10 حقیقت جالب پنهان درباره ایلومیناتی

از آنجایی که ایلومیناتی (Illuminati) یک سازمان پنهان و سری است، درباره آن اطلاعات چندانی نداریم. گفته می‌شود این سازمان از قدرتمندترین افراد کره زمین تشکیل شده تا به طور سری بر روابط جهانی نظارت داشته باشند وتمام سیاست‌مداران و دولتمردان، عروسک خیمه شب بازی آن‌ها محسوب می‌شوند و حیات ما به تصمیمات آن‌ها وابسته است!

اگرچه وجود چنین سازمانی حتمی است، اما دقیقاً نمی‌دانیم چه افرادی جز آن هستند و اینکه آیا در این باره دروغ گفته می‌شود یا خیر. بسیاری از سیاست‌مداران و بازیگران معروف به عضویت در این سازمان متهم شده‌اند، اما هیچ چیز ثابت نشده است. در اینجا ده راز حقیقی این سازمان را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. این سازمان ممکن است منحل شده و دیگر وجود نداشته باشد

یکی از بزرگ‌ترین حقایقی که ممکن است ایلومیناتی‌ها آن را پنهان کنند این است که ممکن است این سازمان دیگر وجود نداشته باشد. پس از یافتن محل اختفای آن‌ها در سال 1776 در بایرن، آن‌ها تنها 9 سال دیگر به فعالیت خود ادامه دادند و پس از آن قانون در مقابلشان ایستاد. به نظر می‌رسید کلیسا و دولت بایرن از تأثیر آموزه‌های آن‌ها بر مردم می‌ترسیدند. البته که گفته می‌شود اگرچه فرقه اصلی از هم فرو پاشید، اما برخی از اعضای آن فرقه‌های خود را به وجود آوردند که اکنون جهان را کنترل می‌کنند. برخی هم می‌گویند آن‌ها به فعالیت زیرزمینی خود ادامه دادند و هرگز فرقه‌شان از هم فرو نپاشید. در واقع از آن زمان به بعد هیچکس از هویت و فعالیت آن‌ها خبری ندارد!

همچنین بخوانید: ۱۵ حقیقت درباره دیپ وب و دارک وب


9. آن‌ها سیستم طبقاتی داشتند

در سال 1782 و زمانی که ایلومیناتی جامعه رسمی خود را داشت، درباره ساختارش اطلاعاتی منتشر شده بود. جالب‌ترین مورد منتشر شده این بود که ساختار جامعه آن‌ها از سه طبقه تشکیل شده که توسط اعضا اداره می‌شود. این سه طبقه عبارت‌اند از طبقه اول (پرورشگاه)، طبقه دوم (جایگاه‌های ماسونی) و طبق سوم (اسرار). بنابراین به خوبی مشخص است که اعضای آن مسیر صعودی مشخصی داشته و به جایگاه‌های بالاتر می‌رسیدند. اگر ایلومیناتی هنوز هم وجود داشته باشد، حتماً طبقات مختلف خود را حفظ کرده است.

همچنین بخوانید: ۱۰ نظریه فلسفی جالب که تصورتان از جهان هستی را تغییر می‌دهد


8. آن‌ها تمام بانک‌ها و تجارت‌های بزرگ را کنترل می‌کنند

یکی از حقایق ایلومیناتی‌ها که مسلماً نمی‌خواهند از آن خبر داشته باشید این است که آن‌ها تمام بانک‌ها و تجارت‌های بزرگ جهان را کنترل می کنند. آن‌ها سیستم نقدینگی خود را دارند که به وسیله آن بر جهان تجاری مسلط شده‌اند. گفته می‌شود که اغلب بانک‌های بزرگ جهانی با ایلومیناتی‌های بایرنی اصیل ارتباط داشته و این ارتباط تاریخی باعث شده که ایلومیناتی‌ها نقدینگی موردنیازشان را داشته باشند.

همچنین بخوانید: ۱۰ موجود افسانه‌ای که ممکن است واقعاً وجود داشته باشند


7. آن‌ها در پشت پرده اغلب حوادث مهم جهان قرار دارند

حتی اگر مشخص شود که نیمی از حوادث مهم جهان به دست آن‌ها روی داده مسلماً طی یک دادگاه عمومی محکوم خواهند شد. با این حال گفته‌هایی مبنی بر این حقیقت وجود دارد که اغلب رویدادهای کوچک یا بزرگ جهان به دست آن‌ها روی داده است. بسیاری معتقدند که از ترور جان اف کندی تا حمله به برج‌های دوقلوی آمریکا به دستور ایلومیناتی رخ داده است تا به اهداف خود برسند.

همچنین بخوانید: ۱۰ حقیقت عجیب درباره مرگ رازآلود راسپوتین


6. اعلامیه استقلال ایالات متحده هم مشکوک بود

اگرچه درباره کنترل جامعه آمریکا توسط ایلومیناتی‌ها گفته‌های بسیاری وجود دارد، اما نبود حقیقت باعث شده که به آسانی این گفته‌ها را کنار بگذاریم. اگر این مورد صحیح باشد، می‌توان همزمان بودن تشکیل ایلومینانی و اعلامیه استقلال آمریکا در یک زمان را توجیه کرد.

ایلومیناتی به طور رسمی در 1 مه 1776 شکل گرفت و تنها 2 ماه بعد، اعلامیه استقلال ایالات متحده امضا شد. این همزمانی باعث شده بسیاری تصور کنند که ایلومیناتی در شکل‌گیری آمریکای امروزی نقش داشته و از آن زمان قدرت این سرزمین را در دست دارد.

همچنین بخوانید: حقایق تاریخی و جالب درباره تیمور لنگ بنیانگذار سلسله تیموریان


5. آن‌ها فراماسون نیستند

برخی از افراد، ایلومیناتی را با فراماسون‌ها اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند آن‌ها یک فرقه هستند. در حقیقت ایلومیناتی‌ها به این اشتباه دامن می‌زنند و از آن به نفع خود استفاده می‌کنند؛ درصورتی‌‌که آن‌ها دو فرقه مجزا هستند و البته قوانین مشترک دارند. فراماسون‌ها از ایلومیناتی قدیمی‌تر هستند و با سازوکارهایی که ایلومیناتی‌ها در آن دست دارند، کاری ندارند.

بنابراین چرا ایلومیناتی می‌خواهد خود را به جای فراماسونری نشان دهد؟ به نظر می‌رسد که این تصور باعث می‌شود که آن‌ها از آب گل آلود ماهی بگیرند و در این آشوب به مقاصد خود برسند.

همچنین بخوانید: ۸ مخترع جهانی که از اختراعات خود پشیمان شدند


4. آن‌ها یک فرقه شیطانی نیستند

اغلب فرقه‌های زیرزمینی در کتاب‌ها یا فیلم‌ها به صورت فرقه‌های شیطانی نشان داده می‌شوند. تا آنجایی که درباره ایلومیناتی می دانیم اینگونه نیست. تنها چیزی که در این باره می دانیم این است که این سازمان ضد مذهب بود. به همین دلیل کلیسا آن‌ها را کافر و شیطان‌پرست می‌نامید و این باور تا به امروز باقی مانده است. با این حال، این باور که آن‌ها به مذاهب سازمان یافته اعتقاد نداشتند دلیل نمی‌شود که باور کنیم انسان را برای شیطان قربانی کنند.

همچنین بخوانید: نقش فراماسونرها در پیدایش آمریکا


3. نماد آن‌ها یک جغد بود

امروزه اگر درباره ایلومیناتی سؤال کنید، به شما گفته می‌شود که نماد آن‌ها “چشم جهان بین” یا هرم بود. با این حال این نمادها در سازمان‌های اولیه ایلومیناتی وجود نداشت. اولین نماد آن‌ها جغد بود که به نظر می‌رسید نماد دانایی و دانش باشد. از آنجایی که هدف این سازمان توسعه دانش و روشن بینی بود، تعجبی ندارد که بخواهند این نماد را به کار ببرند. اینکه چرا نماد جغد به نمادهای امروزی تبدیل شد جای سؤال دارد.


2. گفته می‌شود که ایلومیناتی بانک فدرال رزرو آمریکا را کنترل می‌کند

یکی از دلایلی که باعث شده تصور کنیم که ایلومیناتی، جهان و از جمله دولت ایالات متحده را کنترل می‌کند، حضور آن در نقدینگی است. همانطور که گفتیم امروزه چشم جهان بین یا نماد هرم را به ایلومیناتی مربوط می‌دانند. چشم جهان بین نماد تمام چیزهایی است که ایلومیناتی می‌بیند و بر آن کنترل دارد. جالب اینجاست که هردو نماد روی اسکناس 1 دلاری آمریکا دیده می‌شوند. وجود نمادهای ایلومیناتی روی اسکناس‌های آمریکایی این موضوع را نشان می‌دهد که شاید بانک فدرال رزرو آمریکا توسط ایلومیناتی کنترل و اداره می‌شود.

همچنین بخوانید: ۳۰ حقیقت تاریخی درباره چه گوارا و زندگی پر فراز و نشیب او


1. اغلب داستان‌های مربوط به ایلومیناتی توسط خود این سازمان ساخته می‌شود

شاید این مورد درباره یک سازمان سری عجیب باشد، اما بسیاری از افراد آن را باور دارند. بسیاری از نظریه‌پردازان معتقدند که اغلب داستان‌هایی که در فضای اینترنت درباره ایلومیناتی گفته شده توسط خودشان ساخته می‌شود. دلیلش این است که مردم گیج شده و ندانند آن‌ها حقیقتاً که هستند و چه کار می‌کنند. در این صورت افرادی که می‌خواهند آن‌ها را متوقف کنند به شک و تردید دچار شده و آن‌ها نیز به اهداف خود می‌رسند.

اگر بخواهید درباره ایلومیناتی با کسی صحبت کنید یا اصلاً درباره آن چیزی نشنیده‌اند و یا تصور می‌کنند که می‌خواهید توطئه کنید. اگرچه این افراد تا حدودی حق دارند، اما اگر این گفته‌ها حقیقت داشته باشد عواقبی به همراه خواهد داشت. اگر یک سازمان مخوف و رازآلود جهان ما را کنترل کند معلوم نیست به چه آینده‌ای دچار خواهیم بود.

نظر شما در این باره چیست؟

همچنین بخوانید: ۲۰ کتابی که زندگی شما را متحول می کنند

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (587)

بستن فرم

 1. فرزاد

  شهریور 31, 1400

  شیطان پرستی آخر عاقبت نداره بهش فکر نکنید
  تمام پیامبران گفتند اگر زیاد به گناهان فکر کنید
  به آن ها آلوده خواهید شد.

  پاسخ

 2. صالح

  شهریور 31, 1400

  نماد های شیطان پرستی دیگه
  یک ساعت با جملات بازی میکنید.

  پاسخ

 3. Brenda

  شهریور 29, 1400

  خو دیگه الان بیلی ایلیش یه ایلوعه 😐

  پاسخ

 4. امیر

  شهریور 20, 1400

  این ها برنامه دارند که کل جهان را مثل یک رئیس جمهور بگیرن و برای اینکار هم دارند تو کارتون بچه ها نماد ها را میزارند و بعد الز خودشون بیشتر نشون بدهند

  پاسخ

  • یک نفر در پاسخ به امیر

   شهریور 29, 1400

   چطوری با گذاشتن نماداشون توی کارتونا، کنترل دنیا رو بدست میگیرن ؟ این همیشه برام سوال بوده. یکی میشه بیاد بهم بگه مثلا یک قسمت از باب اسفنجی چطوری قراره دنیا رو از این رو به اون رو کنه ؟

   پاسخ

   • سلطان بانو در پاسخ به یک نفر

    شهریور 31, 1400

    با استفاده از ضمیر ناخودآگاه و کنترل ذهن

    که این نماد ها در ذهن کودکان در ضمیر ناخودآگاه ثبت میشود
    و اثر آن در بزرگسالی معلوم میشه.
    و به این وسیله می‌توانند نقشه هاشون را پیش ببرند.

    درباره شرطی شدن ذهن
    و نظریه ناخودآگاه زیگموند فروید تحقیق کنید متوجه میشوید

    پاسخ

 5. ❤آنالی❤

  شهریور 14, 1400

  خاک بر سرِشون کنن😒💔
  خدا نشناس‌های بدبخت🤪💔
  ایشالا نابود بشن راحت شیم…

  پاسخ

 6. 💜مژگان💜

  شهریور 12, 1400

  مرگ مایکل جکسون کار این‌ها بود🥺💜

  تنها کاری که میتونیم بکنیم این هست که همه‌اشون رو به خدا واگذار کنیم تا همه چیز عادلانه باشه😇💙

  ولی هر چند مرگ مایکل چندان عادلانه نبود😔💔
  کاش میشد نسل اینجور آدم‌ها منقرض بشه…🥲🖤

  #روحِ_مایکل_شاد😘❤

  پاسخ

 7. Unt

  شهریور 5, 1400

  این همه درموردشون مطالعه کردم ولی هیچی نمیدونم

  پاسخ

 8. سلطان بانو

  تیر 19, 1400

  متاسفانه این افراد ایلومیناتی نفوذ زیادی در زمینه های مختلف دارند .
  امیدوارم روزی برسه که دیگر شاهد این جریانات نباشیم.

  فلسفه شون خیییییییلییی طولانی هستش

  ولی من حدود دو سال هستش که راجع به این موارد تحقیق میکنم.

  منشأ اصلی این جریان به مصر باستان بر میگرده حتی نماد چشم جهان بین هم به نماد حوروس یکی از خدایان اصلی مصر باستان بر میگرده و حتی ماسون ها اعتقاد دارند که همگی فرزندان ایسیس(isis) الهه مصری بیوه می دانند و علاوه بر مصر باستان برخی از خدایان باستانی دیگر مثل سمیرامیس که حدود ۶۰۰۰ سال پیش در بابل پرستیده میشد و همینطور ایشتار الهه بین النهرین . یا بت مولوخ که به صورت جغد هستش
  و کابالا و برخی علوم جادوگری همه در مصر باستان رواج داشت که با حضور چندین ساله یهودیان در مصر باستان این علوم به اونها هم منتقل شد و کابالای یهودی شکل گرفت و البته بگم که مدارک مهمی هم در این باره وجود داره که بعضی خدایان باستانی درواقع اجنه و شیاطین بودن در بعضی کتیبه های باستانی بابل و مصر و سومر(خدایان به شکل سم دار و نیمه حیوان نیمه انسان وجود دارند) میتونید تحقیق کنید.
  پس از آن در زمان حضرت سلیمان (ع) دوباره جادوگری و کابالا رواج پیدا کرد که حضرت سلیمان تمامی مطالب جادوگری و کابالا را جمع آوری کرد و در زیر خاک دفن کرد.
  البته ماسون ها و یهودیان حضرت سلیمان را پیامبر نمی‌دانند و ایشان را بت پرست و جادوگر و حتی ماسون اعظم میدانند!
  و پس از سالها در زمان جنگ های صلیبی یک عده شوالیه که به سربازان مسکین مسیح(ع) معروف بودند مسئولیت محافظت از اورشلیم را بر عهده داشتند متاسفانه به دلیل آشنایی با همان مطالب کفر آمیز و جادوگری قرار گرفتند و سرانجام تعدادی از آنها به دلیل کفر و جن پرستی توسط کلیسای کاتولیک اعدام شدند ولی عده ای به سمت کشور اسکاتلند که در آن زمان پادشاه آنجا به کلیسا بی اهمیت بود پناه آوردند و پس از دوران رنسانس که دین زدایی و سکولاریسم در اروپا رواج پیدا کرد اولین لژ فراماسونری خود را در اسکاتلند تاسیس کردند
  اینم بگم که بر اساس خیلی شواهد ومدارک این افراد انسان های زیادی را برای این خدایان قربانی میکنند.

  ارتباط زیادی بین فراماسونری و ایلومیناتی هست منتها ایلومیناتی درجات بیشتری از فراماسونری داره و شیطانی تر هم هست

  و….

  پاسخ

  • ارشیا در پاسخ به سلطان بانو

   شهریور 21, 1400

   میشه چند منبع و مستند معتبر در مورد اینکه چطور تشکیل شده و چه اهداف دارن و افراد درون این سازمان چگونه جایگاه خود را بالا می‌برند معرفی کنید ممنون میشم🙏

   پاسخ

   • سلطان بانو در پاسخ به ارشیا

    شهریور 25, 1400

    بله چشم
    حتماً 😁
    یکی از منابع تحلیل انیمیشن استراتژیک و ماسونی I pet goat2 هستش که در سایت موسسه وعده صادق که هم به صورت فیلم و هم به صورت مقاله وجود دارد

    باقی مطالب هم با سرچ در اینترنت و منابع معتبر قابل دیدن است.

    درضمن مجموعه کتب قبیله لعنت هم کمک کننده است

    پاسخ

 9. واقعا ؟

  خرداد 3, 1400

  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  واقعا ؟ باورم نمیشه ، کسایی که پایین این متن نظر گذاشتن ، شما فقط انیمه و سریال و … میبینید ؟ من اصلا مخالف دیدن اینجور چیزا نیستما ، با اینکه کل وقتتو بزاری پاشون مخالفم ، اشتباه برداشت نکنید ، منظورم اینه که وات دا ف …. آخه ؟؟؟؟ یکم برید تاریخ مطاله کنید ، یکم مستند ببینید ، یکم با حقیقت مواجه بشید ! ایلومیناتی کاملا واقعیه ، هیتلر کاملا واقعیه ، هیتلر میدونست که آمریکا و اسرائیل ( یهودیان مقیم خاور میانه ) همشون آدمای کثافتن ، من با هیتلر مشکلی ندارم ، چون هدفش کشتن و قتل عام همه مردم نبود ، اصلا مردم و سربازای گمراه شده رو نمیکشت ، اگر یه گیمر این وسط پیدا بشه ، میتونه به من بگه دیالوگ شفرد تو مدرن وارفیر دو چی بود ، تاریخ رو برنده مینویسه ، اگر برنده باشی ، میتونی دشمنت رو منزجر کننده تر از خودت نشون بدی و با کارایی که اون نکرده کارای خودت رو توجیه کنی ، چرا ؟ چون برنده کسیه که دشمناش کامل مرده باشن ، وقتی چنین برنده ای وجود بیاد ، کسی نیست که باهاش مخالفت کنه ، وققتی خود آمریکا چنین چیزایی رو میگه ، وقتی آمریکا با بمب اتم ، وقتی که جنگ تموم شده بود ، خاک ژاپن و هیروشیما رو نابود میکنه ، میفهمیم که کی واقعا هیتلر بوده ! همه فقط میان میگن هیتلر خوب بوده ، نمیگن چرا خوب بوده ، یا اگر هم بگن ، چرت و پرت میگن ، یه عده هم کلا مخالفن یا همش میگن چی میگی داوش ؟ هیتلر برای این آمریکا و اسرائیل رو میکشت چون خود ایلومیناتی بودن ، اون جسد های سرباز های خودش و اسیر هایی که میمردن رو میسوزوند ، چون جا نداشت ، و یه عده هم عکس گرفتن ، حالا اون عکسا چین ؟ مدرک جرم آدم سوزی !!!! عجیب تر از اون اینه که یه عده انقدر محکم این حرفا رو باور کردن که انگار خودشون اونجا بودن !!! یه مشت چرت و پرت دارن به خوردتون میدن ، شما هم باور میکنید ، من موندم چرا هیچکس عقیدش درست نیست ، یه نفر چیزای درست رو اشتباه فهمیده و اشتباه توجیه میکنه ، اون یکی هم کلا چیزا رو اشتباه فهمیده ، ولی بعضا درست توجیه میکنه ،
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن
  این در جواب به همس ، لطفا همه بخونن

  پاسخ

  • Ozymandias در پاسخ به واقعا ؟

   خرداد 3, 1400

   باش باش

   پاسخ

  • محمد پاشا در پاسخ به واقعا ؟

   خرداد 8, 1400

   اصلا هیتلر خودتی خوبه؟

   پاسخ

  • قاتل بروسلی در پاسخ به واقعا ؟

   مرداد 2, 1400

   اونوقت از کجا معلوم که عقیده ی تو درست باشه که میگی هیتلر خوب بوده؟ مگه خودت اون زمان اونجا بودی؟؟؟؟
   و اینکه درسته آمریکا هیروشیما و ناکازاکی رو بمب هسته ای زد و اقدام وحشیانه ای بود.اما چرا از استعمار وحشیانه ی ژاپن در چین و کره حرفی نمیزنی؟؟میدونی این دو کشور زمان استعمار ژاپن چی کشیدن؟

   پاسخ

  • یک نفر در پاسخ به واقعا ؟

   شهریور 21, 1400

   بله . بسیار هم عالی. فقط یک سوال از همه کاربران محترم سایت، یکی میشه این متن رو برای من خلاصه کنه ؟ چون به طور کل هیچی ازش نفهمیدم.شما میگی همه اشتباه میکنن، یا داری میگی هیتلر بد بوده ولی خوب بوده ؟ میشه اگر خودتون میتونید این رو به طور خلاصه جمع بندی کنید و دوباره بنویسید ؟ البته هر کس دیگه ای هم نوشت راضی هستم.

   پاسخ