چطور هزینه گس اتریوم را کم کنیم؟

امروزه با پیشرفت کسب‌و‌کارهای اینترنتی و روش‌های کسب درآمد، بازار ارزهای دیجیتال پیشرفت بسیاری داشته و افراد زیادی دارایی خود را در این بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند. هرکدام از اجزایی که در این بازار فعالیت می‌کنند، نقش اساسی و مهمی را ایفا می‌کنند. نکته مهمی که وجود دارد این است که هرکدام از این اجزا برای انجام فعالیت خود پاداش دریافت می‌کنند. همچنین سرمایه‌گذاران برای انجام معادله‌های خود و یا ثبت آنها یا استخراج ارزهای خود باید هزینه‌ای را به عنوان کارمزد پرداخت کنند.

گس اتریوم چیست؟

تمام سرمایه‌گذارانی که در زمینه ارز اتریوم فعالیت دارند برای انجام معامله‌های خود یا ثبت اطلاعات و بسیاری دیگر از کار ها، باید هزینه‌ای را تحت عنوان کارمزد پرداخت کنند. این کارمزد درواقع همان گس است. کاربرانی که از اتریوم استفاده می‌کنند باید برای قرار‌گیری معامله خود در شبکه بلاک‌چین، کارمزدی را به ماینر ها پرداخت کنند که این هزینه همان گس نام دارد.

همانطور که از پیشینه بازار ارزهای دیجیتال مشخص است، معامله‌های بسیار زیادی در شبکه بلاک‌چین انجام می‌شود. هنگامی که میزان تقاضا از ثبت معامله ها یا استخراج توسط مانیر ها زیاد باشد کاربران باید برای ثبت معامله‌های خود کارمزد بیشتری را پرداخت کنند.

اهمیت گس در اتریوم

تمام هزینه‌های که بابت کارمزد به ماینر ها یا هر نقش دیگری پرداخت می‌شود برای ایفای نقش آنها در شبکه بلاک‌چین است. هنگامی که تراکنش‌های بازار ارز دیجیتال افزایش پیدا کند، هر فردی می‌تواند به عنوان یک کاربر وارد شبکه شود و شاهد معامله‌های دیگر باشد، به همین سبب سرمایه‌گذاران نیازمند افزایش امنیت هستند.

پرداخت گس باعث می‌شود تا معامله‌ ها در زمان درست در شبکه بلاک‌چین ثبت شوند و از دسترسی افراد غیر به آنها جلوگیری شود. همچنین ماینر ها برای پذیرش معامله ها نیازمند پشتوانه‌ای هستند که گس به عنوان این پشتوانه عمل می‌کند.

افزایش ارزش گس

مهم‌ترین موضوعی که در معامله‌های ارزی وجود دارد میزان امنیت است. هنگامی که معامله‌های انجام شده در شبکه اتریوم افزایش پیدا می‌کند، بسیاری از کاربران برای ثبت زودتر معامله خود کارمزد بیشتری را پرداخت می‌کنند. به همین سبب هنگامی که معامله‌های اتریوم افزایش پیدا کند میزان کارمزدهای پرداختی توسط کاربران به ماینر هم افزایش پیدا می‌کند.

همین امر باعث می‌شود تا نقش گس در اتریوم و عملکرد آن افزایش پیدا کند. به همین سبب بسیاری از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند برای حفظ امنیت معامله خود در صورت لزوم کارمزدی بیشتری هم پرداخت کنند. اما همانطور که قابل حدس است راه‌های مختلفی برای کاهش این هزینه ها وجود دارد.

راهکارهای طلایی برای کاهش گس

یکی از راهکارهای که باعث کاهش میزان گس اتریوم می‌شود انتقال اتریوم در ساعات مخصوصی از شبانه روز است. در برخی از ساعت‌های خاص کشورهای مختلف که بیشترین میزان فعالیت‌های معاملاتی را دارند، تراکنش‌های کمتری خواهند داشت، در این زمان ها افراد در کشورهای مختلف می‌توانند کارمزد کمتری را به ماینر ها پرداخت کنند.

یکی دیگر از روش‌های کاهش میزان گس دسته‌بندی معامله ها است. بدین صورت که افراد می‌توانند با دسته‌بندی معامله ها و انجام آنها به صورت همزمان، گس کمتری پرداخت کنند. همچنین می‌توانند با شبیه‌سازی معامله ها یا تراکنش ها، میزان کمتری از کارمزد را به ماینر پرداخت کنند.

گس، سکوی پرتابی برای برنامه ها

یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار جالب و سودمندی که گس دارد، ایجاد یک فضای مناسب برای اجراسازی برنامه‌های مختلف است. در واقع گس این قابلیت را دارد که می‌تواند بسیاری از برنامه‌های ارزی را پشتیبانی کند و به آنها فضای مخصوصی برای اجراسازی مهیا کند.

همین ویژگی باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران میزان هزینه پرداختی گس را پذیرفته و از آن استفاده کنند. این مزیت باعث شد تا بسیاری از سرمایه‌گذاران از گس با نام (رایانه جهانی) یاد کنند.

نحوه عملکرد گس اتریوم

نحوه عملکرد گس اتریوم بسیار ساده و در عین حال مهم است. در ابتدا نرخ گس معین شده و ماینر ها می‌توانند پس از بررسی‌های مورد نیاز آن را رد یا قبول کنند. اگر ماینر ها این پردازش را قبول کنند باید صفر تا صد این پردازش را انجام داده و پس از آن کارمزد خود را از فرستنده یا کاربر دریافت می‌کنند.اما درصورتی که کارمزد پرداخت شده توسط فرستنده کمتر از میزان تعیین شده باشد، ماینر می‌تواند پردازش را رد کرده و فرستنده باید تمام هزینه کارمزد را پرداخت کرده تا خسارت ماینر جبران شود.

همچنین اگر میزان پرداختی گس توسط فرستنده بیشتر از حد تعیین شده باشد، ماینر می‌تواند مابقی هزینه را به فرستنده بازگرداند. این فرایند بسیار ساده بوده و به همین سبب کاربران برای انجام آن درگیر مشکل نمی‌شوند.

راهکار گس برای محبوبیت جهانی

همانطور که گفته شد هیچگاه نرخ مشخصی برای گس وجود دارد و میزان هزینه‌ای که در این مورد باید پرداخت شود در موقعیت‌های مختلف متفاوت است. اما گس برای ایجاد نوعی محبوبیت جهانی و دستیابی به نام رایانه جهانی راهکار جالبی را در پیش گرفت. این راهکار به صورتی است که با تعیین کارمزد‌های کم، میزان تقاضای سرمایه‌گذاران نسبت به گس را افزایش می‌دهد.

به زبان ساده‌تر، هنگامی که سرمایه‌گذار با نرخ پایینی از گس در اتریوم مواجه شود، تمامی معامله ها یا کارمزد‌های خود را به شبکه اتریوم واگذار کرده و همین امر باعث رشد اقتصادی گس در اتریوم خواهد شد.

نرخ گس اتریوم

همانطور که گفته شد تعیین نرخ گس امری نیست که بتوان آن را به صورت واضح بیان کرد. چون بسیاری از معامله یا استخراج ها در زمان متفاوت و توسط ماینر‌های متفاوتی انجام می‌گیرد. اما یکی از روش‌های که به محاسبه نرخ گس اتریوم کم می‌کند استفاده از ماشین حساب‌های آنلاین است. با استفاده از این ماشین حساب ها ماینر ها می‌توانند نرخ تقریبی از گس اتریوم را به دست آورده و براساس همان نرخ، تصمیم به واگذاری یا عدم واگذاری معامله‌های خود بدهند.

آینده ارز دیجیتال در ایران

شاید به گوشتان خورده باشد که بسیاری از کشورهای مختلف معامله‌های ارزی را به دلایل مختلف ممنوع کرده‌اند، برخی از کشورهای مختلف هم شرایط و قوانین خاصی را برای سرمایه‌گذاران معیین کرده‌اند که با رعایت آنها، سرمایه‌گذاران مجاز به انجام معامله‌های ارز می‌شوند. ایران یکی ز کشورهای است که شرایط مخصوصی را تعیین کرده است.

اما به دلیل قوانین و شرایط سیاسی، سرمایه‌گذاران در این کشور نمی‌توانند با بسیاری از صرافی‌های خارجی ارتباط داشته باشند، به همین سبب افراد باید از طریق صرافی‌های ایرانی(مانند صرافی تبدیل) اقدام به خرید ارزهای مختلف کنند. درواقع سرنوشت ارز دیجیتال در ایران به سبب شرایط سیاسی و قوانین تعیین شده، در دست صرافی‌های است که تمام قوانین تصویب شده را رعایت می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال

خرید ethereum یکی از موضوع‌های مهمی است که سرمایه‌گذاران باید پس از اطمینان از اعتبار یک صرافی اقدام به انجام آن کنند. البته این موضوع فقط مخصوص کشور ایران و سرمایه‌گذاران ایرانی نیست، بلکه تمامی افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند نحوه خرید اتریوم یا ارزهای دیگر، یکی از دغدغه‌‌های مهم آنهاست.

از آنجایی که خرید و فروش در زمینه ارزهای دیجیتال بسیار حساس است، تمام سرمایه‌گذاران بازار دیجیتال حساسیت زیادی بر این امر دارند. اگر به سایت‌های مختلف و معتبر سر بزنید، قطعا در قسمت نظرات مردم با سوال‌های از قبیل: Does it pay to mine Bitcoin? و غیره مواجه خواهید شد..

پس اگر میخواهید که خرید درستی داشته باشید و سرمایه خود را در مدت زمان کمی به سود کلان برسانید، خرید ارز اتریوم از طریق صرافی‌های معتبر، یکی از بهترین روش ها است.

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

 1. سمیه

  شهریور 1, 1401

  چقدر پیچیده مثل همیشه!

  پاسخ

 2. سمیه

  شهریور 1, 1401

  چقدر پیچیده مثل همیشه!

  پاسخ