10 فیلم برتر کمدی قرن 21

10 فیلم برتر کمدی قرن 21

کمدی یک ژانر گسترده است که فیلم‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. حتی مرد پرنده هم یک فیلم کمدی محسوب می‌شود. علاوه بر این، کمدی می‌تواند با ژانرهای دیگر هم ترکیب شود، مانند کمدی رمانتیک، دراماتیک و غیره. در این لیست بر فیلم‌های کمدی و خنده‌دار تأکید می‌کنیم.


در حلقه، 2009، IN THE LOOP

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: در حلقه

این فیلم یک کمدی سیاسی است که با شوخی با دنیای سیاست صحنه‌های خنده‌داری به وجود می‌آورد. این فیلم درباره رهبری آمریکا و انگلستان در جنگ خاورمیانه است. دراین‌بین افرادی هم وجود دارند که با این جنگ مخالف هستند. یکی از نقاط قوت این فیلم درخشش بازیگران آن است. هرکدام از آن‌ها اوج قریحه کمدی خود را نشان دادند. زبان و دیالوگ این فیلم هم خنده‌دار و کمدی است.


بورات، 2006، BORAT

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: برات

بورات (نام کامل: «بورات: یادگیری‌های فرهنگی آمریکا برای انجام منفعت ملت پرشکوه قزاقستان») یک کمدی خنده‌دار درباره بورات است. بورات یک روزنامه‌نگار قزاقستانی است که موقعیت سفر به ایالات‌متحده و تهیه یک گزارش نصیبش می‌شود. در حقیقت او زاده و بزرگ شده قزاقستان است و درباره فرهنگ آمریکا چیزی نمی‌داند. درنتیجه برخوردش با مردم آمریکا صحنه‌های جالبی را به وجود می‌آورد. سادگی و بی‌تجربگی بورات موضوع اصلی فیلم است. این فیلم ناآگاهی فرهنگی بورات را دست‌مایه قرار داده و از شوخی‌های توهین‌آمیز نیز هراسی ندارد.


خیابان جامپ شماره 21، 2012، 21 JUMP STREET

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: خیابان جامپ شماره 21

این فیلم ازآنجایی‌که بازسازی یک سریال قدیمی تلویزیونی بود باعث شد که بسیاری از مردم درباره موفقیت آن به شک بیفتند اما اشتباه می‌کردند. این فیلم پر از طنز، احساسات و نیش و کنایه است. دو افسر پلیس به‌طور مخفی وارد یک دبیرستان می‌شوند تا یک باند مواد مخدر را دستگیر کنند. چنینگ تیتوم و جونا هیل بازی درخشانی را ارائه می‌دهند. فضای دبیرستانی این فیلم حس نوستالژیک و خنده‌داری را ایجاد می‌کند. علاوه براین، این فیلم کمدی فیزیکی موفقی را به وجود می‌آورد.


باکره چهل ساله، 2005، THE 40-YEAR-OLD VIRGIN

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: 40 ساله باکره

استیو کارل (Steve Carell) در این فیلم به‌خوبی نقش یک مرد باکره چهل‌ساله را ایفا می‌کند. دوستان او که متوجه شرایط او می‌شوند تصمیم می‌گیرند او را با زنانی آشنا کنند. این فیلم بسیار گرم و جذاب است. و نقطه قوت آن ادغام معصومیت و موضوع اصلی فیلم است.


شان می‌میرد، 2004، SHAUN OF THE DEAD

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: شان می میرد

این فیلم در 90 دقیقه طنز، شوخی و خشونت را به نمایش می‌گذارد. سایمون پگ (Simon Pegg) نقش فردی را ایفا می‌کند که در زندگی شخصی خود دچار مشکل شده و می‌خواهد عشق قبلی خود را بازگرداند. در همین شرایط مردم شهرش به زامبی تبدیل شده‌اند و مردم زنده را می‌خورند. شوخی‌های خنده‌دار، شرایط پیچیده و خشونت‌های موجود، این فیلم را به یک فیلم سرگرم‌کننده تبدیل می‌کند.


قاپ‌زنی، 2000، SNATCH

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: قاپ زنی

این فیلم مشابه فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels است که در سال 1998 تولید شد، و هم توسط گای ریچی کارگردانی شد و هم بسیاری از بازیگران همین فیلم در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند. پس از دزدیده شدن یک الماس باارزش، داستان‌های مختلف چندین گانگستر، بوکسور، دلال، دزد و جواهرساز، باهم گره می‌خورد. در هر قدم داستان اتفاق‌های مختلفی روی می‌دهد. در صحنه‌های مختلف حرکت دوربین تند می‌شود و به همان نوبه ریتم داستان هم افزایش می‌گیرد. نقطه جالب داستان تقاطع داستان‌های مختلف است. نقش‌آفرینی بازیگران هم بسیار قوی است، بخصوص برد پیت (Brad Pitt) با آن لهجه عجیب و خنده‌دارش.


دختران بدجنس، 2004، MEAN GIRLS

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: دختران بدجنس

دختران بدجنس یک کمدی دخترانه و نوجوانانه است. داستان فیلم درباره دختر نوجوانی به نام کدی است که قبلاً در خانه درس می‌خوانده و اکنون باید در مدرسه و به همراه دانش آموزان دیگر درس بخواند. بنابراین به دنیای جدیدی وارد شده است. این فیلم بسیار هوشمندانه نوشته و تولید شده است. در حقیقت این فیلم احساسات دخترانه و فشارهای اجتماعی وارد بر دختران نوجوان را هدف شوخی خود قرار می‌دهد. کدی یک دختر تنهاست تا زمانی که وارد یک گروه دخترانه می‌شود و پس‌ازاینکه عاشق دوست‌پسر قبلی رهبر این گروه می‌شود همه‌چیز تغییر می‌کند. این فیلم واقعاً جالب است.


ملاقات با والدین، 2000، MEET THE PARENTS

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: ملاقات با والدین

ملاقات با والدین یکی از فیلم‌هایی است که بدون تلاش بیش‌ازحد صحنه‌های خنده‌داری را به وجود آورده است. اتفاقات این فیلم به‌سادگی و پشت‌هم رخ می‌دهند. فیلم درباره یک پرستار مرد (Ben Stiller) است که برای آشنایی با خانواده ‌دوست دخترش به خانه آن‌ها می‌رود. واکنش و رفتار خشن پدر خانواده (Robert De Niro) لحظات طنز بسیاری را به وجود می‌آورد. رفتارهای شخصیت مرد هم حس همدردی بیننده را برانگیخته و هم طنز فیزیکی و احساسی به وجود می‌آورد.


سوپر بد، 2007، SUPERBAD

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: سوپربد

سوپر بد که توسط سث روگن و ایوان گلدبرگ نوشته شده (بر اساس تجربیات خودشان) یک طنز بسیار موفق از آب درآمده که بیننده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. فیلم درباره دو پسر جوان است که از دبیرستان باهم دوست هستند و اکنون‌که در کالج‌های مختلفی پذیرفته شده‌اند از هم جدا می‌شوند. ورود یک شخص سوم یک مثلث دوستی به وجود آورده و سپس تجربیات آن‌ها درکنار هم وقایع خنده‌داری را به وجود می‌آورد. سوپر بد درباره پیچیدگی و مشکلات دوستی است.


از تو خوشم می‌آید، 2009، I LOVE YOU, MAN

10 فیلم برتر کمدی قرن 21: از تو خوشم می آید

نقطه قوت این فیلم نقش‌آفرینی جیسون سیگل و پائول راد است. فیلم درباره مردی (Paul Rudd) است که دوستان مؤنث زیادی دارد اما هیچ یکی از دوستانش مذکر نیستند. برای مراسم ازدواجش مجبور است یک ساقدوش مذکر انتخاب کند و به همین دلیل به دنبال یک دوست مذکر می‌گردد. در حقیقت این فیلم نشان می‌دهد که یک مرد بدون داشتن یک دوست مذکر بسیار تنها است. او سرانجام یک دوست (Jason Segel) پیدا می‌کند که با او فرق دارد اما بسیار خوب باهم کنار می‌آیند. اما این دوستی بر رابطه او با نامزدش تأثیر می‌گذارد. این فیلم واقعاً تأثیرگذار است و نشان می‌دهد که اگرچه روابط با یکدیگر متفاوت‌اند اما از بسیاری جهات به هم شبیه هستند.

دیدگاه‌ها (23)

بستن فرم

 1. ممد

  دی 26, 1397

  به نظر من bad moms و a bad mom’s Christmas فوق العاده اند. تو کل عمرم بعد dictator اینجوری نخندیده بودم.

  پاسخ

 2. امیر حسین

  دی 2, 1397

  سلام..
  در مورد اسم فیلم راهنمائیم کنید.. چند زوج برای تعطیلات و تفریح به یک جزیره میرن و توی یک بخش از فیلم کنار اسکله یوگا کار میکنند و یک مرد دیگه که در ظاهر مربی یوگاشونه به بهانه آموزش یوگا با خانومها رابطه برقرار میکنه..

  پاسخ

  • حمید

   دی 14, 1397

   فک کنم گرون اپس grown ups منظورت باشه

   پاسخ

  • Ali

   دی 26, 1397

   Grow up 2

   پاسخ

 3. امین ریگی

  آبان 22, 1397

  قشنگه

  پاسخ

 4. parsa79

  آبان 21, 1397

  بهترین کمدی های خارجی که واقعا خنده دار باشن اینان:
  american pie1.2.3.4.5.6.7.8
  the grimsby brothers
  dictator
  that`s my boy
  wedding crasher
  borat
  hangover1.2.3
  jump stret1.2
  ted1.2
  Dirty Grandpa
  وسلام

  پاسخ

 5. Hzrt

  مهر 20, 1397

  من دیدم که خیلی دنبال فیلم کمدی هستین پس بزارید بهتون معرفی کنم :/
  american.pie مجموعه
  recep.ivedik مجموعه
  Central.intelligence
  ted 1,2
  Jump street 21 , 22
  Dirty Grandpa
  Euro Trip
  lucifer سریال
  Dictator
  Dumb and Dumber

  پاسخ

 6. محمد سعادت

  شهریور 5, 1397

  سلام ما برای تحقیقات و یاد گیری زبان همواره حجم اینترنت بالا با قیمت زیاد میخریدیم باز هم دچار کمبود حجم می شدیم
  تازگی شنیدم که سه راه برای دریافت اینترنت مجانی وجود دارد اولین و بهترین آن اینترنت ماهواره ای است، بعدی اینترنت رایگان با استفاده از تنظیمات سایفون پرو و سومی با آهنربایی خاص
  لظفا راهنماییم کنید.

  پاسخ

  • عباس

   شهریور 5, 1397

   سلام،
   اگه بخوام خیلی روراست باشم باید بگم که هیچ روش مطمئنی برای دریافت اینترنت رایگان وجود نداره!
   اینترنت ماهواره ای زمانی زیاد استفاده میشد ولی قابل ردگیری هست و شنیدم که بعضی هارو دستگیر کردن در این رابطه، اخباری هم شنیده میشه که قراره طی یک سال آینده اینترنت ماهواره ای برای خاورمیانه از طرف امریکا پیاده سازی بشه که اون رو هم بعید میدونم دولت اجازه استفاده ازش رو صادر کنه و نمیشه بهش دلخوش بود!
   روش سایفون پرو هم از درزهای همراه اول بود که اون هم از کار افتاد و دیگه قابل استفاده نیست.
   روش آهنربا هم که کلا سرکاریه و فقط برای سرگرمی ساخته شده
   من پیشنهاد میکنم وقت برای پیدا کردن روشی واسه اینترنت رایگان نذارید چون شدنی نیست و وقتتون هدر میره

   پاسخ

 7. نگار

  مرداد 13, 1397

  مین گرل کجاش خنده داره؟؟؟:////////

  پاسخ

 8. فائزه

  مرداد 5, 1397

  سلام ممنون از مطلب خوبتون دان میکنم میبینم
  این فیلم ها هم خیلی خنده داره
  big momma’s house(2000)
  big momma 2(2006)
  big momma like father like son (2011)

  پاسخ

 9. شفیعی

  تیر 17, 1397

  اقا شما که همه رو جا کذاشتی hangover , ride along , ted , daddys home , my big fat Greek Wedding , American made , …….

  پاسخ

 10. سارا

  خرداد 1, 1397

  ممنون از معرفی این فیلم های خوب

  پاسخ

 11. noname

  اردیبهشت 15, 1397

  باید یه فیلم ازجیم کری میذاشتی مثلا خنگ وخنگ تر1 میتونست تو این فیلم های جاداشته باشه.ایده پردازی تواین فیلم فوق العاده بود.

  پاسخ

 12. مملی

  فروردین 3, 1397

  شان میمیرد واقعا فیلم مزخرفی بود

  پاسخ

  • hrf

   فروردین 29, 1397

   شدیدا موافقم
   اخرای فیلم سرم درد گرفت از بست که چرت بی سر ته بود

   پاسخ

  • ادمین

   فروردین 29, 1397

   سلام دوست عزیز
   فیلم «شان می‌میرد» با امتیاز imdb بالا (8 از 10)، 92 درصد روتن تومیتوز و متاکریتیک 76 درصد و البته فروش 5 برابری نسبت به هزینه ساخت (30 میلیون دلار در مقابل 6 میلیون دلار)، یک فیلم موفق محسوب میشه. همچنین این فیلم 5 جایزه معتبر کسب کرده که از جمله اون‌ها میشه به بهترین فیلم بریتانیایی سال 2005 در امپایر آواردز، بهترین فیلم ترسناک سال 2005 در سترن آواردز و بهترین فیلم‌نامه در جوایز فیلم‌های مستقل بریتانیایی 2005 اشاره کرد.

   پاسخ

   • Abbas.H

    تیر 14, 1397

    من این فیلمو نگاه کردم بیشتر از این که ترسناک و کمدی باشه اکشن بود و من تاحالا ندیدم فیلمی که در باره زامبی ها باشه کمدی به نظر برسه

    پاسخ

  • Abbas.H

   تیر 14, 1397

   راست میگی منم نگاه کردم

   پاسخ

 13. من آقا

  فروردین 2, 1397

  بدون شک دیکتاتور

  پاسخ

 14. سارا

  اسفند 8, 1396

  دیکتاتور خیلی باحاله فکر کردم حتما جزو این 10 تاس.

  پاسخ

  • maya

   اسفند 13, 1396

   خخخخ اره عالیه دیکتاتور ادم کلا میخنده

   پاسخ

 15. کریم

  بهمن 19, 1396

  تمام فیلم های بالا رو دیدم فقط خیابان جامپ تقریبا قشنگه . بقیش همه ضعیفن. البته به سلیقه بنده

  پاسخ