سریال “ما صاحب این شهر هستیم” (We Own This City)  و سریال‌های مشابه

“رینالدو مارکوس گرین” (Rei‌naldo Marcus Green) کارگردانی سریا‌ل پلیسی “ما صاحب این شهر هستیم” را برعهده گرفت. داستان سریا‌ل، از کتابی با قلم “جاستین فنتون” (Justin Fenton) که گزارشگر روزنامه “بالتیمور سان” (Baltimore Sun) هست، برگرفته شده است. داستان به بررسی معاملات غیرقانونی گروه ویژه ردیابی سلاح در اداره پلیس شهر بالتیمور می‌پردازد. سریال “ما صاحب این شهر هستیم” نیز مانند منبع الهام خود یعنی سریا‌ل “شنود” (The Wire)، بی‌عدالتی نژادی و طبقاتی سیستماتیک در شهر “بالتیمور” را آشکار می‌کند. در همین حال،این سریا‌ل جنایی و هیجان‌انگیز به زندگی پرهیاهوی شهری که هر روز دچار خشونت می‌شود نیز ورود می‌کند. برخی موضوعاتی که سریا‌ل به آن‌ها اشاره می‌کند، اجتماع،نزاع طبقاتی و فساد بین مجریان قانون و در عین حال، امید برای تغییر است. اگر به دنبال سریا‌ل‌هایی مثل “ما صاحب این شهر هستیم” هستید، اینجا تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی کرده‌ایم. با پروشات همراه باشید.


7. “کاپیتانی” (Capitani) (2019)

این محصول نتفیلکس، سریا‌لی درام و دوزبانه لوکزامبورگی-فرانسوی می‌باشد. ساخته “کریستوف واگنر” (Christophe Wagner)  و “تیری فیبر” (Thierry Faber)، مخاطبین را در رازی شوم فرو می‌برد. “لوک کاپیتانی” (Luc Capitani)، کارگاه شهر، طی ماجرایی به تحقیق و بررسی قتل یک دختر نوجوان در نزدیکی شهر “منشید” (Manscheid) در شمال لوکزامبورگ می‌پردازد. با این حال، او در برقراری ارتباط با جامعه درهم‌ تنیده و متحد شمالی، با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود. در ادامه، او از یک پلیس زن محلی، مقداری کمک دریافت می‌کند. اگر پس از تماشای سریال “ما صاحب شهر هستیم” می‌خواهید داستان دیگری که در آن، مجریان قانون و افراد جامعه با هم برخورد می‌کنند را ببینید، این سریا‌ل شما را سرگرم خواهد کرد.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های وسترن جدید که می‌توانید تماشا کنید و لذت ببرید


6. “هانیبال” (Hannibal) (2013-2015)

“برایان فولر” (Bryan Fuller) با الهام از قاتل سریا‌لی کلاسیکی که توسط نویسنده‌ای به نام “توماس هریس”  (Thomas Harris)  طراحی شده بود، “هانیبال” را ایجاد کرد. “جک کرافورد” (Jack Crawford)، رئیس علوم رفتاری در “اف‌بی‌آی” (FBI)، “ویل گراهام” (Will Graham) را برای تعقیب و شکار یک قاتل زنجیره‌ای در “مینه‌سوتا” (Minnesota) استخدام می‌کند. با درخواست “کرافورد”، روانپزشک و ناظر پزشکی قانونی، یعنی دکتر “هانیبال لکتر” نیز با “گراهام”،همراه می‌شود. دکتر که در واقع یک قاتل سریالی آدم‌خوار می‌باشد، همیشه یک قدم جلوتر از پلیس هست. پیشروی در تحقیقات، اغلب به عهده “گراهام” است. در همین حال، رابطه خصومت‌آمیز استاد-شاگردی میان آن‌ دو، فضای پرتنش سریا‌ل را ایجاد می‌کند. اگر سریال “ما صاحب این شهر هستیم” شما را وادار به تماشای دیگر آثار مشابه ترسناک و جنایی می‌کند، این سریا‌لی است که نباید تماشایش را از دست بدهید.


5. بابل” (Babylon) (2014)

مینی سریا‌ل تحسین شده درام و پلیسی “بابل”; ساخته شده توسط “جسی آرمسترانگ” (Jesse Armstrong) ،”رابرت جونز” (Robert Jones)،”سم بین” (Sam Bain) و “دنی بویل” (Danny Boyle). داستان مربوط به “ریچارد میلر” (Richard Miller)، کمیسر نیروی پلیس لندن می‌باشد. او در تلاش است تا دید عمومی مردم را نسبت به نیروهای شهر، اصلاح کند. “ریچارد” یک اینستاگرامر به نام “لیز گاروی” (Liz Garvey) را استخدام می‌کند اما “لیز” به عنوان یک فرد مقیم ایالات متحده، در نگاه اول نمی‌تواند پیچیدگی و سختی سیستم را درک کند. او باید به عنوان مدیر جدید ارتباطات و زمانی که خیابان‌های شهر در هرج و مرج هستند، با تمام توان به راه خود ادامه دهد. سریال به لطف گروه بازیگران و متن بدون نقص، می‌تواند پیام اصلی خود را در کنار ظاهر طنز، منتقل کند. اگر دنبال سریا‌ل دیگری بعد از “ما صاحب این شهر هستیم” هستید، این مجموعه شما را روی صندلی‌تان، میخکوب خواهد کرد.


4. “فریاد” (Outcry) (2020)

سریا‌ل جنایی “فریاد” با نویسندگی و کارگردانی “پت کوندلیس” (Pat Kondelis)، درباره‌ی از هم‌ گسیختگی رو‌ به‌ افزایش یک جامعه است. مستند-سریا‌ل پنج قسمتی که بر اساس واقعیت ساخته شده، به بررسی محکومیت یک بازیکن بسکتبال دبیرستانی به نام “گرگ کلی” (Greg Kelley) می‌پردازد. او در حالی که دانش‌آموز سال آخر بود، به اتهام تجاوز جنسی به یک پسربچه 4 ساله دستگیرشد. بعد از مدتی، پسر دیگری که مورد تجاوز واقع شد، دوباره کانون توجه دیگران قرار گرفت. در یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های کشور، “کلی” به 25سال زندان محکوم شد. در حالی که اکثریت، “کلی” را به خاطر اعمالش مجرم می‌دانند، اما دیگران بررسی شتاب‌زده نیروی انتظامی یک شهر کوچک و اعتبار محکومیت را زیر سوال می‌برند. اگر “ما صاحب این شهر هستیم” باعث می‌شود که هوس کنید سریا‌ل جنایی دیگری که شما را در هاله‌ای از ابهام قرار دهد تماشا کنید، “فریاد” مخصوص شماست.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های تاریخی ساخته‌شده که باید تماشا کنید (رده‌بندی بر اساس امتیاز IMDb)


3. “رک” (Roc) (1991-1994)

سریا‌ل با زمینه کمدی موقعیت -Sitcom- ، درام و ساخته شده توسط “استن دنیلز”(Stan Daniels).”رک” حول محور درگیری‌های زندگی خانوادگی می‌چرخد. “چارلز رک امرسون” (Charles Roc Emerson) یک کارگر زباله‌روب است. داستان به او، خانواده و دوستانش و کارهای روزمره‌ای که انجام می‌دهند می‌پردازد. همسرش “النور” (Eleanor) یک پرستار است. شوخی‌های این‌ دو، باعث بالارفتن جذابیت سریا‌ل می‌شود. گرچه این سریا‌ل بینندگان کمی داشت، اما از زمان انتشار، نقد و انتقادات زیادی را کسب کرده است. اگر پس از دیدن “ما صاحب این شهر هستیم” به دنبال فضای کمدی و شادتری هستید، این سریا‌لی است که دنبالش هستید.


2. “نگهبانان” (The Keepers) (2017)

اثر “رایان وایت” (Ryan White) یک مستند-سریا‌ل است که از روی اتفاقات واقعی ساخته شده است. سریا‌ل “نگهبانان” به یک داستان دلخراش در “بالتیمور” می‌پردازد. این داستان، در مورد قتل “کتی سسنیک” (Cathy Cesnik)، یک راهبه کاتولیک و معلم دبیرستان که مورد احترام جامعه‌اش بود. در حالی که این اتفاق، اثر بدی روی مردم بر جای گذاشت، تا امروز هویت قاتل مخفی مانده است. با بررسی بیشتر سریا‌ل، متوجه می‌شویم که کارگردان، تمام تلاش خود را انجام داده تا با موضوع دلهره‌آور تجاوز جنسی و پیامدهای بلندمدت آن، برخورد کند. اگر “ما صاحب این شهر هستیم” انگیزه‌ای را در شما ایجاد می‌کند تا در مورد تاریخ شهر “بالتیمور” بیشتر بدانید، باید این سریا‌ل را به لیست خود اضافه کنید.


1. “شنود” (The Wire) (2002-2008)

“دیوید سیمون” (David Simon)، تهیه‌کننده اجرایی “ما صاحب این شهر هستیم”، بیشتر به عنوان خالق سریا‌ل جنایی و هیجان‎انگیز “شنود” شناخته می‌شود. سریا‌ل شبکه The HBO چیزی کمتر از یک قصیده دلخراش و تکان‌دهنده برای شهری در آمریکا نیست; زیرا مؤسسات واتفاقات جامعه مانند تجارت غیرقانونی مواد مخدر،بوروکراسی اداری، آموزش و رسانه‌های مکتوب را همراه با روابطشان با مجریان قانون را شرح می‌دهد. درحالی که این سریا‌ل، جنایات شهر را به رخ می‌کشد، همچنین نشان می‌دهد که آنها چگونه بر تک‌ تک افراد و به طور کلی جامعه تأثیر می‌گذارند. اگر روایت و داستان جذاب “ما صاحب این شهر هستیم” قلب شما را به دست آورده، پس باید به الگو و منبع الهام این سریا‌ل یعنی “شنود” مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های کمدی سیاه که باید تماشا کنید و لذت ببرید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم