ایکاریس در برابر هوم‌لندر؛ کدام یک پیروز مبارزه خواهد بود؟

ایکاریس (Ikaris) و هوم‌لندر (Homelander) دو تن از ابرقهرمانانی هستند که در دنیای سینما و سریال دیده‌ایم و شباهت زیادی به هم دارند. ایکاریس در دنیای سینمایی مارول و در فیلم سینمایی جاودانگان (The Eternals) و هوم‌لندر در سریال پسران (The Boys) که از شبکه آمازون پرایم پخش شده است حضور داشته‌اند. این دو کاراکتر شباهت زیادی به یکدیگر دارند، بخصوص اینکه هر دو می‌توانند پرواز کنند و از چشم‌هایشان لیزر شلیک می‌کنند.

اگر نسخه MCU ایکاریس را برای حضور در این مبارزه در نظر بگیریم، هوم‌لندر کار دشواری برای پیروزی نخواهد داشت، زیرا ایکاریس قدرت و استقامتی که در کمیک دارد را در فیلم جاودانگان نداشت. به همین دلیل هوم‌لندر در مبارزه‌ای نابرابر ایکاریس MCU را شکست خواهد داد.

باید اشاره کنیم که قدرت‌های ایکاریس تفاوت‌های قابل‌توجهی در کمیک و سینما داشته‌اند، زیرا او در سینما به‌وضوح ضعیف‌تر از نسخه کمیک بود. در طرف دیگر، هوم‌لندر تنها کمی از سوپرمن ضعیف‌تر است و این یعنی او بسیار قوی‌تر از نسخه سینمایی ایکاریس است. حال بیایید به مبارزه این دو کاراکتر قدرتمند بپردازیم. با پروشات همراه باشید.


قدرت بدنی:

قدرت بدنی ایکاریس از هر انسانی بیشتر است و به‌جرئت می‌توان گفت که قدرتش چندین برابر یک انسان معمولی است. همچنین بین جاودانگان تنها گیل‌گمش (Gilgamesh) قدرت بدنی بیشتری نسبت به ایکاریس دارد. او به‌قدری قدرتمند است که توانست در جنگ تن‌به‌تن با تنا (Thena) که بهترین جنگجو در بین جاودانگان است پیروز شود.

در آن طرف مبارزه، هوم‌لندر قوی‌ترین قهرمان زمین در سریال پسران است، به‌طوری‌که تنها سولجربوی (Soldier Boy) توانست تا حدودی در مقابل او مقاومت کند. او با یک مشت می‌تواند یک سوراخ در بدن حریفش ایجاد کند. او اگر بخواهد می‌تواند یک شهر را با خاک یکسان کند. البته هوم‌لندر با اینکه از سوپرمن الگوبرداری شده است، نسبت به او ضعیف‌تر است.

ایکاریس قوی است، اما هوم‌لندر قوی‌تر است. در واقع ایکاریس از گیل‌گمیش ضعیف‌تر است و گیل‌گمیش حتی قدرت بدنی نزدیک به هوم‌لندر را هم ندارد. احتمالاً هوم لندر با یک مشت بتواند ایکاریس را از پا دربیاورد.

ایکاریس 0 – هوم‌لندر 1


سرعت:

از لحاظ سرعت نیز ایکاریس در جایگاه دوم در بین جاودانگان قرار می‌گیرد. به‌غیراز ماکاری (Makari) ایکاریس از تمام جاودانگان و تمام انسان‌های عادی سریع‌تر است. سرعت او حتی از تنا نیز بیشتر است. در هنگام پرواز، او به‌قدری سریع است که در زمان بسیار کوتاهی از زمین به خورشید رسید.

در آن سو هوم‌لندر نیز بسیار سریع است. با اینکه ای‌ترین (A-Train) سریع‌ترین قهرمان دنیای پسران است، هوم‌لندر در هنگام پرواز می‌تواند حتی از یک جت F15 هم سبقت بگیرد. در سریال پسران گفته شد که او می‌تواند کل منهتن را در 30 دقیقه جستجو کند.

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، احتمالاً ایکاریس و هوم‌لندر تفاوت زیادی در سرعت ندارند. ایکاریس در پرواز کمی سریع‌تر است و هوم‌لندر روی زمین کمی بهتر از ایکاریس است. به همین دلیل از نظر سرعت امتیازی برابر خواهند داشت.

ایکاریس 0 – هوم‌لندر 1


توانایی‌ها:

ایکاریس، بر خلاف سایر جاودانگان که هر یک قدرت خاصی داشتند، دارای توانایی‌های منحصربه‌فردی است. او تنها عضو جاودانگان است که می‌تواند پرواز کند. او می‌تواند انرژی کیهانی را به شکل لیزر از چشم‌هایش پرتاب کند. تمام این موارد باعث شده که او قوی‌ترین عضو گروهش یعنی جاودانگان باشد.

هوم‌لندر نیز در طرف دیگر بخشی از تمام توانایی‌های سوپرمن را دارد. او می‌تواند پرواز کند، با چشم‌هایش لیزر شلیک کند، صدای قلب افراد را بشنود، بوهای مختلف را شناسایی کند و صدای افراد از پشت دیوارها و از فاصله طولانی را بشنود. البته در مبارزات سلاح اصلی او لیزر داغ چشم‌هایش است.

در مجموع توانایی‌های هوم‌لندر بسیار بیشتر از ایکاریس است و از این نظر نیز او برنده رقابت خواهد بود.

ایکاریس 0 – هوم‌لندر 2


استقامت:

باتوجه‌به اینکه ایکاریس عضوی از جاودانگان است، استقامت بسیار زیادی دارد و به‌راحتی نمی‌توان او را از پای درآورد. او تقریباً از هر نوع حمله‌ای جان سالم به در می‌برد و حتی توانست بدون اینکه آسیب ببیند شمشیر تنا را با دست‌هایش نگه دارد. او بدون هیچ آسیب جدی در مقابل ماکاری، تنا و فاستوس (Phastos) جنگید. فقط خورشید توانست جان او را بگیرد، زیرا برای کشتن او به قدرتی خارق‌العاده برابر با یک ستاره نیاز است.

هوم‌لندر نیز در طی مبارزاتی که در سریال پسران داشت هیچ‌گونه آسیب جدی ندید. او استقامت بسیار بیشتری از سایر قهرمانان سریال داشت و نسبت به هرگونه سلاحی شکست‌ناپذیر بود. سولجربوی، بوچر و هیویی که هم‌زمان با هوم‌لندر جنگیدند تنها توانستند صورت او را کمی زخمی کنند. درواقع هیچ سلاح یا شخصی وجود نداشته که بتواند آسیب شدیدی به او وارد کند.

به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که طرفین مبارزه یعنی ایکاریس و هوم‌لندر استقامتی نزدیک به یکدیگر دارند. پس امتیاز این مرحله را برابر در نظر می‌گیریم.

ایکاریس 0 – هوم‌لندر 2


تجربه:

ایکاریس هزاران سال است که در زمین بوده و قبل از آن نیز در مأموریت‌های مختلفی حضور داشته. شاید بتوان گفت که میلیون‌ها سال است که او در گروه جاودانگان مشغول مبارزه با دوینت‌ها (Deviant) و سایر تهدیدات زندگی موجودهای دارای ادراک است. او یکی از باتجربه‌ترین کاراکترهای دنیای MCU محسوب می‌شود.

هوم‌لندر اما تجربه خیلی زیادی در مبارزه ندارد. او حتی قدیمی‌ترین عضو گروه هفت هم نیست. او در سریال پسران به‌راحتی هر کسی را می‌کشد و این یعنی تابه‌حال حریف باتجربه‌ای در مقابلش قرار نگرفته است.

ایکاریس در طول دوران حیاتش انواع دشمنان و مبارزه‌ها را دیده و بسیار باتجربه است. او ظهور و سقوط تمام امپراتوری‌های زمین را به چشم دیده و هزاران سال مشغول کشتار دوینت‌های روی زمین بوده است. به همین دلیل امتیاز تجربه در مبارزه به ایکاریس تعلق می‌گیرد.

ایکاریس 1 – هوم‌لندر 2


جمع‌بندی:

باوجوداینکه ایکاریس توانایی‌های زیادی دارد و قوی‌ترین مبارز جاودانگان است، اما قدرت خالصی که هوم‌لندر در اختیار دارد بیشتر از قدرت ایکاریس است. استقامت و سرعت آنها نسبتاً برابر است، اما قدرت بدنی هوم‌لندر به قدرت بدنی ایکاریس می‌چربد. یافتن راهی برای آسیب زدن به هوم‌لندر و بردن مبارزه برای ایکاریس بسیار دشوار خواهد بود. به همین دلیل هوم‌لندر احتمالاً پیروز مبارزه با نسخه سینمایی ایکاریس خواهد شد، اگرچه در مورد نسخه کمیکی ایکاریس داستان بسیار متفاوت خواهد بود.

نظر شما درباره این مبارزه چیست؟

                               

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. Samiyar

  بهمن 27, 1401

  ایکاریس ن بازیگرش مناسب این نقش بود ن قدرتش زیادبودفیلم جادوانگان هم معلوم نبودازکجاسروکلشون پیداشداگروجودداشتن چراب انتقامجویان کمک نکردن اگه وجودنداشتن پس چراقرنها وجودداشتن پس یه گروه بی خاصیت بودن وبنظرمن ازمارول خیلی بعیدبودهمچین فیلمی بسازن شایدچیزهایی هستن ک من نمیدونم ولی حداقل بایدفیلمش قوی میبود چون کمپانی مارول واقعامحشره وبدون شک هرکسی ک عاشق فیلمه منتظرفیلمهای جدیدشه

  پاسخ

 2. Mahdi R.S

  آذر 11, 1401

  خیلی ممنون از مطلب خوبتون ولی بنظرم در بخش قدرت بدنی و استقامت کاملاً برد با ایکاریس است

  پاسخ

 3. hope

  آبان 20, 1401

  هوملندر توسط بوچر با قدرت ابر انسانی قرار گرفت و میشه گفت تقریبا مقلوب شد.
  هوملندر انقدر قوی نیست بتونه در مقابل ایکاریس قرار بگیره.
  ما هنوز با تمام توانایی های ایکاریس اشنا نشدیم و به نظر اکثر قدرت های سوپرمن را دارا باشد،اما فعلا توانایی ها متعلق به هوملندر است.

  استقامت بی شک برای ایکاریسه،هیچ جای شکی نیست.اون در جنگ با ماکاری حتی خراشی برنداشت،و باتوجه به اینکه ضربات ماکاری قدرتمندتر از ضربات بوچر و سولجربوی بود و صورت هوملندر کبود شد پس به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.

  سرعت هم برای ایکاریس است چرا؟
  چون تونست جلوی ماکاری رو بگیره و ری اکشن خیلی زیاد نشون بده…از اون طرف از هوملندر جز سرعت پرواز چیز دیگه ای ندیدیم

  قدرت:ایکاریس
  هوش:ایکاریس
  هوش جنگی:ایکاریس
  تحمل:ایکاریس

  ایکاریس پیروز میدان است بدون هیچ مشکلی

  پاسخ

  • ماهان در پاسخ به hope

   اردیبهشت 25, 1402

   خب داداش من الان اگر بخواییم از هوملندر بگیم اون قوی تر از هر چیزی که فکر کنی هست اگر ۱۰۰۰۰۰0۰ تا بمب اتم رو کنار هوملندر منفجر کنی هیچ اتفاقی براش نمی‌افته چون هوملندر یه آدم آدی نیست و صد برابر خشمی که داره میتونه آکاریس رو پاره کنه

   پاسخ

  • SHADOW در پاسخ به hope

   خرداد 17, 1402

   ببین داش
   یه دیالوگ تو سریال هست که میگه
   سلاحی نیست که رو هوملندر امتحان نکرده باشم و هیچکدوم روش اثر نداره
   قطعا هوملندر پیروزه

   پاسخ