25 ابزار مدرن شکنجه

شکنجه همیشه وجود داشته است و کاملاً از بین نرفته. امروزه روش‌ها و ابزار شکنجه مختلفی وجود دارد. ممکن است روزی خبری از ابزارهای شکنجه نباشد اما تا آن زمان باید حسابی مراقب باشیم. در اینجا 25 ابزار مدرن شکنجه را به شما معرفی می‌کنیم.

25. آب

25 ابزار مدرن شکنجه: آب

این روش که علیه فعالان فالون گنگ در چین انجام گرفت به این صورت بود که فرد را در قفس گذاشته و قفس را در آب رها می‌کردند که این آب تا گردن قربانی می‌رسید و او را خفه می‌کرد.

24. سلول سرد

25 ابزار مدرن شکنجه: سلول سرد

این روش یکی از روش‌های غیرقانونی سازمان سیا است که برای بازجویی‌هایش از آن استفاده می‌کند. در این روش زندانی را مقابل دستگاه‌های خنک‌کننده که تا بالاترین درجه روشن هستند، قرار می‌دهند.

23. تخته‌بند

25 ابزار مدرن شکنجه: تخته بند

این روش یک روش کلاسیک شکنجه است که از زمان‌های قرون‌وسطی استفاده می‌شد و بااینکه امروزه در بسیاری از کشورها ممنوع شده اما در برخی مناطق جهان از آن برای تحقیر خاطی در انظار عمومی استفاده می‌کنند.

22. وردنه برقی

25 ابزار مدرن شکنجه: وردنه برقی

با استفاده از این ابزار در شکنجه‌ها به فرد خاطی شوک الکتریکی وارد می‌کنند.

21. اسکات

25 ابزار مدرن شکنجه: اسکات

تصور کنید که باید هفته‌ها بدون وقفه تمرینات اسکات انجام دهید. گاهی اوقات زیر پاشنه پای خاطی میخ قرار می‌دهند تا پاشنه پای خود را نیز از زمین بردارد.

20. تیزر

25 ابزار مدرن شکنجه: تیزر

اگرچه این تیزرها تنها توسط پلیس استفاده می‌شود اما برخی سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد آن را به‌عنوان ابزار شکنجه استفاده می‌کنند.

19. مچ کشی

25 ابزار مدرن شکنجه: مچ کشی

این روش در زمان رنسانس انجام می‌شد اما در عصر مدرن نیز فلسطینیان از آن استفاده می‌کنند. فرد خاطی به‌گونه‌ای آویزان می‌شود که دست‌هایش پشت سرش بسته شود، درنتیجه دست‌هایش از جا کنده می‌شود. این روش نفس کشیدن را نیز دشوار می‌کند.

18. شکنجه سفید

25 ابزار مدرن شکنجه: شکنجه سفید

این روش یکی از عجیب‌ترین روش‌های شکنجه است. کل فضای زندان سفیدرنگ است. حتی غذای زندانی نیز سفید است (برنج). همچنین در این روش فرد با هیچ‌کس ارتباط ندارد و از همه‌چیز محروم است.

17. تلفن تاکر

25 ابزار مدرن شکنجه: تلفن تاکر

این تلفن الکتریکی در دهه 60 برای زندانیان زندان آرکاناس استفاده می‌شد. با این ابزار به ناحیه تناسلی قربانی شوک آورد می‌کردند.

16. جعبه سوری

25 ابزار مدرن شکنجه: جعبه سوری

این جعبه اتاقک شکنجه هم نامیده می‌شود. قربانی را در آن قرار داده که به‌سختی در آن جای می‌گیرد و برای روزها تنها می‌گذارند.

15. شکنجه موسیقی

25 ابزار مدرن شکنجه: شکنجه موسیقی

این ابزار شکنجه وحشتناک توسط برخی از دولت‌ها استفاده می‌شود. آن‌ها آهنگ‌های مختلف را تا آخرین درجه زیاد کرده و پخش می‌کنند. این روش واقعاً ظالمانه است.

14. زنده بگور کردن

25 ابزار مدرن شکنجه: زنده بگور کردن

در این روش، همان‌طور که از نامش پیداست، زندانی را زنده‌زنده دفن می‌کنند، قربانی ممکن است در خاک باقی بماند یا خراج شود.

13. قل و زنجیر

25 ابزار مدرن شکنجه: قل و زنجیر

این روش در میان پلیس‌های چینی رایج‌تر است. که در آن دست‌وپاهای خاطی در قل و زنجیر می‌کنند.

12. تازیانه نه رشته

25 ابزار مدرن شکنجه: تازیانه نه رشته

این ابزار شکنجه که برای مسیح ناصره استفاده شد هنوز هم استفاده می‌شود. اگرچه سازمان ملل ترینیداد و توباگو را تحت‌فشار قرار داده تا این روش را متوقف کنند، بااین‌حال هنوز هم گهگاه استفاده می‌شود. بدترین چیز درباره این روش این است که در انتهای هر رشته فلز وجود دارد. این فلزها به بدن قربانی فرو رفته و سپس با زور آن را خارج می‌کنند.

11. اشکلک شست

25 ابزار مدرن شکنجه: اشکلک شست

این ابزار که از زمان قرون‌وسطی استفاده می‌شود انگشتان دست زندانی را فشار می‌دهد. گفته می‌شود که امروزه هم گانگسترهای مختلف از این روش استفاده می‌کنند.

10. کشیدن ناخن

25 ابزار مدرن شکنجه: کشیدن ناخن

کشیدن ناخن‌ها می‌تواند بسیار دردناک باشد. این روش از آغاز تاریخ توسط دولت‌ها و گروه‌های غیرقانونی (گانگسترها، مافیا و غیره) استفاده می‌شود.

9. شوانگگی

25 ابزار مدرن شکنجه: شوانگگی

این روش توسط کمونیست‌های چینی استفاده می‌شد و ازآنجایی‌که قربانیان ناگهان غیب می‌شدند و مورد شکنجه قرار می‌گرفتند، اطلاعات زیادی در دسترس نیست. اطلاعات اندکی که وجود ندارد نشان می‌دهد که قربانیان از نیازهای اولیه انسانی و ارتباطات محروم شده و همچنین مورد آزار فیزیکی نیز قرار می‌گرفتند. گاهی اوقات نیز بازگردانده نمی‌شدند.

8. تجاوز سگ

25 ابزار مدرن شکنجه: تجاوز سگ

آمار این روش شکنجه در قرن اخیر در سراسر جهان افزایش یافته است. در این روش سگ‌ها را به سمت قربانی رها می‌کنند و بقیه داستان نیز از عنوان این روش پیداست.

7. نیمکت ببر

25 ابزار مدرن شکنجه: نیمکت ببر

چین این روش را درباره مخالفان سیاسی‌اش به کار می‌برد. در این روش قربانی را روی یک تخته گذاشته و دست‌وپایش را می‌بندند، سپس انقدر آجر زیر پایش قرار می‌دهند تا یا نیمکت چوبی بشکند و یا پای قربانی.

6. تغذیه اجباری

25 ابزار مدرن شکنجه: تغذیه اجباری

این روش را برای زندانیانی که به آن‌ها گرسنگی می‌دادند استفاده می‌کردند تا زنده بمانند. این روش حقوق بین‌المللی را نقض می‌کند و ازلحاظ قانونی یک پزشک نباید در آن شرکت داشته باشد اما پزشکان این کار را انجام می‌دهند.

5. پاشیدن آب

25 ابزار مدرن شکنجه: پاشیدن آب

این روش هم از آن روش‌هایی است که به معرفی نیاز ندارد. به‌صورت قربانی مستقیماً آب می‌پاشند تا شرایطی مانند غرق شدن پدید آید. دولت بوش در سال 2006 این روش را ممنوع کرد.

4. آهن گداخته

25 ابزار مدرن شکنجه: آهن گداخته

گذاشتن آهن گداخته بر روی بدن انسان نیز از آن روش‌هایی است که قرن‌ها انجام شده است و هنوز انجام می‌گیرد.

3. صندلی آلمانی

25 ابزار مدرن شکنجه: صندلی آلمانی

این روش یکی از روش‌هایی است که توسط نازی‌ها استفاده می‌شد. زندانی به یک صندلی بسته می‌شد و صندلی را به عقب کشیده و سپس تا زمین خم می‌کردند. همان‌طور که می‌توانید تصور کنید انسان نمی‌تواند چنین فشاری را تحمل کند. ظاهراً این روش را از دولت سوریه گرفته بودند.

2. محرومیت از خواب

25 ابزار مدرن شکنجه: محرومیت از خواب

در این روش به فرد اجازه نمی‌دهند که بخوابد.

1. تخت خواب مرگ

25 ابزار مدرن شکنجه: تخت خواب مرگ

در این روش که در آسیا استفاده می‌شود زندانی را به یک تخته می‌بستند و تنها می‌گذاشتند. درنتیجه عضلات بدن فرد خشک می‌شد. این روش برای زندانیان سیاسی که به مرگ محکوم شده بودند استفاده می‌شد. زندانی پس از قرار گرفتن در این وضعیت بسیار ضعیف می‌شود و درنتیجه زمانی که برای مجازات اصلی در ملأعام قرار می‌گیرد به‌شدت ضعیف شده و می‌تواند برای دیگران درس مهمی باشد.

                               

دیدگاه‌ها (14)

بستن فرم

 1. آپولو

  خرداد 8, 1400

  من طرف توی یه اتاق خالی که هیچ پنجره ای یا لامپی هم نداره حبس می کنم. غذاش رو هم میدم بهش. نام غذا:ورقه ی آلومینیومی. به زور مجبورش میکنم گاز بزنه. آخر هر ماه هم می برمش از اتاق کاملا تاریک بیرون،زیر نور آفتاب،اونجا هم بهش آلومینیوم میدم بجوئه.بعد از شیش ماه می بندمش به یه تخت، تو همون اتاق تاریک. هر روز هم میام یکی از بند انگشت هاش رو قطع می کنم.آخر سر هم به صلیبش می کشم، بعد صلیبه رو نفتی می کنم آتیش میزنم.بعد میشینم می بینم کدوم زودتر می کشتش،آتیش،یا خونریزی؟ البته به پشت صلیب میخ هم میزنم، اینجوری میخ ها وقتی صلیب آتیش می گیره گداخته میشن. البته جای اینکارا میتونم یه صلیب آهنی درست کنم، بعد حسابی گداخته کنمش، بعد سریع به صلیب بکشم قربانی رو.
  فقط اینکه هیچکدوم از ابزار این کارا رو ندارم،به جز تخت و آلومینیوم. حتی جربزه شم ندارم!

  پاسخ

  • متین در پاسخ به آپولو

   مهر 10, 1400

   داداش یکم آروم تر

   پاسخ

  • سلین در پاسخ به آپولو

   آبان 1, 1400

   ام دی تی تزیق کن 🙂 قبل اینکه صلیبش بزنی جالب میشه بدرود

   پاسخ

 2. ابولفظل

  فروردین 19, 1400

  بهترین شکنجه نظر من یک میله رو تا ته درون _________ قربانی جا کرد
  و بعد توی لوله مورچه ای سوسکی کرمی چیزی بریزن
  هاهاهاهاهاهاههاهاهاهاهاها

  پاسخ

 3. v

  تیر 8, 1398

  مردم رو احمق حساب میکنید؟ و مطلب رو سیاسی میکنید و با اضافه کردن فلسطین و دولت سوریه سعی می کنید تصویر بدی در ذهن خواننده بسازید — در صورتی که تمام دنیا مطلع هستن بدترین روش ها در زندان گوانتانامو اجرا میشه و حتی حقوق بشر واکنش نشان داده ولی نامی نبردید — ما با آدمای مکار به خوبی آشنایی داریم – اگر باز هم به این دست مطالب برخورد کنیم – در زمان مناسب اقدام لازم صورت خواهد گرفت

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به v

   تیر 8, 1398

   سلام،
   اولا که روال و سبک کاری وبسایت ما برای همه مشخص هست و هیچوقت سیاسی نبوده و از امثال افرادی مثل شما ترسی نداریم،
   دوما این مقاله ترجمه از یک وبسایت معتبر هست،
   سوما هیچ دلیل نداره وقتی اسمی از یه کشور میاد حتما از کشور دیگه ای هم اسم آورده بشه،
   چهارما امیدوارم کمی از این توهم ها خارج بشید و بتونید واقع بینانه به اطرافتون نگاه کنید تا به خودتون و اطرافیانتون ضرر نزنید دوست عزیز،
   و درنهایت اینکه در حالی دارید حرف از صلح میزنید که از جمله آخر شما پیداست که خودتون جنگ طلب هستید! خودتون خودتون رو نقض نکنید لطفا

   پاسخ

   • انوش در پاسخ به عباس

    مهر 7, 1400

    درود دادا.
    ولش کن دادا حرف مفت زیاده

    پاسخ

  • ساندیس در پاسخ به v

   دی 24, 1401

   ساندیستو بخور

   پاسخ

   • زارع در پاسخ به ساندیس

    مرداد 3, 1402

    اذیت نمیشه انقد داره به شعورت توهین میشه؟؟

    پاسخ

    • ساندیس در پاسخ به زارع

     آذر 17, 1402

     من شعور دارم تو برای عظما بمال

     پاسخ

     • حامد در پاسخ به ساندیس

      آذر 27, 1402

      تو برای چش رنگی هایی که تو رو از سگشون کمتر دارن بمال

      پاسخ

  • Amir در پاسخ به v

   اردیبهشت 29, 1402

   لعنت به فلسطین و سوریه که اسمشون رو آوردی وطن فروش

   پاسخ

  • هعیی در پاسخ به v

   اردیبهشت 30, 1402

   لعنت به مکر گرگ ها لعنت به سکوت بره ها

   پاسخ

   • حامد در پاسخ به هعیی

    آذر 27, 1402

    بیا پایین سرمون درد گرفت

    پاسخ