آیا تئوری کوانتوم می تواند زندگی بهتری را جذب کند؟

گفته های بسیاری وجود دارد که نشان می دهد افکار ما دارای قدرت هستند. حالا چه این افکار بیان شوند یا نشوند. اما اگر این افکار به مغز ما خطور کنند، آن قدر قدرت دارند که بر حقایق زندگی ما تاثیر بگذارند.

بنابراین با شکل دادن این افکار می توانیم زندگی خود را به یک زندگی ایده آل تبدیل کنیم. و تمام این حقایق توسط تئوری کوانتوم توضیح داده می شود.

تئوری کوانتوم چیست؟

تئوری کوانتوم ایده کلی فیزیک کوانتوم است. بااین که قوانین کلی فیزیک کوانتوم بسیار پیچیده است، اما برخی از مفاهیم آن آسان و قابل فهم هستند.

یکی از مثال های مهم در این باره آزمایش دو شکاف است. این آزمایش نشان می دهد که ذرات مشاهده شده رفتارهای مختلفی نشان می دهند، به این معنا که مقصود آزمایش کننده، که ذرات را مشاهده می کند، می تواند بر نتیجه آزمایش تاثیر بگذارد.

ایده جذب یک زندگی بهتر نیز براساس همین تاثیر ذرات نشات می گیرد. این تاثیر متقابل ثابت می کند که بین تمام ذرات هستی ارتباط خاصی وجود دارد. با تمرکز کامل بر افکار و اعمال خود می توانید بر تمام ذرات آن تاثیر گذاشته و باعث شوید همانطور که می خواهید اتفاق بیفتد.

فیزیک کوانتوم چگونه می تواند زندگی بهتری برایتان بوجود اورد؟

ساده ترین روشی که می توان به این سوال پاسخ داد این است که شما هرچیزی را که به آن فکر کرده باشید، جذب خواهید نمود. این افکار هم افکار خودآگاه شما هستند هم افکار ناخودآگاه. پس با کار کردن بر روی افکارتان، می توانید افکارتان را طوری تمرین دهید که در مسیر درستی قرار گیرند، و وقایع و چیزهای خاصی را به زندگی تان وارد کنند.دکتر اریک اعتقاد دارد که مشاهدات ما بر چیزهایی که مشاهده می کنیم نیز تاثیر داشته و به افکار ما اجازه می دهد که حقیقت زندگی ما را تعیین کنند.

برای اینکه اتفاقات مثبت تری در زندگی تان رخ دهد، باید منتظر وقوع آن ها باشید. حتی برخی از افراد طوری فکر و زندگی می کنند که گویی چیزی که می خواهند اتفاق افتاده، بنابراین طرز فکرشان مثبت می شود. این طرز فکر مثبت باعث می شود که همه چیز را با دیده مثبت نگاه کرده و درنتیجه زندگی شما به شرایط بهتری برسد.

آیا واقعا نتیجه بخش است؟

اما بزرگ ترین سوال درباره جذب یک زندگی بهتر این است که آیا وقعا این عقیده درست است؟ بااین که از لحاظ علمی طرز کار آن مشخص نیست اما یافته ها نشان می دهد که واقعا با طرز فکر مثبت می توان زندگی مثبت تری داشت. برای مثال خیلی از افکاری که بر آن ها تمرکز نمودیم از لحاظ علمی و طبیعی می توانند اتفاق بیفتند، پس چیز عجیبی نیستند.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که خود را خوشبین می دانند، زندگی بهتری دارند. این زندگی بهتر هم سلامت فیزیکی است و هم موفقیت های مختلف. افراد خوشبین از نگرانی و استرس به دور هستند بنابراین عمر طولانی تری خواهند داشت. دربرخی موارد که این افراد خوشبین با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، حتی در آن شرایط هم خود را از باقی افراد خوش شانس تر می دانند.

اما مشخص نیست که آیا افراد خوشبین موفقیت های بیشتر را جذب می کنند، یا اینکه فقط بیشتر از افراد دیگر به ان ها توجه کرده و متوجه آن می شوند. بهرحال طرز فکر مثبت و خوشبین بودن فواید بسیار زیادی دارد.

آیا ضرری هم دارد؟

یکی از دلایلی که باعث شد این ایده را به کار بگیریم این است که هیچ ریسکی ندارد. خوشبین بودن، داشتن ایده های مثبت و خوش شانس تصور کردن خود، هیچ آسیبی به شما وارد می کند. علاوه براین داشتن طرز فکر مثبت، حتی اگر اتفاق مثبتی را جذب نکند، بازهم فواید بسیاری دارد.

از آنجایی که ریسکی ندارد و احتمال جذب اتفاقات مثبت بالاست، بنابران به امتحانش می ارزد. برای یک روز افکار خود را زیر نظر بگیرید، افکاری که انتقادی و یا منفی هستند را مشخص نموده و افکار مثبت را هم شناسایی نمایید. افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید، سپس نتایج را خواهید دید. حتی اگر این کار باعث شود که فقط یک روز حس بهتری داشته باشید، بازهم به زحمتش می ارزد.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم