باکس آفیس: Doctor Strange in the Multiverse of Madness به 800 میلیون دلار فروش جهانی رسید

«دکتر استرنج در جهان دیوانگی» با 31 میلیون دلار فروش داخلی و 40 میلیون دلار دیگر در سطح بین المللی در سومین آخر هفته اکران، فروش جهانی‌اش را به 803 میلیون دلار رساند.

Doctor Strange 2 به کارگردانی «سم ریمی» 342 میلیون دلار در ایالات متحده و 461 میلیون دلار دیگر در خارج از کشور به‌دست آورده است. نکته مهم این است که این فیلم در بزرگترین بازار سینمای جهان، چین و روسیه، جایی که دیزنی در بحبوحه درگیری اوکراین تحریم‌هایی را اعمال کرده است، اکران نشده است. انتظار می‌رود که این فیلم درنهایت با حدود 950 میلیون دلار، اکران بین‌المللی خود را به پایان برساند.

یک پایان 950 میلیون دلاری «دکتر استرنج در جهان دیوانگی» را در جایگاه یازدهم فهرست باکس آفیس تمام دوران جهان سینمایی مارول قرار می‌دهد که در مقایسه با فروش 2 میلیارد دلاری فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» از سونی که «بندیکت کامبربچ» نیز به عنوان نقش مکمل در آن حضور داشت، رقم ناچیزی است.

در ادامه جدول باکس آفیس این هفته نیز تغییر چندانی حاصل نشده‌است و فقط فیلم Downton Abbey: A New Era با 16 میلیون دلار فروش در اولین هفته اکرانش، موفق شد جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص دهد.  “جولین فلوز”، خالق داستان اصلی این فیلم، مانند قسمت قبلی وظیفه نگارش فیلمنامه دنباله آن را برعهده داشته‌است.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم