معرفی انیمه Dororo؛ شاهکاری از پدر مانگای دنیا

انیمه دورورو که یکی از انیمه‌های پرطرفدار فصل زمستان ۲۰۱۹، بازسازی یک انیمه به همین اسم که در سال ۱۹۶۹ پخش شده است. این انیمه از روی مانگایی به همین اسم به نویسندگی و تصویر پردازی “اوسامو تزوکا” اقتباس شده.اوسامو تزوکا یکی از بهترین مانگاکاهای دنیاست که با داشتن بیش از ۷۰۰ شماره مانگا به اسم “پدر مانگا” شناخته میشه و دورورو یکی از بهترین مانگاهای تزوکا به شمار میره. همین دلیل کافی هست که “استدیو تزوکا” تصمیم بگیره این انیمه رو بازسازی کنه. برای آشنایی بیشتر با انیمه همراه پروشات باشید.

معرفی انیمه

یکی از حاکمان برای اینکه بتونه در جنگ پیش رو پیروز بشه، بدن پسرش رو که هنوز به دنیا نیومده به ۴۸ اهریمن تقدیم میکنه. پسر بچه‌ای که بدنیا میاد ۴۸ بخش از بدنش رو از دست داده اما همچنان برای زنده موندن تلاش میکنه. مامای نوزاد که تلاشش برای زندگی رو میبینه، اون رو سوار یک قایق میکنه تا در جایی به دور از خونش بتونه زندگی کنه. یک دکتری که برای مردم اعضای مصنوعی میسازه، اون رو از آب پیدا میکنه و اسم هیکیمارو رو براش میذاره و برای اون اعضای مصنوعی درست میکنه. وقتی که هیکیمارو بزرگتر میشه تصمیم میگیره تا برای پس گرفتن اعضای بدنش راهی سفر بشه. برای همین دکتر برای اون اعضای مصنوعی میسازه که قدرت تبدیل شدن به شمشیر رو دارن. هیکیمارو در حین سفرش با کودکی به اسم دورورو آشنا میشه که ادعا میکنه بهترین دزد اون اطرافه.

بررسی

برای بیشتر انیمه‌هایی که بازسازی میشن این سوال پیش میاد که اصلا نیازی به بازسازی این انیمه بوده؟ همونطور که گفتیم سری اول این انیمه در سال ۱۹۶۹ ساخته شده. انیمه‌‌ی اولیه به صورت سیاه سفید بود با طراحی‌هایی که با مدل جدید کاملا متفاوتن. با اینکه انیمه در زمان خودش یکی از بهترین انیمه‌ها بوده؛ اما نداشتن امکانات باعث شده آنچه که از یک اثر اکشن انتظار میره رو احساس نکنین. علاوه بر اون این اثر شاهکار تزوکا شناخته میشه و این انیمه به مناسبت سی‌امین سالگرد درگذشتش ساخته شده. در این انیمه طراحی شخصیت‌ها خیلی بیشتر قابل باور شده. انیمه با یک آهنگ راک شروع میشه که باعث میشه شما درست وسط دنیای انیمه برید. داستان انیمه در یکی از تاریک ترین دوره‌های تاریخی ژاپن یعنی سنگوکو، دوره‌ی جنگ‌های داخلی، اتفاق میافته. طراحی‌های لباس، سبک خونه‌ها و زندگی مردم اون زمان رو میتونین به خوبی در انیمه ببینین. قدرتی که سامورایی‌ها در اون زمان داشتن و خرابی‌ها و آبادانی‌هایی که این قدرت با خودش به همراه داشته یکی از ویژگی‌هایی هست که این انیمه در کنار داستانش سعی می‌کنه به بیننده‌های جوانش نشون بده. داستان دسیسه‌هایی که سیاستمدارها حاضرن انجام بدن تا بتونن قدرتشون رو حفظ کنن، داستانیه که همیشه سوژه‌ی خوبی برای ساختن فیلمنامه به شمار میره. دیالوگ‌های زیادی در انیمه هستن که باعث میشن آدم به این سوال همیشگی فکر کنه که بهای بدست آوردن قدرت چقدر میتونه باشه؟ علاوه بر داستان خوب و تکرار نشدنیه این انیمه، صحنه‌های اکشنی که به زیبایی تمام طراحی شدن باعث میشن که شما نتونین از دیدن انیمه دست بکشین.

معرفی شخصیت‌ها

هیَکیمارو- Hyakkimaru

یک مبارز قدرتمنده که برای جمع آوری اعضای بدنش در حال سفر کردنه. بعد از اینکه به دنیا میاد پدرش اون رو به اهریمن‌ها میده تا اونها در جنگ پیش رو کمکش کنن. اون قدرت این رو داره که هاله افراد رو ببینه و میزان انسانیتشون رو بسنجه. در این سفر اون با زیاد شدن قدرتش احتمال اینکه از راه درست و انسانی دور بشه و انسانیت خودش رو از دست بده هست. برای همین دورورو با موندن کنارش مواظبه تا قدرت زیادش باعث نشه انسانیتش از بین بره.


دورورو – Dororo

دورورو یک یتیم جنگیه که با همراه هیَکیمارو میشه تا بتونه از این دوره جون سالم به در ببره. دورورو تنها فرزند رئیس گروهی از دزدان بود که فقط از سامورایی‌ها می‌دزدیدن. دورورو شجاعه و همیشه آماده‌ است تا بجنگه. اون کنار هیَکیمارو مبارزه میکنه و جاهای زیادی به هیَکیمارو کمک میکنه تا بتونه مشکلاتش رو پشت سرش بذاره.


صداگذاران شخصیت‌ها


امیدواریم که از خوندن این مقاله لذت برده باشین. نظرات و پیشنهاداتتون رو با ما در بخش نظرات در میون بذارید.

دیدگاه‌ها

بستن فرم