تامین هزینه سفر با این 7 تغییر ساده در سبک زندگی

آیا مسافرت را دوست دارید؟ هیچکس نمی تواند شما را برای علاقه به سفر سرزنش کند. علاوه برآن سفر کردن برای سلامتی مفید بوده و زندگی تان را بهتر می کند. اما متاسفانه با وجود علاقه به مسافرت، گاهی اوقات نمی توان از پس هزینه های آن برآمد.
اگر واقعا دوست دارید به سفر بروید، پس اینکه مقداری از پول تان را پس انداز کنید می تواند فکر خوبی باشد.بااینکه حتی درحین سفر هم می توانید به روش های مختلف صرفه جویی کنید اما بهتر است که قبل از سفر این کار را انجام دهید.
اگر این تغییرات کوچک را انجام دهید می توانید مقداری پول برای سفر خود پس انداز کنید:

1. حواس تان به دخل و خرج تان باشد

اولین کاری که باید انجام دهید این است که لیستی از مخارج خود تهیه کنید.زیرا اگر حواس تان به این مسئله نباشد، بیش از حد خرج خواهید کرد. بعد از نوشتن مخارج هزینه های قبض و بدهی ها، باید مخارج روزانه تان را هم یاداشت کنید.
اگر این لیست را تهیه کنید به زودی متوجه می شوید که چه خرج های غیرضروری داشته اید و آن ها را حذف می کنید. و اگر هرماه این هزینه های اضافی را حذف کنید متوجه خواهید شد که چقدر در مخارج تان صرفه جویی شده است.
جالب است بدانید که برای این کار برنامه هایی هم وجود دارد مانند Level Money، Goodbudget، Mint و Dollarbird، که میزان دخل و خرج تان را محاسبه می کنند. پس این کار را انجام دهید تا بدانید که هرماه درآمد خود را صرف چه کارهایی می کنید. این کار به شما کمک می کند که مخارج اضافی را حذف کنید.

2. نقدی پرداخت کنید نه با کارت

درست است که استفاده از کارت راحت تر است اما تحقیقات نشان داده که مردم زمانی که از کارت استفاده می کنند، بیشتر تمایل به پول خرج کردن دارند.
اما زمانی که نقدا پرداخت می کنید میبینید که چقدر خرج کرده اید و چقدر پول برای تان مانده است.بنابراین با این کار می توانید از خرج کردن زیاد خود داری کنید.

3. به جای مصرف گوشت، سبزیجات مصرف کنید

دلایل و فواید زیادی برای گیاهخوار بودن وجود دارد که یکی از آن ها پس انداز کردن است. درحقیقت حذف گوشت از سبد خرید، ماهانه حداقل 500000 تومان به نفع تان است.
لازم نیست که کاملا گوشت را حذف کنید اما در هفته می توانید بیشتر وعده های غذایی را با غذاهای گیاهی جایگزین نمایید.

4. قبل از خرید رفتن غذا بخورید

آیا تابحال پیش آمده که بامعده خالی به خرید بروید و بیش از لیست خریدتان خرید کنید؟ این کار نه تنها از لحاظ سلامتی درست نیست چون باعث می شود خوراکی های ناسالم خریداری کنید، بلکه به نفع جیب تان هم نیست.
براساس تحقیقات، خرید در حین گرسنگی نه تنها باعث می شود خوراکی های بیشتری بخرید، بلکه باعث می شود خوراکی هاس ناسالم خریداری کنید. طبق این تحقیقات خریداران گرسنه 60% بیشتر از افراد دیگر خرید می کنند. پس دفعه دیگر که می خواهید به خرید بروید، حتما قبل از ان شکم خود را سیر کنید.

5. قهوه خانگی بنوشید

همه ما سالانه حدودا 1 میلیون تومان یا بیشتر، برای خرید و نوشیدن قهوه در بیرون از خانه، خرج می کنیم. ازانجاییکه نمی توانید به سرعت کافئین را ترک کنید پس حداقل آن را درخانه درست کنید.

6. درخانه غذا بخورید

همانند نوشیدن قهوه، خوردن صبحانه و نهار در خانه به حساب بانکی شما کمک زیادی می کند. شاید درابتدا سخت باشد اما به مرور زمان عادت خواهید کرد. علاوه براین اگر قهوه و غذا را از خانه به محل کارتان بیاورید، سالانه 2 تا 4 میلیون صرفه جویی نموده اید.

7. رسانه ها

در کشور آمریکا سالانه مبالغ زیادی را برای پرداخت شبکه های مختلف مصرف می کنند.در حالی که می توانند از شبکه های ارزان تری مانند Netflix و یا Amazon استفاده نمایند، که برای همه اعضای خانواده برنامه های مناسبی دارد.
اگر زیاد تلویزیون تماشا می کنید اما همیشه یک کانال را دنبال نمی کنید پس می توانید اشتراک بسته ای از کانال های مختلف را خریداری نمایید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم