ ولی او معمولا قادر نیست کاملا قدرت‌های خویش را کنترل کند.

همچنین بخوانید: لیست قدرتمندترین ویلن‌هایی که در مقابل اسکارلت ویچ شکست خورده‌اند


5. دکتر استرنج (Doctor Strange)

استیون استرنج که ابتدا در شماره 110 از مجله «قصه‌های عجیب» (Strange Tales) ظاهر شد، یک جراح مغرور بود که بعد از تصادفی وحشتناک و آسیب به دستانش وارد دنیای جادوگری شد. او به‌سرعت تحت نظارت انشنت وان به ارباب هنرهای عرفانی تبدیل شد. استرنج در نهایت بعد از مرگ مربی‌اش به مقام عالی جادوگری رسید.

استرنج به‌عنوان بهترین متخصص موضوعات عرفانی جهان، به‌کمک کتاب قابل‌اعتماد ویشانتی قادر است با اجرای طلسم‌های بی‌شمار معنای واقعیت را تغییر دهد. این کاراکتر برای هر کدام از قدرتمندترین انسان‌های روی زمین طلسم‌هایی دارد. او حتی ثابت کرد می‌تواند موجوداتی کیهانی مانند این-بیتوینر و آدام وارلاک را نیز شکست دهد.

اگرچه این کاراکتر طی چند دهه اخیر مورد کم‌لطفی قرار گرفته است، اما نمی‌توان وجود او را به‌عنوان یکی مهم‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان کتمان کرد. او قادر است در زمان دستکاری و خطرات را چه به‌صورت فیزیکی و چه به‌صورت عرفانی پیش‌بینی کند. استرنج به‌لطف مهارت‌های جادویی‌اش دارای سطح بی‌نظیری از علم تمام‌نشدنی است. او با اقداماتش در فیلم انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت (Avengers: Infinity War) ثابت کرد یکی از بهترین و مهم‌ترین اعضای تیم انتقام‌جویان است.


4. مارول آبی (Blue Marvel)

با توجه به جایگاه وی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابرقهرمانان تمام مولتی‌ورس مارول، عجیب است که بیشتر افراد راجع‌به آدام براشیر که با نام مارول آبی شناخته می‌شود چیزی نشنیده‌اند. آدام به‌عنوان یک کهنه‌سرباز و دانشمند بااستعداد طی دهه 1960 در کنار دوستش کانر سیمز قدرت‌هایش را حین یک آزمایش نافرجام به‌دست آورد.

طی این اتفاق تصادفی کانر به یک شرور ضدبشریت و آدام به مارول آبی (یکی از قدرتمندترین قهرمانانی که جهان تاکنون به خود دیده است) تبدیل شد. از آنجایی که مشخص شد آدام دارای هویتی آفریقایی-آمریکایی است، این قهرمان مجبور شد با توجه به موضوع نژادپرستی طی آن دوران خیلی زود بازنشسته شود.

سالیان بعد مارول آبی بار دیگر نقشش به‌عنوان ابرقهرمان را پس گرفت و در کمیک شماره 3 «عصر قهرمانان» (Age of Heroes) ظاهر شد. در حوزه قدرت مطلق این ابرقهرمان به‌راحتی می‌تواند در سطح ثور و هالک قرار بگیرد. او قادر است سیاره‌هایی به اندازه آرکانزاس را حرکت داده و حتی با یک مشت سنتری را به فضا بفرستد.

علاوه‌برآن واکنش سریع، سرعت، پرواز و آسیب‌ناپذیر بودن باعث می‌شود شکست مارول آبی تقریبا غیر ممکن باشد. آدام همچنین توانایی گسترده‌ای در دستکاری انرژی و ماده دارد. او با این توانایی‌ها قادر است سازه‌های گوناگونی ایجاد و اجسام را در حد مولکولی تغییر دهد. مارول آبی حتی با توانایی‌هایش می‌تواند زخم‌های هم‌تیمی‌هایش را بهبود ببخشد.


3. سنتری (Sentry)

رابرت رینولدز یا سنتری بنا به‌اعتقاد بسیاری از افراد جزو قدرتمندترین موجودهای جهان مارول است که در عین‌حال یکی از پیچیده‌ترین کاراکترهای این جهان نیز محسوب می‌شود. مقیاس واقعی قدرت‌های سنتری بنا به نوشته نویسندگان مختلف، متفاوت است. طی یکی از آزمایش‌ها جهت ایجاد یک ابر سرباز، به‌شکلی تصادفی مواد شیمیایی استفاده شده در این پروژه در سیستم بدنی رابرت اثر گذاشته و قدرت‌هایی خارق‌العاده را به او اعطا کرد.

گفته شده سنتری دارای قدرتی به‌اندازه یک میلیون خورشید در حال انفجار است. او قدرتی هم‌سطح هالک دارد، دارای توانایی تغییر شکل است، در دورکاری ذهنی تبحر دارد، می‌تواند دستکاری نوری انجام دهد و حتی قادر است مولکول‌های خود را نیز احیا کند. تمام این ویژگی‌ها باعث شده تا او به موجودی فناناپذیر تبدیل شود.

او بعد از یک مشکل ذهنی به هویتی شرورانه دست پیدا کرد. هویت شرور او که با نام وید مشهور است به‌مراتب از خود سنتری نیز قدرتمندتر بود. او به‌راحتی با این هویت قادر بود آزگارد را نابود کرده و ابرقهرمانان زیادی را شکست دهد. البته ذهن مختل رابرت بزرگ‌ترین نقطه‌ ضعف او نیز محسوب می‌شد. در واقع هالک طی وقایع «جنگ جهانی هالک» (World War Hulk) موفق شد با استفاده از همین نقطه ضعف سنتری را شکست دهد. ثور نیز با استفاده از همین ویژگی موفق به شکست دادن سنتری شده بود.


2. هالک (Hulk)

به‌عنوان نماد قدرت فیزیکی در دنیای مارول بدون شک هالک باید جایگاهی ویژه در لیست قدرتمندترین ابرقهرمانان مارول داشته باشد. بروس بنر قدرتش را طی یک آزمایش انفجاری بمب گاما به‌دست آورد و طی سال 1962 در کمیک شماره 1 «هالک شگفت‌انگیز» (The Incredible Hulk) به هالک تبدیل شد. این کاراکتر از آن زمان به یکی از مهم‌ترین نمادهای قهرمانی دنیای مارول تبدیل شده است.

هالک شاید به‌مانند دیگر اعضای ابر قهرمان درون این لیست دارای قدرت‌هایی چون تغییرپذیری، کنترل انرژی و چیزهای دیگر نباشد؛ اما با توجه به خشم کنترل‌نشده و قدرت فوق‌العاده‌اش یکی از غیرقابل‌کنترل‌ترین قهرمانان مارول محسوب می‌شود. به هر میزان که هالک عصبانی‌تر شود قدرت او نیز به همان میزان افزایش می‌یابد. در واقع قدرت این کاراکتر بی‌حدومرز است. او طی سالیان مختلف با تکیه بر همین ویژگی کارهایی شگفت‌انگیز انجام داده است.

او یک صفحه تکتونیکی را در کنار یکدیگر نگه داشته و حتی قادر بود با ضربه مشت به زمان به زنجیره مکان-زمان آسیب وارد کند. هالک می‌تواند سلستیال‌ها را متوقف و تمام ستارگان را بلند کند. کمتر کاراکترهایی در مارول حضور دارند که دارای قدرتی مشابه با قدرت هالک شگفت‌انگیز باشند.

هالک به‌عنوان یکی از نخستین اعضای تیم انتقام‌جویان، با توجه به شخصیت گوناگونش بارها همکاری خود را با این تیم قطع کرد و بار دیگر وارد آن شد. اما بااین‌حال بدون شک باید این غول سبز رنگ را یکی از بهترین مهاجمان گروه انتقام‌جویان بدانیم.

همچنین بخوانید: 21 کار عجیب و غریب هالک نابودگر در کمیک‌ها


1. ثور (Thor)

بحث اینکه از بین هالک و ثور کدام یک واقعا قدرتمندتر است، بحثی طولانی است که طرفداران سالیان زیادی راجع‌به آن صحبت می‌کنند. استن لی اذعان داشت هدف از معرفی ثور در کمیک شماره 83 «سفر به اسرار» (Journey Into Mystery) آن بود که کاراکتری خلق کنیم تا هالک را به‌چالش بکشد.

ثور با دارا بودن قدرتی تقریبا هم‌سطح با هالک، ممکن است به‌اندازه همتایش نیرومند نباشد؛ ولی به‌کمک قدرت‌های دیگرش بدون شک می‌تواند رقیبی جدی برای او محسوب شود. هالک در جهان مارول قدرت‌هایی خدا مانند دارد که باعث می‌شود او را قدرتمندترین ابر قهرمان مارول خطاب کنیم.

ثور قادر است با سرعت نور سفر کند و آب‌وهوا را تغییر دهد (با رعدوبرق مشهورش). او همچنین با تجربه هزاران ساله‌اش در نبردهای مختلف یک جنگجوی بی‌نظیر محسوب می‌شود. این کاراکتر با تجهیزات عرفانی آزگاردی خود تقویت می‌شود. کمربند قدرت ثور نیروی او را دوبرابر می‌کند. این ابرقهرمان به‌کمک چکش خود یعنی میولنیر که یکی از قدرتمندترین سلاح‌های جهان مارول محسوب می‌شود قادر است وضعیت هوا را تغییر داده، انفجارهای انرژی ایجاد کرده و مواد را دستخوش تغییر کند.

او قادر است بسیاری از کارهای شگفت‌انگیزش را حتی بدون استفاده از قدرت‌های خدایی خود انجام دهد. آیا ابرقهرمان دیگری وجود دارد که قادر باشد در مقابل قدرت‌های عظیم ثور ایستادگی کند؟

همچنین بخوانید: معرفی 18 نسخه کمیکی از شخصیت ثور، از جوان‌ترین تا قدرتمندترین


نظر شما راجع‌به این لیست چیست؟ آیا ابرقهرمانان دیگری می‌توانستند در لیست قدرتمندترین انتقام‌جویان تاریخ مارول حضور داشته باشند؟ منتظر شنیدن نظرات شما هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (320)

بستن فرم

 1. Mahdi

  اردیبهشت 21, 1401

  واییییی اینطوری که معلومه توی فیلم ثور چهار رون کینگ ثور هستش که یعنی میشه قویترین الان طرفدارای بقیه میاید میگید که قویترین نسخه ثور هستش ولی الان دیگه میشه نسخه سینمایی حتی توی کمیک ثور گاد اف تندر هم همین نسخه از ثور هستش اگز اینطوری باشه و بخواهیم آخرین رو حساب کنیم ثور با اختلاف هزاران برابر میشه رتبه اول و اسکارلت ویچ دوم چون فیلم دکتر استرنج دو اومده و منم دیدمش به خاطر همین میگم رتبه دوم اونم با اختلاف زیاد نصبت به رتبه سوم

  پاسخ

 2. امیرمحمد

  اردیبهشت 5, 1401

  خب وقتی اسم کنیم ها میاد و قراره قوی ترین بین این 25 تا شخصیت انتخاب شه قطعا ثور هست . اما نه ثور معمولی که تو ام سی یو میبینیم اونجوری حتی جزو 5 تا هم شاید قرار بگیره اما ثور های قدرتمند تر مثل رون کینگ ثور با اختلاف تو این لیست اول هستش و یه تنه رون کینگ ثور همه ی این 25 تا رو حریف هست . ( البته بین این 25 تا وگرنه از شخصیت هایی مثل والای همگان و دادگاه زندگی و چند تا دیگه ضعیف تر هست )

  پاسخ

 3. محمد پور محتشم

  فروردین 24, 1401

  ناموسا همه سایت ها زدن تور مادر مرده بیچاره رو لتوپار کردن اصلا تور قدرت فیزیکیش اندازه بیوه ی سیاه خوبه اصلا قدرت فیزیکی نداره بابا هر سایتی میری میبینی قدرت فیزیکی یا قدرت بدنی رو به رقیب تور دادن تور روبه روی بلک ادام گفتن قدرت بدنی بلک ادام تور روبه روی سوپرمن قدرت بدنی سوپرمن تور رو به روی شزم قدرت بدنی شزم تور رو به روی کاپیتان مارول قدرت بدنی کاپیتان مارول تور رو به روی هایپریون قدرت بدنی هایپریون تور رو به روی هلا قدرت بدنی هلا تور رو به روی سنتری قدرت بدنی سنتری بابا پسر خدای خدایان پادشاه آزگارد خدای رعد و تندر اصلا قدرت بدنی نداره خوبه اصلا از بیوه ی سیاه هم ضعیف تره فقط قدرت هایی که بهش داده شده قویش کردن من خودم فن بوی تور و طرفدار تور هستم بابا دیگه اعصاب برام نمونده اصلا بعضی ها هستن دیگه میگن مرد عنکبوتی می‌تونه تور رو شکست بده بابا اصلا تور هیچ گوزی نیست خوب شد هالک هم مشتی میزنش از کهکشان خارجش می‌کنه من خودم اعتقاد دارم تور قدرت بدنیش از همه این ها بیشتره حتی قدرت بدنیش از هالک هم بیشتره و با سوپرمن برابری می‌کنه من دیگه از سایت ها و حرف های دیگران عصبانی شدم بسته دیگه تو رگناروک مگه تور نزد هالک رو ترکوند بابا تو رگناروک تور زد هالک نابود کرد اگر تو مسابقه دخالت نمیکردن معلوم نبود تور چه بلایی سر هالک میاره چون داشت به قصد کشت هالک رو میزد و می‌رفت سمتش خسته شدم دیگه

  پاسخ

 4. دختر شطرنج

  اسفند 14, 1400

  دقت کردید که رنگ لباس قهرمان های معروف مارول و دیسی،مثل:سوپرمن و مرد عنکبوتی و کاپیتان مارول و….. شبیه پرچم آمریکاست. خب آمریکا برای ترویج فرهنگ خودش از هالیوود زیاد استفاده می‌کنه که البته هر کشور دیگه ای هم بود اینکار رو می کرد.
  مثلاً بتمن یه فرد سرمایه دار هستش که حالا به نظر من نماد نظام کاپیتالیسم هستش و جوکر نماد توده مردم ناراضی.
  و البته ثور به یکی از اساطیر یونان بر می گرده،گیلگمش هم به اساطیر سومر .
  پس لطفاً آگاهانه رفتار کنید و لطفاً اینقدر نظرات بچه گانه نزارید که فلانی از فلانی قوی تره ، منم خودم یه نوجوون هستم و احساسات و هیجانات نوجوانی رو درک می کنم.

  پاسخ

 5. تونی استارک عشقه

  بهمن 30, 1400

  فقط مردآهنی خیلی دوسش دارم از زید ریچاردز هم خوشم میاد 😍😍

  ولی از کاپیتان آمریکا و اسکارلت ویچ متنفرم☹️😤

  پاسخ

  • Captain prime در پاسخ به تونی استارک عشقه

   اسفند 15, 1400

   خب اشتباه میکنی اول کاپیتان بعدشم اونا که دشمن نیستن که بخوای یکی رو انتخاب کنی میتونی هر دو رو بر داری من ثور و ایرون من و کاپیتان امریکا رو دوست دارم

   پاسخ

   • Maker در پاسخ به Captain prime

    اسفند 18, 1400

    عباس داداش هنوز زنده ای ؟

    پاسخ

 6. رضا

  بهمن 20, 1400

  هرکی کمیک خونده باشه میدونه ک هالک خیلی قویتر از این حرفاس مخصوصا تو حالت ایمورتال ک با ی مشت زد فک ثور رو شکست

  پاسخ

  • اوتاکو * در پاسخ به رضا

   بهمن 20, 1400

   حالت ایمورتال خودت گفتی بحث سر نسخه عادیه

   پاسخ

  • دونالد بلیک در پاسخ به رضا

   اسفند 14, 1400

   رضا بحث سر ورژن عادی هست در رتبه های بالاتر ثور قدرت های گسترده تری نصبت به هالک داره حتی در ورژن قدرتمند تر هالک ثور باز هم هالک رو شکست داده نمونه اش نبرد ثور و رد هالک که ثور با یه ضربه هالک رو از مدار زمین خارج کرد با اینکه هالک در یکی از نسخه های قدرتمندش بود

   پاسخ

  • محمد پور محتشم در پاسخ به رضا

   فروردین 13, 1401

   داداش از تور بدت میاد کلا مشخص از تور متنفری منم دیدم تو رگناروک چطوری تور زد فک هالک رو ترکوند اگر تو جنگ هالک و تور مداخله نمیکردن تور هالک رو قبر میکرد

   پاسخ

 7. سنتری

  بهمن 15, 1400

  داش وات د فاز؟؟؟؟ یک نسخه از سوپرمن هم که اسمش سوپرمن ابی هست تو کرراس اور مشترک مارول و دی سی هم همه اعضای لیگ عدالت رو میکشه هم انتقامجویان .همیشه باید نسخه معمولی هر شخص رو درنظر گرفت

  پاسخ

 8. سنتری

  بهمن 15, 1400

  با سلام .دوستان باید بگم که اگه رتبه بندی بر اساس کمیک باشه صد درصد سنتری اوله چون همه قدرت های شخصیت سوپرمن رو داره البته به جز دید گرما و نفس یخبندان.به علاوه دورجنبی،تله پاتی،نامرئی شدن ،دستکاری نور،تغیرر زمان،تغیر شکل اجسام .و سوپرمن هم تو کمیک از همه انتقام جویان قوی تره استرنج و اسکارلت ویچ رو نمیدونم چون از جادوی زیادی برخوردار هستند برای همین سنتری اوله

  پاسخ

  • دونالد بلیک در پاسخ به سنتری

   اسفند 14, 1400

   وقتی سنتری کننرل خودشو از دست داد و آزگارد رو نابود کرد ثور سنتری ر شکست داد و از حالت ووید به سنتری تبدیل شد

   پاسخ

   • mohammad در پاسخ به دونالد بلیک

    اسفند 20, 1400

    عقل کل ثور سنتری رو هرگز شکست نداده یبار که خود سنتری گفت من رو داخل خورشید زندانی کن یبار وقتی وارد حالت وید شد ثور رو له کرد

    پاسخ

    • محمد پور محتشم در پاسخ به mohammad

     فروردین 13, 1401

     تور از لحاظ قدرت خام و قدرت های دو تاشون تور از سنتزی قوی تره سنتزی رو رو به روی تور له شده حساب کن تور راحت می‌تونه سنتزی رو له کنه مخصوصاً تو عشق و تندر تور قدرت خامش ده برابر میشه همین طور قدرت هاش ده برابر قویتر میشن

     پاسخ

    • دونالد بلیک در پاسخ به mohammad

     فروردین 14, 1401

     کمیک خوندی ولی کامل نه برو کمیکشو بخون بعد بیا نظر بده درسته که سنتری توی خورشید زندانی شده ولی ثور هم توی خورشید راه رفته

     پاسخ

    • محمد پور محتشم در پاسخ به mohammad

     فروردین 24, 1401

     تور خوب یک بار سنتری رو له کرد بعد زندانیش کرد تو خورشید که هیچ وقت دوباره بر نکرده چرا دری وری میگی.

     پاسخ

  • محمد پور محتشم در پاسخ به سنتری

   فروردین 13, 1401

   داداش بهتره به حضورت برسونم قدرت بدنی تور و سوپرمن مساویه و قدرت هایی دارن تور رو ده برابر قوی تر می‌کنه مخصوصاً تو عشق و تندر تو که قدرت خام تور ده برابر قبلش میشه تور از سوپرمن و سنتزی قوی تره

   پاسخ

  • محمد پور محتشم در پاسخ به سنتری

   فروردین 24, 1401

   کل قدرت های سوپرمن همین دید گرمایی و نفس یخی هست اگه سنتری این قدرت ها رو ندارن پس چیش شبیه سوپرمنه 😂😂😂

   پاسخ

 9. arshia

  دی 18, 1400

  هیچ کدوم اینا از مولکول من قوی تر نیستن چون هم میتونه مولکول اطراف و دستکاری کنه هم واقعیت رو تغییر بده!خب پس حتما میتونه ثور رو هم شکست بده
  تازه یبار مولکول من سپر کاپیتان آمریکا،چکش ثور و لباس مرد اهنی رو باهم بشکونه.

  پاسخ

 10. صدرا

  آذر 15, 1400

  آقا مگه کاپیتان آمریکا چکش تور رو بلند نکرد و قدرت اون رو نداشت پس یعنی باید بگیم تور و کاپیتان آمریکا قوی ترین ها هستند

  پاسخ

  • اوتاکو * در پاسخ به صدرا

   آذر 16, 1400

   اون یه حرکت بود فقط دوما قدرت خاصی از توانایی های ثور رو نداشته

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به صدرا

   دی 7, 1400

   اول اینکه دقیقا قدرت هاش مثل ثور نبود دوم ثور نفر اول نیست

   پاسخ

  • در پاسخ به صدرا

   دی 8, 1400

   استرینج از همه قویتره و اگه فیلم وات ایف را ببینید رییسشون استرینج بود

   پاسخ

   • Yasin در پاسخ به

    دی 20, 1400

    جادو روی ثور اثر نداره واس همین استرنج قطعا شکست میخوره

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به Yasin

     دی 26, 1400

     خب آقا یاسین کی این حرف رو زده ؟؟واقعا خنده دار هست درسته ثور از جادو استفاده می کنه ولی دلیل بر این نمیشه که جادو روش تاثیری نداشته باشه استرنج که خودش به استاد هنر های عرفانی معروف هست جادو روش تاثیر داره بعد روی قور تاثیری نداره؟؟

     پاسخ

     • Yasin ghaffari در پاسخ به محمد

      دی 28, 1400

      اصلا فرضا اوکی داره
      واقعا بنظرت استرنج از یه خدای باستانی قویتره؟

      پاسخ

      • محمد در پاسخ به Yasin ghaffari

       اسفند 22, 1400

       لوکی هم یه خداس هم یه موجود باستانی اما در برابر استیفن هیچی نیست
       استرنج از ثور قوی تر نیست ولی ضعیف تر هم نیست

       پاسخ

     • دونالد بلیک در پاسخ به محمد

      اسفند 14, 1400

      حق با یاسین هست جادو روی ثور تاثیر نداره میتونی بری کمیک های ثور رو بخونی البته فکر کنم تا حالا نخوندی در کمیک جدید ثور 2020 دکتر استرنج نتونست ثور رو متوقف بکنه وقتی داشتن دونالد بلیک رو شکست میدادن

      پاسخ

      • محمد در پاسخ به دونالد بلیک

       اسفند 22, 1400

       عقل کل اون تو اون کمیک ثور یکی از قدرتمند ترین نسخه هاش هست مشخصه استرنج نمی تونه شکستش بده

       پاسخ

       • Amir در پاسخ به محمد

        اسفند 28, 1400

        داداش اون یکی از قدرتمند ترین نسخه هاش نیست ( همه نسخه هاش قدرتمند هستن) ولی اون فقط پدر همگان یا شاه ازگارد شده
        و نسخه معمولی ثور دارای ویژگی معادله زد جادو هست که درنتیجه استرنج و اسکارلت ویچ در برابرش هیچ هستن

        پاسخ

       • دونالد بلیک در پاسخ به محمد

        فروردین 14, 1401

        نه ثور وقتی کارش با زمستان سیاه تموم شد قدرت هرالد رو از دست داد حالا عقل کل کی هست؟ وقتی کامل نخوندی چیزی نگو

        پاسخ

     • محمد پور محتشم در پاسخ به محمد

      فروردین 13, 1401

      عقل کل تور خودش به جادو دسترسی داره و اگر لازم باشه با جادویی که داره دکتر استرنج رو له می‌کنه تور خودش تقریبا جادوگره چطور به جادو آسیب پذیری داره

      پاسخ

    • محمد پور محتشم در پاسخ به Yasin

     فروردین 13, 1401

     از تور بدت میاد بگو خجالت نکش چرا زورت میاد تور اولیه خواهشاً بگو

     پاسخ

   • دونالد بلیک در پاسخ به

    اسفند 14, 1400

    دکتر استرنج در نسخه سوپریم دکتر استرنج بود که دومین نسخه قدرتمند دکتر هست در اون سطح ثور با فشار کم جمجه منگوگ رو خرد کرد و قدرتش با دادگاه زندگی یکی هست و حتی بالاتر چون سایه نشینان بالا تونستن دادگاه زندگی رو شکست بدن ولی تویی کمیک لوکی مامور ازگارد ثور سایه نشینان بالا رو شکست داد

    پاسخ

  • دونالد بلیک در پاسخ به صدرا

   اسفند 14, 1400

   کاپیتان فقط چکش رو تونست بلند بکنه و رعد و برق رو کنترل بکنه ولی دوام و پرواز و خیلی چیزای دیگه مثل تلپاتی ذهن (کسایی که نمیدونن در کمیک رگناروک ثور تونست با هایمدال ارتباط برقرار کنه و در فیلم هم همینطور البته خیلی کوتاه تر)دور جنبی قدرت سرعت استقامت و غیره

   پاسخ

 11. .

  مهر 27, 1400

  نمی‌دونم چرا تور تو هر سایت میرم ق
  اوله

  پاسخ

 12. تندر

  شهریور 9, 1400

  واقعا از هر لحاض ثور از سنتری قویتری

  پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به تندر

   شهریور 16, 1400

   خیر نیست دلیلتون چیه سنتری قویتره

   پاسخ

   • بنده خدا در پاسخ به دکترمنهتن

    شهریور 16, 1400

    من خیلی از ثور و سنتری نمیدونم ولی فک کنم ثور قویتر باشه اما نقاط ضعف هایی هم داره

    پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به بنده خدا

     شهریور 16, 1400

     بنده به نظرم سنتری قویتره توانایی های بالاتری داره

     پاسخ

     • بنده خدا در پاسخ به دکترمنهتن

      شهریور 16, 1400

      ولی این لیست که اینو نمیگه

      پاسخ

     • Yasin ghaffari در پاسخ به دکترمنهتن

      دی 20, 1400

      تو کمیکا چن باری سنتری رو شکست داده خیلی سخته بشه گفت کدوم قویتره

      پاسخ

     • اودین در پاسخ به دکترمنهتن

      بهمن 10, 1400

      ولی از هالک قویتر نیست حتی با بکارگیری نیروی وید ثور هم از سنتری قویترع البته با استورم بریکر.

      پاسخ

   • دونالد بلیک در پاسخ به دکترمنهتن

    اسفند 14, 1400

    شما هم هیچ دلیلی ندارید که سنتری قوی تر باشه شاید تندر اطلاعات کمتری داشتهباشه ولی وقتی سنتری آزگارد رو تقریبا نایود کرد ثور متوقفش کرد و از حالت ووید دراومد

    پاسخ

 13. دونالد بلیک

  مرداد 16, 1400

  سلام دوستان قبل از اینکه بحث رو شروع کنم باید بگم که من همون مهدی اترنال هستم که اسمم رو تغییر دادم
  می‌خوام کارهای ثور در کمیک رو بگم تا کسایی که از ثور بدشون میاد مثل آقای دکتر منهتن و کسایی که از قدرت ثور آگاهی کامل ندارن بفهمن ثور چه قدرت هایی داره
  من تمام چیز هایین که ذکر میکنم خودم در کامیک خوانده ام و از سایت ها و مقاله ها در نمی آورم حرف هایم را
  در کمیک کینگ ثور ولورین و کینگ ثور باهم متحد شدن تا پروردگار دووم را شکست بدهند ولورین قدرت فونیکس را داشت در طی جنگ دووم موفق شد که ولورین را تا مرز نابودی بکشاند و ولورین هم مرد ولی قبل از اینکه ولورین بمیرد قدرتش را به پاک ثور بخشید و ثور هم تبدیل به کینگ فونیکس شد و توانست پروردگار دووم را شکست داد اگر کمیک سکرت واریز یا همان جنگ های مخفی را خوانده باشید قدرت پروردگار دووم دستتان میاید این شخص کسی هست که توانسته قدرت بیان در هارا از آنها منع کند و مال خود کند و آنقدر قدرت داشت که گالاکتوس ماشین بلعنده دنیا ها باز مانده از جهان ششم را نگهبان قصر خود کند
  رون کینگ ثور: در کامیکی که من داشتم می‌خواندم منگاگ به ثور حمله کرد و ثور سر منگاگ را گرفت و با فشاری کوچک جمجمه منگاگ را خورد کرد منگاگ کسی هست که اونجرز با فدا کردن اعضای خود توانست منگاگ را شکست دهد
  در کمیک رگناروک ثور با قدرت خود پایان دنیا را متوقف کرد
  در مورد اینکه ثور توانسته مار میدگارد را بلند کند و شکستش دهد اطلاعات دقیقی ندارم ولی در شماره 11 ثور قاصد طوفان مار میدگارد را شکست داد
  ثور در کمیک پادشاه سیاه پوش ثور با نال کسی که با یک ضرب شمشیر گردن یک سلستیال را قطع کرد و ثور فک نال را تقریبا خورد کرد آن هم با یک ضربه و تا مرز شکست دادن نال رفت ولی نال خود را مخفی کرد
  نکرو ثور هم که شمشیر نکرو تمامن سیاه رو داره و کدام شخصیت هست که مقاومت بدنی همچون یک سلستیال داره
  در کمیک اونجرز آخرین میزبان با به دست آوردن سنگ اشک یمیر قد اونجرز به اندازه ی سلستیال شد و همه ی اونجرز به قویترین حالت خود رسیدند فکرشو بکنید که شی هالک قویترین هالک جهان شد حتی قویتر از هالک مجازات کننده ی کیهانی کسی که شش واچر که هر کدومشون از گالاکتوس قدرتمند تر بودن رو کشت
  بعد ببینید ثور چقدر قوی شد فکرشو بکنید ثور در قامت یک سلستیال بعد بازم بیاید بگید ثور قویترین نیست
  رون کینگ ثور توانسته سیلور سارفر و مردان ایکس از جمله جین گری با قدرت ققنوس رو با فکر کردن شکست دهد
  هالک و دکتر استرنج و اسکارلت ویچ هرگز نمی‌توانند یک خدای باستانی و قدرت هایی تقریبا مطلق را شکست دهند

  پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به دونالد بلیک

   مرداد 17, 1400

   من از قدرتش آگاهی دارم ولی اگه شما از قدرت بقیه اطلاع داشته باشید میفهمید ثور هرگز قویترین نیست در اونجرز و از سوپرمن ضعیفتره

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به دکترمنهتن

    مرداد 17, 1400

    الان تو فکر می کنی قوی ترین کی هست؟؟می خوام بدونم

    پاسخ

   • دونالد بلیک در پاسخ به دکترمنهتن

    مرداد 18, 1400

    اگر هم یکم کمیک های ثور رو بخونی میدونید که ثور تمام دنیای دی‌سی از جمله سوپرمن روکشته به نظر خودتان خدای نور خدای سرعت خدای تاریکی خدای دریا و دوتایی که یادم نمیاد کیا هستن لطفا جواب بده درسته که ثور در یکی از قویترین حالت خود بود ولی مهم این است که ثور آنها را کشته است و اینکه ثور بلک وینتر را شکست داده است که از سوپرمن و دیگر انتقام جویان قویتر هست آن هم هزاران یا میلیون ها برابر

    پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به دونالد بلیک

     مرداد 18, 1400

     شماره یک همچین اتفاقی نیفتاده چون در کمیک های مارول اتفاق افتاده و اتفاقی که در کمیک مارول برای دیسی بیفته حساب نیست برعکسش هم حساب نیست در دیسی کسانی هستند که ثور رو راحت له میکنن مثل دکترمنهتن مثل کپ اتم مثل دکترفیت سوپرمن هم از ثور قویتره ولی نه خیلی دو اون نسخه عادی ثور نیست نسخه قویترش کازمیک هارلد کینگ ثوره که البته اونم جلوی کل دیسی حرفی برای گفتن نداره!!!!!!!ولی خیلی قویتر از نسخه عادی ثوره و اینکه نه خیر نسخه عادی ثور نه حریف سوپرمنه و نه قویترین انتقام جو لطفا تایید کنید

     پاسخ

     • دونالد بلیک در پاسخ به دکترمنهتن

      مرداد 18, 1400

      سلام دوست عزیز درسته که در کمیک های مارول اتفاق افتاده است ولی قبلاً مستر میکسیزپیتلیک و سوپرمن هم در کمیک های مارول حضور مخفی داشته اند من این حرف را در مطلب خوانده ام نه در کمیک پس نمیدونم کدام کمیک هست
      در حرف دومتون دکتر منهتن قادر هست تمام کسانی که در این لیست هستند رو با فکر کردن شکست دهد
      شما هرگز نباید ثور را با دکتر منهتن مقایسه کنید چون دکتر منهتن یک جورایی منبع یک نیروی بی پایان کیهانی هست
      دومین کسی که گفتین نمیدانم چه کسی هست ولی اگر اتم باشد ثور به راحتی شکستش میدهد و اتم با مرد مورچه ای مقایسه میشود من نمیدانم که کپ اتم چه کسی هست من اتمی که کوچک و بزرگ میشود را گفتم
      و اینکه گفتین نسخه عادی ثور نبود خود من هم تایید کردم و گفتم که یکی از قویترین نسخه هایش هست
      برای حرف سومتون که اولین حرفتون این بود که سوپرمن قویتر هست معلوم هست که فقط از سینما حرف میزنید بعد از این که فیلم مرد پولادین اکران شد خود دی‌سی اعلام کرد که قدرت سوپرمن تقریبا در حد کمیک بود
      ولی بعد از ثور رگناروک مارول گفت که ثور قدرتش بسیار ضعیف تر از کمیک هست
      کراس اووری که ثور در مقابل سوپرمن قرارگرفت سوپرمن برنده شد ولی باید بدانید که کراس اوور ها بر اساس طرفداران هست که هر کدام طرفدار بیشتری داشته باشد آن قهرمان برنده هست و سوپرمن هم دومین ابرقهرمان پرطرفدار تاریخ هست
      برای اینکه دلیل نیارید دیگر مبارزه را هم میگویم که اسپایدرمن سوپربوی را شکست داد به خاطر اینکه اسپایدرمن پر طرفدارترین ابرقهرمان کمیک هستش
      در مورد حرف اخرتون هم باید بگم که برین مقاله ده دلیل برای اینکه ثور قویترین انتقام جو است را بخوانید
      و اینکه از نظر من سوپرمن با اختلاف کمی ثور را شکست میدهد
      و در آخر باید بگم که من دیگر با شما بحثی نمیکنم چون که فقط میگویید که ثور ضعیف تر از آقای ایکس و ایگرگ و غیره هست من هم میتوانم بگوییم که بلک ویدو قویتر از پرزنس و والای همگان هست و میتواند دادگاه زندگی را تنها با فکر کردن بکشد ولی وقتی که مدرکی نداشته باشم حرفم از لایه جرز دیوار هم کمتر هست و شما هم اگر دیگر برای حرف هایتان دلیل نیارید من با شما بحث نمیکنم

      پاسخ

     • دونالد بلیک در پاسخ به دکترمنهتن

      مرداد 18, 1400

      بعد هم سیلور سارفر از همه ی اعضای لیگ عدالت قویتر هست و رون کینگ ثور میتواند با فکر کردن سارفر را بکشد من میدانم که شما برای این حرف من هم یک دلیل می‌آورید و به احتمال زیاد هم دلیل تان این هست که بگویید نه خیر اعضای لیگ عدالت می‌توانند سارفر راشکست دهند به خاطر این هم شما این حرف را میزنید که اطلاعاتتان از کمیک منفی صد هست

      پاسخ

      • دکترمنهتن در پاسخ به دونالد بلیک

       مرداد 20, 1400

       خب من چه دلیلی باید بیارم ‌؟!گفتم سوپرمن قدرت فیزیکیش نامحدوده دلیلم اینه که کتاب بینهایت رو برداشته پس حداقل یکم از ثور قویتر هست دوم اینکه من نمیگم ثور از همه ضعیفتره مثلا من میدومم از هالک سیلور سرفر و واندروومن و خیلی ها قویتره اما از بعضی هاهم ضعیفتره خب اینکه گفتید سیلور سرفر از کل لیگ عدالت قویتره اشتباه میگید چون در لیگ عدالت فردی به اسم کاپیتان اتم هست که قدرتی بسیار بالا داره و با اتم فرق داره تازه ورلد فورجر هم تابحال عضو لیگ عدالت بوده و به نظرم سوپرمن با قدرت بدنی بالاش و سرعتی که کمی از سرفر پایین تره رون کینگ ثور بله کل لیگ عدالت رو میزنه اما درست نیست که یکی از قویترین حالت های ثور رو علیه نسخه عادی لیگ عدالت قرار بدید بنده از سینما حرفی نزدم منظور بنده کمیکه در کمیک به نظرم اقدرت سوپرمن بالاتره از سینما چون کتاب بینهایت رو برداشته لطفا تایید کنید و اگه اطلاعات من منفی صده اطلاعات شما از دیسی دیسی منفی ۲۰۰۰ هست که اعضای لیگ رو نمیشناسین لطفا تایید کنید

       پاسخ

       • دونالد بلیک در پاسخ به دکترمنهتن

        مرداد 20, 1400

        درسته حرف اولتون کتاب بینهایت رو برداشته ولی با کمک شزم تازه دومین نسخه ی قدرت من شزم هست به اسم شزم خدای خدایان
        در مورد حرف دومتون که گفتید کاپیتان اتم من شناختی ازش ندارم و بعد از کامنت حتما میرم و در موردش تحقیق میکنم و خودمم گفتم که من کاپیتان اتم را نمی‌شناسم و منظورم اتم بود
        در مورد حرف سوم هم اشتباه خودم بود در آخر هم باید بگم که خودم هم گفتم که سوپرمن قویتر هست آن هم دو بار و حرف اخرتون هم که گفتید منفی 2000هست اطلاعات من من در مورد سوپرمن واندروومن و شزم بیشتر میدانم و از قدرت دیگر قهرمان ها اطلاعات دقیقی ندارم شما هم اگر ناراحت شدید با حرفی که من زدم ازتون معذرت خواهی میکنم

        پاسخ

        • دکترمنهتن در پاسخ به دونالد بلیک

         مرداد 23, 1400

         خب بله با کمک شزم برداشته اما حتی اگه قدرت فیزیکی این دو نفر رو برابر در نظر بگیریم که البته مال سوپرمن بیشتر از شزم هست نصف بینهایت میشه بینهایت پس بازهم کار کوچکی نیست و اینکه فکرکنم شزم عادی بود البته مطمئن نیستم درمورد حرفم که گفتم اطلاعاتتون منفی ۲۰۰۰ هست شرمنده ام قبول دارم ثور رو دست کم گرفته بودم وگرنه قطعا از قویترین اعضای انتقام جویان و دومین یا سومین فرد قوی آزگارد هست و اینکه بین بور بوریسان و ثور نمیدونم کدوم قویتره ولی فکرکنم بور قویتر باشه شاید و اینکه تنها فیت سوپرمن اون نیست سوپرمن وزن کریپتون روهم کشیده که چند برابر زمینه سوپرمن دارکساید رو زده شزم رو زده سازه ‌گرین لانترن رو نابود کرده به راحتی

         پاسخ

      • سنتری در پاسخ به دونالد بلیک

       بهمن 15, 1400

       کازمیک ارمور سوپرمن رون کینگ ثور رو له می‌کنه

       پاسخ

     • Yasin ghaffari در پاسخ به دکترمنهتن

      دی 20, 1400

      داداش این پست مربوط به اعضای اونجرز دکتر منهتن ماله دنیای مارولم نیست حتی تازه بین سوپرمن های دنیای موازی و اینا فقط سوپرمن پرایمش قویتره که اونم نسخه اصل سوپرمن نیست!ضمنن دکتر فیت هم ضعیف تره

      پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به دونالد بلیک

   مرداد 17, 1400

   بعدهم بحث بحث نسخه عادیه

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به دونالد بلیک

   مرداد 17, 1400

   حرفات درسته ولی بر میگرده به نسخه های قدرت مند ثور نه نسخه معمولی

   پاسخ

   • دونالد بلیک در پاسخ به محمد

    مرداد 18, 1400

    من نسخه های قدرت مند ثور را در نظر گرفته ام صحیح ولی در نسخه عادی هم ثور یک خدا هست درسته که دکتر استرنج و هالک خیلی قوی هستن من اولین کمیکی که خوانده ام کمیک دکتر استرنج بود و جدا از این بحث ها ثور و دکتر استرنج در برابر هم قرار گرفتن تقریبا در قویترین نسخه هاشون در کمیک دکتر استرنج فضا و مکان که اختصاصی دکتر بود که هر دو تا مرز نابودی خود رفتن ولی مساوی شد
    در مورد موضوع هالک هم باید بگم که من کمیک قویترین نسخه هایش را خوانده ام مثل ایمورتال هالک یا اسپک پانیشر هالک و در نسخه عادی نظری ندارم ولی در یک مطلبی که داشتم می‌خواندم دیدم که تمام نسخه های هالک از ضعیف ترین تا قویترین تنها در ذهن هالک هستن و در یک اتفاق هالک قویتر یا ضعیف تر میشود در یکی از حساس ترین مبارزه ها که هالک داشت شکست میخورد به ایمورتال هالک تبدیل شد و بر حریف قلبه کرد
    شما دلیل بیارید که از چه نظر ثور ضعیف هست نظر شما متین هست برای من و قطعا در مورد حرف شما نظر میدهم
    ۱.دکتر استرنج میتواند پورتال باز کند و هالک و ثور را در آنجا گیر بیندازد هالک نمی‌تواند کاری کند و ثور با بایفراست به نبرد برمیگردد
    ۲.با توجه به سنگ زمان درست هست که دکتر میتواند آینده را ببیند ولی اگر به صورت ناگهانی با هم برخورد کنند کاملا فرق میکند
    ۳.من بیشتر با کمیک سر و کار دارم ولی اگر سینما را هم حساب کنیم شما خودتان در نظر بگیرید درست است که اسکارلت ویچ تانوس را تقریبا کشت ولی باید حساب کنیم که چه چیزی را در برابر چه چیزی قرار دادیم اسکارلت ویچ و دکتر استرنج جادوگر هستند و از راه نسبتا دوری حمله میکنند و نبرد با کسانی که قدرت ندارند و مبارز تن به تن عالی هم باشند نبرد متوسطی در پیش دارند که همان طور هم که همگی دیدیم هر دو جادوگر خیلی خوب با تانوس مبارزه کردند ولی ثور مبارز تن به تن هست و تانوس هم همین طور ولی تانوس کمی فنون مبارزه بهتری نسبت به ثور داشت و ثور هم با این حال تانوس را تقریبا کشت
    در اونجرز ۴ هم که کارگردان ها نشان دادن که ثور در بدترین حالت خود چطوری میشود خودتان در نظر بگیرید که منبع قدرت ثور از بین رفته بود پنج سال فقط نوشیدنی خورده بود و کم مونده بود که نالایق بشه و به همین خاطر از تانوس شکست خورد ولی در کمیک بیشتر این ثور بوده که تانوس را شکست داده
    ۴. در یک کمیک که اسمش رو یادم نمیاد بلک بولت و اسکارلت ویچ با هم متحد شدن تا ثور را شکست بدن ولی موفق نشدند
    ۵. همه تون میدونید که سنتزی در حالت ووید خیلی قویتر میشه در کمیک ثور رگناروک ووید بیشتر مردم ازگارد رو کشت و ثور هم سنتزی رو کشت بر خلاف میلش
    ۶. من مبارزه هالک با ثور را در کمیک ندیدم ولی از قدرت های هالک به خوبی خبر دارم وصل شکستن دیوار زمان و نگه داشتن چند سیاره با یک دست ولی ثور هم این کار هارا انجام داده هر دو در نسخه عادی ولی در سینما ثور در فیلم رگناروک تقریبا ۶۰ به ۴۰ هالک را شکست داد ولی گرند مستر برای اینکه هالک شکست نخورد ثور را بیهوش کرد و اگر نبرد ادامه پیدا می‌کرد ثور هالک را می‌کشت
    و در آخر من ثور را با قویترین اعضای انتقام جویان مانند دکتر استرنج هالک سنتزی و اسکارلت ویچ مقایسه کردم و دیگر از این آدم ها قویتر وجود ندارد
    در سایت که نوشته بود ما ثور را خلق کردیم که هالک را به چالش بکشد درست نیست استن لی گفت که ما کاراکتری خلق کردیم که بگوییم از هالک قویتر هم وجود دارد
    از نظر من ثور تمام این شخصیت هارا شکست میدهد ولی با دکتر استرنج از نظر من مساوی میشود آقای دکتر منهتن در مورد سوپرمن باید بگم که این شخص از یک دنیای دیگه هست و سایت نوشته است که لیست ۲۵ تایی از قویترین اعضای انتقام جویان نه لیست ۲۵ تایی از قویترین انتقام جویان به اضافه ی سوپرمن و مبارزه ثور با سوپرمن یکی از نفس‌گیر ترین مبارزه های کمیک خواهد شد و نظری برای اینکه کدام یک قویتر هست ندارم

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به دونالد بلیک

     مرداد 18, 1400

     اطلاعاتت کامل هست و حرفت رو قبول دارم ولی مهم ترین عامل که باعث میشه هر شخص برده بشه رو فراموش کردی یعنی نویسنده
     اگه نویسنده بخواد (همونطور که داخل ام سی یو دیدم)ثور خدای آذرخش با یه شوک الکتریکی بی هوش میشه

     پاسخ

     • دونالد بلیک در پاسخ به محمد

      مرداد 19, 1400

      درسته هممون در رگناروک دیدیم که با شوک الکتریکی بی هوش شد من خودم هم نمیدونم که نویسنده چرا اینکار را کرد ولی باید بگم که قبل از فیلم مارول گفت که ثور رگناروک فان ترین فیلم مارول هست بار ها هم توی فیلم معلوم بود مانند اینکه ثور توپ را به شیشه کوباند ولی برگشت و توپ به ثور خورد و بر زمین افتاد ممکنه که این شوکر هم یک قضیه فان باشه ولی باید در نظر بگیریم که یک شوکر هزار وولتی نبود و میلیون ها وولت بود البته که شما کاملا درست میگویید
      ولی این مقاله بحث کمیک هست

      پاسخ

      • محمد در پاسخ به دونالد بلیک

       مرداد 21, 1400

       چون مثال کمیک یادم نبود از ام سی یو زدم یکم فکرکردم از کمیک هم یادم امد داخل یکی از کمیک های اونجرز هالک به صورت کامل کنتلرش رو از دست میده بعد ثور می می خواد متوقفش کنه هالک با سه ضربه ثور رو از پا در میاره بعد هایپرون میاد چند تا مشت به هالک می زنه هالک با سه ضربه محکم هایپرون رو پرت می کنه بعد هایپرون اعصبانی میشه و با یه ضربه هالک رو تبدیل به بروس می کنه

       پاسخ

       • دونالد بلیک در پاسخ به محمد

        مرداد 25, 1400

        درسته حرفتون منم خیلی این داستان رو شنیدم ولی در یک سایتی نوشته بود که یکی از قدرتمند ترین نسخه های هالک بود

        پاسخ

        • Ozymandias در پاسخ به دونالد بلیک

         مرداد 26, 1400

         خدایاالااااااااااااا
         بسه دیگه آقا جان مگه به سایت برو بشین کمیک رو بخون کمیک رو نخوندید بعد اومدید در موردش بحث هم میکنید
         😭😭😭😭😭

         پاسخ

        • اوتاکو * در پاسخ به دونالد بلیک

         آذر 16, 1400

         پی چرا هایپریون زدش معلوم نیست کلا فان هست که اولش ثور رو زد باشه ولی از هایپریون یه نسخه قوی بخوره بدتر

         پاسخ

  • دونالد بلیک در پاسخ به دونالد بلیک

   مرداد 17, 1400

   ببخشید که بعضی کلمه ها اشتباه شدن کیبورد من کلمه غیر ایرانی را تغییر میدهد مانند سکرت وارززز من مجبورم که الان اینطوری بنویسم تا قبول کند ببخشید

   پاسخ

  • Ozymandias در پاسخ به دونالد بلیک

   مرداد 18, 1400

   این کامنتی که میدم رو لطفا تایید کنید
   دوستان و کاربران واقعا متاسفم که اینقدر طرز نگرش شما محدود هست کل چیزی شما از شخصیت ها یاد میگیرید ایا قدرت و این اون یکی رو زد و این یکی اون یکی رو کشته ؟ درسته که اینجا هر چیزی دوست داره میتونه به اشتراک بزاره ولی جای تاسف داره کسانی که اینجا بحث میکنند حتی کوچک ترین فهمی از بررسی و یا خوب یا بد بودن کمیک ندارند و الکی باعث دلخوری دیگران می شوند این قهرمان های خیالی درست شدند تا اخلاقیات رفتار ها و شخصیت انها رو درک کنیم نه اینکه این یکی این یکی رو زد به هر حال گفتم که بدونید چون در فندوم شما رو دارند مسخره میکنند

   پاسخ

 14. قوی ترین انتقام جو

  مرداد 15, 1400

  ببخشی من یک مدت ( یک سال ) بخاطر امتحان تیزهوشان نیستم خدا حافظ

  پاسخ

 15. MFT

  خرداد 31, 1400

  ممنون واسه مقاله . عالی بود . با رتبه بندی هم موافقم .

  پاسخ

 16. Amirali

  خرداد 19, 1400

  مطالب ظنز تور از سنتی ضعیفتره 🚬👨‍🦯

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به Amirali

   خرداد 26, 1400

   من که میگم نه

   پاسخ

   • دکتر منهتن در پاسخ به رهام

    خرداد 27, 1400

    چرا هست

    پاسخ

    • رهام در پاسخ به دکتر منهتن

     خرداد 28, 1400

     ثور عادی که چرا پلی مثلا رون کینگ ثور سنتری رو میزنه

     پاسخ

     • محمد در پاسخ به رهام

      خرداد 30, 1400

      😐😐به نظرت کینگ ثور که تقریبا قادر مطلق هست از سنتری شکست می خوره این ها اصلا قابل مقایسه هستن؟؟؟
      منظورشون ثور معمولی بود

      پاسخ

  • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به Amirali

   تیر 26, 1400

   دوست غیر عزیز کمیک نخوندی حرف نزن با نظر نویسنده این سایت موافق هست ثور سنتری را کشت و به خورشید برد تا دوباره بر نگرده

   پاسخ

   • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

    مرداد 8, 1400

    تو هم وقتی نمیدونی سنتری ملوکول من رو کشت نظر نده

    پاسخ

    • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

     مرداد 11, 1400

     ثور گلاکتوس را کشته مولکول را با گلکتوس یکی میدونی اقای دکتر منتهن

     پاسخ

     • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

      مرداد 11, 1400

      اصلا سطح قدرت ملوکول من رو میدونید؟!!تازه راحت آرس روهم دونیم کرد !!!!!!!!!! تازه قابل کشتن نیست و حتی اگه تجزیه هم شه برمیگرده پس
      سنتری>>ثور لطفا تایید کنید

      پاسخ

     • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

      مرداد 11, 1400

      در حالت عادی نبود ثور هم انرژی کازمیکی وهم انرژی پدرهمگان رو اونجا داشت پس ابدا نسخه عادی نبود

      پاسخ

      • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

       مرداد 12, 1400

       ثور اون قوی است که تانوس را با شش گوهر ابدیت را شکست داد زمانیکه در مقابل یک ستاره نترونی ایستاده بود یا اقای دکتر منتهن می خواهید بگید مولکول من از شش سنگ ابدیت قوی تر است

       پاسخ

       • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

        مرداد 13, 1400

        خواهشی ازتون دارم فیلم رو با کمیک یکی نکنید

        پاسخ

        • محمد در پاسخ به دکترمنهتن

         مرداد 13, 1400

         تو تا صبح هم بگی این ثور فن بازم میگن

         پاسخ

        • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

         مرداد 13, 1400

         ثور زده گور سلاخ خدایان هلا مگناگ سرتور لوکی ملیکیث غول های یخی و دشمنان ازگارد ثور سیاه چاله ای به وزن بینهایت را بلند کرده وقتی ثور زیاد قوی نبود مار میدگارد را که هم وزن زمین بود بلند کرد ثور بایندر هارا نابود کرده ثور میلییون ها سال سن دارد و دو برابر سنش دشمنانی قوی تر از سنتری را نابود کرده است ثور وزن اذگارد تحمل کرده حالا شما میگی سنتری قوی تره شما در سایت ثور علیه اکوامن گفتید از ثور متنفرم پس نظرات را در دلت نگه دار

         پاسخ

         • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

          مرداد 17, 1400

          سنتری ملوکول من رو کشت که از همه اینایی که گفتید قویتره شماهم از اسمت معلومه رو ثور تعصب داری فقط اسمت رو عوض کن چون ثور قویترین انتقام جو نیست

          پاسخ

        • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

         مرداد 14, 1400

         یکی از نسخه ها کمیک ثور رون کینگ ثور و نکرو ثور است بازم می خوای سنتری را با اینا مقایسه کنی ثور قوی تره بحث را عوض نکن

         پاسخ

         • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

          مرداد 17, 1400

          شماهم ظاهرا نمیدونی بحثم نسخه عادیه

          پاسخ

         • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

          مرداد 17, 1400

          ثور در خواب هم قویتر نیست

          پاسخ

          • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

           مرداد 18, 1400

           باشه شما کیهانی ترین و قوی نسخه سنتری را بیار با رون کینگ ثور مقایسه کنیم بعداشم اسمت خودت دکتر منتهن روی سوپرمن و سنتری تعصب داری از ثورم متنفری فازت چیه

           پاسخ

          • دکترمنهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

           مرداد 18, 1400

           خب که چی مگه هرکی هراسمی میذاره باید طرفدار اون شخصیت باشه؟!!!!!!اولا بنده طرفدار سنتری نیستم ولی واقعا قویتر از ثوره دوما بله بنده طرفدار سوپرمن هستم و بتمن واسپایدرمن به اسم نیست لزوما به اینکه بیشتر ازچه شخصیتی دفاع میکنم هم نگاه کنید و اینکه شک ندارم رون کینگ ثور از قویترین نسخه سنتری قویتره ولی منظور بنده حالت عادیه! لطفا تایید کنید

           پاسخ

          • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به دکترمنهتن

           شهریور 17, 1400

           باشه اگه بحث سر نسخه عادی است سنتری قدرت اندازه انفجار 100 خورشید را ندارد چون فقط نسخه تاریکش داره

           پاسخ

          • دکتر منهتن در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

           شهریور 18, 1400

           باشه اصلا نداشته باشه بازهم قویتر از ثوره

           پاسخ

          • محمد پور محتشم در پاسخ به دکترمنهتن

           فروردین 24, 1401

           خوب پس میدونی تور توی مارول تنها حریف سوپرمن هست داری میگی سنتری چون عصاب طرفدار های تور رو خراب کنی پی لابد میدونی تور می‌تونه سوپرمن رو نابود کنه چه برسه به سنتری

           پاسخ

          • محمد در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

           مرداد 18, 1400

           نفهمیدی چی گفت؟؟؟گفت بحث سر نسخه عادی هست

           پاسخ

     • اوتاکو * در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

      مهر 20, 1400

      خود گالاکتوس مولکول من از کنارش رد میشد می گفت وای اون بخواد منو تیکه تیکه میکنه پرتم میکنه تو اونور دنیا (یه همچین چیزی میگه )

      پاسخ

   • محمد در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

    مرداد 17, 1400

    چی؟؟ چی شد؟؟؟من تا جایی که یادمه سنتری یه کار بد کرده بود(دقیق یادم نمیاد چی کار) بعد امد پیش ثور و گفت من رو کنار خورشید زندانی کن ثور امد زندانیش کرد و سنتری هرگز نمرد فقط زجر کشید چون سنتری می تونه دقیقا به اندازه ددپول خودش رو ترمیم کنه حتی اگه کلش کنده بشه بازم زنده می مونه و بدنش به سرعت ترمیم میشه

    پاسخ

    • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به محمد

     مرداد 19, 1400

     سنتری به ازگارد حمله کرد ثور شکستش داد این کجاش درخواست بود

     پاسخ

     • محمد در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

      شهریور 28, 1400

      هر چقدر هم که شکستش بده هرگز موفق نمیشه بکشتش پس حتی اگه سنتری شکست نده شکست نمی خوره در ضمن سنتری می تونه در وسط مبارزه به قوی ترین نسخش تبدیل بشه اما آیا ثور می تونه یهو به نکرو ثور یا کینگ ثور تبدیل بشه نه پس سنتری برنده میشه

      پاسخ

      • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به محمد

       مهر 22, 1400

       ثور ام میتونه رعد برق نامحدود اش یا اودین فورس گاد بلست استفاده کنه بعدشم بگو بزرگترت بیاد بازم ببخشید بد حرف زدم

       پاسخ

       • ناشناس در پاسخ به قوی ترین انتقام جو

        دی 9, 1400

        پروفسور اودین فورس؟؟!!!فرق نسخه عادی ثور با غیر عادیش میدونی چیه معلومه نه ثور درحالت عادییییییی بههههههه اودیینننن فورسسسس دسترسییییی ندارددددد تمامممم بعد جناب گاد بلاست؟!! سنتری قدرت انفجار یک میلیون ستاره رو داره بعد گادبلاست چه کار جلوی کسی که نمیشه کشتش میتونه بکنه؟!

        پاسخ

 17. محمد شهسواری

  اردیبهشت 23, 1400

  من با ۲رتبه اول کاری ندارم ولی من رتباط ۳تا ۲۵رو میگم:
  ۳_اسکارلت ویچ:قوی ترین جادوگر کل تاریخ کمیک بوک
  ۴_دکتر استرنج از اسکارلت ویچ ضعیف تره
  ۵_بلو مارول از هر نظر از سنتری قوی تره
  ۶_سنتری اونقدر قویه که بعضییها میگن از سوپرمن قوی تره
  ۷-هاپریون یکم از سنتری ذضعیف تره
  ۸_سرسی
  ۹_مردشگفت انگیز تعجب نکنید الان دلایلشو تو رتباط بعدی میگم
  ۱۰_گلگمیش زوره بازوش کمه حدوده۱۰۰تن رو جابه جا میکنه ولی تو مقاله انگار ازش به عنوان یه عضوی ذکر میشه که زور و بازوی هالک داره در مورد انفجار ها و تشعشعاتش بگم به اندازه ی تشعشعاتش کاپیتان مارول برابر و از مرد شگفت انگیز کمتره
  ۱۰_ویژن برای داشتن سنگ ابدیت و قدرتاش لیلقت این مقام رو داره
  ۱۱_ایرون من با زره های الهه کش دهن همه خدا های پایین فهرست رو میبند و اونایی که زور بازو دارن با هالک باستر له میکنه و با تشعشعات و بمب و لیزر و غیره اونایی که توی اون زره هاشن دهن دیگران و سرپیس میکنه
  ۱۲_نوا خبلی نیرومنده لیاقت این رتبه رو داره رودداره
  ۱۳_کاپیتان مارول خیلی قدرتش شبیه نواس ولی ضعیف تره
  ۱۴_کوازار
  ۱۵_ارس شاید از نظر زور از هرکول ضعیف تر باشه ولی از نظر های دیگه ازش برتره که شامل تهجیزات ،تجربه،سرعت،بی رحمی استحکام بدنی،استقامت ازش برتره
  ۱۶_هرکول
  ۱۷_والکیری
  ۱۸_شی هالک نظر زور از والکیری قوی تره وگرنه از همه لحاظ ازش ضعیف تره
  ۱۹_وولورین
  ۲۰_لوک کیج
  ۲۱_مرد عنکبوتی خیلی نسبت به کاپیتان راجرز برتره فقط کاپیتان ررجرز خیلی ناتوانه
  ۲۲_کاپیتان راجرز
  من بخواتر این رد هالک و نیمور تو این رتبه بندی قرار ندادم چون هردوشون ویلین و دشمن دو اتیشه ی انتقام جویانن و همیشه باهاشون دشمن هستند و هیچوقت عضو اونجرز نبودند

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به محمد شهسواری

   اردیبهشت 23, 1400

   میشه موقع نظر دادن یکم تحقیق کنید که نیاید بگید اسکارلت ویچ قویترین جادوگر هست ؟
   دکتر استرنج دورمامو شوماگوارث دکتر فیت اسپکتر فانتوم استرنجر سیتوراک همدان تمام این شخصیت ها به سادگی اسکارلت ویچ رو میزنند
   مورد ۴ که ذکر کردید اشتباه هست دکتر استرنج فویتره
   بلو مارول از سنتری قویتر هست ؟ سنتری مولکول من رو زده کمیک سکرت وارز رو بخونید سطح مولکول من دستتون میاد
   سنتری از امثال دکتر استرنج و .. هم قویترین چه به سوپرمن
   هایپریون گالاکتوس رو کشته و گالاکتوس با سنتری به تساوی رسیده
   ویژن در کمیک سنگ بینهایت ندارن یکم تحقیق کنید
   ایرون من زره الهه کش رو ندارن در حالت عادی از موجوداتی مثل کپ هم شکست خورده زره الهه کش برای زمانی بود که اودین این قدرت رو بهش که الان دیگه ازش گرفته
   هالک هم هالک باستر رو نابود کرد
   کوازار با امثال گالاکتوس جنگیده
   هرکول از کاپیتان مارول ضعیف ت هست ؟
   هرکول ونوم و سنتری رو با هم زد قدرت بدنی در حد ثور داره
   نیمور هم آنتی نیرو هست و عضو تیم دفرندز بوده و عضو انتقام جویان هم بود یکم اطلاعات داشته باشید میدونستید که رد هالک عضو اونجرز بوده نمونه کمیک ایکس من در برابر اونجرز

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به Maker

    اردیبهشت 28, 1400

    دکتر نه در دنیای سینمایی و نه در کمیک از اسکارلت قوی تر نیست واندا یه نیروی کیهانی هست اگه واندا تجربه دکتر فیت رو داشته باشه به راحتی می تونه دکتر استرنج و دکتر فیت رو میزنه

    پاسخ

    • MFT در پاسخ به محمد

     اردیبهشت 28, 1400

     داداش تعصبت رو واندا یکم زیاده . واندا هم از دکتر استرنج و هم از دکتر فیت ضعیفتره.

     پاسخ

     • محمد در پاسخ به MFT

      خرداد 2, 1400

      ببین در دنیای سینمایی که صد درصد چون خود اگنس در سریال واندا ویژن گفت درکمیک هم که مشخصه تنها نقطه ضعیف واندا تجربش هست

      پاسخ

     • ناشناس در پاسخ به MFT

      خرداد 20, 1400

      اخه مرد عنکبوتی از ولورین ضعیف تره
      مرد عنکبوتی مردان ایکس شکست داده

      پاسخ

      • دکتر منهتن در پاسخ به ناشناس

       خرداد 27, 1400

       کدوم کمیک ، مدرک بیارید

       پاسخ

       • محمد در پاسخ به دکتر منهتن

        خرداد 30, 1400

        منم خیلی زیاد این داستان رو شنیدم که میگن تونسته تمام مردان ایکس که شامل قوی ترین اعضاش بود شکست بده نمی دونم چه جوری و در چه کمیکی ولی بعید می دونم نسخه عادیش باشه

        پاسخ

   • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به Maker

    تیر 28, 1400

    والا ت جای که من یادمه ثور زده گالکتوس وقتی که تو اوج قدرش بود را با خاک یکسان کرد

    پاسخ

  • محمد در پاسخ به محمد شهسواری

   خرداد 16, 1400

   اون بعضی هایی که میگن سنتری از سوپرمن قوی تر هست بسیار نوب هستن سوپرمن تونسته فراتر از نور حرکت کنه بارها و بارها بر جادو و کریپتونایت غلبه کنه به یه موجود پنج بعدی ضربه بزنه و خیلی کار های دیگه اینقدر زیاد هست که من یادم رفته این هایی که من گفتم همشون برای نسخه معمولی سوپرمن هست ببین دیگه قوی ترین نسخش چی کار می کنه

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به محمد

    خرداد 26, 1400

    سوپرمن از همشون قویتره

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به حسین

     خرداد 30, 1400

     اگه از تمام قدرتش استفاده نکنه از استرنج و واندا شکست می خوره

     پاسخ

 18. علیرضا

  فروردین 30, 1400

  الان همه دارن میگن تور قویه و اوله و غیره
  اما بخوایم دقیق نگاه کنیم دکتر استرنج قوی ترینه
  به چند دلیل:
  ۱. سنگ ابدیت داره
  ۲. اگر فیلم دکتر استرنج رو دیده باشید میفهمید که دکتر استرنج نمیمیره پس قدرت ثور و هالک بهش آسیبی نمیرسونه
  ۳. میتونه آینده رو ببینه (با توجه به سنگ)
  ۴. تانوس در فیلم انتقام جویان همه سنگ هارو به زور گرفت ولی مجبور شد کاری کنه که دکتر استرنج‌ مجبور بشه سنگ رو بده چون نمیتونسنت از تو قاب در بیاره
  ۵. دسترسی به پرتال داره و میتونه هر کسی رو در پرتالش زندانی کنه
  ۶. خود ثور برای پیدا کردن پدرش دست به دامن استرنج شد ، اگه قدرتش بیشتر بود چرا خودش پیدا نکرد؟
  ۷. حد قدرت استرنج هنوز کامل مشخص نشده
  و خیلی دلیل دیگر وجود داره که حداقل از ثور و هالک قوی تره

  پاسخ

  • MFT در پاسخ به علیرضا

   اردیبهشت 4, 1400

   سلام داداش . در مورد نکته اول که میگی دکتر استرنج سنگ ابدیت رو داره درسته ولی یادت نرفته که ثور تونست تانوس رو با شش سنگ ابدیت شکست داد در حالیکه هیچکدام از افراد انتقام جویان نتوانستند تانوس را شکست دهند . در مورد نکته دوم که فکر کنم دکتر استرنج در فضای ابدی بود که نمیمرد . نکته ۳ درسته . در مورد نکته چهارم نظری ندارم . نکته پنج هم به نظر درسته . فکر نکنم ثور دست به دامن دکتر استرنج شد . برای چی حرف الکی می زنی . دکتر استرنج خودش ثور رو پیدا کرد و دلیلش رو یادم نیست ولی یه جورایی دکتر استرنج دست به دامن ثور شد . سطح قدرت ثور هم نامشخصه و جای پیشرفت داره و الان باید نیروی اودین رو داشته باشه که سطح جادوی ثور را تا حد جادوگر اعظم ( دکتر استرنج ) بالا میاره . حالا چی و کلی دلیل دیگه وجود داره که ثور و هالک قویتر از دکتر استرنج باشن.

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به MFT

    اردیبهشت 22, 1400

    مگه ندیدی دکتر چطوری ثور رو از اینجا به اونجا می برد و ثور نمی تونست تعادل خودش رو نگه داره یا اونجا که ثور گفت عمرن بزارم یه تار موم رو بکنی ولی دکتر خیلی راحت این کارو کرد در ضمن تانوس دیگه علاقه به جنگیدن نداشت چون به خواسته خودش رسیده بود.ثور کاپیتان مرد آهنی هر سه تا با هم نتونستن تانوس رو شکست بدن در حالی که تانوس هیچ سنگی نداشت و تور هم هم چکش داشت و هم تبر با این حال نتونستن تانوس رو شکست بدن

    پاسخ

   • محمد در پاسخ به MFT

    اردیبهشت 22, 1400

    الان مثلا یه سوال اگه در حالی که هالک می خواد به دکتر ضربه بزنه دکتر یه پورتال باز کنه هالک رو بندازه توش هالک دقیقا می خواد چی کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟یا مثلا در نبرد با ثور خودش رو نامرئی کنه ثور چطوری می تونه دکتر رو ببینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کمتر پیش میاد که کسی که قدرت های جادویی یا تغییر واقعیت نداشته باشه بتونه دکتر رو بزنه

    پاسخ

    • مانی در پاسخ به محمد

     آذر 14, 1400

     داداش هالک تونسته خط زمانی حال گذشته و آینده با یه مشت سوراخ کنه و دکتر استرنج هیچ کاری نتونست کنه

     پاسخ

  • محمد در پاسخ به علیرضا

   اردیبهشت 22, 1400

   بله کاملا قبول دارم خودم اصلا قهرمان مورد علاقم دکتر هست ولی باید این نکته رو هم باید دقت کنیم اول اینکه دکتر دیگه سنگ رو نداره و این باعث میشه قدرتش خیلی بیاد پایین و اگنس در سریال واندا ویژن گفت قدرت اسکات ویچ خیلی زیاد هست حتی بیشتر از جادوگر اعظم که همه می دونن که جادوگر اعظم لقب استرنج هست نیرور اسکات خیلی زیاد هست در واقع یک نیروی کیهانی به حساب میاد با ققنوس مقایسه میشه در کل نیروی اسکات خییییییییییییلللللللللللیییییییییی زیاد هست بنابراین از نظر من قویترین انتقام جو اسکات هست البته اگه قویترین نسخه ثور رو در نظر نگیریم

   پاسخ

   • امیر محمد در پاسخ به محمد

    خرداد 6, 1400

    بله دقیقا منم همین منطق رو دارم. فقط جناب، اون اسکارلت ویچ هستش نه اسکات ویچ. مگه مرده که اسکات ویچ؟ بعد اصلا ویچ یعنی ساحره،نمیشه ساحر.

    پاسخ

  • مهدی اترنال در پاسخ به علیرضا

   تیر 3, 1400

   فازا لازا هازا چازا مازا بازا
   اره خوشم اومد از کامنتی که نوشتی
   1. ثور قدرت گاد بلست داره که اگر بدونی میشه انفجار خدایان و با همین قدرت تونست جلوی شش سنگ ابدیت که تانوس برای متوقف کردن استورم بریکر که ثور پرتاب کرد رو بگیره قدرت شش سنگ رو ازاد کرد ولی نتونست حالاسنگ زمان که فقط یکیشون هست
   2.اگر بخوایم کمیک رو حساب کنیم که دکتر استرنج گریش میگیره در یک کلام اگر بخوام قدرت ثور سینما با کمیک رو بگم ارجاع میدم بحث رو به سال 2017 که ثور به بدبختی با کمک خود هایمدال تونست باهاش ارتباط برقرار کنه ولی توی کامیک ثور میتونه بوی هالک رو از چند کهکشان دیگر هس کنه و کاپیتان مارول رو که با مافوق سرعت حرکت میکنه رو ببینه
   3.قدرت ثور تقریبا بی حد و اندازه هست و تونسته با یک دست چند سیاره رو بلند کنه اگر هم باور نمیکنی برو توی سایت ثور علیه هالک ببین که این حرف منو نوشته یا نه
   4.درسته دکتر استرنج میتونه اینده رو ببینه ولی توی نبرد استرنج به ثور میگه که دو دقیقه وایسا من برم اینده رو ببینم بیام بعد شکستت بدم ثور موقعی که استرنج رو در این حالت ببینتش پودرش میکنه
   5. استرنج شخصیت های کیهانی رو شکست داده ولی هرگز نمیتونه دادگاه زندگی یا همون یویانگ ترایبونال رو شکست بده برای این میگم که سایه نشینان بالا که استرنج به گرد پاشون هم نمیرسه دادگاه زندگی رو شکست دادن فکر کنم سه تاشون بودن و رون کینگ ثور همشون کشته ولی هیچ کس دیگه ای این کار رو نتونسته بکنه

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به مهدی اترنال

    شهریور 25, 1400

    دکتر استرنج ، مرگ رو که سومین موجود قوی کل دنیای مارول هست رو شکست داده
    تازه اگه سریال وات ایف رو دیدی باشی میفهمی که دکتر استرنج می‌تونه به راحتی یک جهان رو نابود کنه داری حرف الکی میزنی

    پاسخ

   • اوتاکو * در پاسخ به مهدی اترنال

    مهر 20, 1400

    دادگاه زندگی اون موقع حواسش نبود وگرنه ۱۰ تاشون باهم به سه صورت متحدش نمیرسن و قویتر از رون کینگ موره

    پاسخ

  • اوتاکو * در پاسخ به علیرضا

   مهر 20, 1400

   تو کمیک سنگ نداره و در اصل سلاح او نبوده این سنگ

   پاسخ

 19. محسن

  فروردین 30, 1400

  اینو باش😂😂

  دیدین که همه انتقام جویان جلوی تانوس کم آوردن

  و فقط سه نفر تونستند تانوس بزنن

  اسکارلت ویچ_کاپیتان مارول_دکتر استرنج

  هر سه تاشونم تازه کارن و قدرتاشون نمیشناسن که اگه میشناختن تنهایی تانوس له میکردن

  پاسخ

  • MFT در پاسخ به محسن

   اردیبهشت 13, 1400

   بامزه بود .😂😂😰🤣🤣

   پاسخ

  • رهام در پاسخ به محسن

   خرداد 26, 1400

   تا اونجایی که ما دیدیم در چاقع اینجوری بود 😐
   بیشترین صدمه
   ۱. ثور : استورمو تو شکم تانوس کرد
   ۲ . ایرون من : تونست تانوسو بکشه 😐😂البنه با فریب تانوس بنابراین از ثور پایین تره
   ۳.واندا :هم ویژنو نابود کرد هم جلوی تانوسو گرفت ولی اول تخر باختن 😂
   ۴ . کاپیتان امریکا :پتک ثورو ورداشت و یه مدت با تانوس حنگید
   ۵.کاپتان مارول : یکم تانوسو زد

   پاسخ

  • قوی ترین انتقام جو در پاسخ به محسن

   تیر 28, 1400

   اره اقای محسن تو راست میگی ثور یکبار تانوس را که شش سنگ ابدیت را داشت در عرض 20 ثانیه شکست داد و سرش و دست اش را قطع کرد اگه نبود نتاشا رومانوف می خواست تانوس را بکشد یا قدرت شش سنگ ابدیت را مهار کند کی دکتر استرنج تانوس را زد با نگهبانان کهکشان و اسپایدر من و ایرون من هم اخرش شکست خورد و گوهر زمان

   پاسخ