10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید

بدون شک “دفتر مرگ” (Death Note) یکی از پربیننده ترین انیمه های جهان است. هرکس که تا به حال “دفتر مرگ” را تماشا کرده باشد رقابت میان لایت یاگامی و ال را از یاد نخواهد برد. هوش سرشار آن ها و اینکه چگونه در هر مرحله یکدیگر را کنار می زدند بسیار جذاب بود. ریوک هم که یکی از محبوب ترین شخصیت ها بود. اگرچه این سریال در سال 2007 به پایان رسید، اما محبوبیت آن هنوز هم پابرجا است. به همین دلیل در اینجا تصمیم گرفتیم 10 انیمه مشابه “دفتر مرگ” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. استاینز؛ گیت (Steins: Gate)

اگر از داستان های پیچیده و سفر در زمان خوشتان می آید حتما باید این انیمه را تماشا کنید زیرا اقتباسی از یک بازی ویدیویی به همین نام محسوب می شود. داستان آن در سال 2010 آکیباهارای توکیو رخ داده و درباره یک دانشمند دیوانه به نام رینتارو اوکابه است که به همراه دوستانش مایوری شینا و ایتارو “دارو” هاشیدا در آپارتمان خانه اش یک آزمایشگاه راه اندازی می کند.


9. کیمیاگر تمام ‌فلزی (Fullmetal Alchemist)

شاید داستان این انیمه در ابتدا چندان جذاب نباشد اما تم سیاهی دارد که به همراه تن فیلم فضای عجیب و غریبی را ایجاد می کند. حتی با وجود موضوع کیمیاگری بازهم داستان آن جدی است. در یک دنیای تخیلی که کیمیاگری یکی از تکنیک های علمی پیچیده آن است، داستان دو برادر کیمیاگر به نام ادوارد و آلفونسو اریک دنبال می شود، که پس از شسکت برای زنده کردن مادر خود به کمک کیمیاگری، اکنون می خواهند با کمک سنگ جادو جسم خود را احیا کنند.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


8. ترور در رزونانس (Terror in Resonance)

داستان دو نوجوان نه و دوازده ساله که قرار نبود وجود داشته باشند و در کنار هم برای سیاست ژاپن مشکل ساز خواهند بود. آن ها بسیار باهوش هستند و می توانند در کنار هم سیاست را شکست دهند. جالب است که آن ها برای اثبات موجودیت خود تروریسم را انتخاب می کنند.


7. دورارارا!! (Durarara)

این انیمه داستان یک شخصیت اسطوره ای به نام دولاهان است که در یک گنگ اینترنتی زیرزمینی به نام دلار در ایکه‌بوکورو فعالیت دارد. آشوبی که خطرناک ترین مردم ایکه‌بوکورو را درگیر می کند نیز یکی دیگر از مشکلات آنهاست. این سریال سیزده فصل داشت و توسط ASCII Media Works و Dengeki Bunko تولید شد.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


6. پرونده کیندایچی جوان (File of Young Kindaichi)

انیمه “دفتر مرگ” علاوه بر به تصویر کشیدن بازی های ذهنی و شینیگامی درباره رمز و راز نیز بود. اگر به داستان های رازآلود علاقه داشته باشید باید “پرونده کیندایچی جوان” را تماشا کنید. هاجیمه کیندایچی، دانش آموز دبیرستانی، نوه کاراگاه خیالی معروف، کوسوکه کیندایچی، است که طی ماجراجویی های خود باید پرونده های مختلف را حل کند. این پرونده ها حقیقتا جالب هستند و بیننده را به تفکر وامی دارند.


5. رژه مرگ (Death Parade)

این انیمه به ماجرای آنچه پس از مرگ رخ می دهد و سوالات پاسخ داده نشده، می پردازد.با دیدن این انیمه متوجه می شویم که اعمال انسان است که سرنوشت او را پس از مرگ مشخص می کند. خدایان مرگ شینیگامی سرنوشت یک نفر پس از مرگ را قضاوت می کنند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


4. خاطرات آینده (The Future Diary)

اگر به دنبال یک تریلر ترسناک همانند “دفتر مرگ” هستید باید “خاطرات آینده” را تماشا کنید. در هر گام این انیمه ترس از مرگ احساس شده و داستان سیاه و رازآلود آن جذابیت انیمه را افزایش می دهد. آمانو یوکیترو یک پسر تنهاست که دوستان زیادی ندارد و تنها سرگرمی او نوشتن تمام وقایعی زندگی روزمره در داخل تلفن همراه خود و حرف زدن با دوستانی خیالی به نام‌های دئوس که خدای زمان و مکان و مورمور خدمتگزارش است. دئوس تلفن او را به یک دفتر خاطرات آینده تبدیل می کند که می تواند تا حوادث نه روز آینده را پیشبینی کند. یوکیترو متوجه می شود که او و یازده تن دیگر بخشی از یک بازی مرگ و زندگی هستند که توسط دئوس طراحی شده است. هدف این بازی این است که شرکت کنندگان دیگر را کنار زده و برنده از آخرالزمان جلوگیری کند. یونو گاسای، همکلاسی جذاب اما روان پریش او که در سال گذشته به هم قول دادند خالکوبی کنند، تنها کسی است که می تواند از یوکیترو محافظت کند.


3. هیولا (Monster)

دکتر کنزو تنما یک جراح مغز جوان ژاپنی است که در بیمارستان ایزلر مموریال در دوسلدورف کار می کند. او که از سیاست های رفتاری بیمارستان با بیماران ناراضی است، پس از واقعه ای که دوقلوهای جوان و انا را به بیمارستان می آورد تصمیم می گرد همه چیز را تغییر دهد. به سر جوان تیر خورده و انا هم درباره قتل هذیان می گوید. تنما به جای شهردار که دیرتر رسیده، جوان را عمل می کند. جوان زنده می ماند اما شهردار رودکر می میرد، درنتیجه تنما جایگاه اجتماعی خود را از دست می دهد. هاینمان، مدیر بیمارستان، و پزشکان دیگر بر سر راه تنما به طرز عجیبی می میرند و هردو کودک از بیمارستان ناپدید می شوند. پلیس به تنما شک می کند اما از آنجاییکه هیچ مدرکی ندارند تنها می توانند از او سوال کنند.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


2. کد گیاس (Code Geass)

زمانی که صحبت از بازی های فکری است، کد گیاس باید پس از “دفتر مرگ” قرار بگیرد. کد گیاس با وجود طرح ها و استراتژی ها بهترین گزینه علاقه مندان به این ژانر است. این انیمه صحنه های بسیار جذابی هم دارد. لولوش که در یک حمله تروریستی درگیر شده، یک دختر عجیب به نام سی سی را پیدا می کند که با تماس با او و اهدای قدرتی به نام گیاس، جان لولوش را در برابر گارد سلطنتی بریتانیا نجات می دهد. لولوش با این قدرت بریتانیا را که ژاپن را گرفته، شکست داده و نام آن را به منطقه 11 تغییر می دهد.


1. سایکو-پاس (Psycho-Pass)

عدالت و قلمروی آن تغییر کرده اند. در قرن 22 نیروهای ژاپنی با قدرتی به نام سیستم سیبل و فرایند سایکو-پاس می توانند با بررسی وضعیت روانی یک فرد میزان احتمال تبدیل او یک فرد مجرم و دست زدن به جرم را حدس بزنند. سایکو-پاس خوانش استاندارد مردم براساس اطلاعات جمع آوری شده از اعمال روزانه شان است. اگر وضعیت روانی آن ها خوب باشد، قبول می شوند. اما اگر احتمال بروز خطا یا جرم در آن ها حدس زده شود، حتی پیش از دست زدن به جرم هم زیر نظر گرفته خواهند شد.


امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظرات شما هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (31)

بستن فرم

 1. هانی

  مرداد 4, 1400

  سلام
  انیمه دفترچه مرگ عالی بود
  وبخوام یه تحلیل کنم نقش هاشو.درسته لایت نقش اصلی داستان بود وکل فیلم روی اون تمرکز داشت وخیلیام شخصیت لایت رو دوست دارن اما این یه اشتباهه.لایت از اول فیلم تا اخرش مسیر غلط رو رفت وربطی به تاثیر ال روش نداره یه انسان نمیتونه یه قصاب باشه
  کسی میتونه چرخه غذایی رو نابود کنه؟معلومه ک ن یکیش نباشه بقیشم نیست
  از نظر من جرم و جنایت باید توی یه جامعه باشه اصن غیرممکنه ک نباشه ولایت داشت زورمیزد ک خودش راجب زندگی بقیه تصمیماتی بگیره واون یه شیطان بود
  شخصیت ال اون عالی بود باهوش و زیرک ونباید خیلی زود از فیلم حذف میشد
  شخصیت میسا اون یه احمق به تمام معنا بود که حقش بود ازش سواستفاده بشه

  پاسخ

 2. یک نفری

  خرداد 1, 1400

  لایت حتی اگر قصدش خیر بود از راه و روش غلطی استفاده کرد.این پسر به این هوش و نبوغ عوض تلاش کردن برای همکاری با عدالت،مثلا تبدیل شدن به کسی مثل ال،چیزی که به نظر خودش عدالت بود رو به همه تحمیل کرد و از همون اولش توهم خدا شدن برش داشت.البته به شخصه خیلی از لایت خوشم میاد،ولی باید قبول کرد لایت تهش همون چیزی بود که نیئر گفت:یه جلاد دیوونه.نه عدالت

  پاسخ

 3. فرهان

  اسفند 30, 1399

  من ترور در رزونانس (مورد 8 ) رو دیدم کلا 11 تا قسمته ولی خیلی عالی و دوست داشتنی بود آخرش گریم گرفت لعنتی ولی فوق العاده بود

  پاسخ

 4. Iwayzoimi❤🏐

  اسفند 29, 1399

  به نظر من لایت یه قاتل و شیاد به تمام معنا بود اون فکر میکرد با استفاده از دفترچه ی مرگ میتونه عدالت و به وجود بیاره و خودشو خدا کنه ولی به نظر من اون به جای این که باهوش بود یک احمق به تمام معنا بود چون شاید میتونست با کشتن افرادی که به غیر از کاری که انجام میدن حق زندگی کردن دارن خودش رو به اهدافش یعنی خدا بودن نزدیک کنه ولی نمیتونه جای خدا رو بگیره شاید بتونه عدالت و به وجود بیاره ولی خدا چیزایی داره که اون نداره لایت خیلی بی رحمه چون تونست ال کسی که شاید باهاش رقیب بود ولی ال داشت اونو به عنوان دوست قبول میکرد رو بکشه و به نظر من حقش بود به بدترین شکل ممکن بمیره

  پاسخ

  • بهار در پاسخ به Iwayzoimi❤🏐

   اسفند 30, 1399

   تا حدودی موافقم

   پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به Iwayzoimi❤🏐

   فروردین 10, 1400

   حرفت رو من قبول دارم ولی اولش لایت داشت با هدفه درستی میرفت بعد از هدفش منحرف شدش

   پاسخ

  • مستر در پاسخ به Iwayzoimi❤🏐

   فروردین 30, 1400

   بعضی موقع ها نیازه برای پیشترفت خون ریخته شه ، این بنده خدا لایت هدفش خیر بود ولی شاید اشتباهاتی داشت که خرابش کرد

   پاسخ

 5. سلام من هردو شخصیت رو دوست داشتم هم ال و هم لایت . به شخصه معتقدم که به خاطر دفترچه بود که لایت دست به اقدامات دور از انسانی می زد و در اون دوره زمانی که خاطرات لایت از دفترچه پاک شده بود حرفم ثابت میشه .می تونم بدون شک بگم که اون زمان یکی از بهترین قسمت های انیمه بود و به نظرم شخیصت لایت خیلیی خوب بود . امیدوار بودم وضاع همین طوری بمونه و نه لایت و نه ال مجبور به کشتن هم بشن . اما متاسفانه این اتفاق نیوفتاد و بعد از برگشتن حافظه لایت . لایت یه جورایی رم رو مجبور کرد که ال رو بکشه و اون صحنه واقعا درناک و غم انگیز بود . اینکه ال می دوست که لایت .کیرا است و نقشش رو حدس زد، باز هم دستش جایی بند نبود که ال رو دستگیر کنه یا شایدم نمی خواست . من احساس کردم که دوستی که ال بین خودش و لایت داشت ،واقعی بود هرچند که با اینکار کیرا تمام پل های پشتش رو شکست و دیگه هیچ راه بازگشتی برای خوش نگذاشت. علاقمم نسبت به لایت کم شده بود ولی به مرور زمان در طول انیمه فهمیدم که لایت چقدر بدبخته بی چاره است . اما در این وسط به نظرم میسا قابل ترحم ترین فرد بود که همون طور که می دونین برای دوست داشته شدن توسط ال چه بسا تلاش های بسیاری کردم اما حیف .قابل توجه کسانی که شخصیت لایت رو تایید می کنن: اینکه لایت برای کم تر شدن جرم و جنایت و اسایش مردم فداکاری کرد و از خودش و زندگیش و ایندش گذشت تا ادم های به اصطلاح بد و بکشه اقدام قهرمانانه ای و قابل تقدیر بود . ولی اینکه دوست و غریزانتو بکشی غیر قابله بخششه .اینکه با کسایی که دوست دارن بازی کنی و ذره ای به احساساتشون اهمیت ندی ، غیر قابل بخششه . اینکه پدر یه خانواده و بچه رو بکشی و گریه اون بچه ی مظلوم رو در بیاری و نامزد یه نفر رو به خاطر اهداف خودت بکشی غیر قابله بخششه. در پایان باید بگم که بیشترین ضرر رو خودش کرد . دوست . خانواده ، اعتماد ، اینده و… رو از دست داد . دلم برای لایت خیلی می سوزه . در طول انیمه افسوس و کاش های زیادی بود ولی بدون شک دفترچه مرگ بهترین بود

  پاسخ

 6. aram

  اسفند 13, 1399

  من از اول هم عاشق لایت بودم و هستم و به نظرم دفترچه مرگ بهترین انیمه جهان هست و با برتر بودن در لیست انیمه ها از حرفمم اطمینان پیدا کردم
  به نظر من لایت کارش عالی بود و اگه منم جاش بودم همین کارو میکردم در واقعه لایت طالب صلح بود و ال شخصیتشو خراب کرد
  از پایان داستان خوشم نمیاد کاش ادامه اش بدن و داستان رو زیر رو کنند و لایت باز به کارش ادامه بده

  پاسخ

 7. حمید

  بهمن 11, 1399

  با ماسترMonster و هیولا بیشتر همشون حال کردم همین خاطرات آینده ماستر خیلی قشنگه حتماببیند

  پاسخ

 8. Jack

  دی 4, 1399

  آیا من مریضم؟😂 فکر کنم با توجه به بقیه نظر ها من تنها کسی هستم که او دفترچه مرگ طرفدار لایت یاگامی بوده همه طرفدار ال هستن😂من از این لیست خاطرات آینده رو گذاشتم رو دانلود امید وارم خوب باشه

  پاسخ

  • مهرشاد در پاسخ به Jack

   دی 27, 1399

   نه من باهات موافقم اگه همچین قدرتی داشتم کار لایت رو میکردم. به نظرم مجرم واقعی کسی مثل L هست. چون لایت می خواست دنیا رو خوب کنه.

   پاسخ

  • XD در پاسخ به Jack

   دی 27, 1399

   منم طرفدار لایت هستم اون اولش کار اشتباهی نمی کرد و فقط کسایی که مرتکب خلاف و .. میشدن مجازات میکزد اما وقتی ال وارد داستان شد لایت رو به کشتن هر کسی وادار کرد

   پاسخ

  • hanieh در پاسخ به Jack

   بهمن 4, 1399

   نه منم از اول تا آخرش عاشق لایت بودمTT
   خاطرات آینده واسه کسایی که سادیسم دارن عالیه*-*،ولی به دور از شوخی زیاد خوشم نیومد ازش

   پاسخ

  • دازای،تشیما:لایت یاگامی در پاسخ به Jack

   بهمن 16, 1399

   نه منم طرفدار لایتم

   پاسخ

  • سلام در پاسخ به Jack

   اسفند 11, 1399

   به نظرم نبین خاطرات آینده رو‌

   پاسخ

 9. آرمان

  شهریور 5, 1399

  من زیاد اهل انیمه نیستم ولی از مورد 8 و 3 و 5 خوشم اومد شاید نگاهشون کنم

  پاسخ

 10. Amirreza

  مرداد 19, 1399

  یکی از علت هایی که باعث شده این انیمه و حتی بقیه انیمه ها انقدر روتون تاثیر بذاره…. دوبله قوی هست….
  مطمئن باشید اگه همین انیمه دفتر مرگ رو بار اول زیرنویس نگاه کنین و بعد بیاین دوله شُدَش رو نگاه کنید منظورمو کامل درک میکنید
  خیلی ممنون از همه دوبلور ها😘😘😍

  پاسخ

  • Mmm در پاسخ به Amirreza

   آبان 23, 1399

   من انیمه رو زبان اصلی با زیرنویس می دیدم یه قسمت دوبله دانلود کردم بدم اومد والا

   پاسخ

   • بوروتو در پاسخ به Mmm

    آذر 8, 1399

    موافقم رفیق

    پاسخ

   • سلام در پاسخ به Mmm

    اسفند 29, 1399

    منم به شخصه اثلا هیچ فیلم و یا سریالی رو دوبله نمیبینم . اما دو قسمت این انیمه رو دوبله دیدم و واقعا با کیفیت بود . هم سانسور زیادی نکرده بود ، هم صدای بدردنخور روی شخصیت ها نذاشته بودن.
    اما باز هم با زبان اصلی قابل مقایسه نبود.

    پاسخ

   • سلام در پاسخ به Mmm

    اسفند 29, 1399

    خیلی از دوستان انیمه رو بدجوری اسپویل کردن اون هم بدون دادن هشدار اسپویل.

    عزیزانی که میخوان دفتر مرگ براشون اسپویل نشه کامنت های پایین رو نخونن .

    پاسخ

  • Jack در پاسخ به Amirreza

   آذر 29, 1399

   واقعا،دوبلش محشره عالیه

   پاسخ

 11. ریحانه رجبی

  تیر 24, 1399

  وای کیمیاگر تمام فلزی وااااای خدا عاشقشم❤️❤️❤️❤️❤️

  پاسخ

 12. am

  تیر 7, 1399

  دفتر چه مرگ انبمه خیلی جالبی بود کاشکی ال انقدر زود خودشو نشون نمیداد اولاش جالب بود بعدش ال تبدیل شد ب یک ربات ک فقط میشینه و به همه چیز مشکوکه و کار خاصی نمیکنه تا قسمت 25 هم خوب بود ولی بعدش افت خیلی بدی داشت و لایت کم کم به ادم بدی تبدیل شد که بابقیه انیمه ها کمی متفاوت بود مثلا انتظار میرفت که ال ادم بدی باشه و لایت دنیا رو به جای بهتری تبدیل کنه ولی اینطور نشد و من ازین بابت خوشحالم کموضوعش تکراری نبود در کل خوب بود

  پاسخ

  • مهرشاد در پاسخ به am

   دی 27, 1399

   باهات موافقم فقط لایت آخراش زیاد بی دقت بود. در ضمن لایت آخرش هم مثل اولش خوب بود فقط بیشتر تمایل به از بین بردن مانع هاش بود.

   پاسخ

  • یه نفری در پاسخ به am

   خرداد 1, 1400

   خب هر بشری با همچین قدرتی کم کم به سمت نیمه تاریک کشیده میشه دیگه.لایت هم کم کم تاریک و تاریک تر شد.

   پاسخ

 13. Hasti

  اردیبهشت 31, 1399

  انیمه استاینز گیت عالییهههه حرف نداره اگه ندیدین حتما حتما ببینین شاید قسمتهای اولش حوصله سر بر باشه اما اشتباه نکنین حتما ببینید عالییههه

  پاسخ

 14. Sara

  اسفند 20, 1398

  انیمه دفتر مرگ یکی از بهترین انیمه هاست توی این لیست من رژه مرگ رو دوست داشتم واقعا هم مشابه ممنون از شما که این لیست رو درست کردید

  پاسخ

 15. طهور

  آبان 30, 1398

  فقط میتونم بگم عاشق انیمه ی دفتر مرگ و خصوصا شخصیت L هستم و بهتر از اون ندیدم ممنون بابت سایت خوبتون

  پاسخ

 16. لولوش

  مرداد 21, 1398

  ببخشید درباره کد گیاس یجا رو اشتباه نوشتید
  لولوش اسم ژاپن و به منطقه 11 تغییر نداد
  بریتانیا بود. لولوش میخواست ژاپن و برای متحدانش ازاد کنه

  پاسخ