10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید

توکیو غول (Tokyo Ghoul) تازه ترین شاهکار از دنیای انیمه‌های ژاپنی و یکی از محبوب ترین انیمه های تاریخ است که با نمایش آخرین فصل (فصل سوم) محبوبیت آن افزایش یافت (اگر چه من شخصا فصل دوم را بیشتر دوست داشتم!) و اکنون انیمه محبوب بازار به شمار می رود. طراحی استثنایی شخصیت‌ها و دوبله حرفه‌ای و رنگ‌آمیزی رویایی سکانس‌های نبرد توانسته این انیمه را به یک انیمه شاخص تبدیل کند. اصلا مگر می‌شود عاشق توکیو غول و کانکی و صد البته توکا نشد؟!

کانکی کن/ساساکی هایسه، انسانی است که پس از مجروح شدن توسط یک غول (دختر زیبایی به نام ریزه کامیشیرو) به نیمه انسان و نیمه غول تبدیل می شود. در توکیو غول موضوعات عمیق و تاریکی وجود دارد که برای بیننده هم جذاب و هم آموزنده است. شاید در نگاه اول این انیمه به شدت خشونت بار و جنون آمیز باشد، اما یک عشق فراطبیعی در سراسر روح این انیمه جریان دارد که روان بیننده را سیراب می‌کند (مخصوصا فصل های اول و دوم). اگر شما هم به این انیمه خارق العاده علاقه دارید با پروشات همراه باشید تا با 10 انیمه برتر مشابه “توکیو غول” آشنا شوید.


10. ترور در رزونانس (Terror in Resonance)

داستان دو نوجوان نه و دوازده ساله که قرار نبود وجود داشته باشند و در کنار هم برای سیاست ژاپن مشکل ساز خواهند بود. آن ها بسیار باهوش هستند و می توانند در کنار هم سیاست را شکست دهند. جالب است که آن ها برای اثبات موجودیت خود تروریسم را انتخاب می کنند.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


9. تیره‌تر از سیاهی (Darker than Black)

هی به سازمانی به نام سیندیکیت که ایالات متحده را کنترل می کند ماموریت ورود داشته و می خواهد پیمانکاران را حذف کند. فضای تاریک و افسرده کننده این سریال همانند “توکیو غول” است. اگرچه فصل اول آن بسیار موفق است اما کیفیت آن در فصل دوم کاهش می یابد. این انیمه در فستیوال هنر رسانه ژاپن در سال 2007 انیمه منتخب داوران از گروه “انیمه بلند” بود.

همچنین بخوانید: 25 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


8. سایکو-پاس (Psycho-Pass)

عدالت و قلمروی آن تغییر کرده اند. در قرن 22 نیروهای ژاپنی با قدرتی به نام سیستم سیبل و فرایند سایکو-پاس می توانند با بررسی وضعیت روانی یک فرد میزان احتمال تبدیل او یک فرد مجرم و دست زدن به جرم را حدس بزنند. سایکو-پاس خوانش استاندارد مردم براساس اطلاعات جمع آوری شده از اعمال روزانه شان است. اگر وضعیت روانی آن ها خوب باشد، قبول می شوند. اما اگر احتمال بروز خطا یا جرم در آن ها حدس زده شود، حتی پیش از دست زدن به جرم هم زیر نظر گرفته خواهند شد.


7. کد گیاس (Code Geass)

زمانی که صحبت از بازی های فکری است، کد گیاس باید پس از “دفتر مرگ” قرار بگیرد. کد گیاس با وجود طرح ها و استراتژی ها بهترین گزینه علاقه مندان به این ژانر است. این انیمه صحنه های بسیار جذابی هم دارد. لولوش که در یک حمله تروریستی درگیر شده، یک دختر عجیب به نام سی سی را پیدا می کند که با تماس با او و اهدای قدرتی به نام گیاس، جان لولوش را در برابر گارد سلطنتی بریتانیا نجات می دهد. لولوش با این قدرت بریتانیا را که ژاپن را گرفته، شکست داده و نام آن را به منطقه 11 تغییر می دهد. تقلای لولوش برای آزادسازی ژاپن همانند تقلای غول برای زندگی صلح آمیز انسان ها و غول هاست.


6. اینویاشیکی (Inuyashiki)

اینویاشیکی داستان یک مرد 58 ساله به نام ایچیرو اینویاشیکی است که در کنار همسر و فرزندانش زندگی سختی دارد. زمانی که مشخص می شود او به سرطان معده مبتلاست و سه ماه دیگر زنده نمی ماند همه چیز بدتر می شود. او که از سرطان و نامهربانی خانواده به تنگ آمده، یک روز به صحرایی رفته و در کنار سگش گریه می کند. کمی پیش از انفجار متوجه نگاه خیره یک غریبه به خودش می شود. پس از نشستن گرد و خاک متوجه می شود که یک سلاح ماشینی است و تنها پوسته رویی اش همانند گذشته است. اکنون مسیر مهربانی او و نجات جهان از شر بدی ها آغاز می شود.

همچنین بخوانید: 25 انیمیشن برتر تاریخ سینما


5. ستاره دوقلوی جنگیر (Twin Star Exorcist)

موضوعات این انیمه به “توکیو غول” شباهت دارد. این انیمه از بسیاری جهات شبیه “توکیو غول” بوده و صحنه های مبارزه هم بسیار مهیج و خیره کننده هستند. در این انیمه، جنگیران باید اهریمن هایی به نام کگاره را پاک کنند.

این انیمه درباره دو جنگیر جوان به نام های بنیو آداشینو و روکورو انمادو است. بنیو یک جنگیر موفق است که برای پاک کردن اهریمن ها به توکیو برده می شود، درحالی که روکورو پسری با گذشته تلخ است. آن ها در کنار هم به ستاره دوقلوی جنگیر تبدیل شده و فرزندشان میکو پاک کننده تمام بدی ها از جهان خواهد بود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


4. جنگیر آبی (Blue Exorcist)

در این انیمه داستان انسان ها و اهریمن ها همانند دو روی یک سکه است. اگرچه اهریمن ها و انسان ها در دو دنیای جدا زندگی می کنند اما اهریمن ها به دنیای انسان ها می آیند تا آن ها را ترور کنند. تنها راه آن هم تسخیر است. زمانی که شیطان نمی تواند برای تسخیر فرد مناسبی را بیابد، پسرش را می فرستد که بتواند شرایط را مهیا کرده و به پادشاه اهریمنی تبدیل شود.


3. حمله به تایتان (Attack on Titan)

فرقی نمی کند به دنبال چه ژانری هستید، اگر “حمله به تایتان” را تماشا نکرده اید، اکنون وقت آن رسیده است. این انیمه بحث برانگیزترین انیمه تاریخ بوده و به همین دلیل ارزش توجه را دارد. ایرن در یک روستای کوچک که با دیوار احاطه شده زندگی می کند. این دیوارها توسط انسان ها ساخته شده اند تا در برابر غول های آدم خواری به نام تایتان ها محافظت شوند. با این حال دیوارها شکاف برداشته و صدها هزار تن، از جمله مادر ایرن، می میرند. ایرن قسم می خورد که برای گرفتن انتقام مادرش همه تایتان ها را از بین ببرد.

همچنین بخوانید: 50 بازی برتر در تاریخ بازی های کامپیوتری: از نوستالژیک ها تا مدرن ها


2. سرزمین عجایب مرد مرده (Deadman Wonderland)

این انیمه یک زندان امنیتی و یک پارک تفریحی است اما با این حال رازهای خود را دارد. گانتا ایگاراشی و همکلاسی هایش آمده دیدن از سرزمین عجایب مرد مرده هستند که همکلاسی اش توسط یک مرد قرمزپوش کشته می شود. به علت پاره ای از حوادث گانتا مسئول مرگ دوستش شناخته شده و به مرگ محکوم می شود. او برای محکومیت به سرزمین عجایب مرد مرده فرستاده خواهد شد.


1. کیسیجو (Parasyte: The Maxim)

یک داستان فضایی که بیگانه ها به صورت کیسیجوها به مغز انسان راه یافته و بر او کنترل دارند و حتی برای تغذیه از طعمه خود می توانند به شکل های مختلف تبدیل شوند.

یک شب که ایزومی شینیچی 17 ساله در خواب است، بیگانه تلاش می کند به مغز او رفته و کنترل او را برعهده می گیرد. اما از آنجاییکه در گوش او هدفون است، تلاش بیگانه بی نتیجه بوده و به دست او وارد می شود. بنابراین این دو مجبور می شوند باهم کنار آمده و باید در برابر بیگانه های جدیدی که تهدید محسوب می شوند از خود دفاع کنند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. اگر انیمه دیگری سراغ دارید که شبیه توکیو غول است لطفا در بخش نظرات آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها (36)

بستن فرم

 1. آمستریدا

  مرداد 14, 1399

  سلام ببخشید اما در حقیقت اتک آن تایتان زودتر از توکیو غول مانگاش منتشر شده در نتیجه توکیو غولو از روی اتک ساختن ضمن اینکه اتک آن تایتان خیلی قشنگتر و باکیفیت تر و بهتره حتی با وجود غولها

  پاسخ

 2. kiana

  تیر 24, 1399

  از نظر من اگه اوتاکویی از انیمه ها رو ندیده باشه انگار اصلا هیچی تا حالا ندیده
  1- اتک ان تایتان
  2- انگل قاعده کلی
  3- روان گذر
  4- دفترچه مرگ
  5- برج خدا
  6- گینتاما
  7-خادم سیاه
  8- قهرمان سپر
  9- زمانی که به عنوان یه اسلایم تناسخ پیدا کردم
  10- نوراگامی
  11- فراتر از محدودیت
  12- Banana fish ( موز ماهی )
  13- جن گیر آبی
  14-پایان جهان یا اسرافیل پایانی هر دو یکی اند
  15- دورورو
  اینا رو نبینید انگار یه چیز فوق العاده رو از دست دادید حالا از ما گفتن

  پاسخ

  • شروین در پاسخ به kiana

   تیر 25, 1399

   اون لیست بدون توکیو غول و سگ های ولگرد بانگو اصلا معنا نداره
   اگه طرفدار کمدی هستین مرد تک مشتی چیز خاصیه و عالیع

   پاسخ

   • کانکی در پاسخ به شروین

    مرداد 6, 1399

    توکیو غول رو موافقم

    پاسخ

   • shakiba در پاسخ به شروین

    مرداد 6, 1399

    توکیو غول از همشون بهتره

    پاسخ

 3. مهناز

  تیر 7, 1399

  ب نظرم دو.فصل اول توکيو غول محشر بود ولى فصل سوم براى من خيلى گيج کننده و عجيب بود و اگه فصل 2 فصل پايانى بود واقعا انيمه ى خوبى ميشد.
  ولى در هر صورت من از ديدن اين انيمه لذت بردم 👌👌

  پاسخ

  • shakiba در پاسخ به مهناز

   مرداد 6, 1399

   توکییو غول تو فصل سه، تو روایت داستان عیف شد. با اینکه داستانش خیلی قوی و جالب شده بود. ولی بنظرم تو فصل چهار دوباره ب اوج رسید.

   پاسخ

 4. عرفان

  خرداد 15, 1399

  بهترین انیمه ای که دیدم توکیوغول بوده البته اگه فصل۳ و ۴ رو در نظر بگیریم این انیمه همتا نداره و من اولین انیمه ای که دیدم این بود و این انیمه باعث شد به دنیای انیمه کشیده بشم به نظرم لذت بردن از این انیمه برای کسایی که تازه شروع کردن واقعا عالیه و همین برای همه

  پاسخ

 5. انیمه باز

  اردیبهشت 1, 1399

  من واقعا ناراحت هستم که خیلی ها حتی یک قسمت انیمه های جذاب رو ندیدن تو ایران انیمه های مثل 1دفترچه مرگ
  2توکیوغول
  3نبرد تایوان ها
  4…..

  پاسخ

  • رومی در پاسخ به انیمه باز

   خرداد 8, 1399

   من میخوام یه برنامه ریزی داشته باشم برای انمیه ها چون چند تا انبمه رو نصفه دیدم و دلم میخواد انیمه جدید هم ببینم ولی نمیدونم چه جوری تازه شب ها هم نمیتونم نگاه کنم درضمن بهترین انیمه از نظر من انیمه توکیو غول هستش خواهشن بهم بگین چه جوری برنامه ریزی کنم، 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

   پاسخ

  • کانکی در پاسخ به انیمه باز

   مرداد 6, 1399

   آره

   پاسخ

 6. لیوای اکرمن

  فروردین 12, 1399

  سلام دوستان میشه بهترین انیمه ها رو که واقعا جذاب و زیباس رو معرفی کنید البته همه ی انیمه ها ب نظرم زیباس

  پاسخ

  • سالار نوشهر در پاسخ به لیوای اکرمن

   فروردین 19, 1399

   انیمه جادوگر متقلب ب دنیا دیگر.مخ زدن توهزارتو وان پاچ مخ زدن تو هزارتو اگه میخای ببینی دراصل انیمه با دوداستان جدا چون اسمش اشتب شده وقتی زده قسمت یک مخ زنی…قسمت دوم انگلیسشو بنویس خفن ترین انمس

   پاسخ

  • امیرو در پاسخ به لیوای اکرمن

   اردیبهشت 16, 1399

   1_دفتر مرگ
   2_tower of god
   باز میخوای بگم

   پاسخ

  • محمدرضت در پاسخ به لیوای اکرمن

   اردیبهشت 22, 1399

   حمله به تایتانها

   پاسخ

  • شروین در پاسخ به لیوای اکرمن

   تیر 25, 1399

   سگ های ولگرد بانگو محشره توکیو غول که عالی ترین انیمس و مانگاش پر فروش ترین بوده

   پاسخ

 7. لیوای کن ال

  فروردین 12, 1399

  وای من عاشق انیمه ام وقتی میبنم حال میکنم حتی خیلی محشر تر از این همه فیلم و سریال و انیمیشن هایی که تا حالا دیدمه من با دیدن حمله ب تایتان چنان غرق در لذت شدم که هیچ وقت اون لذت و فراموش نمیکنم و لایت یاگامی با اون هوش زیرکانه اش و همین طور کن کانکی محشرن این شخصیتا پیشنهاد میکنم حتما حمله ب تایتان و ببینید .

  پاسخ

 8. فروردین 8, 1399

  سلام ممنون از مطالبتون ولی به نظرمن هیچ انیمه ای مثل انیمه ی توکیوغول نمیشه با این حال سپاس

  پاسخ

  • 8 در پاسخ به ...

   مرداد 6, 1399

   اره. اون عالی بود

   پاسخ

 9. مازیار

  بهمن 25, 1398

  ممنون از مطلب عالیتون یک تعداد انیمه مشابه نبرد تایتان که روایت حالت جهانی و داستان قوی داشته باشه اگر امکانش هست معرفی بفرمایید من فقط همین نبرد تایتان دیدم و بنظرم فوق العاده عالی بود

  پاسخ

  • شروین در پاسخ به مازیار

   تیر 25, 1399

   شاید نپسندیده ولی یه قسمتشو کامل ببینی خوشتمیاد احتمالا انیمه
   PromisedNeverland

   پاسخ

 10. شکیبا

  بهمن 12, 1398

  میشه یه انیمه مث توکیو غول معرفی کنید که هم معروف باشه هم جذاب و دیدنی ممنون میشم بگین💙

  پاسخ

  • پارسام در پاسخ به شکیبا

   فروردین 19, 1399

   مخ زدن تو هزار تو که دوستان مجزاس گوش پسر انیمه که میگم دو انیمس با دوستان متفاوت هردووتش عالیه تا قسمت یک ضعیف قسمت ۲ بهد فقط بکش نگا اون انیمه هزارتو میگه کامی ساما ن اونی باقهرمانان احضارشدن (دوستاش)

   پاسخ

 11. 66

  مهر 17, 1398

  توکیو غول فصل یک و دو یک شاهکار بی نظیر و استثنایی بد ولی فصل سه بدترین انیمه ای بود که تاحالا دید وقتی پخش شد نگاهش کردم کلا ازش متنفر شدم

  پاسخ

 12. کیمیا

  شهریور 14, 1398

  ببخشید میشه چند انیمه خوب در ژانر رومنس معرفی کنید

  پاسخ

 13. سارا

  مرداد 18, 1398

  واقعا که دنیای انیمه خیلی گسترده و شگفت انگیزه من هیچکدوم از این انیمه ها رو با قهرمان بازی ها توی فیلم های هالیوودی یا انیمیشن های امریکایی عوض نمیکنم.
  هیچی مثل انیمه نمیشه من که از ۱۴ سالگی تا الان که دانشجو هستم و انیمه میبینم خیلی چیزها درمورد انسانها و دنیا یاد گرفتم درمورد عشق, فلسفه, ارزش دوست و خانواده….و کلا چیزهایی که اصلا و ابدا مدرسه نتونست به من یاد بده رو من از انیمه یاد گرفتم.
  توی مدرسه به بچه‌ها رقابت ناسالم و حسادت رو یاد میدن و سیستم تنبلی زرنگی و فرق گذاری هنوز هم پابرجاست ولی انیمه بهم یاد داد که هر انسانی با دیگری متفاوته و استعدادهای خاص خودشو داره و برای همین باید بهش احترام گذاشت و همینطور ارزش جمع و کار گروهی و پشتکار داشتن صحیح و با هدف رو تونستم فقط با تماشای انیمه یاد بگیرم.

  پاسخ

  • احسان در پاسخ به سارا

   اردیبهشت 1, 1399

   واقعا درست میگی من از وقتی انیمه باز شدم سعی کردم آدم بهتری بشم تو مدرسه همچین چیزایی درس نمیدن

   پاسخ

  • shakiba در پاسخ به سارا

   مرداد 6, 1399

   دقیقن همینطوره. انیمه درسای زیادی ب ادم میده. ولی من نمیدونم چرا بعضی ها هنوز بر این باورن ک انیمه برا بچه هاس و…

   پاسخ

 14. Mehdi

  مرداد 18, 1398

  سلام
  انیمه آجین هم در این ژانر موفقیت زیادی داشت و فیلمش هم ساخته شد

  پاسخ

 15. Negin

  مرداد 5, 1398

  کدگیلاس 👌👌👌👌👌👌👌👌👌

  پاسخ

 16. sajjad

  خرداد 2, 1398

  من 6تاشون رو دیدم
  واقعا شباهتی نمی بینم
  شاید بشه بعضی از عناصر داستانیشون رو نزدیک به هم دونست ولی شباهت…؟؟!

  پاسخ

 17. جواد

  فروردین 5, 1398

  چطور دفترچه مرگ ننوشتی

  پاسخ

  • kobayashi در پاسخ به جواد

   اردیبهشت 3, 1398

   دقیقا …. جای دفتر چیه مرگ خالی …..

   پاسخ

  • عباس در پاسخ به جواد

   اردیبهشت 4, 1398

   جواد جان آخه دفترچه مرگ شباهتی به توکیو غول نداره که 🤔

   پاسخ