نورپردازی و تاثیر آن در جلب مخاطب سالن

طراحی دکوراسیون داخلی سالن آرایشی در جلب نظر مشتریان نقش بسزایی دارد. یکی از موارد مهمی که می بایست به آن دقت ویژه داشت، نحوه نورپردازی آرایشگاه است. نورپردازی سالن های آرایشی اصول و قواعد خاص خود را دارد و نباید با روش های معمول و سنتی این کار را انجام داد. در واقع به هر میزان که نورپردازی سالن جذاب تر، مدرن تر و امروزی تر انجام شود، قطعا پرستیژ کاری شما و کیفیت خدمات رسانی در سالن بیشتر خواهد شد. اما بیایید ببینیم نورپردازی آرایشگاه چگونه است؟

معمولا نورپردازی فضاهای کاری همچون سالن آرایشی با نورپردازی هایی که در ساختمان های مسکونی انجام می شود متفاوت است. یک آرایشگاه معروف برای اینکه بتواند محیطی آرامش بخش، امن، زیبا و جذاب برای مشتریان خود فراهم کند، نیاز به نوع خاصی از نورپردازی دارد.

اگر بتوانید نورپردازی آرایشگاه را به شیوه ای اصولی انجام دهید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که بخش مهمی از طراحی دکوراسیون داخلی را با موفقیت به اجرا درآورده اید. ما در این مطلب می خواهیم شما را با چند مورد از مهم ترین تکنیک ها و اصول نورپردازی آرایشگاه آشنا کنیم. اما بیاید ابتدا به بررسی انواع نورپردازی در سالن زیبایی بپردازیم.

انواع نورپردازی در آرایشگاه

هر سالن آرایشی به بخش ها و قسمت های مختلفی تقسیم می شود. نورپردازی برای هر یک از این بخش ها کاملا متفاوت و منحصر به فرد است. مدیران سالن، می توانند بر اساس آخرین متدهای روز دنیا و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود، بخش های مختلف سالن را به شیوه ای خاص نورپردازی کنند. انواع نورپردازی آرایشگاه عبارتند از:

  • نورپردازی سالن: در نورپردازی سالن می توانید هم از نور طبیعی خورشید استفاده کنید و هم از ترکیب نورهای سفید و زرد که می تواند آرامش خاصی را در پرسنل و مشتریان ایجاد کند.
  • نورپردازی لاین های مختلف آرایشی: هر لاین آرایشی با توجه به ظرافت و حساسیت کار، نیاز به نورپردازی خاصی دارد. به عنوان مثال در لاین میکاپ و آرایش، آرایشگر نیاز دارد دید خوبی روی جزئیات صورت داشته باشد. پس نور بایستی شفاف تر و بیشتر باشد.
  • نورپردازی های تزئینی: از این نورپردازی می توان برای بخش های مختلف آرایشگاه استفاده کرد و همانطور که مشخص است، این نوع نورپردازی بیشتر جنبه تزئینی دارد.
  • نورپردازی های دور آینه: آینه ها جزء مهم ترین تجهیزات آرایشگاه هستند. این روزها نیز استفاده از آینه های چراغ دار در آرایشگاه بسیار رایج شده است. انواع آینه چراغ دار، آینه های بک لایت، آینه های مخصوص گریم و…

نکات مهم در نورپردازی آرایشگاه

برای اینکه بیشتر با اصول نورپردازی آرایشگاه آشنا شوید، در ادامه به یک سری نکات مهم در خصوص نورپردازی اشاره می کنیم. بهتر است حتما پیش از هر اقدامی، این موارد را بررسی کرده و در نظر داشته باشید.

تناسب نور با محیط آرایشگاه

رنگ نور و نوع آن می بایست حتما با فضا و محیط آرایشگاه تناسب داشته باشد. اما منظور ما از این گفته چیست؟ همانطور که در بخش های قبل اشاره کوتاهی داشتیم، نورپردازی در لاین های مختلف آرایشی متفاوت است. به عنوان نمونه، نورپردازی لاین میکاپ عروس با نورپردازی لاین مو کاملا متفاوت است.

لامپ هایی که برای نورپردازی به بازار عرضه می شوند در دو تناژ گرم و سرد موجود هستند. معمولا پیشنهاد می شود برای صرفه جویی در هزینه ها و آرامش بخش تر کردن فضای آرایشگاه از لامپ های با نور گرم استفاده شود.

شفاف بودن رنگ ها

نورپردازی که برای سالن آرایشی انجام می دهید، بایستی به گونه ای باشد که بتواند به خوبی رنگ های مختلف را انعکاس دهد. نور انتخاب شده بایستی بالاترین دقت را در انعکاس و بازتاب رنگ ها داشته باشد. بنابراین در زمان انتخاب لامپ و تجهیزات نورپردازی بایستی به شاخص رنگ آن ها دقت کنید و مطمئن شوید که این شاخص نه زیاد و نه کم باشد. این موضوع به ویژه برای لاین رنگ مو از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که رنگ ها می بایست کاملا واضح و شفاف دیده شوند. به این شکل نتیجه کار همان چیزی خواهد بود که مشتری درخواست کرده است.

استفاده از لامپ های مناسب

از آن جایی که تجهیزات نورپردازی در سالن آرایشی به طور تمام وقت روشن هستند و مورد استفاده قرار می گیرند. لازم است از لامپ هایی استفاده کنید، که بیشترین نور و کمترین میزان مصرف انرژی را داشته باشند. از لامپ های با عمر طولانی استفاده کنید. در این مورد لامپ های ال ای دی بهترین گزینه هستند.

کیفیت نورپردازی

در خصوص کیفیت نورپردازی، تنها مسئله مهم تعداد لامپ هایی که در فضای آرایشگاه استفاده می کنید، نیست. بلکه شما باید به کیفیت نور لامپ ها و نحوه استفاده از آن ها نیز دقت داشته باشید. بهتر است قبل از اجرای کار، از یک کارشناس در این حوزه مشورت بگیرید تا بتوانید هر بخش از آرایشگاه را به بهترین شکل ممکن نورپردازی کنید.

نورپردازی برای حذف سایه ها

با قرار دادن چراغ ها در محل مناسب خود، می توانید از ایجاد سایه ها در فضای سالن آرایشی جلوگیری کنید. به عنوان نمونه، چراغ هایی که در اطراف آینه استفاده می شوند یا رینگ لایت ها بهترین گزینه برای از بین بردن سایه ها هستند. این موضوع همچنین باعث می شود تا افراد بتوانند ظاهر خود را با شفافیت بیشتری ببینند.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم