بهترین فیلم‌ها درباره جادوگران که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند

بهترین فیلم‌ها درباره جادوگران می‌توانند تاریک باشند. البته طبق چیزی که از “پروژه جادوگر بلر” (Blair Witch Project) به یاد داریم. با این وجود برخی از این فیلم‌ها می‌توانند به فیلم‌های “هری پاتر” (Harry Potter Series) هم شباهت‌هایی داشته باشند و خاطرات شیرین آن دوران را به ذهنمان بیاورند. بیشتر اوقات جادوگران را چهره‌های قدرتمند فمینیستی می‌بینیم که قدرت زیادی دارند. گاهی اوقات هم آن‌ها را به صورت موجودات ترسناکی می‌بینیم که از شخصیت‌های دیگر تغذیه می‌کنند و از بعد دیگری هستند. فرقی نمی‌کند هدف شما از تماشای این فیلم‌ها تجربه ترس و وحشت باشد، یا این که دوست دارید در کنار خانواده خود از دید زنان قدرتمند در نقش اصلی لذت ببرید، در هر صورت لیستی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگران را آماده کرده‌ایم. این فیلم‌ها در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند. بنابراین شمع‌های خود را روشن کنید، نوشیدنی‌ها را آماده کنید و به تماشای این فیلم‌ها بنشینید. با پروشات همراه باشید.


10. ضیافت یک جادوگر – A Witches’ Ball – 2017

جادوگران این فیلم نقطه مقابل شیطان هستند. یکی از این جادوگران فرشته مانند بئاتریکس بامزه 12 ساله است. بئاتریکس بی صبرانه منتظر ضیافت سالانه جادوگران بود. چون تمام جادوگران در این مراسم دور هم جمع می‌شدند و از اعضای جوان مثل بئاتریکس استقبال می‌کردند. با این وجود، وقتی که اتفاقات ناگوار مانع از این شدند که بئاتریکس به یک جادوگر تمام عیار تبدیل شود و جایگاهش تهدید شد، از دوستش ماگز کمک گرفت تا تمام موانع جادویی را پشت سر بگذارد. “ضیافت یک جادوگر” از آن دست فیلم‌هایی است که می‌توانید آخر هفته به همراه خانواده یا بچه‌هایتان به تماشای آن بنشینید و لذت ببرید. یا حتی اگر می‌خواهید بچه‌هایتان را سرگرم کنید و به کارهای خود برسید این فیلم را برایش بگذارید.

همچنین بخوانید: بهترین اپیزودهای سریال جادوگر خوب (Good Witch) براساس امتیاز IMDb


9. خیابان ترس بخش اول: ۱۹۹۴ – Fear Street Part 1: 1994 – 2021

یک فیلم اسلشر براساس سری کتاب‌های “آر.آل. استاین” (R. L. Stine) که فیلمنامه توسط “فیل گرازیادی” (Phil Graziadei) و “لی جانیاک” (Leigh Janiak) نوشته شد. این فیلم به کارگردانی “لی جانیاک” بر شهر کوچک شیدی ساید تمرکز دارد. قتل‌های مختلفی که در این شهر رخ داده توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده و ساکنین شهر در ترس و وحشت به سر می‌برند. با این که از ترس از موجودات ناشناخته مردم شهر را فلج کرده، یک دختر شجاع به همراه دوستانش ماموریتی را شروع کرده تا با نیروهای تاریک روبرو شود. چون این نیروهای تاریک از قرن‌ها پیش برای مردم شهر مشکلاتی ایجاد کرده‌اند.


8. گرد ستاره – Stardust – 2007

مرد جوانی برای ثابت کردن عشق خود به یکی از زنان روستایش یک ماجراجویی جالب را شروع می‌کند که به یکی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگران تبدیل شده. او از لای شکاف یکی از دیوارهای روستای انگلیسی خود به دنبال ستاره سقوط کرده است که در آنجا به سرزمین جادویی قدم می‌گذارد. وقتی او به این سرزمین جادویی قدم می‌گذارد، متوجه می‌شود این ستاره سقوط کرده در حقیقت ندیمه‌ای به نام ییوین است. اما او تنها کسی نیست که در جستجوی این ستاره سقوط کرده آمده. سه جادوگر از سرزمین جادویی به دنبال این ستاره هستند تا دوباره جوان شوند. سه پسر سه پادشاه هم در جستجوی این ستاره هستند تا یاقوت سرخ این ندیمه را به دست بیاورند و دوباره بر تخت بنشینند. چه کسی دستش به این ستاره می‌رسد؟ مرد جوانی که می‌خواهد عشق را به معشوقش نشان دهد؟ سه پسر پادشاه که می‌خواهند سلطنت را به دست بیاورند یا سه جادوگر شرور؟ بهترین قسمت درباره این فیلم این است که می‌توانید آن را با هرکسی تماشا کنید. این فیلم نه عناصر فانتزی دیزنی را بیش از حد نشان می‌دهد و نه فقط مخصوص بزرگسالان است. این فیلم با داستان منحصربه فرد خود و جلوه‌های ویژه، یکی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگری است.


7. راه‌های قدیمی – The Old Ways – 2020

“راه‌های قدیمی” یک فیلم ترسناک تریلر به کارگردانی “کریستوفر آلندر” (Christopher Alender) است. داستان فیلم درباره یک خبرنگار مکزیکی-آمریکایی به نام کریستینا لوپز است که در جستجوی یک جادوگر به زادگاه آن جادوگر در نزیکی وراکروز می‌رسد. متاسفانه، این اشتیاق و جستجوی کریستینا او را به جنگل‌های اطراف می‌کشاند که در آنجا افراد محلی او را فریب می‌دهند. پزشک آن منطقه که یک جادوگر است تصور می‌کند این خبرنگار توسط اهریمن تسخیر شده و برای مردم آن منطقه خطر محسوب می‌شود. جستجوی کریستینا برای داستانی تازه به یک باره به تقلایی بین مرگ و زندگی تبدیل شد که در آن کریستینا مجبور بود همه چیز را رها کند و تا پایان بجنگد.


6. احضار – The Conjuring – 2013

اگر دوست دارید جادوگری را ببینید که شما را به وحشت بیندازد و تا مرز استخوانتان بترسید، حتماً باید این فیلم را تماشا کنید چون یکی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگری است. “احضار” یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک نسل ماست که حتماً تا پایان با آن همراه می‌شوید. فیلم براساس داستان واقعی خانواده‌ای ساخته شده که به یک خانه جدید نقل مکان می‌کنند و در آن خانه اتفاقات ترسناکی را تجربه خواهند کرد. رفته رفته متوجه می‌شوند که در آن خانه یک جادوگر روی درخت حیاط پشتی خودکشی کرده و خودش را دار زده. حالا روح جادوگر برگشته و آن‌ها را اذیت می‌کند. بنابراین از یک زوجی که در زمینه فعالیت‌های فراطبیعی تحقیق می‌کنند کمک می‌گیرند. آن‌ها می‌خواهند دوباره آرامش را در آن خانه برقرار کنند. این فیلم با صحنه‌های ترسناک، اجرای زیبای بازیگران و داستان تاریک خود دیدنی است. پس حتماً آن را تماشا کنید تا از داستان‌های ترسناک جادوگران لذت ببرید.

همچنین بخوانید: 6 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم جادوگر: فروپاشی (The Witch: The Subversion) که باید تماشا کنید


5. فرستاده – Apostle – 2018

“توماس ریچاردسن” تصمیم می‌گیرد در جستجوی دختر گمشده‌اش به یک جزیره دوردست برود. چون دخترش توسط یک فرقه مذهبی ربوده شده است. توماس که می‌تواند این کار چه عواقبی به دنبال دارد تصمیم می‌گیرد دخترش را از چنگ آن فرقه شرور بیرون بیاورد. بنابراین طولی نمی‌کشد که توماس به رازهای مخوف این فرقه دست پیدا می‌کند و باعث می‌شود به خاطر تصمیم خود پشیمان شوند. اگر دوست دارید شاهد فعالیت‌های ترسناک یک فرقه مذهبی باشید این فیلم را تماشا کنید.


4. پسر هفتم – Seventh Son – 2014

“پسر هفتم” یکی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگری است که با اقتباس از رمان “شاگرد روح” نوشته “جوزف دلانی” ساخته شد. در این فیلم فانتزی ستاره‌هایی مثل “جف بریجز” (Jeff Bridges)، “بن بارنز” (Ben Barnes)، “آلیشیا ویکاندر” (Alicia Vikander) و “کیت هرینگتون” (Kit Harington) حضور دارند. این فیلم به کارگردانی “سرگئی بودوروف” (Sergei Bodrov) درباره پسر هفتم جان گریگوری افسانه‌ای است که خودش هم پسر هفتم است. او دهه‌هاست که در مقابل نیروهای تاریک از کشورش محافظت می‌کند. وقتی کم کم سنش بالا می‌رود، نگهبانان مردم می‌دانند که حالا او باید برای خود جانشینی انتخاب کند. با این وجود، متاسفانه، هیچکس نمی‌تواند در برابر تمرین‌ها تاب بیاورد، تا این که توماس وارد را می‌بیند. اما او آنقدر قدرت دارد که با مادر مالکین روبرو شود؟


3. خانه جادوگر – House of the Witch – 2017

یک فیلم فراطبیعی با حضور ستارگان بااستعدادی مثل “امیلی بیدر” (Emily Bader)، “دارن مان” (Darren Mann)، “میشل رندلف” (Michelle Randolph)، “آردن بل” (Arden Belle) و “کوی استوارت” (Coy Stewart). فیلم به کارگردانی “الکس مرکین” (Alex Merkin) ساخته شده و یکی از بهترین فیلم‌ها درباره جادوگران است. داستان درباره گروهی از بچه‌های دبیرستانی نابالغ است که در روز هالووین از یک خانه متروکه دیدن می‌کند. گروه دوست دارد سرگرمی‌های روز هالووین را تجربه کند، و از خطراتی که برایشان رخ می‌دهد خبر ندارد. متاسفانه، وقتی همه آن‌ها داخل خانه هستند، متوجه می‌شوند که یک جادوگر شیطانی در آنجا حضور دارد و برای آن‌ها نقشه‌های شومی در پی دارد.


2. کتاب‌های شبانه – Nightbooks – 2021

یک فیلم فانتزی تاریک با اقتباس از رمان کودکان نوشته “جی.ای. وایت”. فیلمنامه فیلم توسط “میکی داتری” (Mikki Daughtry) و “توبیاس یاکونیس” (Tobias Iaconis) نوشته شده است. “دیوید یاروسکی” (David Yarovesky) هم کارگردان فیلم است. الکس پسر جوانی است که توسط یک جادوگر شرور زندانی می‌شود. او که از مرگ خود مطمئن شده، جادوگر شرور را ترغیب می‌کند که هر شب برای او قصه‌های تازه بگوید تا از مرگ دردناکش جلوگیری شود. خدمتکار جادوگر، یازمین، هم دیگر دوست ندارد در کنار جادوگر باشد، بنابراین این دو نفر تصمیم می‌گیرند با هم فرار کنند و زندگی خود را نجات دهند. اما آیا موفق می‌شوند نقشه‌شان را عملی کنند یا نه؟

همچنین بخوانید: انیمه‌های محبوب که می‌توانند به بازی ویدیویی تبدیل شوند


1. آیین – The Ritual – 2017

موقعی که چهار دوست (از جمله لوک) دور هم جمع می‌شوند تا دین خود را به دوست مرده‌شان پرداخت کند، تصمیم می‌گیرند  به سمت جنگل بروند. اما به زودی در مه غلیظ جنگل گم می‌شوند و کم کم به سمت مسیری پیش می‌روند که یک موجود شرور باستانی از قرن‌ها پیش در آنجا خانه کرده. این هیولای جادوگر مانند که آن‌ها را دنبال می‌کند شما را به وحشت می‌اندازد. پایان فیلم هم یکی از نکات جالب درباره آن است. فریب امتیاز پایین فیلم را نخورید، خودتان این تریلر ترسناک روانشناسانه را تماشا کنید تا از دیدن آن لذت ببرید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. Bobby

  شهریور 27, 1401

  به نظرم فیلم دکتر اسلیپ هم می‌تونه تو این لیست قرار بگیره…

  پاسخ

 2. دوست

  اسفند 3, 1400

  بهترین فیلم های سوفیا لورن را بگذارید
  ممنون

  پاسخ