دستورالعمل های SEO برای توسعه وبسایت تان در سال 2017

بهینه سازی موتور جستجوگر همیشه درحال تغییر است. بنابراین لازم است که در صدر وبسایت ها قرار بگیرید. با اینکه کارمندان گوگل درباره الگوریتم موتور جستجوگر گوگل حرفی نمی زنند، اما می توانیم روش کار آن را بررسی نموده و حدس هایی بزنیم تا از بازی جلو باشیم. SEO همانند ساختن یک دیوار است. هر جزئی که در این مقاله بحث شود همانند یک آجر است. اگر یک آجر در جای درست قرار نگیرد، کل دیوار خراب خواهد شد. پس دیگر وقت ان است که به این جزئیات اهمیت بدهیم.

1. محتوا

براساس یکی از تحقیقات اخیر، هنوز محتوای وبلاگ یا سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. هیچ چیز جدیدی در این باره نمی توان گفت. وب سایت هایی که بهترین محتوا را دارند در صدر قرار می گیرند. خودتان امتحان کنید. درباره هر موضوعی که دوست دارید جستجو کنید. سپس 5 نتیجه برتر را بررسی کرده و به آدرس آن ها بروید، ببینید آن موضوعات چه کیفیتی دارند.

حالا به وبسایت خود رفته و محتوای آن را بررسی کنید. جزئیاتی اضافه نمایید.اطمینان حاصل کنید که محتوای آن خوانا، مرتبط و مفید باشد. آیا مطالب شما اطلاعات کافی دراختیار خواننده می گذارد؟ آیا کلیدواژه های مناسب درآن به کار رفته شده است؟ اگرچه گوگل به کلیدواژه اهمیت زیادی می دهد اما محتوا هم بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که وب سایت شما محتوای قوی نداشته باشد.

2. میزان هر کلیک

اخیرا یکی از عوامل مهم برای امتیاز دهی به یک وبسایت، میزان انتخاب آن با یک کلیک توسط کاربران است. اگر وبسایت شما نسبت به وبسایت های بالاتر از خودش به میزان بیشتری با یک کلیک انتخاب شده باشد، جایگاه آن نسبت به وب سایت های دیگر بالاتر می رود. برای افزایش SERP CTR راه های مختلفی وجود دارد. یا می توانید اجازه دهید به حالت طبیعی این اتفاق بیفتد، یا اینکه به کمک سرویس های مختلف کاربران بیشتری را جذب کنید. Moz، CTR را به عنوان یکی از 5 عامل مهم در این زمینه معرفی نموده است.

3. لینک دهنده

همانطور که می دانید سایت های لینک دهنده یکی از عوامل موفقیت SEO می باشند. بااین حال امروزه کیفیت لینک ها نقش بیشتری دارد. اگر کیفیت این لینک ها پایین باشد، درآن صورت سایت شما به عنوان یکی از وب سایت های ضعیف شمرده می شود.

گوگل انتظار دارد که سایت شما از طریق وب سایت های با کیفیت گوناگون و متنوعی لینک شود. پس با سایت های با کیفیت ارتباط برقرار کنید. پس سعی کنید مطالب باکیفیتی قرار دهید که توجه سایت ها و تجارت های گوناگون را به شما جلب کند. این واقعا یک مسابقه است، پس اطمینان حاصل کنید که سایت شما یکی از سایت هایی است که دیگران تمایل دارند به آن لینک دهند.

4. بهینه سازی تلفن همراه

امروزه بیشتر از نصف جستجوهای انجام شده در سراسر جهان از طریق تلفن های همراه انجام می گیرد، بنابراین باید سایت خود را بهینه سازی کنید تا توسط این دستگاه های هوشمند باز شوند. دستگاه های هوشمند iPhone، Android، Windows، لپ تاپ ها و دسکتاپ ها. سایت شما باید طوری طراحی شود که با تمام این دستگاه ها سازگار باشد. پس با دقت بررسی کنید، این که سایت شما در تلفن همراه باز شده و بتوان آن را پایین و بالا برد، کافی نیست. باید کاملا سازگار باشد. هم با دستگاه و هم با کاربر آن. سرعت سایت خود در این دستگاه ها را هم باید درنظر بگیرید.

5. نکات دیگر

یکی از دستورالعمل های SEO برای سال 2017 که کم تر مورد توجه قرار گرفته است، دستورالعمل های مربوط به صفحه است. سیاست حریم خصوصی سایت باید در یک صفحه قرار بگیرد (جایی که مناسب باشد)، همینطور شرایط و ضوابط سایت. این صفحات معمولا توسط کاربر مورد توجه قرار نمی گیرند اما نباید از قلم بیفتند.

لینک های مشکل دار را درست کنید، لینک های ورودی و خروجی که با خطای 404 مواجه می شوند، جایگاه سایت شما را تنزل می دهند. زیرا موتور جستجوگر دیگر آن آدرس را جستجو نمی کند. و سایت شما را یک سایت ضعیف تلقی می کند. اما برای لینک های ورودی فقط خودتان مسئول هستید. این لینک ها اصلا نباید خطای 404 داشته باشند. درباره لینک های خروجی هم همیشه مراقب باشید که با مشکل مواجه نشوند.( یک راه آسان. نقشه سایت را به روز نگه دارید. درباره تغییرات ساختار سایت خود به گوگل اطلاع دهید)

نتیجه گیری

بااینکه SEO یک فضای بزرگ و پیچیده است اما می توانید وب سایت خود را در بهترین جایگاه و رتبه بندی قرار دهید. با کمک دستورالعمل های این مقاله می توانید جایگاه سایت خود را بهبود ببخشید.

یادتان باشد که باید سایتی طراحی کنید که همیشه مایه غرور شما و کسب و کارتان باشد. به کاربران خود بها دهید. مطالبی را ارائه دهید که کاربران شما بتوانند با ان ها ارتباط برقرار کرده و از آن ها استفاده کنند.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم