6 فیلم مهم کریستین استوارت که باید ببینید

کریستین استوارت یکی از بازیگرانی است که در انتخاب فیلم‌هایش دقت به خرج می‌دهد و انتخاب‌های خوبی دارد. در اینجا شش فیلم برتر او را معرفی می‌کنیم.

فراری‌ها – THE RUNAWAYS، 2010، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 68%، 

 IMDB: 6.6/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: فراری ها

این فیلم درباره دختری است که در دهه 70 می‌خواهد گیتار برقی بنوازد و به همین دلیل فراری نامیده می‌شود، ای فیلم سفر او از پوچی تا ستاره شدن را نشان می‌دهد. این فیلم که صحنه‌های موسیقی راک، مواد مخدر و رابطه جنسی را نشان می‌دهد، فضای مردسالارانه موسیقی راک و زن‌ستیزی آن را نشان می‌دهد.

این فیلم با وجود تمام کلیشه‌های فیلم‌های راک، دو شخصیت جالب دارد: جوان جت (کریستین استوارت) و چری کری (داکوتا فنینگ). این فیلم یکی از اولین فیلم‌هایی بود که پتانسیل و توانایی استوارت را نشان داد. از بین این دو شخصیت با شخصیت استوارت می‌توان بهتر ارتباط برقرار کرد.

در جاده – ON THE ROAD، 2012، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 43%، 

IMDB: 6.1/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: در جاده

این فیلم بر اساس کتاب اتوبیوگرافی جک کرواک ساخته شده است. اگرچه بینندگان معتقدند که کتاب انرژی و جنون بیشتری را منعکس می‌کند اما این فیلم نیز شما را به یک سفر غیرقابل‌پیش‌بینی می‌برد ک با پستی‌وبلندی‌های سفر نویسنده آشنا می‌شوید. این فیلم شخصیت‌های جالبی دارد که یادآور نسل‌های سرکش 1980 است. کریستین نقش ماریلو را ایفا می‌کند، دختری که نمی‌داند می‌خواهد به کجا برسد و عاشق دین است.

هنوز آلیس – STILL ALICE، 2014، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 89%، 

 IMDB: 7.5/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: هنوز آلیس

این فیلم داستان استادی است که به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شود و آرام‌آرام همه‌چیز را فراموش می‌کند. نه‌تنها مشاهده بیمار شدن یک فرد دشوار است، بلکه مشاهده تغییر انسان‌های اطراف او نیز دشوارتر است. جولیان مور با بازی خیره‌کننده در نقش این استاد جایزه اسکار را دریافت نمود.

کریستین نقش دختر او، لیدیا هولند را ایفا می‌کند. اگرچه جولیان مور نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد اما نقش مکمل کریستین استوارت نیز موفق و خیره‌کننده است، مخصوصاً اگر الک بالدوین هم همبازی او باشد.

کمپ ایکس ری – CAMP X-RAY، 2014، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 73%، 

IMDB: 7/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: کمپ ایکس ری

استوارت پس از فیلم “گرگ‌ومیش” تلاش کرد از نقش‌های ماورایی فاصله بگیرد. کمپ ایکس ری از آن فیلم‌هایی است که نشان می‌دهد در صورت وجود یک فیلم‌نامه موفق او می‌تواند اجرای خوبی داشته باشد. او نقش یک گارد نظامی بی‌تجربه را ایفا می‌کند که در عین قدرت آسیب‌پذیر است و اجرای موفق او مکمل اجرای پیمان معادی است. این فیلم یک درام روان‌شناسانه است که احساسات شخصیت‌ها را نیز نشان می‌دهد.

دستمال زرد – THE YELLOW HANDKERCHIEF، 2008، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 67%، 

IMDB: 6.8/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: دستمال زرد

این فیلم درباره سفری است که سه غریبه باهم همراه می‌شوند تا درعین‌ دیدن مناظر مختلف درباره زندگی درس‌هایی فرا بگیرند. زیبایی این فیلم در داستانش نیست، بلکه در شخصیت‌هایی است که شکست خورده و به دنبال شانس دوباره هستند. این یک فیلم موفق است که رمز موفقیتش را مدیون شخصیت‌ها و اجرای آن‌هاست.

اگرچه منتقدان اجرای هر سه شخصیت را تحسین کرده‌اند اما استوارت در نقش دختری که به دنبال کسی است تا به او اهمیت دهد، خیره‌کننده است. ظاهر خسته و حساسیت او نشان‌دهنده قلب پاکش است. او با باور و کنترل بسیار خوبی این نقش را ایفا می‌کند.

ابرهای سیل ماریا – CLOUDS OF SILS MARIA، 2014، امتیاز ROTTEN TOMATOES: 89%، 

 IMDB: 6.8/10

6 فیلم مهم کریستین استوارت: ابرهای سیل ماریا

این فیلم درباره تأثیر روانی و احساسی افزایش سن بر زندگی یک ستاره سالخورده (ژولیت بینوش) است. این فیلم داستان زندگی و مرگ این ستاره نیست، بلکه درباره تمایل این بازیگر برای اجرای نقشی است که به احساسات شخصی‌اش نزدیک است.

کریستین نقش ولنتاین، دستیار ماریا را ایفا می‌کند. او تنها خدمتکار او نیست بلکه مشاور و حامی اوست، تنها کسی که می‌تواند کنار او بایستد. کریستین برای بازی در این نقش اولین بازیگر زن آمریکایی است که جایزه سزار (معادل فرانسوی فرانسه) را دریافت نمود.

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. فاطمه

    آبان 7, 1398

    کریستن استوارت عالیه👍

    پاسخ