21 کار عجیب و غریب هالک نابودگر در کمیک‌ها

بسیاری از طرفداران دنیای کمیک‌ها بروس بنر یا هالک شگفت‌انگیز را یکی از قدرتمندترین انسان‌هایی می‌دانند که بر روی زمین قدم برمی‌دارد. در کمیک‌ها بروس بنر بعد از قرار گرفتن در معرض اشعه گاما به قدرتی عجیب دست پیدا می‌کند و تبدیل به موجودی غول‌پیکر و سبزرنگ به نام هالک می‌شود. این قدرت همگام با افزایش عصبانیت او بیشتر نیز می‌شود. با توجه به میزان قدرت عضلانی این کاراکتر، بسیاری از طرفداران معتقدند هالک شکست‌ناپذیر است.

طی روزهای ابتدایی، مارول در کمیک‌هایش سعی می‌کرد نشان دهد قدرت هالک تا چه حد بالاست. آن‌ها در هر کمیکی که هالک در آن حضور داشت سعی می‌کردند قدرت این کاراکتر را افزایش دهند. وقتی صحبت از قدرت خالص می‌شود احتمالا تنها قهرمانی که می‌تواند در این فاکتور با هالک رقابت کند کاراکتر ثور است.

با وجود قدرت خارق‌العاده خدای رعد، هالک بارها و بارها ثابت کرد اگر در موقعیتی دشوار به قدرت فیزیکی خالص نیاز داشته باشیم، او بهترین شخص برای انجام این ماموریت است. اما در کمیک‌ها لحظاتی وجود دارند که خالقان برای نشان دادن قدرت هالک افراطی عمل کردند. در این مطلب قصد داریم 21 مورد از لحظاتی که طی آن قدرت هالک به‌شکلی افراطی و مضحک در کمیک‌ها نشان داده شده است اشاره کنیم. با پروشات همراه باشید.


21. جلوگیری از تکه تکه شدن یک سیاره

بعد از اینکه ابرقهرمانان زمین هالک را به فضا می‌فرستند و او در سیاره ساکار فرود می‌آید، برخلاف تمام مشکلاتی که او در این سیاره متحمل شد هالک عاشق خانه جدیدش می‌شود. او در حقیقت در این مکان عشق را کشف و معنای دوستی را درک کرد. در کمیک شماره 102 هالک شگفت‌انگیز، هالک رهبری شورشی علیه پادشاه سرخ ظالم را برعهده می‌گیرد. او این کار را جهت آزادی مردم سیاره‌ای انجام می‌داد که اکنون عاشقش بود.

بعد از اینکه پادشاه سرخ پی‌می‌برد در آستانه سرنگون شدن قرار دارد دست به تصمیمی دیوانه‌وار می‌زند. او اعتقاد داشت اگر این سیاره نمی‌تواند تحت سلطه‌اش قرار داشته باشد پس نباید تحت سلطه هیچ شخص دیگری نیز قرار داشته باشد. بنابراین پادشاه سرخ تصمیم گرفت با ساخت دستگاهی عجیب این سیاره را از وسط بشکافد.

در این زمان هالک پا پیش گذاشت و کاری را که در آن بهترین بود انجام داد. او با استفاده از حداکثر قدرت خود یکی از حماسی‌ترین لحظاتش را در تاریخ کتاب‌های کمیک رقم زد. تا پیش از حوادث این کمیک همه از هالک با لقب «نابودگر جهان» (World Breaker) یاد می‌کردند. اما هالک این‌بار به‌جای نابود کردن جهان، با سفر به عمق هسته این سیاره سعی کرد به کمک قدرت فوق‌العاده‌اش صفحات زیرزمینی سیاره را در کنار یکدیگر قرار دهد و مانع نابود شدن آن شود. ما هنوز نمی‌دانیم اندازه سیاره ساکار دقیقا تا چه حد بود. اما می‌دانیم این سیاره از زمین بزرگ‌تر بود و هالک با نگه‌داشتن این سیاره کنار هم کار بزرگی انجام داد.


20. پرتاب سوپرمن به فضا

طرفداران کمیک برای چندین دهه بر سر اینکه هالک قدرتمندتر است یا سوپرمن و اینکه کدام‌یک دیگری را در مبارزه شکست می‌دهد بحث داشتند. مزیت هالک آن است که هرچه عصبانی‌تر شود بر میزان قدرتش اضافه می‌شود. از طرفی سوپرمن نیز از دید طرفدارانش عملا خدایی زنده بر روی زمین است. معمولا دی سی و مارول کمیکی اشتراکی با یکدیگر منتشر نمی‌کنند. ازاین‌رو طرفداران مجبورند برای پی‌بردن به پاسخ سوالاتی این چنینی استدلال‌های مختص خود را بیاورند.

ولی خوشبختانه طی کمیک DC vs. Marvel نتیجه مبارزه این دو ابرقهرمان که با کمک رای طرفداران مشخص شده بود اعلام گردید. در ماه جولای 1999 مارول طی کمیک شماره 1 هالک شگفت‌انگیز در مقابل سوپرمن مبارزه بین این دو کاراکتر را به تصویر کشید. از آنجایی که هرکدام از این کاراکترها قدرت‌های فوق‌العاده خاص خود را داشتند تشخیص برنده این مبارزه کاری دشوار محسوب می‌شد. طی لحظه‌ای در این کمیک هالک ضربه محکمی به سوپرمن وارد کرد. شدت این ضربه به حدی بالا بود که سوپرمن به فضا فرستاده شد. سوپرمن هیچ‌گاه با شخصی به قدرت هالک مبارزه نکرده بود. اما طی این مبارزه مشخص شد هالک علاوه بر قدرت زیاد، سرعت بالایی نیز دارد.


19. شکستن زره آنسلات

آنسلات (Onslaught، به فارسی: یورش) یکی از شیطانی‌ترین و قدرتمندترین شرورهای دنیای مارول است که تهدیدی بزرگ برای زمین محسوب می‌شد.  آنسلات با داشتن توانایی‌های بی‌نظیر درواقع دارای قدرت‌های مخلوطی از شخصیت‌های چارلز اگزاویه، مگنیتو، نیت گری و فرانکلین ریچاردز است. این یعنی او می‌تواند واقعیت و میدان مغناطیسی را تغییر دهد. آنسلات همچنین می‌تواند از قدرت تله‌پاتی، حرکت اجسام بدون لمس و میدان انرژی نیز استفاده کند. او حتی قادر است اندازه و قدرتش را نیز افزایش دهد.

مغز هالک در ابتدای این کمیک توسط آنسلات تحت کنترل قرار گرفته بود. او بار دیگر بازمی‌گردد تا انتقام این قضیه را از آنسلات بگیرد. او با درک این موضوع که هنوز به تقویت شدن نیاز دارد از جین گری می‌خواهد افسار بین هالک و بروس بنر را قطع کند. زیرا در نبود بنر هالک به بالاترین میزان قدرتش دست پیدا می‌کند. بعد از آزاد شدن، هالک در مبارزه با آنسلات ضربه محکمی به این شرور می‌زند. این ضربه به حدی شدید بود که زره فوق العاده محکم آنسلات کاملا متلاشی می‌شود.


18. تحمل بار یک کوه

یکی از به‌یادماندنی‌ترین لحظات هالک شگفت‌انگیز مربوط به کمیک جنگ‌های مخفی در مارول می‌شود. در همین حوادث بود که هالک بار دیگر قدرت خارق‌العاده خود را نشان می‌دهد. به‌عنوان یک غول سبز این کاراکتر برای نجات خود و دوستانش بار سنگین یک کوه را تحمل می‌کند.

طی کمیک جنگ‌های مخفی در سال 1984 گروهی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان زمین و همچنین گروهی از شخصیت‌های شرور در جهانی بیگانه با یکدیگر مبارزه کردند. در یکی از همین مجموعه‌ها و در میان مبارزات گوناگون این کمیک نزدیک بود گروهی از ابرقهرمانان در زیر بار سنگین یک کوه نابود شوند. در این لحظه هالک به تنهایی و بدون هیچ‌گونه کمکی وزن این کوه را تحمل کرده و مانع نابود شدن دوستانش می‌شود.


17. پاره کردن بافت واقعیت

برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنید، هالک برای حمله به رقیبانش مهارت‌های گوناگونی دارد. یکی از مشهورترین این مهارت‌ها قدرت دست زدن است. حرکت کوبیدن دست‌ها که در کمیک به نام thunderclap شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین قدرت‌های هالک است. اگرچه هالک در ابتدا از قدرت موج حاصل از این حرکت برای تخریب استفاده می‌کرد، اما این موج قدرت می‌توانست با شدت باد تولید شده، آتش‌های بزرگ را خاموش و حتی یک ساحل را جابه‌جا کند.

با این تفاصیل طی کمیک شماره 126 هالک شگفت‌انگیز مشاهده کردیم این هیولای سبز رنگ جهت پایان یک مبارزه از این تکنیک استفاده کرد. مطمئنا انجام این حرکت از سوی هالک باید هدفی داشته باشد که هیولای سبز رنگ ما طی کمیک 126 هالک شگفت‌انگیز این هدف را داشت.

طی این کمیک هالک توسط گروهی از افراد دیوانه جهت مبارزه با شخصیت شروری به نام نایت کراولر (Night Crawler) به بُعدی دیگر فرستاده می‌شود. این مبارزه بسیار شدید و طولانی بود و در نهایت هالک با کوبیدن دست‌هایش به یکدیگر باعث پاره شدن بافت واقعیت شد و کهکشانی که در آن مبارزه می‌کردند را تکه تکه کرد؛ تنها تکه‌ای از کهکشان که هالک در آن قرار داشت باقی ماند و به این ترتیب هالک پیروز شده و به مبارزه پایان داد.


16. تنها با کوبیدن یک پا به زمین تقریبا آمریکا را نابود کرد

بعد از اینکه ابرقهرمانان زمین هالک را به سمت فضا پرت کردند، این هیولای سبز در سیاره ساکار فرود آمد. او در این سیاره با حوادث گوناگونی مواجه شد، مبارزات مختلفی انجام داد و در نهایت نیز در همانجا عشق را لمس کرد. متاسفانه زندگی عشقی هالک پس از کشته شدن ملکه او و افرادش نابود شد و این کاراکتر ضربه روحی بزرگی را متحمل شد.

هالک که به‌شدت ناراحت و عصبانی بود اعتقاد داشت دوستانش در زمین مسئول این اتفاق هستند و قسم یاد کرد انتقام این اتفاق را از آن‌ها بگیرد. بنابراین او رویداد خط داستانی «جنگ جهانی هالک» (World War Hulk) را آغاز کرد. یعنی جایی که او عصبانی‌تر از همیشه به زمین بازمی‌گردد و به‌دنبال انتقام است.

هالک بعد از ورود به زمین سریعا بلک بولت، انتقام‌جویان، چهار شگفت‌انگیز، ارتش آمریکا و حتی دکتر استرنج را شکست داد. نبرد نهایی او با کاراکتر سنتری بود که طبیعتا در آن مبارزه نیز پیروز شد. بعد از این اتفاقات ابرقهرمانان بار دیگر سعی کردند هالک را شکست دهند ولی این اقدام نافرجام بود و هالک از قدرت نابودگری جهان خود استفاده کرد. هالک بعد از عصبانت تنها با کوبیدن پا بر زمین سومین قاره بزرگ دنیا را متلاشی کرد.


15. نابودی یک شهاب آسمانی دو برابر اندازه زمین

اگر شخصی به‌دنبال گواهی برای ثابت کردن قدرت هالک جهت نابودی یک سیاره است می‌تواند در ادامه از مثال مورد نظر بدین‌منظور استفاده کند. این موضوع وقتی حیرت‌انگیزتر می‌شود که بدانید بنر به هنگام انجام این کار هالک، در شخصیت خاکستری‌اش قرار داشت. این امر از آنجایی تعجب‌برانگیز است که گفته شده هالک خاکستری نسبت به هالک سبز ضعیف‌تر است.

هالک طی اقدامی شبیه به سوپرمن به کمک یک جت‌پک به آسمان رفته و شهابی آسمانی را با قدرت ضربه فوق‌العاده‌اش به میلیون‌ها تکه کوچک تبدیل می‌کند. باید بدانید این شهاب سنگ یک شهاب سنگی عادی نبود. در کمیک‌های شماره 52 مارول گفته شده اندازه این شهاب سنگ دو برابر اندازه سیاره زمین بود.


14. باعث زلزله در سراسر جهان شد

ژنرال تادئوس راس (Thaddeus Ross) حتی قبل از اینکه این دانشمند به هالک تبدیل شود از بروس متنفر بود. بعد از اینکه بنر به هالک تبدیل شد، بهانه‌ای به دست راس داده شد تا تلاش‌های خود برای کشتن این هیولای سبز رنگ را چند برابر کند. او طی تمام دوران نظامی‌اش سعی کرد وقت خود را برای شکار هالک اختصاص دهد. بعد از چندین تلاش ناموفق جهت کشتن هالک، راس سعی کرد تا با تبدیل شدن به هالک سرخ به هدفش برسد.

راس (هالک سرخ) خیلی سریع با قدرت جدیدش امیل بلونسکی را کشت و هالک را شکست داد. او سپس سعی کرد آمریکا را تحت سلطه خود درآورده و قدرت موج‌سوار نقره‌ای را بدزدد. راس که تحت تاثیر قدرتش قرار گرفته بود خود را در آن گم کرد. ذهن مریض راس او را به سمت خشونت بیشتر سوق می‌داد.

صرف‌نظر از این موارد هالک سبز بعدها هالک سرخ را شکست داد. اما این آخرین باری نبود که آن‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کردند. بعد از اینکه بنر با اصابت یک گلوله به سرش کشته شد به کمک تکنولوژی‌های پیشرفته نجات پیدا کرد. او سپس به دکتر گرین تبدیل شد. دکتر گرین کاراکتری با هوش بنر و قدرت هالک بود. سرانجام درگیری بزرگی بین هالک و هالک سرخ رخ داد. این نبرد به‌حدی سهمگین بود که با هر ضربه این دو کاراکتر به یکدیگر در سراسر جهان زلزله رخ می‌داد.


13. نزدیک بود به زندگی ولورین پایان بدهد

جهان نهایی (Ultimate) کمیک‌های مارول مکانی تاریک و خشن است. این جهان بیشتر به‌دلیل سقوط کاراکترها و بسیاری از ابرقهرمانانش به تباهی معروف است. ابرقهرمانان مارول در این جهان نسبت به دوران عادی خود در شرورترین حالت ممکن قرار دارند. از بین تمام قهرمانان نهایی هالک پست‌ترین شخص محسوب می‌شد.

طی مجموعه کمیک Wolverine vs. Hulk هالک مردم را می‌خورد، از وسط نصف می‌کرد و خیلی راحت قتل‌هایی وحشیانه انجام می‌داد. در واقع این کمیک فرصتی را فراهم کرد تا هالک آزادانه اقداماتی وحشیانه انجام دهد. داستان این کمیک حول محور کاراکتر هالک و جنایت‌های خونین او می‌چرخید. نیک فیوری جهت جلوگیری از کشته شدن افراد بی‌گناه توسط هالک تصمیم می‌گیرد ولورین را استخدام کند تا با این هیولای سبز روبه‌رو شود.

اگرچه مبارزه این دو کاراکتر نسبتا کوتاه بود، اما این نبرد یکی از به‌یادماندنی‌ترین مبارزه‌ها در تاریخ خط داستانی کمیک‌های نهایی محسوب می‌شد. طی این مبارزه هالک کاراکتر ولورین را به دو نیم تقسیم می‌کند. با توجه به اینکه بدن ولورین از جنس فلزی محکم و غیرقابل تخریب بود، شکستن این فلز توسط هالک باعث تعجب بسیاری از طرفداران کمیک شده بود.


12. شکستن زره آدامانتیومی مودوک

جورج تارلتون زمانی برای A.I.M بر روی آزمایشاتی جهت گشایش پتانسیل ذهنی‌اش کار می‌کرد. بعد از مجموعه‌ای از آزمایشات او درنهایت به هدفش دست پیدا کرد. سرانجام این آزمایشات باعث شد تا او به یک غول سر سایبورگی دیوانه تبدیل شود. او به شروری بزرگ به‌نام مودوک (M.O.D.O.K) تبدیل شد. مودوک توانایی ذهنی بالایی داشت و با قدرتی که دارا بود می‌توانست در ذهن افراد دیگر رسوخ کند. حتی نگاه کردن به این کاراکتر نیز برای طرفداران کمیک ناخوشایند است.

طی کمیک شماره 167 هالک شگفت‌انگیز، کاراکتر مودوک با انجام آزمایش‌های مختلف سعی می‌کند به هدفش یعنی سلطه بر جهان دست پیدا کند. او برای رسیدن به این هدف مجبور است تا هر شخصی که در مقابلش قرار می‌گیرد را شکست دهد. مودوک که پیش‌تر نیز با هالک مواجه شده بود می‌دانست آن‌ها دوباره با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند. به همین خاطر نیز او تصمیم گرفت با ساخت زرهی از فولاد آدامانتیوم از خود محافظت کند. اما این اقدام نیز فایده‌ای نداشت و هالک با قدرت فوق‌العاده‌اش توانست زره و بدن مودوک را خرد کند.


11. شکست دادن گلادیاتور

گلادیاتور رهبر گارد پادشاهی شیار (Shi’ar) است که بسیاری از افراد از قدرت زیاد او در کمیک‌ها هراس دارند. به‌عنوان یکی از قدرتمندترین انسان‌های روی زمین گلادیاتور برای اینکه نسخه‌ای شبیه به کاراکتر سوپرمن باشد خلق شد. این کاراکتر تقریبا تمام قدرت‌های سوپرمن را در خود جای داده بود. گلادیاتور به‌دلیل ذات خشن و بی‌رحمش بسیار کشنده است. هیچ اثری از ندامت در چهره گلادیاتور بعد از کشتن رقیبش پیدا نمی‌شود.

گلادیاتور کارهای بزرگ بسیاری انجام داده است. گفته شده او زن شگفت‌انگیز را به مرکز سیاره‌ای فرستاد، بین کهکشان‌ها پرواز کرد، چکش ثور را در یک شهر لگد زد و حتی کل جهان را تنها با یک مشت خود نابود کرد. علاوه‌براین گلادیاتور قدرت‌های حسی زیادی مانند قدرت دید گرمایشی داشت. تنها نقطه ضعف این کاراکتر اعتماد به نفس افراطی‌اش بود. بعد از ورود گلادیاتور به زمین هالک در مقابل او قرار می‌گیرد. طی این نبرد گلادیاتور ضربه‌های شدیدی به هالک وارد می‌کند. ولی در نهایت هیولا سبز دنیای کمیک این کاراکتر را شکست می‌دهد.


10. حتی به زمان مشت زده است

فاکتور سفر در زمان همیشه نقش مهمی را در کتاب‌های کمیک ایفا می‌کند. اما سفر در زمان و موضوعات وابسته به آن دارای اثرات جانبی و خطراتی اجتناب‌ناپذیر هستند که طبق آن ممکن است تمام واقعیت‌ها را به‌سوی نابودی بکشانند. این اتفاقی بود که حتی هالک نیز با آن مواجه شد. در کمیک شماره 135 هالک شگفت‌انگیز، شرور مسافر در زمان یعنی کانگ فاتح (Kang the Conqueror) برنامه‌ریزی می‌کند تا از طریق روش‌های مختلف درنهایت انتقام‌جویان و قدرتمندترین قهرمانان زمین را شکست دهد.

کانگ تلاش می‌کند جهت ایجاد برخی مشکلات به گذشته سفر کند. ولی یک طوفان زمانی مانع این هدف او شده و کانگ را وادار می‌کند تا به سفینه خود بازگردد. اما کانگ ناامید نمی‌شود؛ او به این نتیجه می‌رسد که اگر حلقه زمانی شخصی‌اش نتواند موجبات این سفر را فراهم کند، نیاز خواهد داشت تا شخص و یا چیزی نیرومند وارد این طوفان زمانی شود. به همین دلیل او هالک را گزینه خوبی برای این هدف می‌دانست.

کانگ هالک را متقاعد می‌کند به گذشته سفر کرده و چندین تن از دشمنان او را نابود کند. زیرا این اقدام هالک باعث می‌شود او برای همیشه از شر بروس بنر خلاص شود. هالک با این موضوع موافقت می‌کند. در نتیجه کانگ این ابرقهرمان قدرتمند را وارد حلقه زمانی می‌کند. هالک نیز دقیقا به مانند کانگ در این حلقه زمانی با طوفان مواجه می‌شود. برخلاف کانگ، هالک با دیدن طوفان نمی‌ترسد و به آن حمله می‌کند. او با مشتی محکم زمان را مغلوب کرده و راه خود به گذشته را باز می‌کند. حتی زمان نیز نتوانست در مقابل قدرت هالک ایستادگی کند.


9. تحمل وزن یک ستاره

تانوس یکی از بزرگ‌ترین تهدیدهایی است که جهان مارول شناخته است. میل بی‌نهایت او به نابودی زندگی دیگران تحت پرچم بانوی مرگ باعث شده تا او هیچ محدودیتی برای میزان جاه‌طلبی‌هایش قائل نشود و هرکاری که بخواهد انجام دهد. طی حوادث خط داستانی «بی‌نهایت» (Infinity) انتقام‌جویان مجبور می‌شوند برای نبرد کهکشانی با بیلدرها به فضا بروند. آن‌ها همچنین تمام تلاش خود را انجام دادند که شرورها و قهرمانان سراسر جهان را برای مقابله با تانوس با یکدیگر متحد کنند.

در همین حال تانوس تصمیم گرفت از فاکتور سردرگمی برای برتری یافتن خویش استفاده کند. با رفتن انتقام‌جویان از زمین عملا این سیاره بدون محافظ باقی ماند. تانوس نیز تصمیم گرفت به زمین حمله کند و این سیاره را تحت کنترل خویش بگیرد. اما در همین زمان انتقام‌جویان برای مبارزه با این تایتان دیوانه و افرادش یعنی پروکسیما میدنایت و کوریوس گلایو به زمین بازگشتند. طی لحظه‌ای پروکسیما با نیزه‌اش که وزنی به اندازه وزن یک ستاره دارد به هالک ضربه‌ای وارد می‌کند، هالک نه‌تنها زیر بار این وزن خرد نمی‌شود، بلکه این وزن را تحمل کرده و مقاومت می‌کند.


8. پرتاب فین فنگ فوم به ماه

بدون شک پرتاب هر چیزی به ماه، هرچند یک اژدهای غول‌پیکر باشد، کار بزرگی محسوب می‌شود. جهان مارول پر از موجودات عجیب و غریب است. فین فنگ فوم (FIN FANG FOOM) نیز یکی از همین موجودات عجیب محسوب می‌شود. اگر بخواهیم کمی بیشتر راجع به فین فنگ فوم صحبت کنیم باید بگوییم که او در حقیقت یک اژدها نیست. بلکه با تغییر شکل و طی حوادثی خاص به اژدها تبدیل می‌شود. طبق بیوگرافی فین فنگ فوم در مارول طی زمانی که این کاراکتر یک اژدها است وزنی در حدود 20 تن دارد.

او چندین بار با هالک مبارزه کرده است. اما مبارزه فین با هالک در کمیک شماره یک هالک در برابر فین فنگ فوم طی سال 2008 یکی از به‌یادماندنی‌ترین آن‌ها بود. باوجوداینکه هالک طی این مبارزه در عصبانی‌ترین حالت خود قرار نداشت ولی فین را با وزن 20 تنی‌اش به سمت ماه پرتاب کرد. این یعنی هالک این اژدها را 238900 مایل آن‌سوی سیاره زمین پرتاب کرد.


7. نابود کردن سنگ طلسم سیتوراک

وقتی صحبت از جادوی خالص می‌شود کمتر شخصی در دنیای مارول وجود دارد که به‌اندازه سیتوراک (Cyttorak) در این زمینه ماهر و ترسناک باشد. سیتوراک بیشتر برای استفاده از جاگرنات (Juggernaut) به‌عنوان نماینده‌اش در زمین شناخته می‌شود. سیتوراک طی اقداماتی باعث شد تا کین مارکو به جاگرنات تبدیل شود. جاگرنات یکی از قدرتمندترین شرورهای روی زمین است. قدرت این شرور تنها بازتاب بخشی از نیروی سیتوراک بود.

جاگرنات و هر شخص دیگری می‌تواند با داشتن سنگ طلسم به قدرت سیتوراک دسترسی داشته باشد. در کمیک شماره 10 ماجراجویی‌های هالک، بروس بنر حین کارهای باستان‌شناسی طی اقدامی اشتباه از کین راهنمایی می‌گیرد. کین به بنر خیانت کرده و سنگ طلسم سیتوراک را تصاحب می‌کند. پس از تصاحب این سنگ او به جاگرنات تبدیل می‌شود. جاگرنات سپس بنر را در دام آوار می‌اندازد و در همین حال ریک جونز نیز با سنگ طلسم فرار می‌کند. ریک به اندازه کافی برای بروس زمان می‌خرد تا او به هالک تبدیل شود. هالک سپس طی حوادثی گوناگون به سنگ طلسم دست پیدا کرده و آن را نابود می‌کند و در نهایت نیز جاگرنات را شکست می‌دهد.


6. بلند کردن بخشی از لاس وگاس

هالک با شرورهای قدرتمند مضحک زیادی مواجه شده است. دو تن از همین شرورهای مضحک وندیگو (Wendigo) و بی-بیست (Bi-Beast) بودند. طی کمیک شماره 631 هالک شگفت‌انگیز، هالک که از قدرت نابودگری جهانش فاصله گرفته است طی اقدامی عجیب وزن بخشی از لاس وگاس را تحمل می‌کند.

به‌لطف اقدامات تایرانوس و دانشمند ارشد A.I.M یعنی مونیکا راپاچینی هالک وارد دردسر جدیدی شد. آن‌ها با استفاده از چشمه جوانی و کارهایی شیطانی گروهی از دشمنان هالک را با قدرت‌هایی جدید به دنیا بازگرداندند. طی اتفاقی وحشتناک بخشی از شهر لاس وگاس به شهری پرنده تبدیل می‌شود. اما اوضاع وقتی بدتر می‌شود که این شهر پرنده بزرگ بر روی بخش‌های دیگر شهر که بر روی زمین هستند سقوط کند.

هالک که بر روی این شهر شناور قرار داشت از آن سقوط می‌کند و به زمین می‌رود. سپس بار دیگر به سمت این شهر شناور پرواز کرده تا با کنترل این شهر به هنگام سقوط از بروز یک فاجعه بزرگ جلوگیری کند. در این اتفاق هیچ شخصی آسیب نمی‌بیند. شهروندان بعد از این کار هالک او را تشویق می‌کنند. هالک پیش از آن این حال را در کمیک‌ها هیچ‌گاه تجربه نکرده بود.


5. مقاومت در مقابل مشت تریلیون تُنی

اسکار (Skarr) فرزند بروس بنر و ملکه سایه کایرا (Shadow Queen Caiera) بود. او شباهت زیادی به پدر خود داشت و قدرت‌هایی شبیه به قدرت هالک داشت. اسکار در کنار دریافت قدرت بالا از سوی پدرش قدرت‌هایی را نیز از سوی مادرش به ارث برد. گفته شده هر ضربه مشت اسکار مثل آن است که شخصی با یک سیاره به شخصی دیگر ضربه بزند.

اسکار و هالک رابطه چندان خوبی به‌عنوان پدر و پسر نداشتند. هالک بدون اینکه بداند فرزندش در سیاره ساکار به‌دنیا آمده است این سیاره را ترک می‌کند. همین اتفاق نیز باعث شد تا اسکار برای سرزنش پدرش جهت ویرانی دنیای او و ترکش به زمین بیاید. پس از وقایع جنگ جهانی هالک، اسکار و پدرش گفتگویی با سبک خاص خود داشتند.

آن‌ها شروع به جنگیدن می‌کنند و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا سیاره کاملا دچار لرزش شود. اسکار بعد از کش‌وقوس‌های فراوان با قدرتی عجیب نیروهای مشت پیاپی خود را بر روی سینه هالک متمرکز و ضربات سهمگینی را به سمت او روانه می‌کند. هالک بعد از این ضربات کاملا به مکانی دیگر پرتاب می‌شود. ولی گویا اتفاقی رخ نداده است و هالک بار دیگر بر روی پاهای خود می‌ایستد.


4. به لرزه انداختن مالتی‌ورس حین مبارزه

تیم ابرشرور دنیای مارول یعنی یو-فوز (U-Foes) نخستین بار در کمیک شماره 254 هالک شگفت‌انگیز ظاهر شدند. رهبر این تیم یعنی سایمون اوترچت (Simon Utrecht) در اصل می‌خواست پرواز تاریخی گروه چهار شگفت‌انگیز را بار دیگر بازسازی کند. او برای رسیدن به موفقیت از سه همکار دیگر خود نیز کمک گرفت. بروس بنر از اتاق کنترل، پرواز آن‌ها را دید و سعی کرد مسیر آن‌ها را تغییر دهد. زیرا پی برد که آن‌ها در آستانه ورود به یک طوفان کهکشانی هستند.

اما این اقدام هالک کمی دیر انجام شد و اعضای این گروه توسط پرتوهای کیهانی بمباران و تمام آن‌ها به موجوداتی با قدرت‌های بی‌حدوحصر تبدیل شدند. اما بااین‌وجود آن‌ها هنوز بروس بنر را مقصر می‌دانستد، زیرا گمان می‌کردند این دانشمند مانع رسیدن آن‌ها به قدرتی بالاتر شده است. یکی از اعضای این گروه آرونکلاد (Ironclad) بود که با قدرتی هم اندازه هالک قادر بود با تغییر چگالی خود بر میزان قدرتش اضافه کند.

در کمیک شماره 204 هالک شگفت‌انگیز، دکتر استرنج هالک را به بُعدی دیگر تبعید می‌کند. او در این بُعد با گروه یو-فوز روبه‌رو می‌شود. اعضای این گروه با تنفر شدیدی که نسبت به هالک داشتند به مبارزه با او رفتند. اولین نفری که با هالک مبارزه کرد آرونکلاد بود؛ شدت مبارزه آن‌ها به حدی بالا گرفت که با هر ضربه آن‌ها تمام مالتی‌ورس به لرزه می‌افتاد.


3. شکست آرماچدون

در کمیک شماره 632 هالک شگفت‌انگیز، غول سبز دنیای مارول در اوج خود قرار داشت و قبلا با نسخه‌های قدرتمند وندیگو و بی-بیست مبارزه کرده بود. در ادامه هالک با مشکل جدیدی به نام آرماگدون (یا آرماچدون، Arm’Chedon) روبه‌رو می‌شود. آرماچدون که یکی از بزرگ‌ترین دشمنان هالک محسوب می‌شود با استفاده از فاکتور هرج‌ومرج تصمیم گرفت هدف خود را اجرایی کند. او هالک-دخت (She-Hulk) و ریک جونز را گروگان گرفته و آن‌ها را مسموم کرد.

او تقریبا این دو کاراکتر را کشته و در سفینه‌ای بر فراز آسمان رها می‌کند. هالک که از این بابت بسیار خشمگین می‌شود قدرت نابودگر جهان (World Breaker) خود را آزاد کرده و آماده مبارزه با آرماچدون می‌شود. باید یادآوری کنیم که آرماچدون به مانند دیگر دشمنان هالک نبود. قدرت‌های او کاملا طبیعتی کهکشانی داشت. او آنچنان قدرتمند بود که توانست موج‌سوار نقره‌ای را به‌راحتی شکست دهد. (موج‌سوار نقره‌ای قبلا موفق شده بود بدون حتی یک ضربه هالک را شکست دهد)؛ باوجود تمامی این صحبت‌ها هالک طی نبردی دشوار موفق شد آرماچدون را شکست دهد.


2. جلوگیری از وقوع زلزله

همه می‌دانند که هالک یک هیولای بزرگ تخریبی است. اگر هالک با یک نیروی طبیعی مانند زلزله روبه‌رو شود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ در مجموعه کمیک «سیاره هالک» هیولای سبز مانع جداشدن یک سیاره می‌شود. اما این نخستین باری نیست که ما شاهد چنین اتفاقی هستیم. در کمیک شماره 202 هالک شگفت‌انگیز، قهرمان ما وارد بعد زمان و مکان شده و به جهانی بیگانه می‌رسد.

اما گویا هالک با این مکان آشنایی داشته و حضور در آنجا باعث حیرتش نمی‌شود. او در این مکان با دو سگ بزرگ‌جثه به اندازه دایناسور روبه‌رو می‌شود. هالک به‌راحتی با پرتاب آن‌ها به سمت افق از شرشان خلاص می‌شود. هالک در ادامه سفرش با معشوقه سابقش یعنی جارلا (Jarella) روبه‌رو می‌شود. هالک برای نجات جارلا از شر مهاجمان مجبور می‌شود ضرباتی سنگین را به زمین وارد کند. همین ضربات نیز باعث آغاز یک زلزله می‌شود. در این زمان هالک سعی می‌کند با کنار هم نگه‌داشتن صفحات تکتونیکی مانع بروز یک فاجعه عظیم شود. این قهرمان در حقیقت با این کار مانع وقوع یک زلزله بزرگ شد.


1. نگه‌داشتن یک سلستیال در خارج از جو زمین

اکسیتار پایان دهنده (Exitar the Exterminator) یکی از اعضای سلستیال‌ها یعنی گروهی از بیگانگان اندازه زمین است که می‌توانند با اشاره یک انگشت جهان را نابود کنند. اکسیتار توسط آریشم قاضی (Arishem the Judge) مامور شده بود تا جهان را از وجود سیاره‌ها پاک کند. اکسیتار یکی از قدرتمندترین سلستیال‌های روی زمین است که کمتر عضوی به اندازه او قدرت تعقل و درک دارد. ما ابتدا در کمیک شماره 387 ثور با این کاراکتر آشنا شدیم.

طی نبردهای گوناگون بین اکستیار و ابرقهرمانان زمین، کار به جایی می‌رسد که دکتر دووم برای ایجاد یک لایه محافظ در اطراف سیاره زمین ماشینی را خلق می‌کند. اما این ماشین برای کار کردن نیاز به یک منبع انرژی قدرتمند داشت که با قدرت یک سلستیال قابل مقایسه باشد. هالک توانست بدون اینکه توسط دیگران عصبانی شود این قدرت را برای دکتر دووم فراهم کند و با ایجاد لایه محافظ در اطراف زمین، سلستیال را خارج از زمین نگه دارد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، شما کدام کار هالک را عجیب‌تر از بقیه می‌دانید؟ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (15)

بستن فرم

 1. سبحان

  تیر 30, 1399

  سلام مقاله عالی بود لطفا یکم هم از قدرت های رد هالک بگیم من تا به حال کمیکی نخوندم توش آتش بزنه ولی چند نفر رو دیدم که میگن میزنه

  پاسخ

 2. Mehmet

  آذر 1, 1398

  بله قسمت پنجم انتقام جویان با عنوان new avengers ساخته میشه که توی اون به جای مرد آهنی دخترش بازی میکنه و کاپیتان آمریکا و ثور حضور ندارند و احتمالا هالک هم از فیلم جدا میشه

  پاسخ

  • واقع بین در پاسخ به Mehmet

   آذر 6, 1398

   چرا بیخودی حرف میزنی
   هنوز هیچی معلوم نیست و حتی اگه مرد آهنی خودش نباشه دخترش نمیاد میدونی کی به جای مرد آهنی میاد ؟؟؟؟؟
   همون پسری که توی مرد آهنی 3 بود.
   دلیل دارم که میگم.

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به واقع بین

    آذر 7, 1398

    داداش دلیلت هر چی هم که باشه مطمئنا دلیل قابل قبولی نیست…
    تو فکرشو بکنی دختر آیرون من هست همسرش هست و صد البته اسپایدرمن هم هست و با اینکه خودم حالم از شخصیتای مونث مارول بهم میخوره ولی میگم که بهترین جایگزین دخترشه.
    درضمن شاید اصلا قرار نباشه کسی جانشین استارک شه حتی اگر هم بشه نقشش مث استارک مهم نیست…یکم فکر کنی میبینی ابر قهرمانای خیلی زیادی هنوز به mcu وارد نشدن مثل نوا،سنتری و…حالا مارول بجای اینا مثلا میخواد ی ابر قهرمان کاملا تکراری وارد داستان کنه؟خیلی خیلی از مارول بعیده.

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به shayan

     آذر 10, 1398

     شما کلا دوست نداری مارول 4 تا قهرمان مونث داشته باشه

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به کیارش

      آذر 10, 1398

      نمیدونم چرا شماها فکر میکنین من انقد از قهرمانای مونث بدم میاد…
      الان کی از بلک ویدو یا واندر ومن بدش میاد؟هیچکس!!چرا؟چونکه یا نقششونو طی ی مدت زمان خاصی بدست آووردن(بلک ویدو) و یا به اندازه کافی و بدون افراط تو فیلما پر رنگ بودن(واندر ومن).
      کاری که مارول کرده(و قراره بکنه)اینه که یهویی یمشت ابر قهرمان رو وارد mcu کرده که یا از حد خودشون تجاوز کردن(اسکارلت ویچ) و یا راه صد ساله رو ی شبه طی کردن(کپ مارول)…
      ثور اولین حضورش توی سال ۲۰۱۱ بوده و با توجه ب اینکه ۲۰۱۹ رو ب اتمامه میشه گفت که ثور حدودا ۹ سال توی mcu بود تا به ی قدرتی برسه که بتونه تنهایی از پس تانوس بر بیاد ولی کپ مارول چی؟۲۰۱۹ اومد و هنوز ی سال هم نشده که وارد mcu شده ولی با این حال تونست تنهایی تانوس رو بزنه و کل سفینشو ب فنا بده و یا اسکارلت ویچ…حدودا ۴ ساله که وارد mcu شده و از این نظر مشکلی نداشته ولی قدرتش خیلی خیلی نسبت به اون چیزی که باید بیشتره.
      تازشم جز قدرت شخصیت پردازیشون هم مشکلات خیلی زیادی داره مخصوصا کپ مارول که باید بگم از نظر من و اکثر مارول فنا مسخره ترین شخصیتیه که به mcu وارد شده…
      امیدوارم منظورمو متوجه شده باشی دوست عزیز.

      پاسخ

      • علیرضا در پاسخ به shayan

       تیر 16, 1399

       کارول که شکا بهش میگن کاپیتان مارول لیاقت عنوان کاپیتان رو نداره با کاپیتان امریکا شروع میکنیم که میشه گفت واقعا رهبر گروه بود اون سعی میکرد تا جایی که بتونه کروهی کار کنه اما کارول فقط به خودش اهمیت میده اما با این وجود کارول قویترین انتقام جو هست اونجا هم که تانوس کارول رو شوت کرد به دلیل این بود که سنگ قدرت دستش بود وکارایی سنگ قدرت این بود که اگه با یک چیزی تماس پیدا کنه میتونه او جسم یا شی را کامل متلاشی کنه

       پاسخ

  • shayan در پاسخ به Mehmet

   آذر 7, 1398

   اولا حتی اگه قرار باشه دختر مرد آهنی جایگزینش شه نمیان الان بگن…
   دوما new avengers معنیش میشه انتقامجویان جدید و قرار نیست عنوان انتقامجویان بعدی نیو باشه!!
   سوما کپ که کلا از mcu جدا شده…هالک هم صد در صد لایق ی پایان خوب هست الکی نیس بیا بزارنش کنار.
   چهارما بعد از رفتن کپ و آیرون من ثور اصلی ترین و مهم ترین انتقامجوی ماروله که اگه قراره فیلمی از اونجرز ساخته شه صد درصد ثور هم باید توی فیلم حضور داشته باشه و نقش مهمی رو ایفا کنه مگر اینکه تو جریان love and thunder کشته شه که اگه ثور تو فیلم انفرادیش بمیره تنها دو گزینه واس وصف فیلم ثور ۴ وجود داره:
   1_فیلم ب شدت مسخره و پوچیه
   2_فیلم اونقدر مهم و حماسیه که میتونه پایان خوبی واس ثور بسازه(حتی مهمتر از سیویل وار)

   تمام…

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به shayan

    آذر 10, 1398

    به نظر من دخترش میاد البته مهم اینه که خود مارول قراره چه کنه.
    شاید اصلا دیدیم مرد اهنی حضوری در اونجرز بعدی نداشت.
    چون واقعا هنوز 1000 قهرمان مونده که به mcu وارد نشدن (مثال بزنم طول میکشه ،خیلی)
    هنوز میخوان رو ویلین بعدی تمرکز کنن رو محافظین کهکشان نمیشه که دوباره یه ابرقهرمان که ماله 60 سال پیشه رو بیارن .ثور هم که اصلا داخل انفرادیش نمیمیره
    هنوز داخل اونجرز 5 بهش نیاز دارن (خیلی ) پس اگه بمیره دیگه نمی دونیم قراره چی بشه . یا نسخه دیگری از ثور میاد یا دیگه ثور حضوری در اونجرز یا فیلم های دیگه نداره.
    بالاخره مارول ماروله دیگه ازش هیچی بعید نیست

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به کیارش

     آذر 10, 1398

     جمله آخرت همه چیو توضیح میده واقعا نمیشه پیشبینی کرد که مارول قراره چیکار کنه…
     ممکنه ثور توی همین وضعیت کشته شه،ممکنه با همین اوضاع از فیلم جون سالم بدر ببره و به اونجرز ۵ برسه(که البته امیدوارم هرگز اینطور نشه)،و حتی ممکنه که ثور واقعا به ی نسخه خیلی قدرتمند تبدیل بشه که واقعا ی همچین چیزی میتونه مارولو زیر و رو کنه چون اگه به نکرو ثور و یا حتی رون کینگ ثور تبدیل بشه میتونه بزرگ ترین متحد انتقامجویان باشه و از طرفی هم میتونه بزرگترین دشمن انتقام جویان باشه!!از طرفی هم شرایط تبدیل ثور کاملا فراهمه…
     بهرحال هر پیشبینی که در این مورد بشه نمیشه بهش امیدوار بود ولی نظر من اینه که ثور بدون تغییر یا کشته میشه یا زنده میمونه.

     پاسخ

 3. استیو راجرز

  آبان 11, 1398

  مقاله خوبی بود . خسته نباشید .
  لطفا حالا که راجب هالک چنین مقاله ای رو نوشتین راجب شخصیت ثور هم بنویسین و یا یک مبارزه بین این 2 ابرقهرمان تداعی کنید .
  راستی من یک سوال داشتم که پاسخ ندادین . لطفا اگه ممکنه پاسخ بدین . مرسی .
  https://paroshat.com/47278/آیا-قسمت-پنجم-فیلم-avengers-ساخته-خواهد-شد؟
  جدیدترین دیدگاه و کامنت این مقاله . ( تا به این زمان . !!! )

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   آذر 2, 1398

   صد درصد ساخته می شود

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به کیارش

    آذر 4, 1398

    استیو توی اون مقاله که لینکشو فرستاده ی سوال درباره اینکه بین تانوس،هلا و اودین کدوم قویتره پرسیده و منظورش این بود که اون سوالو جواب بدن

    پاسخ