25 مکان خطرناک کره زمین

به نظرتان خطرناک‌ترین نقطه کره زمین کجاست؟ جنگل‌های باران‌خیز با حیوانات خطرناک؟ در حقیقت مکان‌های بسیاری هستند که به دلایل مختلف خطرناک‌اند. از مناطق طوفان‌خیز گرفته تا کشورهای درگیر جنگ تا شهرهایی با نرخ بالای جرائم و پرتوهای رادیواکتیو.

25. ساحل، آفریقای شمالی

25 مکان خطرناک کره زمین

ساحل منطقه‌ای در مرز صحرای آفریقاست که به دلیل کمبود آب به خشکی و قحطی دچار شده است. در طول 12 سال، از سال 1972 تا 1984، بیش از 100000 نفر به علت خشک‌سالی در این منطقه از دنیا رفتند.

24. جزیره مار، برزیل

25 مکان خطرناک کره زمین

این جزیره در کرانه‌های سائوپائولو قرار گرفته و پر از مار است. این مکان تنها نقطه کره زمین است که مارهای افعی سرنیزه‌ای زرین در آنجا وجود دارند. زهرهای این مار آن‌قدر قوی است که گوشت انسان را ذوب می‌کند. به همین دلیل دولت برزیل به گردشگران اجازه نمی‌دهد به آنجا بروند.

23. صحرای داناکیل، آفریقای شرقی

25 مکان خطرناک کره زمین

صحرای داناکیل بخشی از شمال اتیوپی، جنوب اریتره و شمال غرب جیبوتی بوده و یکی از خطرناک‌ترین مناطق زمین محسوب می‌شوند. این منطقه به دلیل آتش‌فشان‌ها و مواد مذابی است که گازهای سمی و گرمای بسیار زیادی تولید کرده و دمای روز در آنجا به 50 درجه می‌رسد. همچنین اتفاقات موجود در اریتزه احتمال دزدیده شدن را افزایش می‌دهد.

22. اویمیاکان، روسیه

25 مکان خطرناک کره زمین

روستای روسی اویمیاکان در قلب سیبری و هزاران مایل آن‌طرف‌تر از مسکو، کم‌ترین دمای ممکن یک منطقه مسکونی را دارا است: 71.2- درجه. این روستا که یکی از قدیمی‌ترین روستاهای جهان است حدود 500 ساکن دارد. در این منطقه به دلیل سرما تلفن همراه کار نمی‌کند و محصولات زراعی نمی‌روید.

21. سوریه

25 مکان خطرناک کره زمین

سوریه به دلیل جنگ‌های متمادی در چند سال اخیر به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین مناطق معرفی شده است. ساکنان سوریه سال‌هاست که با بمباران، کمبود آب و غذا و کمک‌های پزشکی، محاصره‌ها و حملات سلاح‌های شیمیایی، درگیر هستند.

20. آلاگواس، برزیل

25 مکان خطرناک کره زمین

در برخی از شهرهای برزیل مانند ریو دژانریو و سائوپائولو آمار جرائم بسیار بالاست. اما ایالت کوچک آلاگواس بیشترین آمار قتل در این کشور، شاید هم در جهان، را دارا است. سالانه در این ایالت 3 میلیونی 2000 نفر به قتل می‌رسند.

19. مونروویا، لیبریا

25 مکان خطرناک کره زمین

بدترین محله‌های زاغه‌نشین آفریقا در پایتخت لیبریا قرار دارند. در این محله‌های زاغه‌نشین با 75000 جمعیت بیماری‌های واگیردار، مواد مخدر، جرم و جنایت، فحشای نوجوانان و کمبود امکانات بهداشتی، دیده می‌شود. این شهر هم بسیار آلوده است و با مشکلاتی مانند سیل دست‌وپنجه نرم می‌کند.

18. کوه سینابونگ، اندونزی

25 مکان خطرناک کره زمین

کوه سینابونگ یک آتش‌فشان فعال در جزیره اندونزیایی سوماترا است. اغلب انفجارهایی رخ داده و هزاران نفر را بی‌خانمان می‌کند. اغلب روستاها و شهرهای نزدیک به این آتش‌فشان بارها در سال‌های 2010، 2013، 2014، 2015 و 2016، از خاکستر و مواد آتش‌فشانی پوشیده شده‌اند.

17. ساحل اسکلت، نامیبیا

25 مکان خطرناک کره زمین

ساحل اسکلت در کرانه اطلس یکی از خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین مناطق زمین است. نام این ساحل به دلیل اسکلت‌های وال و خوک آبی که در ساحل پراکنده شده‌اند، انتخاب شد؛ بسیاری از افراد (مخصوصاً دریانوردانی که کشتی‌شان خراب شده) به دلیل شرایط نامساعد محیطی در آنجا از دنیا رفته‌اند.

16. کره شمالی

25 مکان خطرناک کره زمین

کره شمالی به‌عنوان یک کشور دیکتاتوری یکی از بدترین کشورها در زمینه زیر پا گذاشتن حقوق انسانی است. افراد بومی و گردشگران برای انجام کارهایی که در کشورهای دیگر عادی است دستگیر می‌شوند. به علت مشکلات اخیر کره شمالی با آمریکا این کشور برای گردشگران آمریکایی خطرناک است.

15. گواتمالا

25 مکان خطرناک کره زمین

گواتمالا به دلیل آمار بالای جرائم معروف است، اما این کشور آمریکای مرکزی تنها به این دلیل در این لیست قرار نگرفته است. موقعیت و جغرافیای این کشور آن را در معرض سه حادثه طبیعی قرار می‌دهد: زمین‌لرزه، طوفان و سیل. برای مثال در سال 1976 یک زمین‌لرزه 7.5 ریشتری 23000 نفر را از بین برد.

14. دریاچه ناترون، تانزانیا

25 مکان خطرناک کره زمین

این دریاچه که در پای کوه قرار گرفته یکی از کشنده‌ترین آب‌های جهان است. آب این دریاچه که پر از نمک است به دمای 60 درجه می‌رسد و pH آن بین 9 تا 10.5 است و می‌تواند اجساد را به سنگ‌آهک تبدیل کند، آن‌ها را خاکستر کرده و پوست و چشم انسان و حیوانات را بسوزاند.

13. صنعا، یمن

25 مکان خطرناک کره زمین

صنعا پایتخت یمن به دلایل مختلفی شهرت دارد، برای مثال یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی جهان است. همچنین با ارتفاع 2300 متر از سطح دریا یکی از مرتفع‌ترین پایتخت‌های جهان است. متأسفانه این شهر به دلیل بمب‌گذاری، ترور و عملیات تروریستی، یکی از خطرناک‌ترین مناطق جهان محسوب می‌شود.

12. ناپل، ایتالیا

25 مکان خطرناک کره زمین

شهر ناپل به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایتالیا، برای معماری و غذاهای خوشمزه‌اش شهرت دارد، اما یکی از خطرناک‌ترین شهرهای جهان هم به شمار می‌رود. این شهر بر روی یک گسل آتش‌فشانی بنا شده است. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که یک انفجار آتش‌فشانی می‌تواند میلیون‌ها ساکن آنجا را از بین ببرد.

11. مایلو سو، قرقیزستان

25 مکان خطرناک کره زمین

این شهر در جنوب قرقیزستان با حدود 23000 نفر جمعیت یک معدن اورانیوم است که برای برنامه‌های اتمی شوروی 10000 تن اورانیوم از آنجا استخراج شد. این شهر یکی از رادیواکتیوی‌ترین شهرهای جهان است. لغزش زمین، زلزله و سیل، در این منطقه بسیار رایج هستند و آلودگی رادیواکتیوی را افزایش می‌دهد.

10. ماناوس، برزیل

25 مکان خطرناک کره زمین

این شهر با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت به اندازه شهرهای دیگر برزیل جرم و جنایت ندارد. این شهر در وسط جنگل‌های بارانی امازون و در کنار رودخانه آمازون، زادگاه حیوانات خطرناک است. با گشت‌وگذار یا شنا در رودخانه با مارهای بسیار خطرناکی روبه‌رو خواهید شد.

9. مثلث برمودا، اطلس شمالی

25 مکان خطرناک کره زمین

مثلث برمودا یکی از ترسناک‌ترین مناطق جهان است که در میان پورتوریکو، فلوریدا و برمودا قرار گرفته است. برای چند دهه در این مثلث همه‌چیز غیب می‌شد که آن را به همه‌چیز، از نیروی مغناطیسی تا بیگانه‌ها نسبت می‌دادند. اگرچه برخی از این اتفاقات را توجیه کرده‌اند اما برخی دیگر ناشناخته باقی‌مانده است.

8. دالول، اتیوپی

25 مکان خطرناک کره زمین

دالول در شمال اتیوپی یکی از دورافتاده‌ترین، کم ارتفاع‌ترین و داغ‌ترین مناطق زمین است. این شهر با دمای 34.6 درجه زمانی داغ‌ترین نقطه مسکونی زمین بود. آب‌های زیرزمینی این منطقه شور و اسیدی هستند و آتش‌فشان‌های آن گازهای سمی تولید می‌کنند.

7. جزیره سنتینل شمالی، هند

25 مکان خطرناک کره زمین

این جزیره یکی از جزایر آندامان است که از لحاظ سیاسی به هند تعلق دارد. این جزیره به دلیل سواحل زیبا و طبیعت بکرش شهرت دارد، اما بومیان آنجا نسبت به خارجی‌ها خشن هستند. آن‌ها از برقراری ارتباط با غریبه‌ها خودداری نموده و آن‌ها را به قتل می‌رسانند.

6. دریاچه نیوس، کامرون

25 مکان خطرناک کره زمین

این دریاچه در شمال غرب کامرون فعالیت آتش‌فشانی داشته و از آن کربن دی‌اکسید تراوش می‌شود. در برخی انفجارها کربن دی‌اکسید خارج شده و یک ابر مرگبار ایجاد می‌کند. ازآنجایی‌که گاز از هوا سنگین‌تر است اکسیژن را کنار زده و زنده بودن در آنجا را غیرممکن می‌کند. دو انفجار در سال‌های 1980 بیش از 1700 تن و 3500 گونه حیوانی را از بین برد.

5. هایتی

25 مکان خطرناک کره زمین

سومین کشور بزرگ کارائیب (پیش از کوبا. جمهوری دامینیکن) یکی از طوفان‌خیز ترین کشورهای جهان است. این کشور نه‌تنها طوفان‌خیز بلکه فقیر است. خانه‌های موجود بر روی مناطق سیل‌زده ساخته شده‌اند، مناطق طبیعی مانند جنگل‌ها از بین رفته‌اند و اقتصاد آن‌قدر قوی نیست که با مشکلات ناشی از طوفان دست‌وپنجه نرم کند. درنتیجه این طوفان‌ها مرگ‌های بسیاری را منجر می‌شوند.

4. بورکینافاسو

25 مکان خطرناک کره زمین

بورکینافاسو یک کشور خشک و کوچک در آفریقای غربی است. حملات تروریستی و آدم‌ربایی این کشور را به یک کشور خطرناک تبدیل می‌کند. بیشتر این حملات در مکان‌های عمومی مانند هتل، کافه و رستوران انجام می‌گیرد. حتی برخی این تروریست‌ها کشورهای همسایه مانند مالی و نیجر را هدف قرار می‌دهند.

3. دره مرگ، کالیفرنیا

25 مکان خطرناک کره زمین

دره مرگ در نزدیکی مرز کالیفرنیا و نوادا در گریت بیسین، در زمستان‌ها بسیار داغ بوده و دمایش به 56.7 درجه می‌رسد. در کمال تعجب در ماه‌های زمستان هم به‌شدت سرد می‌شود و گردشگران باید مراقب باشند. علاوه بر این، طوفان‌های کوه‌های اطراف می‌توانند در این دره سیل ایجاد کنند.

2. فوکوشیما، ژاپن

25 مکان خطرناک کره زمین

در مارس 2011 فوکوشیما در جزیره هونشو در ژاپن شاهد یکی از فجیع‌ترین وقایع هسته‌ای تاریخ بشریت بود. یک نیروگاه هسته‌ای منفجر شد و زلزله و سونامی به وجود آورد. حتی امروز و پس از گذشت شش سال، در این منطقه تشعشعات زیادی وجود داشته و آن را به یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها تبدیل می‌کند.

1. جزیره فریزر، استرالیا

25 مکان خطرناک کره زمین

جزیره فریزر با وجود سواحل زیبا و آب‌های کریستالی یک منطقه بسیار خطرناک است. در این جزیره عنکبوت‌های کشنده و سگ‌های دینگو قرار داشته و در آب آنجا هم کوسه و عروس دریایی وجود دارد.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم