5 توصیه لازم برای استفاده از تکنولوژی در تجارت‌های تازه‌کار

ما در دوره ای زندگی می کنیم که هرکس با مقداری پول و ایده ای بزرگ، می تواند تجارت موفقی را آغاز کند. بااینکه تمام تجارت های تازه کار، ماندگار نمی شوند، اما با رعایت برخی عوامل می توانید از سرمایه، منابع و زمان خود، بهترین استفاده را داشته باشید. اما از جنبه تکنولوژی تجارت خود، باید این عوامل را به خاطر بسپارید:

1. ذخیره اطلاعات در فضای ابری

درآغاز کار تمایل دارید که تا جای ممکن هزینه های تان کمتر شود. یکی از بهترین راه های صرفه جویی مالی، ذخیره اطلاعات در فضای ابریست، نه سرور فیزیکی.
فضای ذخیره ابری برای تجارت های کوچک بسیار مناسب بوده و به شما کمک می کند که حساب مخارج تان را داشته باشید. علاوه براین، فضای ابری به اطلاعات IT آنچنانی نیاز ندارد، بنابراین لازم نیست که یک تیم IT استخدام نمایید.فقط به یاد داشته باشید که هرچقدر تجارت تان گسترش یابد، یا باید بیشتر خرج کنید یا اینکه از سرور مخصوصی استفاده کنید.

2. بهترین پهنای باند را انتخاب نمایید

چه یک تجارت مجازی داشته باشید و یا یک شرکت حقیقی، داشتن پهنای باند مناسب یک امر ضروری است. بهترین برنامه های رزرو رستوران و نرم افزارهای مدیریتی از سیستم ابری استفاده می کنند، بنابراین اتصال بسیار مهم است. بیشتر بسته های تجاری سرویس های ارائه می دهند که اتصال شما را تضمین می کنند. اما علاوه براین، مطمئننا شما به سرویسی نیاز دارید که سرعت و امنیت لازم را در اختیارتان قرار دهد.
چه در آمریکا باشید و یا بریتانیا، سایت های بسیاری وجود دارند که سرویس های مختلف با پهنای باند مختلفی را در اختیارتان قرار می دهند. البته قبل از امضای قرارداد حتما آن را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که امکانات لازم را در اختیارتان قرار می دهد.

3. درباره حضور خود در رسانه های اجتماعی واقع بین باشید

ممکن است برای فعالیت های بازاریابی و تبلیغات خود برنامه های مختلفی داشته باشید، اما اگر وقت کافی ندارید، تنها از یک یا دو مورد از آن ها استفاده کنید. اگر تنها از توییتر استفاده کنید اما هرروز آن را به روز کنید خیلی بهتر است تا اینکه چند حساب فیسبوک و اینستاگرام داشته باشید اما 6 ماه پیش به روز شده باشد.
درآینده اگر کارتان گسترش یابد می توانید برای این کار افرادی اسخدام کنید، اما فعلا که تجارت تان کوچک است بهتر است تنها از یک رسانه استفاده کنید. فراموش نکنید که برنامه هایی مانند Hootsuite می توانند به زمان بندی تان کمک کنند.

4. درباره هدف و ساختار وب سایت خود برنامه ریزی کنید

برای استفاد بهتر از وب سایت تان، آن را به عنوان بخشی از دنیای تجارت خود در نظر بگیرید. پس آن را به صورتی ساختار بندی کنید که کاربر با بازدید از سایت شما، در چند ثانیه هدف و نوع تجارت تان را درک کند. همچنین باید برای کاربر قابل استفاده و واضح باشد.
خودتان امتحان کنید، چند کلید و دکمه را باید انتخاب کنید تا به قسمت مورد نظر بروید؟ فراموش نکنید که تنها در عرض 8 ثانیه می توانید توجه کاربر را به خود جلب کنید، پس باید به سرعت این کار را انجام دهید.

5. اطمینان حاصل کنید که وب سایت تان از تلفن های همراه قابل دسترسی هستند

درسال 2015، گوگل تغییر بزرگی در الگوریتمش انجام داد و سایت هایی که از طریق موبایل قابل دسترسی بودند را در صفحه نتایجش قرار داد. بنابراین با اضافه کردن این قابلیت به سایت خود و امکان دسترسی کاربران تلفن همراه و تبلت به آن، شانس قرار گرفتن آن در نتایج گوگل را افزایش دهید.
ویژگی های اصلی این سایت ها طراحی ساده و سرعت بالاست. برای اطمینان بیشتر بعد از راه اندازی سایت، این قابلیت را به آن اضافه کنید. درنهایت به یاد داشته باشید که هدف هر تجارتی متفاوت است. بنابراین در ابتدا هدف تجارت خود را مشخص کرده و ببینید تکنولوژی تا چه حد می تواند به آن کمک کند، سپس اقدام کنید، پس عجله نکنید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم