بهترین موز کدام است؟ پزشکان معتقد هستند که موزی که همیشه خریداری می کنید نوع مناسب نیست.

آیا همیشه عادت دارید موزهای تازه و رسیده بخورید، فقط به این خاطر که لکه های تیره روی پوست آن خوشایند نیست؟ یا فقط به این خاطر که فکر می کنید موزهای تیره پوسیده و خراب اند؟ شما تنها نیستید. اما موزهای تیره و لک دار فواید بسیاری دارند. دراین مقاله فواید این میوه را به شما نشان خواهیم داد.

موزها یکی از بهتریم مواد غذایی هستند

هر موز یک ماده غذایی فوق العاده است. زیرا سرشار از مواد مغذی، قند طبیعی، فیبر، ویتامین ها، و مواد معدنی هستند. این میوه یکی از میوه هایی است که در سراسر جهان بیشترین مصرف کننده را دارد.

موز رسیده سرشار از فاکتور نکروز است، این فاکتور عاملی است که مانع بروز تومور می شود. همچنین گفته می شود که بهتر است موزهای رسیده تیره و لک دار را مصرف نمود زیرا میزان فاکتور نکروز آن بیشتر است.

برای سلامتی خود بهترین موز را انتخاب کنید

انتخاب موزی که به اندازه کافی رسیده باشد برای سلامتی مهم تر است. دراین جا مواردی را خواهید دید که شگفت زده تان می کند:

  • موز سرشار از پتاسیم است. این ماده معدنی سلامت قلب را تضمین نموده و فشار خون را به تعادل می رساند. مصرف روزانه 1.3 تا 1.4 گرم موز، میزان مبتلا شدن به بیماری های قلبی را تا 26% کاهش می دهد.
  • باعث سلامت معده می شود. هضم موز آسان است و دو نوع فیبر که به هضم غذا کمک می کند را داراست. موز نرسیده سرشار از نشاسته است، این نوع نشاسته فیبری است که سلامتی روده بزرگ را افزایش می دهد.
  • این میوه گرمسیری دیابت را نیز کنترل می کند. مقدار نشاسته و قند آن بالاست اما شاخص قند خون پایینی دارد. هنگامی که افراد مبتلا به دیابت آن را همراه با شام مصرف می کنند، میزان جذب قند بدن شان کاهش می یابد. اما نباید در مصرف ان افراط نمود، بخصوص موزهای کاملا رسیده.
  • مصرف روزانه موز به روحیه شما کمک می کند.زیرا این میوه دوپامین بالایی دارد، دوپامین “هورمون شادی” نامیده می شود. مصرف آن انرزی را افزایش داده، مانع افسردگی شده و روحیه مثبتی ایجاد می کند.

معمولا موزهای رسیده را انتخاب می کنید یا نرسیده؟ یادتان باشد که موزهای لک دار چه فوایدی داشتند. بدن تان شما را به خاطر مصرف آن دوست خواهد داشت.

 

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم