10 نفر که ادعا می کنند به آینده سفر کره اند

اگرچه سفر در زمان هنوز بحث برانگیز است اما افرادی هستند که ادعا می کنند به گذشته، آینده و یا حتی جهان های موازی سفر کرده اند. یکی از مباحث درباره سفر به گذشته امکان تغییر آن است. اگر به گذشته بازگردید و والدین تان را بکشید چه بر سر شما خواهد آمد؟ آیا خواهید مرد؟ یا غیب می شوید؟

ادعای سفر به آینده واقع بینانه تر و باورپذیرتر است، زیرا آینده نامشخص است. افرادی که به آینده سفر می کنند برای اثبات گفته خود آینده را پیش بینی می کنند. اگر پیش بینی هایشان به حقیقت بدل شود، در آن صورت گفته هایشان پذیرفته خواهد شد. حتی اگر پیش بینی نکنند بازهم می توانند درباره وقایع صحبت کرده و درباره آینده با ما بحث نمایند. با پروشات همراه باشید.


10. جان تیتور – John Titor

در 2 نوامبر 2000، جان تیتور در اینترنت پیامی منتشر نمود و ادعا کرد از سال 2036 آمده است. تیتور ادعا کرد که برای برداشتن یک کامپیوتر IBM 5100 به سال 1975 سفر کرده و تنها به دلایل شخصی در سال 2000 توقف نمود. او برای اثبات گفته اش تصاویری از ماشین زمان خود را اضافه نمود و ادعا کرد که توسط جنرال الکتریک ساخته شده است.

تیتور ادعا کرد که در سال 2004 در ایالات متحده یک جنگ داخلی ایجاد شده و آمریکا و روسیه جنگ هسته ای خواهند داشت که میلیون ها نفر طی آن کشته می شوند. او ادعا کرد بخشی از یک واحد ارتش است که برای برداشتن ابزار ضروری گذشته در زمان سفر کرده بود. او باید این کامپیوتر را از سال 1975 برمی داشت تا ماشین زمان سال 2036 را ایراد یابی می کرد.

او علاوه بر جنگ داخلی ادعا کرد که در سال 2004 هیچ المپیکی رخ نداده و غرب در سال 2005 نابود می شد. در همین سال بیماری جنون گاوی شیوع خواهد یافت و رئیس جمهور سال از آبراهام لینکلن تقلید خواهد کرد. تیتور ادعا کرد که می تواند افرادی را با خود به آینده ببرد اما این اتفاق هم مانند پیش بینهایش رخ نداد و او در سال 2001 ناپدید شد.

در سال 2009 جان هیوستون ادعا کرد که تیتور درحقیقت برادران لری و جان ریک هابر بودند. در حالی که برخی معتقدند تیتور حقیقی بود و با صحبت درباره جنگ داخلی به دولت آمریکا هشدار داد و از بروز آن اجتناب کرد. او گفته بود که با سفر به گذشته یک خط زمانی ایجاد کرده و تاریخ را تغییر داده است. او همچنین ادعا کرد که در اتفاقاتی تغییر ایجاد کرده، مثلا باعث شده که به جای تیم برنده تیم مقابل پیروز شود.


9. اندرو بازیجو – Andrew Basiago

اندرو بازیجو یک وکیل اهل سیاتل و مدعی سفر در زمان است. او ادعا می کند به گذشته، آینده و حتی مریخ سفر کرده است. او ادعا می کند در سال 1981 به همراه باراک اوبامای نوجوان و ویلیام استیلینگز، که در آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی برای ساخت ماشین زمان فعالیت داشتند، به مریخ سفر کرده بود.

او ادعا می کند این پروژه با نام رمزی Pegasus از سال 1968 تا 1972 فعال بوده و به ایجاد یک ماشین زمان منجر شده است. او مدعی است که با این ماشین زمان به سال 1863 سفر کرد و به یکی از سخنرانی های آبراهام لینکلن گوش داد، او همچنین مدعی است به سال 2054 سفر کرده است. او می گوید که دولت آمریکا با استفاده از این ماشین زمان بارها گذشته را تغییر داده تا آینده نیز تغییر پیدا کند.

اما برخلاف مدعی های دیگر بازیجو پیشبینی ارائه نداده و تنها گفته در سال های 2016 تا 2028 رئیس جمهور خواهد شد. بسیاری گفته او را درباره ماشین زمان و سفر در زمان دروغ پنداشته و آن را شیوه ای برای جلب توجه به کتابی که آن موقع نوشت می دانند. شاید هم آن کتاب مدرکی برای اثبات سفرش در زمان باشد.


8. بریانت جانسون – Bryant Johnson

در سال 2017 پلیس های کاسپر، وایومینگ با پسر مستی که در خیابان فریاد می کشید رو به رو شدند. او بریانت جانسون بود که می گفت از سال 2048 سفر کرده است. او می گفت به این سال سفر کرده تا درباره حمله بیگانه ها در سال 2018 به ما هشدار بدهد. او می گفت می خواسته به سال 2018 برود اما چون بیگانه ها او را در حالت مستی گرفتند به یک سال قبل آمده است.

او حتی می خواست با شهردار شهر صحبت کرده و درباره حمله به او هشدار دهد. ادعای سفر در زمان او تنها برای عدم پرداخت هزینه برای مستی در ملاعام بود. افسران به گفته او توجه نکرده و او را دستگیر نمودند. طبق گفته ماموران پلیس او آنقدر مست بود که چشم هایش باز نمی شد و به سختی صحبت می کرد.


7. نوح – Noah

نوح معتقد است از سال 2030 آمده. او در طی کلیپی در یوتیوب ادعا کرد که هوش مصنوعی جهان را قبضه کرده، بیت کوین یک واحد پولی قانونی است و تغییرات آب و هوایی آمریکای شمالی را گرم کرده و اروپا را خنک نموده است. او همچنین گفت خودروهای برقی قابل اعتمادترند و انسان به مریخ سفر می کند و برخی سرطان ها درمان می شوند.

عجیب ترین پیشبینی او درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. او می گوید ترامپ پس از پیروزی در انتخابات سال 2020 نام خود را به ایلانا رمیکی تغییر می دهد. اما نوح درباره اثبات حرف هایش چیزی نگفت. او معتقد است درهر صورت ممکن است افراد حرف او را باور نکنند.

او در کلیپ بعدی از تست دروغ سنج استفاده کرد. البته دراین باره مطمئن نیستیم چون دستگاه در کلیپ مشخص نبود. البته در این ویدیو چهره او شطرنجی شده و صدایش هم تغییر یافته است. ویدیوهای او در Apex TV، کانال مخصوص افرادی که در زمان سفر می کنند، منتشر شد.


6. ویلیام تیلور – William Taylor

ویلیام تیلور مدعی است از سال 2005 به 3000 و پیش از بازگشت به سال 8973 هم سفر کرده است. او مدعی است برای “آژانس جاسوسی بریتانیا” کار کرده و برای انجام آزمایشاتی که از سال 1981 در جریان است به آینده سفر نموده است. او در ابتدا به سال 3000 سفر کرد که انسان دیگر راه نمی رفت بلکه بر روی دستگاه های پرنده حرکت می کرد.

او سپس به سال 8973 سفر می کند که بیماری، مرگ، جنگ و جنایت وجود ندارد. انسان ها لاغر و قدبلند بوده و سرها و چشم های بزرگی دارند و با ربات ها و سایبرگ ها در صلح زندگی می کنند. او می گوید در آینده سفر در زمان بسیار عادی بود و کسی از گفته او تعجب نکرد. او با مسافر زمان دیگری که از سال 2055 سفر کرده بود دیدار کرد.

تیلور درباره پروژه سفر در زمان این آژانس بیشتر توضیح داد. طبق گفته او با این ماشین نه تنها در زمان بلکه به جهان های موازی سفر رخ می دهد. او می گوید ملت های دیگر هم پروژه سفر در زمان دارند اما آن را فاش نمی کنند. اما دولت بریتانیا آن را در سال 2028 به جهان معرفی می کند.


5. بلا – Bella

بلا یک زن آلبانیایی است که ادعا می کند به سال 3800 سفر کرده است. او مدارکی هم ارائه داده است: یک سلفی که گویا در آینده گرفته شده است. او می گوید به کمک یک فیزیک دان بلاروسی به نام الکساندر کوزلوف به آینده سفر کرده است. او می گوید فرایند سفر در زمان آنچنان که تصور می کنیم نیست. طی سفر همه چیز سیاه شد و ولتاژ بسیار بالایی به بدن اش وارد شد.

او می گوید آینده هم چندان جالب نیست. همه چیز به کل نابود شده و ربات ها بر انسان می تازند. او به هر سویی می نگریست ربات ها و انسان های مرده را می دید. او همچنین مدعی است که با یکی از این ربات های قاتل رو به رو شده است. او بزرگ بود و می توانست صحبت کرده و حالات چهره اش را نشان دهد. او از بلا پرسیده بود از کجا آمده اما بلا پاسخ نداده بود.

بسیاری از افراد گفته های او را نقض کردند. او می گوید عکس های زیادی گرفته اما تنها یک تصویر ارائه داده است که همانم کاملا گویا نیست، اگرچه ساختمان های زمینه تصویر امروزی نیستند. همچنین، رژلب او از بین نرفته، چیزی که در میان آشوبی که او می گوید عجیب به نظر می رسد.


4. مرد ناشناخته

یک مرد مجهول از سیبری مدعی است که به سال 4040 سفر کرده است. او می گوید به عنوان یک فیزیک دان در یک آزمایشگاه کار می کند و به همراه دانشمندان دیگر مشغول ساخت ماشین زمان است. او این دستگاه را آزمایش کرد و خود را در سال 4040 دید، زمانی که نیمی از جمعیت زمین مرده بودند و ربات ها کنترل همه چیز را برعده داشتند.

او می گوید نابودی بشر از سال 2458 که آغاز ارتباط انسان با بیگانگان بود، شروع شد. طول عمر بیگانه ها از انسان ها بیشتر است – به طور متوسط 400 و 450 سال – اما جنگ مهیبی رخ داده بود که تنها 200،000 تن زنده مانده بودند. آن ها در سال 2460 به زمین آمده بودند.

مهاجرت بیگانه ها باعث توسعه سریع زمین شد. بهداشت گسترش یافت و طول عمر انسان به 200 سال رسید. در سال 3213 انسان و بیگانه ها هوش مصنوعی را ایجاد کردند. آن ها یک کامپیوتر بزرگ ساختند که به اندازه نصف اروپا بود و آن را در اقیانوس آرام قرار دادند. این کامپیوتر تمام ربات ها و دستگاه های الکترونیکی جهان را کنترل می کرد.

این کامپیوتر به زودی انسان ها را برانداخت و ربات ها را در مقابل انسان و بیگانه ها قرار داد. بین انسان و بیگانه ها در مقابل ربات جنگی درگرفت که تا سال 4040 طول کشید، در این زمان نیمی از بشر نابود شده بود. این مرد ناشناخته در انتها با اخطار درباره هوش مصنوعی به داستانش پایان داد. او می گوید یک فاجعه در انتظار بشریت است.


3. هاکان نردکویست – Hakan Nordkvist

هاکان نردکویست یک مرد سوئدی است که می گوید به سال 2042 سفر کرده است. او برخلاف افراد دیگر از ماشین زمان استفاده نکرده و تصادفا به آینده رفته است. او می گوید در 30 اوت 2006 که او برای تعمیر چکه سینک به آشپزخانه وارد شد این اتفاق رخ داد. او در کابینت زیر سینک را باز کرد اما نتوانست سینک را بیابد. او به داخل کابینت رفت و خود را در سال 2042 دید.

او می گوید در آن سال با نسخه 72 ساله خودش رو به رو شد. هردوی آن ها یک تتوی مشترک داشتند. او از این مرد 72 ساله سوالات شخصی پرسید و پاسخ های درست دریافت کرد. او برای اثبات همه چیز از نسخه 72 ساله خودش یک ویدیو تهیه کرد.


2. اندرو کارلسین – Andrew Carlssin

در 19 مارس 2003 اخبار یاهو اعلام کرد که اندرو کارلسین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به جرم تجارت خودی دستگیر شد. او 126 سهام پرریسک را با موفقیت فروخته بود و سرمایه 800 دلاری را در عرض دو هفته به بیش از 350 میلیون دلار تبدیل نموده بود. آن هم در رکود اقتصادی که بسیاری از سرمایه گذاران درحال از دست دادن سرمایه خود بودند.

کارلسین شرکت در تجارت خودی را تکذیب کرد و ادعا نمود از سال 2256 به سال 2003 آمده تا در سهام شرکت کند. او گفته همه آیندگان درباره رکود بازار سهام در سال 2003 خبر دارند و تنها به این دلیل آمده که سود به دست آورد.

اوهیچ گاه ماشین زمان خود را فاش نکرد اما قبول کرد در برابر آزادی مکان اختفای بن لادن و داروی درمان ایدز را در اختیار دولت قرار دهد. دولت این گفته های او را خنده دار می دانست. عجیب اینجاست که هیچ مدرکی دال بر وجود کارلسین بر روی زمین تا پیش از دسامبر 2002 وجود ندارد.

کارلسین قرار بود محاکمه شود اما پیش از حضور در دادگاه ناگهان غیب شد. تا به حال هیچکس درباره او چیزی نشنیده است. شاید او به آینده بازگشته باشد؟ شاید هم کل داستان یک فریب بود. زیرا یاهو این اخبار را از مقاله Weekly World News برداشت که گاهی اوقات اخبار خنده دار پخش می کند.


1. مایکل فیلیپس – Michael Philips

مایکل فیلیپس مدعی است از سال 2070 آمده تا درباره جنگ سال 2019 هشدار دهد. این جنگ که جنگ جهانی سوم خواهد بود انقدر مهیب است که جنگ جهانی اول و دوم در مقابل آن یک بازی کودکانه خواهند بود. فیلیپس می گوید ماموریت او توقف این جنگ است.

این جنگ از اواخر 2018 و با حمله هسته ای کره شمالی به ایالات متحده آغاز می شود. ایالات متحده هم با دو موشک کروز پاسخ داده و به زودی در میان ملت های مخالف یک جنگ هسته ای رخ می دهد که هرکدام می خواهند دیگری را منقرض کنند.

فیلیپس درباره حادثه 11 سپتامبر هم صحبت کرد و مسبب آن را مسافر زمان دیگر: یعنی تیتور می دانست. تیتور به سال 2000 بازگشت تا حادثه 11 سپتامبر را مدیریت کند. هدف این کار رخ دادن اتفاقی برای متحد کردن ایالات متحده و پیشگیری از جنگ داخلی سال 2004 بود (یا به گفته فیلیپس 2008).

فیلیپس علاوه بر صحبت درباره جنگ داخلی و جنگ جهانی سوم، پیشبینی های دیگری هم انجام داد. او مدعی است ترامپ در ریاست جمهور سال 2020 انتخاب شده و الون ماسک در سال 2025 اولین سفینه فضایی برای انتقال انسان به مریخ را خواهد ساخت. تا سال 2032 انسان بر روی مریخ زندگی خواهد کرد. پیشبینی فیلیپس درباره مریخ با گفته های بازیجو درباره سفر انسان به مریخ در تضاد است.

دیدگاه‌ها (33)

بستن فرم

 1. Fariba

  شهریور 29, 1399

  به نظر من امکانش هست و دلیلم اینکه که شخصا رویای صادقانه از آینده دیدم و کامل و بدون کم وکاست برام تکرار شده ،درسته در خواب رویا دیدم ولی در بیداری اتفاق افتاده و دلیل دوم اینکه در قران جن و انس داریم ،و احتمالا در دنیای موازی با هم زندگی میکنیم و در زمان حضرت سلیمان با هم ارتباط داشتیم ،هیچ چیز غیر ممکن نیست

  پاسخ

 2. mina

  مرداد 17, 1399

  کاش منم بتونم در زمان سفر کنم بزرگترین رویا و ارزو همین میتونه باشه …

  پاسخ

  • یه بنده خدا در پاسخ به mina

   شهریور 3, 1399

   اینجا ایرانه اگه تویه افغانستان ماشین زمان بیاد تویه ایران نمیاد

   پاسخ

   • Amir در پاسخ به یه بنده خدا

    شهریور 3, 1399

    همین ایران الان همه دنیا ازش حساب میبرن.

    پاسخ

    • ۰۷alu70 در پاسخ به Amir

     شهریور 20, 1399

     شاید اصلاً ماشین زمان رو ایران بسازه

     پاسخ

 3. الیاس

  مرداد 16, 1399

  سفر به گزشته فقط در صورتی امکان پذیر است که تمام ثانیه ها و لحظات موجود و اتفاق افتاده زمین در جایی مانند هارد ذخیره شده باشد و ما با چیزی مثلmp4لحظات را زندگی کنیم که این موجودیت خدذ و دلیل آفرینش انسان را زیر سوال میبرد

  پاسخ

 4. سحر

  مرداد 10, 1399

  به نظر من اصلا امکان نداره، وهیچ وقت همچین چیزی اتفاق نمی افتد،

  پاسخ

 5. Seyfi

  تیر 23, 1399

  به نظر من امکان پذیر نیست که بصورت فیزیکی باهمین کالبد بدنی بتونی از مرز زمان عبور کنی ..اون هم کدوم زمان؟زمانی که مابرای خودمون بصورت قراردادی تعیین کردیم که هر شبانه روز رو به ۲۴ساعت تقسیم کنیم ونه به عددی دیگه وباز براساس اون برای نور سرعت مشخص کنیم و بااین همه اگه ما باسرعتی فراتراز نور هم حرکت کنیم در حقیقت اون یک ثانیه ای که برای همه در حال عبور هست برای ماهم درحال عبوره وفقط مسافت بیشتری سپری کردیم…من باهواپیما سفر کنم و یکی بااتوبوس ودیگری پیاده برای همه یک زمان در گذر هست اما تفاوت تنها به جابجایی مسافت بیشتر ختم میشه من باسرعت فرانور هم که برم از مقیاس قراردادی زمان که برای خودم قراردادی تعیین کردم پیش میرم نه از گذر لحظه هایی که بی وقفه درحال سپری هستن شاید بتونم هزاران مکان رو توی یک صدم ثانیه ببینم ولی از اون یک ثانیه ی در حال گذر هم نمیتونم خارج بشم به عبارتی عبور زمان رو برای خودم نسبت به سایر افراد کند تر می کنم اما باز هم من همون مسافر داخل هواپیما هستم که زودتر فقط به مقصد میرسه و در صدم ثانیه ی خودش حتی با سرعت فرانور از دوثانیه ی دیگه ی خودش بی خبر

  پاسخ

 6. سامان

  تیر 4, 1399

  الان سال 2020ته پس چرا هیچ جنگی نشده

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به سامان

   تیر 4, 1399

   برای اینکه همش چرته و دروغ . هیچ سفر در زمان و اطلاع از آینده ای در کار نیست . اصلا و ابدا . مطمئنا هیچ کشوری هم به چنین تکنولوژی دست پیدا نکرده . اینا همش چرته . البته کشور های زیادی هستند که دارن مخفیانه روی این موضوع فعالیت و تحقیق میکنند اما فعلا که بدون شک هیچ دستاوردی نداشتند .
   البته شاید در آینده این رویا ممکن شد اما من حدس نمیزنم که این آینده این نزدیکی ها باشه و احتمالا منظور از آینده یک آینده خیلی دور هست . بشر هنوز باید چیز های خیلی زیادی رو یاد بگیره تا بتونه کمر زمان رو خم کنه .

   پاسخ

  • ۰۷ali۷۰ در پاسخ به سامان

   شهریور 20, 1399

   احتمالاً ترامپ بعد انتخابات اسمشو عوض کنه 😂

   پاسخ

 7. علی

  خرداد 25, 1399

  خب الان سال ۲۰۲۰ اومده و جنگی در کار نیست و نتیجه میگیریم تمام این افراد شیاد هستن

  پاسخ

 8. هنرآموز

  فروردین 22, 1399

  انسان همیشه با رویاهایش واقعیت را ساخته اما رویایی که در قالب قدرت او قرار نگرفته باشد تلاشی میشود برای نابودی خودش ٬زیرا که فکر نتوانستن و قدرتش نداشتن برایش سخت بوده و سعی میکند با ایجاد فضایی بر پایه دروغ شکل این رویا را واقعی جلوه کند تا با جلب نظر همگان به این موضوع تحقق رویایش را سریعتر کند .ودر آخر آنچیز که بدست آمده جامعه ای با افکار خداناباورانه است

  پاسخ

 9. رضا

  فروردین 20, 1399

  عجیبه که هیچکدوم در باره کورانا نگفتن😱😂

  پاسخ

 10. فرزانه

  مرداد 15, 1398

  سلام .خسته نباشید.من رشته ام فیزیک .اما سفر در زمان رو قبول ندارم . این یک مسئله خیلی خاص.زمان در حال شکل گیری در زمان حال.اینده ساخته نشده .چطور میشه به آینده ای سفر کرد که هنوز شکل نگرفته .و چطور میشه به گذشته ای رفت که از بین رفته .با کرم چاله؟ من بعید میدونم اینا همش نظریه است . اگر انسان ها همچین قدرتی داشتن مطمئن باشید نهایت سواستفاده انجام میدادن .الان فقط چند ابر قدرت وجود داشت و کشور های دیگه نابود شده بودند .پس این موضوع رد هست

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به فرزانه

   مرداد 16, 1398

   زیاد سخت نگیر.
   فقط از مقاله لذت ببر.

   پاسخ

  • مهدی در پاسخ به فرزانه

   مهر 2, 1398

   سلام به نظر من علم بشر تا هر اندازه که بخواهد میتواند پیش برود اما این که با جسم سفر در زمان کرد اونم در این زمان حال خیلی غیر عقلانی است اما با علوم معنوی و روحانی و پرواز روح احتمالا ممکن باشه.

   پاسخ

  • امیر در پاسخ به فرزانه

   اسفند 22, 1398

   این حرف تو اشتباه است
   من چیزهایی درباره زمان می دانم که تا چند صد سال طول خواهد کشید کشف شود و اگر هم کشف شود به کسی درباره آن گفته نخواهد شد . فیزیک زمان حال در مقابل 200سال آینده همانند یک ذره ناچیز در یک خانه بزرگ است

   پاسخ

   • Sam در پاسخ به امیر

    شهریور 28, 1399

    اقا تو چه میدونی که ما نمیدونیم و ۲۰۰ سال دیگه میفهمیم لطفا دروغ نگو اگر هم میدونی به اشتراک بزار 😐😕

    پاسخ

  • حسام در پاسخ به فرزانه

   تیر 17, 1399

   خود انیشتین اثبات کرد و گفت سفر در زمان امکان و پڋیره و حقیقت داره اونوقت تو اومدی و میگی قبول نداری

   پاسخ

 11. بردیابارانی

  اردیبهشت 26, 1398

  وای چقدردلم میخوادمنم مسافرزمان میشدم ولی به گذشته سفرمیکردم زمان فراعنه وکوروش کبیر

  پاسخ

  • ابی تراکتور در پاسخ به بردیابارانی

   مهر 10, 1398

   سفر در زمان فقط اون موقع صورت پذیره که سوار فضا پیما بشی و خیلی از زمین دور باشی تا زمان برات کند بگذره و نهایتا جوان بمانی و برگردی ببینی که ۳۰ ساله ای ولی بیست ساله دیده میشی،همین.این حرفها کلا دروغه، وقتی که گذشته خیلی ها فوت کردند چطور میشه بریم با فوت شده ها صحبت کنیم؟یکی منو قانع کنه!

   پاسخ

   • نوح در پاسخ به ابی تراکتور

    دی 12, 1398

    عزیز من 14 سالمه ومیدونم که کند شدن زمان الکی نیست باید درون یک کرم چاله بری وسرعت فضاپیمات تاحدود سرعت خورشید که حدودا 9460528400000کیلومترهست برسی تازه اون موقع زمان برات ایست میکنه

    پاسخ

    • هیچکس در پاسخ به نوح

     دی 16, 1398

     انگار سریال فلش زیاد نگاه می‌کنی 😆😆😆

     پاسخ

     • مانی در پاسخ به هیچکس

      دی 18, 1398

      سلام
      من ۱۴ سالمه اما خیلی چیزا درد مورد سفر در زمان میدونم.
      میدونستید با سرعت بیشتر از نور چه بخوایم چه نخوایم میسه تو زمان سفر کرد؟
      اگه با سرعت نور حرکت کنیم زمان استپ میشه و اگه با سرعت بیشتر لز نور سفر کنیم‚به گذشته میریم.
      فعلا اون نوع تکنولوژی یا به اختصار ماشین زمان در دسترس نیست و اگه باشه مخفیه.
      من ایده اقای ویلیام تیلور رو منطقی میدونم
      البته همشون با فاش کردن اینده٬خط زمانی جدید ساختن و ممکنه همه راست بگن
      به هر حال٬اقای\خاتمی که میگه نمیشه در زمان سفر کرد
      بهنرت فکر کنی

      پاسخ

      • علی کمیلی در پاسخ به مانی

       اسفند 25, 1398

       بالاترین سرعتی که در طبیعت کشف شده، سرعت نور است، که در این سرعت ماده وجود ندارد و فقط فوتون های نور هستند که با این سرعت حرکت میکنند
       اگر علم بتواند نور را تبدیل به ماده کند، آنوقت میشود در مورد سفر ماده در زمان بحث کرد، چون باید ماده را اول به نور تبدیل کرد و بعدش دوباره نور را به ماده
       البته زمان یک امر ذهنی است که فقط بصورت حرکت قابل درک است، و حرکت هم در فضای سه بعدی رخ میدهد و تاثیر خودش را بر محیط میگذارد، و وقتی تاثیر خودش را گذاشت دیگر قابل بازگشت نیست، و این داستان های سفر به گذشته فقط در حد ایده های ذهنی و در خیال آدمی و در خواب و رویا امکان تحقق دارد و عملی غیر ممکن است

       پاسخ

      • بی نام در پاسخ به مانی

       تیر 17, 1399

       درسته ولی یکی از ایرادات وارد بر فیلم میان ستاره ای این بود که دانشمندان گفته اند که هیچ انسانی پس از پرش به درون سیاهچاله جان سالم به در نمیبرد

       پاسخ

       • ا در پاسخ به بی نام

        مرداد 10, 1399

        عزیز .تو فیلم میان ستاره ای اونها وارد سیاه چال نشدن بلکه از افق رویداد گذشتن دوم اینکه هیچ دانشمندی ادعا نکرده که اگه وارد سیاه چال شدی می میری یا زنده میمونی

        پاسخ

   • کیارش در پاسخ به ابی تراکتور

    اسفند 25, 1398

    شما دیگه خیلی میان ستاره ای دیدی:/

    پاسخ

   • ۰۷ali70 در پاسخ به ابی تراکتور

    شهریور 20, 1399

    شاید با روحشون صحبت می کنیم.

    پاسخ

  • عسل در پاسخ به بردیابارانی

   خرداد 25, 1399

   آنقدر نگو کوروش کبیر
   میدونی دخترش و داده به پسرش میدونی چرا مرده نمیدونی دیکه
   فراعنه اگه رفتی برو اول پیش آخناتون بهش بگو توتانخامون وقتی مردی بهت خیانت میکنه بعد برو پیش رامسس دوم بگو هاتشپسوت بعد توعه

   پاسخ

   • علی در پاسخ به عسل

    خرداد 25, 1399

    شما اون زمان بودی اینقدر با قاطعیت حرف میزنی؟؟؟اکثر چیزهایی ما از هخامنشیان میدونیم از کتب نویسندگان یونانی مثل هرودوت هست که بخاطر دشمنی با ایران خیلی از مسائل را تحریف کردن ۸۰ درصد تاریخ دروغه

    پاسخ

    • امیر در پاسخ به علی

     تیر 6, 1399

     تاریخ خود حقیقته فقط باید کشفش کنیم. . .

     پاسخ