فیلم Top Gun: Maverick در آستانه فروش 900 میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی

فیلم «تاپ گان: ماوریک» بزرگترین موفقیت سال است. در حالی که انتظار می‌رفت فیلم‌های «دکتر استرنج در جهانی از دیوانگی» و «بتمن» در گیشه عملکرد خوبی داشته باشند، با توجه به اهمیت فرهنگی فیلم اول، فاصله تقریباً چهار ساله‌ی بین دو قسمت، عملکرد رکوردشکنی «ماوریک» به‌سختی قابل پیش‌بینی بود.

اما چهار هفته پس از اکران، «ماوریک» بزرگترین موفقیت سال در داخل کشور، بزرگترین موفقیت حرفه‌ای کروز و دومین فیلم بزرگ در تاریخ پارامونت است. با بیش از 473 میلیون دلار فروش داخلی، نزدیک به 900 میلیون دلار فروش در سراسر جهان و اکران بسیار موفق در کره‌جنوبی، بسیاری از خبرگزاری را می‌گویند که این فیلم به‌طور قطع به مرز 1 میلیارد دلار در سرتاسر جهان خواهد رسید.

پردرآمدترین فیلم کروز در سراسر جهان، Mission: Impossible – Fallout بود که در سال 2018 توانست 791 میلیون دلار در سرتاسر جهان به‌دست آورد.

فروش «تاپ گان: ماوریک» در چهارمین آخر هفته داخلی خود 15 درصد سقوط کرد و با 44 میلیون دلار به پایان رسید. در سطح بین‌المللی فروش این فیلم در این آخر هفته 39 میلیون دلار بود. ژاپن (5.4 میلیون دلار، مجموع 42.8 دلار)، بریتانیا (5.1 میلیون دلار، مجموع 71.5 دلار) و استرالیا (4.8 میلیون دلار، مجموع 40.1 دلار) برترین مناطق فیلم در چهارمین آخر هفته اکران بودند و پس از آن فرانسه، برزیل و آلمان قرار گرفتند. اگر Maverick از اینجا به بعد محافظه کارانه عمل کند، همچنان با 550 دلار فروش داخلی و 600 میلیون دلار فروش کل به پایان خواهد رسید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم