انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت که باید تماشا کنید

با اینکه انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت برای کودکان ساخته شده‌اند، ولی جذابیت جهانی داستان برخی از آنها، سایر افراد را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. انیمه در ژانرهای مختلفی عرضه می‌شود. مثلاً “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia) ژانر سوپر قهرمانی، “دفتر مرگ” (Death Note) ژانر ترسناک و “جنگ غذاها” (Food Wars!) حتی ژانر آشپزی داشت. در دهه 2000، انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت بسیار محبوب بودند. برخی از این انیمه‌ها مانند “پوکمون” (Pokemon) الهام‌بخش کارت تجارت بودند. ولی برخی دیگر مانند “یو-گی-او” (Yu-Gi-Oh!) یک کارت تجارت ضروری در داستان نشان دادند. “یو-گی-او” نه تنها تبدیل به گل سرسبد این ژانر شد، بلکه یکی از شناخته شده ترین انیمه‌های تمام دوران است. مجموعه‌هایی با کارت‌های تجارت واقعی ساخته شدند که به طرفداران این امکان را می‌دادند که کارت جمع آوری کنند و بازی که شخصیت‌های محبوبشان انجام دادند را بازی کنند. با توجه به برخی مجموعه‌ها که از شبکه‌هایی مانند “کارتون نت‌ورک” (Cartoon Network) پخش شدند، به احتمال زیاد بچه‌ها برای اولین بار اینگونه با انیمه آشنا شدند. با اینکه این ژانر بیشتر برای کودکان ساخته شده است، ولی برخی داستان‌های خاص وجود دارند که همه می‌توانند از آن لذت ببرند.

بسیاری از محبوب‌ترین انیمه‌ها مبتنی بر بازی تجارت کارت هستند. انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت کاملاً محبوب هستند و در سرتاسر جهان طرفدار دارند. اگرچه بسیاری از بهترین انیمه‌های این ژانر قدیمی هستند، اما این گواهی بر جاودانه بودن آنهاست. در اینجا بهترین انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. “ویس سروایو” (Weiß Survive) یکی از انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت ایسکای است

“ویس سروایو” که با الهام از نام کارت تجاری به همین نام ساخته شده است، سریالی نسبتاً کوتاه است که داستان “تاکشی” و “میچی” را دنبال می‌کند که خودشان را در دنیای نبرد کارت، غوطه ور می‌بینند. تنها دلیل آن‌ها برای فرار این است که در نبرد کارت برنده شوند؛ هرچند “تاکشی” تقریباً چیزی در مورد این بازی کارت نمی‌داند!

این انیمه کوتاه با اینکه فقط شانزده قسمت دارد، ولی مطمئناً سرگرم‌کننده و به یاد ماندنی خواهد بود. جنبه ایسکای این انیمه، تماشای آن را سرگرم کننده‌تر خواهد کرد؛ زیرا بینندگان مجذوب مبارزات کارتی شدید انیمه می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های مکا به انتخاب منتقدین که باید تماشا کنید و لذت ببرید


14. “عروسک فنتسیستا” (Fantasista Doll) ژانر علمی تخیلی را با دخترهای جادویی ادغام می‌کند

“عروسک فنتسیستا” انیمه‌ای دوازده قسمتی است که داستان قهرمان سابق رقابت‌های کارت تجاری به نام “اوزومه اونو” را دنبال می‌کند. او دستگاهی مرموز دریافت می‌کند که شامل روح پنج عروسک قدرتمند است که به درستی “فنتسیستاها” نامیده می‌شوند.

“فنتسیستاها” با اینکه فقط در یک واقعیت شبیه به متاورس وجود دارند، ولی قادر به مجسم کردن هستند؛ می‌توانند نظرات خود را به شکل فرمول درآورند و درون کارت‌های تجارت زندگی کنند. از آنجایی که “اوزومه” استاد جدید آنهاست، سلامتی آنها به او سپرده شده است. این انیمه سرگرم‌کننده ترکیبی از دو ژانر شگفت انگیز است: داستان‌های علمی تخیلی عجیب و غریب و دختران جادویی دوست داشتنی و بامزه.


13. “بیلد دیواید” (Build Divide) ارزش فرد را بر اساس بازی کارت تجارت آزمایش می‌کند

این انیمه کارت تجارت جدید در پاییز سال 2021 منتشر شد و در یک کیوتوی دیستوپیایی اتفاق می‌افتد که توسط یک “شاه” اداره می‌شود. این “شاه” ارزش زیردستان خود را با وادار کردن آن‌ها به اثبات قدرت خود در بازی کارتی”بیلد دیواید” مورد آزمایش قرار می‌دهد.

“شاه” قول می‌دهد که اگر کسی او را در بازی “بیلد دیواید” شکست دهد، هر آرزویی که آن فرد دارد را برآورده می‌کند. با این حال، حتی برای نزدیک شدن و ایستادن در برابر شاه، باید در یک رقابت شرکت کند. از آنجایی که همه می‌خواهند آرزوهایشان برآورده شود، همه به تکاپو می‌افتند. با این حال، “تروتو کورابه” قهرمان داستان، مصمم است که این پادشاه فاسد را از بین ببرد.


12. “کاکرو لئو آن، کاردلیور” (Live On Cardliver Kakeru) حس نوستالژیکی را منتقل می‌کند

“کاکرو زنده در کاردلیور” همان نبوغ و خلاقیت کودکانه را دارد که بینندگان مسن‌تر نسبت به آثاری نوستالژیک مانند “پوکمون” دارند. این انیمه داستان “کاکرو”، یکی از علاقمندان به بازی کارتی را دنبال می‌کند که به “لئو آن” معروف است.

بازی با ورق در بین همه هم سن و سال‌های “کاکرو” محبوب است؛ ولی او متاسفانه هرگز حتی یک بازی را هم نبرده است. با این حال، شانس به او رو می‌کند و او با یک هیولای خلاق برخورد می‌کند که به او کارت تغییر زندگی می‌دهد. قبل از اینکه “کاکرو” متوجه شود، همه چیز به سرعت در جهتی هیجان‌انگیز تغییر می‌کند و اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد. بنابراین یکی از بهترین انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت است.


11. “جنگ‌های تن به تن کارتی آینده باتسو” (Future Card Buddyfight) اقتباسی از بازی کارتی آن است

“جنگ‌های تن به تن کارتی آینده باتسو” قبل از اینکه اقتباس انیمه‌ای آن ساخته شود، در واقع یک بازی کارتی بود. این بازی کارتی در این انیمه که در آینده رخ می‌دهد، کارت‌ها را به پورتال‌هایی متصل می‌کند که بازیکنان را به دنیای دیگری می‌برد.

این انیمه با ادغام جنبه‌هایی از ژانر علمی تخیلی و ایسکای با ژانر بازی تجارت کارت، نمایشی سرگرم کننده است که افراد در هر سنی از آن لذت خواهند برد. شخصیت‌ها با هم متحد می‌شوند، با هم دوست می‌شوند و در مبارزات پرشور و بی‌شمار تن به تن با دیگر بازیکنان شرکت می‌کنند. “جنگ‌های تن به تن کارتی آینده باتسو” با بیش از شصت قسمت، پس از پخش در سال 2014 طرفداران خوبی به دست آورد.

همچنین بخوانید: انیمه‌های خانوادگی که همه اعضای خانواده می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند


10. “ارواح نبرد” (Battle Spirits) از بازی تجارت کارت “ارواح نبرد” شرکت “بندای” الهام گرفته است

“ارواح نبرد” به کارگردانی “آکیرا نیشیموری” (Akira Nishimori) از بازی تجارت کارت “ارواح نبرد” شرکت “بندای” الهام گرفته است. پسر جوانی به نام “دان باشین” توسط دو خواهر و برادر مرموز به نام‌های “یوکی موموس” و “کاجیتسو موموس” به دنیای موازی “گرند رولو” برده می‌شود.

او به زودی متوجه می‌شود که به عنوان یک سرباز هسته‌ای انتخاب شده است؛ چون قدرت نور هسته قرمز را دارد. “دان” و سربازان دیگر مسئولیت نجات “گرند رولو” را از دست پادشاه جهانی دیگر که از آنها سوء استفاده می‌کند، بر عهده می‌گیرند. این موضوع از موضوعات مشابه این ژانر وام گرفته است؛ اما طرفداران این بازی باید آن را تماشا کنند.


9. “آیکاتسو!” (Aikatsu!) دارای لباس‌های قابل تحسین است تا شخصیت‌های اصلی بتوانند از آیدل‌های مورد علاقه خود تقلید کنند

“آیکاتسو!” در آکادمی “نور ستاره” اتفاق می‌افتد. مدرسه‌ای نخبه که به دختران می‌آموزد چگونه آیدل‌های سرگرمی باشند. “آئوی کیریا” و بهترین دوستش “ایچیگو”، در تلاش برای تقلید از آیدل مورد علاقه خود، “میزوکی کانزاکی”، درخواست می‌دهند.

علاوه بر این، دختران به کارت‌های “آیکاتسو” نیاز دارند که شامل لباس‌ها و لوازم تزئینی آیدل‌های معروف باشد. این انیمه برای کسانی که علاقمند به مد و لباس پوشیدن هستند جذاب است؛ درحالیکه هنوز عنصر تجارت کارت را در خود جای داده است. به علاوه لباس‌ها بسیار رنگارنگ و قابل تحسین هستند!


8. عناصر بین کهکشانی “جنگ کارتی” (Cardfight!! Vanguard) پیچ و تابی تخیلی به داستان اضافه می‌کنند

“آیچی سندو” به عنوان کودکی خجالتی که اغلب مورد آزاد و اذیت قرار می‌گیرد،  دوران سختی را در مدرسه راهنمایی سپری می‌کند. اما در بازی “جنگ کارتی”، “آیچی” از کارتی کمیاب و پرطرفدار به نام “بلستر بلید” استفاده می‌کند. هنگامی که دارای گرانبهای او دزدیده می‌شود، او برای پس گرفتن کارت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. سپس “آیچی” دزد را به یک دوئل بازی دعوت می‌کند.

“جنگ کارتی” برخلاف بازی‌های دیگر که برای دستیابی به تسلط نیاز به آموزش دارند، اینگونه نیست و همه مردم زمین و سیاره “کری” آن را بازی می‌کنند. این انیمه مانند “یو-گی-او” دوبله شده است. با این حال، عنصر بین کهکشانی یک پیچ و تاب علمی تخیلی به داستان اضافه می‌کند. تماشای پرده برداری از کارت‌های جدید در سرتاسر سریال و شخصیت‌هایی که حتی در سریال‌های دیگر هم وجود داشته‌اند، جالب است.


7. “اساتید دوئل” (Duel Masters) مخاطبان جوان‌تر را مورد هدف قرار می‌دهد؛ اما هر گروه سنی می‌تواند از آن لذت ببرد

“تاکارا تومی” در سال 2006 و 2007، انیمه‌ای اقتباسی از مانگای “اساتید دوئل” تولید کرد. این انیمه داستان کودکی به نام “شوبو کیریفودا” را دنبال می‌کند که در بازی کارتی “اساتید دوئل” عالی است. پدرش یک دوئل‌کننده معروف به نام “استاد کایجودو” بود و “شوبو” می‌خواهد دقیقاً مانند او شود. “شوبو” برای رسیدن به این هدف نیاز به برنده شدن در یک تورنمنت محلی دارد.

“اساتید دوئل” شباهت بسیاری به سایر انیمه‌های همین ژانر دارد که در آن‌ها یک قهرمان جوان به سادگی به دنبال بهتر شدن در بازی است. این سریال چندان شناخته شده نیست؛ احتمالاً به این دلیل که مخاطبان جوان‌تر را هدف قرار می‌دهد و داستان ساده‌تری دارد. ولی حتی مخاطبان بزرگسال‌تر این ژانر هم باید آن را ببینند.

همچنین بخوانید: بهترین پدران انیمه که شاید برایتان جالب باشند و انیمه‌هایشان را تماشا کنید


6. “جنگجویان باکوگان” (Bakugan Battle Brawlers) در شبکه کارتون پخش شد

یکی از بهترین انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت. روزی از روزها، کارت‌ها از آسمان به زمین افتادند. “دان کوسو” یکی را برداشت و با دوستش “شون” یک بازی به نام “باکوگان” ساخت. آن دو به همراه دوستان دیگرشان، تیمی به نام “جنگجویان باکوگان” تشکیل می‌دهند. وقتی آنها به باکوگان واقعی برخورد می‌کنند، درگیری به وجود می‌آید و آن‌ها باید برای”وسترویا”، خانه “باکوگان” مبارزه کنند.

این انیمه به دلیل اینکه از شبکه کارتون پخش شد، بین مخاطبان امریکایی و کانادایی محبوب شد. این انیمه سری بازی‌های ویدئویی، اسباب بازی‌ها و وسایل الکترونیکی خاص خود را دارد. این بازی کارت استراتژیک، از اشکال مینیاتوری و نشان از کارت‌های “بوکوگان” و دروازه ویژه استفاده می‌کند و هدف آن جمع کردن سه کارت دروازه است.


5. “سلکتور ویکسوس” (Selector Infected WIXOSS) واقعیتی تاریک و شوم را به ارمغان می‌آورد

“ویکسوس” یکی از انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت است که در آن بازیکنان با مبارزانی به نام “LRIG”ها باهم می‌جنگند. برخی از “LRIG”ها می‌توانند با صاحبان خود ارتباط برقرار کنند و دخترانی که برای گرداندن آن‌ها انتخاب می‌شوند “انتخابگر” نام دارند. این “انتخابگر”ها پس از پیروزی، به هر آرزویی که دارند می‌رسند؛ اما اگر سه بار ببازند، آرزویشان تبدیل به نفرین می‌شود!

سریال اصلی حول محور این بازی “سلکتور ویکسوس” می‌چرخد و “روکو کومیناتو” را دنبال می‌کند. او پس از دریافت یک “LRIG” به نام “تاما” تبدیل به “انتخابگر” می‌شود. از آنجایی که تماشاگران مبارزات و ماجراجویی‌های “روکو” را دنبال می‌کنند، داستان آنها را با واقعیت تاریک و شوم جهان “ویکسوس” شگفت‌زده خواهد کرد.


4. “کاردکپتر ساکورا” (Cardcaptor Sakura) یک انیمه جادویی با الهام از بازی تجارت کارت است

اگرچه “کاردکپتر ساکورا” ژانر دختر جادویی و عاشقانه را ارائه می‌دهد، اما تجارت کارت نیز دارد. “ساکورا کینوموتو” ده ساله در شهر “توموئدا”، به طور تصادفی کارت‌هایی جادویی به نام “کارت‌های کلو” را از یک کتاب در زیرزمین خود آزاد می‌کند.

“سربروس” نگهبان کارت‌ها، “ساکورا” را برای یافتن آن‌ها برگزید. او به همراه بهترین دوستش “تومویو دایدوجی”، به مبارزه با شخصیت جادویی هر کارت می‌پردازد و آن‌ها را از بین می‌برد. مانگای اصلی دارای 19 کارت است؛ در حالی که انیمه دارای 52 کارت است و در نهایت “ساکورا” یک کارت 53ام هم ایجاد می‌کند. این سریال همچنین دارای دو اقتباس سینمایی از سال‌های 1999 و 2000 است.


3. “چیهایافورو” (Chihayafuru) روی یک بازی کارتی به نام “کاروتا” تمرکز است

با توجه به اینکه بسیاری از انیمه‌های مربوط به بازی تجارت کارت برای اولین بار در دهه 2000 به نمایش درآمدند، “چیهایافورو” نسبت به آن‌ها جدیدتر است و از سال‌های 2011 و 2012 پخش می‌شود. این انیمه داستان دختری پسرگونه به نام “چیهایا آیاسه” را دنبال می‌کند که با دانش‌آموز انتقالی به نام “آراتا واتایا” آشنا می‌شود که او را با بازی کارتی “کاروتا” آشنا می‌کند. او به همراه دوست “آراتا” به نام “تایچی ماشیما”، همگی وارد بازی می‌شوند.

با این که این سه نفر از هم جدا می‌شوند، “چیهایا” در دبیرستان با “تایچی” متحد می‌شود. “چیهایا” رویای تبدیل شدن به بهترین بازیکن “کاروتا” را در سر دارد و آرزو دارد دوباره “آراتا” را ملاقات کند. “کاروتا” از قالبی از شعر ژاپنی به نام “صد شاعر” الهام گرفته است و هرکسی که بتواند سطر اول شعر را با توجه به سطر دوم آن کامل کند، “کاروتا” را برنده می‌شود. ترکیب بازی تجارت کارت و ادبیات این انیمه را منحصر به فرد و آموزشی کرده است.

همچنین بخوانید: بهترین مبارزه‌های انیمه که در بدترین انیمه‌ها به هدر رفتند


2. “زی/ایکس ایگنیشن” (Z/X Ignition) ژانر سوپرنچرال و اکشن را ترکیب می‌کند

“زی/ایکس ایگنیشن” علی رغم مدت زمان کوتاه و دوازده قسمته آن، به عنوان یک انیمه تجارت کارت شناخته شد. پورتال‌هایی که به جهان‌های موازی منتهی می‌شوند شروع به ظهور می‌کنند و موجودات عجیب و غریب به دنیای انسان‌ها هجوم می‌آورند. پنج نیروی تهاجمی از این پنج پورتال سیاه وارد می‌شوند که با یکدیگر مبارزه کنند و خط‌های زمانی دیگر را نابود کنند. با اینکه پایان قابل پیش‌بینی است، داستان ابتکار دارد و عناصر سوپرنچرال و اکشن را باهم ترکیب می‌کند تا داستانی متفاوت از داستان‌های دیگر تولید کند. علاوه بر این، اکشن انیمه سریع و سرگرم کننده است و مبارزات به طور خاص به خوبی طراحی شده‌اند.


1. “یو-گی-او” (Yu-Gi-Oh) کلاسیک است

“یو-گی-او” شناخته شده‌ترین انیمه‌های اقتباسی از بازی جمع‌آوری کارت است. این مانگا به مدت هشت سال در قالب سریال ساخته شد و چهل میلیون نسخه از آن فروش رفت. فرنچایز آن یک موفقیت بزرگ است. این انیمه با ده اسپین آف، چهار فیلم انیمیشنی و بیش از بیست بازی ویدیویی که برای طرفداران متعهد آن ساخته شده، غیرممکن است که کسی از این کلاسیک خسته شود. کارت‌های “یو-گی-او” هنوز در فروشگاه‌های سراسر جهان فروخته می‌شوند و محبوبیت آن هرگز از بین نرفته است. قهرمانان این انیمه “یوگی موتو” و “دوئل هیولاها” تا به امروز افسانه‌ای باقی مانده‌اند.

همچنین بخوانید: بهترین مادران انیمه که شاید برایتان جالب باشند آن‌ها را بشناسید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم

  1. شایان

    مرداد 25, 1401

    با سلام… خداوکیلی چرا شما اخبار انیمه نمیزارین هعی منتظره اخبار هستم ولی هیچ فعالیتی نمی بینم لطفا بزارید ممنون

    پاسخ