5 ابرقهرمان مارول که می‌توانند سوپرگرل دی‌سی را شکست دهند (و 5 تن که از او شکست می‌خورند)

کارا زور-ال (Kara Zor-El) یا سوپرگرل (Supergirl) همانند پسرعمویش سوپرمن، دقیقا قبل از نابودی کریپتون از آنجا فرار کرد. او سرانجام بر روی زمین فرود آمد؛ اما نسبت به سوپرمن این کار را خیلی دیرتر انجام داد. سوپرگل به‌جای یک کودک، در قالب یک نوجوان وارد این دنیا شد. نکته جالب توجه این است که وقتی آن‌ها کریپتون را ترک کردند، او مسن‌تر از کلارک بود.

اکنون سوپرمن بزرگ‌تر از او است و مربی او محسوب می‌شود. کلارک به روش‌های مختلف به سوپرگرل کمک و همواره تلاش کرد او را به یک قهرمان واقعی تبدیل کند. سوپرگرل به یکی از بزرگ‌ترین ابرقهرمانان کلارک بر روی زمین تبدیل شد؛ اما ممکن است سوپرمن نتواند در مقابل برخی از بهترین و درخشان‌ترین قهرمانان مارول به سوپرگرل کمک کند. طی این مطلب قصد داریم 5 ابرقهرمان مارول که سوپرگرل می‌تواند آن‌ها را شکست دهد و 5 ابرقهرمانی که او قادر به شکست دادن آن‌ها نیست، به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. شکست در مقابل: مرد عنکبوتی

تعداد کمی ابرقهرمان در دنیای مارول وجود دارند که بتوانند طی یک نبرد مقابل مرد عنکبوتی پیروز خارج شوند. او یکی از بهترین و محبوب‌ترین قهرمانان دنیای مارول محسوب می‌شود. او علاوه‌بر استفاده از توانایی‌های عنکبوتی‌اش، سعی می‌کند طی یک مبارزه از هوش خود نیز استفاده کند.

سوپرگرل مطمئنا می‌توانست به‌ لحاظ قدرت بالاتر از مرد عنکبوتی قرار بگیرد؛ اما این هوش و خلاقیت کاراکتر عنکبوتی ما است که باعث می‌شود او طی یک نبرد با سوپرگرل پیروز خارج شود. هرگاه سوپرگرل چیزی را به سمت مرد عنکبوتی پرتاب کند، او با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسب می‌تواند آن‌ حمله را خنثی کند. شاید حضور مرد عنکبوتی در منطقه فانتوم و اشتباه پیش‌رفتن نقشه‌هایش باعث شکست او شود.


9. پیروزی در مقابل: ولورین

گفته می‌شود ولورین در کاری که انجام می‌دهد بهترین است؛ اما در این مورد ولورین محکوم به شکست مقابل سوپرگرل است. او دارای قوای حسی تقویت‌ شده، اسکلت و پنجه‌هایی از جنس آدامانتیوم و قدرت بهبود فوق‌العاده است. تمام فاکتورهایی که ذکر شد ولورین را به رقیبی سرسخت طی یک نبرد تبدیل می‌کند. او همچنین مبارزی بااستعداد و بسیار مصمم محسوب می‌شود.

پنجه‌های ولورین احتمالا قادر هستند هر چیزی را خراش دهند و ببرند؛ اما هیچ ضمانتی وجود ندارد که این پنجه‌ها بتوانند به پوست سوپرگرل آسیبی بزرگ و جدی وارد کنند. وقتی چنین عنصر مهمی از قدرت‌های ولورین کنار گذاشته شود، او راهی برای شکست دادن سوپرگرل ندارد. از طرف دیگر سوپرگل روش‌های زیادی جهت شکست و غلبه بر ولورین دارد.


8. شکست در مقابل: ثور

خدای رعدوبرق و پادشاه اجتناب‌ناپذیر آسگارد، قدرت گسترده و چشمگیری را طی هر نبرد به‌ارمغان می‌آورد. در تمام جهان‌ها مبارزان بسیار کمی وجود دارند که قادر به شکست دادن ثور هستند. سوپرگرل در لیست این مبارزان جایی ندارد. این مبارزه همه‌چیز در اطراف آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ اما درنهایت این ثور است که از آن پیروز خارج می‌شود.

البته گفته می‌شود این نبردی آسان برای ثور نخواهد بود. در این موقعیت او نمی‌تواند خیلی راحت سوپرگرل را شکست دهد. سوپرگرل ضربات سختی به ثور وارد خواهد کرد. ثور نیز در جواب ضرباتی به همان اندازه سخت را به او وارد می‌کند؛ اما درنهایت باید اعتراف کرد ضربات ثور سهمگین‌تر بوده و او به‌کمک این موضوع می‌تواند سوپرگرل را شکست دهد.


7. پیروزی در مقابل: مرد آهنی

اینگونه نیست که مرد آهنی قدرتمند نباشد؛ هر نسل از زره‌ها و اسلحه‌های مرد آهنی قدرتمندتر از قبلی هستند و گزینه‌های بیشتری را نسبت به قبل در اختیار او قرار می‌دهند. مسئله این نیست که تونی استارک باهوش نیست. درواقع او یکی از باهوش‌ترین و خلاق‌ترین کاراکترهای تمام کمیک‌ها محسوب می‌شود.

مشکل اصلی تونی پرت شدن حواسش طی این مبارزه است. سوپرگرل جهت مبارزه حاضر می‌شود و تونی نیز ضرباتی را به او وارد می‌کند؛ اما سوپرگرل به کمک همین حواس‌پرتی لحظه‌ای می‌تواند زره مرد آهنی را به‌مانند باز کردن قوطی نوشابه، باز کند. سوپرگرل قدرتمندتر از مرد آهنی است و می‌تواند از هر نقطه ضعفی که او نشان دهد استفاده کند.


6. شکست در مقابل: هالک

نتیجه این نبرد کاملا به وضعیت روحی و روانی هالک بستگی دارد. شما می‌توانید بحث زیادی داشته باشید که کدامیک از آن‌ها قدرتمندتر است؛ اما به‌احتمال‌زیاد هالک دارای قدرت بیشتری است و سوپرگرل نیز با فاصله کم بعد از او قرار دارد. مشکلی که سوپرگرل با آن روبه‌رو است عصبانت هالک است. این غول سبز هرچه بیشتر عصبانی شود قدرتش بیشتر می‌شود.

همچنین با افزایش عصبانیت هالک او خشن‌تر و غیرقابل ‌پیش‌بینی‌تر می‌شود. اگر هالک طی این نبرد نسبتا آرام بماند، سوپرگرل شانسی جهت پیروزی خواهد داشت؛ اما این اتفاق کاملا بعید به‌نظر می‌رسد. هالک تا زمان نابودی سوپرگرل (و احتمالا چشم‌انداز اطرافش) عصبانی و عصبانی‌تر خواهد شد.


5. پیروزی در مقابل: تینگ

مانند هالک، تینگ نیز قدرتمند و رویین‌تن است؛ اما او هرچه بیشتر عصبانی شود قدرتمندتر نمی‌شود. او در این شرایط تنها تمرکز خود را از دست می‌دهد. اگرچه تینگ دارای قدرت بسیار زیادی است؛ اما این قدرت به‌حدی زیاد نیست که طی یک نبرد بتواند به کمک آن سوپرگرل را شکست بدهد.

سوپرگرل دارای قدرت بیشتری نسبت به تینگ است و از توانایی‌های بالاتری برای مقابله با او برخوردار است. به خودی خود تینگ هیچ شانسی جهت پیروزی بر سوپرگرل ندارد. تنها راهی که او می‌تواند سوپرگرل را شکست دهد، کمک گرفتن از دیگر اعضای گروه چهار شگفت‌انگیز است. حتی با وجود تمام اعضای تیم و برنامه مستحکم آقای شگفت‌انگیز، شکست دادن سوپرگرل کاری دشوار محسوب می‌شود.


4. شکست در مقابل: موج‌سوار نقره‌ای

گالاکتوس منادی‌های خود را احمقانه انتخاب نمی‌کند. هنگامی که او نورین راد را نجات داد و به موج‌سوار نقره‌ای تبدیل کرد، از نوع شخصیتی که قرار بود با او کار کند و نیروگاهی که قرار بود خلق کند کاملا آگاه بود. موج‌سوار نقره‌ای به یک دلیل به یکی از قدرتمندترین و ترسناک‌ترین قهرمانان دنیا تبدیل شد.

او در گذشته مقابل سوپرمن قرار گرفته بود و در مقابل او ایستادگی کرد؛ بنابراین مبارزه با سوپرگرل و شکست دادن او نمی‌تواند به‌اندازه مبارزه با سوپرمن دشوار باشد. موج‌سوار نقره‌ای شاید دارای قدرتی تقریبا برابر با قدرت سوپرگرل باشد؛ اما او دارای تجربه و مهارت بیشتری نسبت به سوپرگرل است.


3. پیروزی در مقابل: استورم

کنترل آب‌وهوا یک توانایی کاملا ویرانگر است. توانایی استورم در مهار صاعقه و باد یک برتری ویژه را نسبت به رقیبانش به او اعطا می‌کند. البته این قدرت منحصربه‌فرد قادر به شکست دادن سوپرگرل نیست. با درنظر گرفتن قدرت فوق‌العاده سوپرگرل، این قهرمان تحت هر شرایطی (حتی طوفان شدید) می‌تواند استورم را شکست دهد.

گفته می‌شود استورم طی یک درگیری موفق به شکست دادن زن شگفت‌انگیز شده بود؛ اما مطمئنا طی این نبرد او با بهره‌گیری از ضربه اولیه و عنصر غافلگیری توانست زن شگفت‌انگیز را شکست دهد. در یک مسابقه عادلانه، هم زن شگفت‌انگیز و هم سوپرگرل می‌توانند استورم را شکست دهند.


2. شکست در مقابل: دکتر استرنج

هم سوپرمن و هم سوپرگرل در مقابل فاکتور جادو دارای نقطه ضعف شدیدی هستند. از طرفی دکتر استرنج استاد هنرهای عرفانی و جادوگری است. با توجه به تجربه و دانش استرنج در این زمینه، شکست دادن او توسط سوپرگرل تقریبا غیرممکن است.

صادقانه بخواهیم بگوییم استرنج با کمک جادو قادر به انجام هرکاری است. سوپرگرل جهت شکست دادن دکتر استرنج باید از تمام قدرت خود استفاده کند؛ در غیر این صورت، استرنج او را به بعد دیگری فرستاده و در آنجا رها می‌کند. این زیباترین روش جهت شکست دادن سوپرگرل است.


1. پیروزی در مقابل: روگ

توانایی روگ جهش یافته در جذب قدرت‌ها و خاطرات افراد دیگر می‌تواند به‌شکل شگفت‌انگیزی ویران‌کننده باشد. کارول دانورز وقتی روگ بخشی از قدرتی را که او در خود نگه داشته بود جذب کرد، به شیوه سختی به ویرانگری قدرت روگ پی برد. این اتفاق باعث شد روگ به توانایی همیشگی پرواز، آسیب‌ناپذیری و قدرت فوق‌العاده دست پیدا کند.

سوپرگرل علاوه‌بر توانایی‌های ذکر شده، مهارت‌های بیشتری نیز دارد. اگر قدرت جهش یافته جذبی روگ در کار نباشد، او نمی‌تواند سوپرگرل را شکست دهد. حتی اگر روگ تلاش کند قدرت‌های او را به‌دست بیاورد، ممکن است توسط آن‌ها در هم شکسته شود و از آن‌ها صرفنظر کند.


منتظر نظرات شما راجع‌به این لیست در بخش دیدگاه‌ها هستیم.

دیدگاه‌ها (19)

بستن فرم

 1. م و

  تیر 17, 1399

  از نظر من همشون درست بود به جز مرد عنکبوتی

  پاسخ

 2. ناشناس

  تیر 15, 1399

  جاااااااااان.واقعا برای نویسنده این مطلب متاسفم.قدرت سوپرگرل تقریبا با سوپرمن برابری میکنه اون وقت میگی مرد عنکبوتی میتونو سوپرگرلو بزنه؟واقعا خیلی عصبی شدم.تنها کسی بین قهرمانای مارول بتونه شایددددددد سوپرگرلو بزنه ثور هست.

  پاسخ

 3. AnnA 9۸

  تیر 11, 1399

  این چه جورشه؟
  قطعا میتونه مرد عنکبوتی رو شکست بده و قطعا از روگ شکست میخوره

  پاسخ

 4. محمود ریاحی

  تیر 7, 1399

  ۱قدرت های سوپر گرل خیلی بالاست و مرد عنکبوتی در برابر اون هیچ شانسی نداره
  ۲ سوپر گرل هالک را شکست میده چون قدرت بدنی او دقیقا عین هالکه

  پاسخ

 5. امیر

  تیر 5, 1399

  سوپرگرل قدرتاش همون قدرت های سوپرمنه . پس میتونه اسپایدرمنو شکست بده

  پاسخ

  • دانیال در پاسخ به امیر

   تیر 13, 1399

   کاملا اشتباه می کنی سوپر گرل نمی تونه با سوپرمن برابری کنه ولی می تونه مرد عنکبوتی رو شکست بده

   پاسخ

 6. AVENGERS

  تیر 4, 1399

  می خواستم بگم مرد عنکبوتی اشتباه هست چون سوپر گرل دقیقا سوپر منه ولی بعد دیدم منطقیه چون سوپر گرل تجربه ی سوپر من رو نداره

  پاسخ

  • دانیال در پاسخ به AVENGERS

   تیر 13, 1399

   سوپرمن اصلا قابل مقایسه با سوپرگرل نیست

   پاسخ

 7. البرز داوطلب

  تیر 4, 1399

  اولا همه میتونن سوپر گرل رو شکست بدن اگه کریپتون نایت داشته باشن

  ولورین کلا یکی از بهترین خوددرمان هاست . اگه شکست بخوره دوباره زنده میشه

  من شخصا با دکتر استرنج موافقم .

  به نظرم کنسانتین هم بتونه سوپر گرل رو شکست بده چون تقریبا مثل دکتر استرنجه . فکر کنم دارک ساید هم بتونه چون تفریحش اینه که سوپر من های دنیا های موازی رو بکشه چه برسه به سوپر گرل . دومزدی هم جاش خالیه .

  در ضمن پاورگرل هم میتونه شکستش بده . ( پاورگرل همون سوپرگرله توی یه دنیای موازی ولی با تجربه ی بیشتر . )

  اتریگن هم میتونه شکستش بده چون شرایط دکتر استرنج و کنسانتین رو داره .

  پاسخ

 8. صادق

  خرداد 28, 1399

  با تمام موارد موافقم بجز مرد عنکبوتی
  سوپرگرل قدرت های پسر عموش سوپرمن رو داره و مرد عنکبوتی فکر نکنم بتونه شکستش بده

  پاسخ

 9. ilia

  خرداد 25, 1399

  تمام کسانی که توانستند سوپر گرل را شکست دهند به دست لوسیفر می سپارم تا پودر و خاک شیر شوند و به التماس بیفتند
  خخخخ

  پاسخ

 10. تارا

  اردیبهشت 26, 1399

  مرد عنکبوتی چطوری میتونه سوپرگرل رو شکست بده؟سوپر گرل قدرت های پسر عمویش را یعنی سوپرمن رو داره وخیلی از اون قوی تره.

  پاسخ

 11. ماکان

  اردیبهشت 20, 1399

  مرد عنکبوتی پیروزی سوپر گرل هالک پیروزی سوپر گرل سوپر گرل سرعتش زیاده و این هر دو برتری از مرد عنکبوتی و هالک هست

  پاسخ

  • کمیک فن در پاسخ به ماکان

   تیر 13, 1399

   شما اگه یکم کمیک خونده بودی میدونستی که هالک هم سرعت بالا داره یه چیزی نزدیک های فلش

   پاسخ

 12. استیو راجرز

  بهمن 13, 1398

  با سلام .
  من شخصا زیاد از اینجور مقالات CBR خوشم نمیاد . اما خوب این یکی نسبتا خوب بود . مقالات CBR ، اکثرا همدیگر رو نقض میکنند . یعنی در یک مقاله میاد میگه مثلا 5 شخصیتی که میتوانند هالک را شکست دهند و مثلا شزم یکی از اونهاست و بعد همین مقاله در مورد شزم هم هست که میگه هالک میتونه شکستش بده . در کل مقالاتش خیلی با هم ضد و نقیض هست . برای همین هم میگم که از اینجور مقالات زیاد خوشم نمیاد . یکی دیگر از دلایلش هم اینکه این مقالات زیاد صحیح نیست . البته همانطور که گفتم ، این یکی مقاله زیاد بد نبود . مثلا در مورد همین مقاله هم ، فکر نمیکنم که مرد عنکبوتی بتونه سوپرگرل را شکست بده .
  موفق باشید .

  پاسخ

 13. محمدرضا

  بهمن 12, 1398

  ببخشید اشتباه شد

  پاسخ

 14. محمدرضا

  بهمن 12, 1398

  مقاله خوبی بود ولی چرا رو عکس مقاله کاپیتان مارول بود ولی تو هیچ یک از گزینه ها نبود

  پاسخ