لیست قدرتمندترین ویلن‌هایی که در مقابل اسکارلت ویچ شکست خورده‌اند

سالهاست که طرفداران کمیک‌های مارول شاهد قدرت بی‌نظیر یکی از انتقام‌جویان و قهرمانان مارول یعنی اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) هستند. این قهرمان که با نام واندا ماکسیمف نیز شناخته می‌شود طی حوادث کمیک House of M و مبارزه با شیاطین مختلف قدرت واقعی خود را به همگان نشان داد.

بعد از حوادث فیلم‌های “انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت” (Avengers: Infinity War) و “انتقام‌جویان: پایان بازی” (Avengers: Endgame) زمانی که اسکارلت ویچ نزدیک بود تانوس را به‌تنهایی شکست دهد، طرفداران برای نخستین‌بار در دنیای سینمایی مارول به قدرت واقعی این قهرمان پی بردند. البته در کمیک‌ها تانوس تنها شروری نیست که از واندا شکست خورده است. در این مقاله لیست 10 مورد از قدرتمندترین شرورهایی که اسکارلت ویچ در کمیک شکست داده است را آورده‌ایم. با پروشات همراه باشید.


10. سایکلوپس فینیکس فورس (PHOENIX FORCE CYCLOPS)

یکی از نخستین دشمنانی که اسکارلت ویچ با آن روبه‌رو شد و او را شکست داد اسکات سامرز بود. سامرز که با نام سایکلوپس (Cyclops) نیز شناخته می‌شود طی حوادث کمیک «انتقام‌جویان در مقابل مردان ایکس» (Avengers vs X-Men) دچار نوعی سقوط شرورانه شده بود. طی حوادث این کمیک سایکلوپس که تحت سلطه فینیکس فورس قرار گرفته بود، به‌آرامی قدرت را از چهار تن از مردان ایکس دیگر که جذب او شده بودند گرفت.

هنگامی که او برای گرفتن قدرت هوپ سامرز که نزد انتقام‌جویان و باقی مردان ایکس پنهان شده بود می‌رود، آن‌ها به اسکات سامرز قدرتمند جراحات مختلفی وارد کرده و او را شکست می‌دهند. سپس هوپ سامرز و واندا، فینیکس را نابود کرده و قدرت را به جهش‌یافته‌ها بازمی‌گردانند.


9. اهب (AHAB)

یکی از شرورهای دیگری که واندا با آن مواجه شده و او را شکست داد، باید شرور مسافر در زمان و جایگزین واقعیت یعنی “اهب” باشد. این شرور خطرناک یک متخصص ژنتیک از آینده بود که برنامه هوند (Hound) را برای کنترل جمعیت جهش‌یافته‌ها خلق کرد. او با باور به این موضوع که جهش‌یافته‌ها باعث سقوط جهان او می‌شوند، سعی داشت با استفاده از برنامه هوند جمعیت جهش‌یافته‌ها را کنترل کند.

او از این برنامه برای شکار جهش‌یافته‌ها، تبدیل آن‌ها به افراد خودش و سپس فرستادن آن‌ها جهت کشتن یا اسیر کردن بقیه جهش‌یافته‌های جهان استفاده می‌کرد. طی سالیان اخیر او برای پیدا کردن پنج فرد اصلی مردان ایکس به زمان حال سفر کرده و برای مدتی در آنجا زندگی کرد. او در نهایت در مقابل اسکارلت ویچ شکست خورد و نتوانست نقشه خود را عملی کند.


8. دورمامو (DORMAMMU)

شرور دیگری که اسکارلت ویچ با او مواجه شده و شکستش داد دورمامو بود. دورمامو که یک موجود کیهانی قدرتمند است در فیلم “دکتر استرنج” نیز به عنوان ویلن نهایی فیلم حضور داشت. واندا بارها جهت شکست دادن این دشمن قدرتمند و فراطبیعی در کنار دکتر استرنج قرار گرفت. این شرور که با لقب ارباب بُعد تاریکی نیز شناخته می‌شود، جزو دشمنان دیرینه دکتر استرنج و انشنت وان در کمیک‌ها است.

از آنجایی که قدرت‌های واندا به دنیای جادوگری گره خورده است، این قهرمان پیوسته برای کمک به دکتر استرنج، انتقام‌جویان و جهان در تلاش‌های بزرگ جهت توقف دورمامو برای فتح زمین فراخوانده می‌شد. این شیطان قدرتمند همیشه به‌دنبال فتح زمین بود. تا جایی که به‌عنوان فرمانده غالب ابعاد شناخته می‌شود.


7. دکتر دووم (DOCTOR DOOM)

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین دشمنانی که اسکارلت ویچ تاکنون شکست داده دکتر دووم است. این شرور که منشا بدترین لحظات واندا محسوب می‌شود، برای مدت زمان زیادی دشمن اصلی چهار شگفت‌انگیز بود. دکتر دووم با استفاده از وضعیت روحی بد اسکارلت ویچ به‌دلیل از دست دادن فرزندش، بر روی این قهرمان تاثیر گذاشته و سعی می‌کند تا با استفاده از او موجودی قدرتمند را رها کرده و به مقابله با انتقام‌جویان بپردازد.

دکتر دووم سپس با شستشوی مغزی واندا، او را مجاب می‌کند تا نامزدش شود. در نهایت به کمک اقدامات ویکان، اسکارلت ویچ از بند این شرور آزادشده و به واقعیت خود پی می‌برد.


6. شوما-گوراث (SHUMA-GORATH)

یکی از ترسناک‌ترین دشمنان و هیولاهایی که واندا در کنار متحدش یعنی دکتر استرنج با آن روبه‌رو شده و او را شکست داد کاراکتر شوما-گوراث بود. این شخصیت که با لقب ارباب هرج‌ومرج نیز شناخته می‌شود جزء کاراکترهای خدایان قدیم (Elder Gods) طبقه‌بندی می‌شود.

شوما-گوراث بی‌رحم‌ترین و قدرتمندترین دشمن دکتر استرنج محسوب می‌شود. استرنج معمولا برای مبارزه با این شرور از واندا یا دیگر ابرقهرمانان با قدرت جادویی کمک می‌گرفت. با اینکه اسکارلت ویچ در کنار این ابرقهرمانان بارها این شرور را شکست داده بود، ولی قدرت این خدا به حدی بالا است که در واقع هرگز نمی‌توان او را به طور کامل نابود کرد.


5. انایلوس (ANNIHILUS)

یکی از موجودات قدرتمند کیهانی که واندا او را شکست داده انایلوس است. این شرور ابتدا در کمیک «چهار شگفت‌انگیز» (Fantastic Four) به طرفداران معرفی و از آنجا به‌عنوان یکی قدرتمندترین دشمنان قهرمان‌ها در جهان کیهانی مارول شناخته ‌شد.

او به‌عنوان حاکم منطقه منفی با استفاده از میله کنترل کهکشانی، ارتش منطقه منفی را کنترل می‌کرد. انایلوس به کمک قدرت موجی خاصش هدایت حمله‌های کهکشانی مختلفی را برعهده داشت. او حتی طی حوادث «بی‌نهایت» (Infinity) جزو یکی از رهبران شورای کهکشانی بود و انتقام‌جویان را مجبور کرد در کنار بقیه دشمنان با او همکاری کنند.


4. مگنیتو (MAGNETO)

مگنیتو جزو شخصی‌ترین دشمنان اسکارلت ویچ محسوب می‌شود. زیرا او پدر واندا است (البته در دنیای سینمایی مارول، بر خلاف کمیک‌ها، والدین اسکارلت ویچ ناشناس هستند). ویچ و برادرش پیترو (که با نام کوئیک سیلور نیز شناخته می‌شود.) فرزندان جهش‌یافته مگنیتو محسوب می‌شوند. مگنیتو یکی از بزرگ‌ترین دشمنان مردان ایکس بود که بعدها به یکی از پرکارترین جهش‌یافته‌های مدافع جهان مارول تبدیل شد.

او ابتدا از ابرقهرمانان مارول استفاده کرد تا بخشی از عهد برادران جهش‌یافته او باشند. اما آن‌ها سپس مگنتیو را رها کرده و با او مخالفت کردند. قدرت‌ تغییر واقعیت واندا به‌شدت بر قدرت‌های مگنتیو غلبه می‌کردند. اسکارلت ویچ بارها به‌لطف همین قدرت‌ها توانست طی موقعیت‌های مختلف بر پدرش غلبه کند.


3. اولتران (ULTRON)

یکی از جدیدترین و قدرتمندترین دشمنانی که طرفداران شاهد شکست او به‌دست اسکارلت ویچ بودند کاراکتر اولتران بود. اولتران دشمن دیرینه انتقام‌جویان یک ربات بود که هنک پیم در کمیک‌ها به آن زندگی بخشید. (البته در دنیای سینمایی مارول تونی استارک این کار را انجام داد) او باور داشت درمجموع تنها راه نجات بشریت و زمین از وضعیت موجود، نابود کردن نژاد انسان است.

با وجود اینکه اسکارلت ویچ طی سالیان اخیر بارها در کمیک‌ها اولتران را شکست داده است، اما برجسته‌ترین نبرد بین آن‌ها مربوط به رویارویی این دو در فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron) در دنیای سینمایی مارول می‌شود. در اینجا بود که واندا پس از پایان زندگی برادرش، اولتران را به تکه‌های مختلف تقسیم کرد.


2. آپوکالیپس (APOCALYPSE)

یکی دیگر از قدرتمندترین دشمنانی که واندا در کمیک‌ها او را شکست داد کاراکتر آپوکالیپس بود. آپوکالیپس از دشمنان دیرینه مردان ایکس و گروه انتقام‌جویان محسوب می‌شود. نام اصلی این شرور که هزاران سال قبل متولد شد در اصل أون صباح النور بوده است. او درواقع نخستین شخصی است که با ژن ایکس به‌دنیا آمد.

او بعد از دستیابی به تکنولوژی سلستیالی باستانی و پیشرفته سعی کرد تا حداکثر پتانسیل جهش‌یافته‌اش را تحقق ببخشد. آپوکالیپس هزاران سال زمان گذاشت تا تمدن خود را قانع کند که او چیزی فراتر از یک جهش‌یافته ساده است و در واقع یک خدا محسوب می‌شود. این شرور طی دوران مدرن سعی کرد بشریت و جهش‌یافته‌ها را آزمایش کند. او به‌دنبال آن بود که جهش‌یافته‌ها را تبدیل به گونه برتر و غالب زمین کند.


1. تانوس (THANOS)

بسیاری از طرفداران کمیک‌ها معتقدند قدرتمندترین دشمنی که اسکارلت ویچ تاکنون با آن روبه‌رو شده است کاراکتر تایتان دیوانه یعنی تانوس محسوب می‌شود. احتمالا اکنون دیگر همه‌ می‌دانند تانوس چه شخصیتی است. برای افرادی که این کاراکتر را نمی‌شناسند باید بگوییم او شخصی دیوانه با قدرتی خارق‌العاده است که باور دارد جهت تعادل زندگی باید به‌کمک سنگ‌های بی‌نهایت نصف موجودات زنده در تمام هستی را نابود کند.

واندا طی کمیک‌ها بارها در کنار گروه انتقام‌جویان تانوس را شکست داده بود. اما جدیدترین نبرد این دو در فیلم‌های “انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت” و “انتقام‌جویان: پایان بازی” ثابت کرد این قهرمان می‌تواند با قدرتش در هربار مبارزه با این تایتان دیوانه سربلند خارج شود. اسکارلت ویچ طی این نبردها نه‌تنها مانع تانوس شد، بلکه زره او را نیز از درون خرد کرد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، نظر شما در مورد قدرت‌های اسکارلت ویچ چیست؟!

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. استیو راجرز

  آذر 10, 1398

  سلام مجدد .
  اگه ممکنه نشانی دقیق کمیک هایی که اسکارلت ویچ این شخصیت ها رو شکست داده قرار بدین تا من هم کمیکش رو ببینم . مرسی . فکر میکنم که یک سری از این کمیک ها رو خیلی وقت پی خواندم که الان واقعا چیزی ازش یادم نیست .

  پاسخ

 2. استیو راجرز

  آذر 7, 1398

  سلام . مقاله جالبی بود اما فکر میکنم که میشه گفت ایرادتی داشت .
  عنوان مقاله جوری که یکی ببینه فکر میکنه اسکارلت ویچ همه این کارکتر ها رو به تنهایی و یک تنه شکست داده اما خیلی از شخصیت های این لیست رو اسکارلت ویچ به تنهایی و یک تنه شکست نداده . مثل شوما-گوراث ، آنایلوس ، دورمامو و یا آپوکالیپس که من اصلا ندیدم در کمیک های معتبر رسمی اسکارلت ویچ شکستش داده باشه . (حالا چه یک تنه و چه با کمک دیگران . !!! ) . اگه این رتبه بندی هم بر اساس قدرت شخصیت ها هست که میشه گفت بهش ایرادات زیادی وارده .
  به هر حال این نظر من بود . مرسی و خسته نباشید .

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   آذر 10, 1398

   البته اینو بدونیم این کمیک هایی که اسکارلت ویچ رو شاخ نشون داده یا یه نویسنده ….
   ولش کن معلوم نیست واقعا دیگه در چه حد شاخ شده
   نکنه بیاد بیاندر رو شتک کنه
   یا مرگ
   یا همگان

   پاسخ

 3. shayan

  آذر 7, 1398

  خجالت نکش یهو بیا بزن والای همگان رو هم شکست بده خیال همه رو راحت کن…
  همه لیست ی طرف دورمامو ی طرف دیگه.
  من نمیفهمم چطور دورمامو رو شکست داره این آخه دورمامو کلا توی ی لول دیگه قرار داره.حتی دکتر استرنج هم با دورمامو نجنگید تو فیلم.
  فقط خدا کنه اگه پای دورمامو بازم به mcu باز شد نویسنده اون کمیک مسخره ساکت بمونه و نظری نده.

  پاسخ