انیمه “صعود یک کرم کتاب” (Ascendance of a Bookworm) و انیمه‌های مشابه

انیمه “صعود یک کرم کتاب” اسم دیگرش این است: Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen. این انیمه فانتزی ایسکای با اقتباس از سری لایت ناول های ژاپنی نوشته “میا کازوکی” (Miya Kazuki) و تصویرسازی “یو شینا” (You Shiina) ساخته شده است. سریال انیمه درباره یک عاشق کتاب به نام “اورانو موتوسو” است که آرزو دارد تا روزی یک کتابدار شود. با این وجود متاسفانه در یک تصادف کشته می‌شود.

او بعداً در قالب یک دختر جوان به نام مین زنده می‌شود. مین در قرون وسطی زندگی می‌کند. از آنجایی که هنوز عشق به مطالعه در قلبش بیدار است، متوجه می‌شود در قرون وسطی تعداد کتاب‌ها کم هستند و فقط طبقه اشراف به آن دسترسی دارند. با این وجود این مسئله مین را متوقف نمی‌کند. چون مین حالا یک ماجراجویی سرنوشت ساز را شروع می‌کند تا کتاب‌هایی خلق کند که همه از عهده خرید آن بربیایند.

داستان قهرمانی که شیفته کتاب و کتابخوانی است می‌تواند الهام بخش طرفدارانی باشد که همین علاقه را دارند. بنابراین شاید بعد از تماشای انیمه “صعود یک کرم کتاب” دوست داشته باشند انیمه های مشابه را تماشا کنند. در اینجا بهترین انیمه‌های مشابه را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. تناسخ یک بیکار – Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation – 2021

یک مرد 34 ساله بعد از تجربه یک زندگی نه چندان جالب در یک دنیای فانتزی به عنوان “رودئوس گریرات” زنده می‌شود. در این دنیا موجودات جادویی و اساطیری وجود دارند. جالب اینجاست که در اینجا او هم مثل مین دوست دارد به آرزوهای زندگی قبلی‌اش دست پیدا کند. بنابراین، رودئوس از حافظه‌اش به نفع خود استفاده می‌کند و تصمیم می‌گیرد در این دنیای جدید به جایگاه اجتماعی بالاتری برسد. در این صورت این بار به آرزوی خودش می‌رسد.

همچنین بخوانید: معرفی 5 انیمه درباره نبرد و پیروزی که باید آنها تماشا کنید


6. به لطف خدایان – By the Grace of the Gods – 2020

زندگی قبلی “ریوما تاکبایاشی” سخت بود. بنابراین خدایان به او این اجازه را می‌دهند تا در زندگی جدید خودش به رویاهای خود برسد. بنابراین او از این فرصت تازه استفاده می‌کند و کل وقتش را در جنگل سپری می‌کند تا دور از چشم انسان‌ها و تمدن انسانی به سرگرمی‌های جالب خودش برسد. انیمه درباره بدشانسی‌های اوست. چون در این مسیر با مشکلات و چالش‌هایی مواجه می‌شود.

قهرمان انیمه “به لطف خدایان” بعد از زنده شدن در یک جهان تازه با نوآوری‌های جدید روبرو می‌شود. همانطور که مین از انیمه “صعود یک کرم کتاب” با آن‌ها مواجه شد. به علاوه، شخصیت عجیب او اغلب مردم را گیج می‌کند. چون نمی‌دانند چه انگیزه‌هایی دارد. درست همانطور که اطرافیان مین هم با چنین احساساتی مواجه می‌شدند.


5. زمانی که به عنوان یک اسلایم دوباره زاده شدم – That Time I Got Reincarnated as a Slime – 2018

انیمه “زمانی که به عنوان یک اسلایم دوباره زاده شدم” داستان ساده و معمولی یک کارگر سی و هفت ساله به نام “ساتورو میکامی” است که در جهان موازی دوباره زنده می‌شود. وقتی آنجاست گرچه اول او را دست کم می‌گیرند، اما بعد سعی می‌کند جهان را عوض کند. بنابراین انیمه “زمانی که به عنوان یک اسلایم دوباره زاده شدم” برای طرفداران انیمه “صعود یک کرم کتاب” یک جایگزین ایده آل است. چون داستان درباره یک کارگر معمولی است که بعد از زنده شدن در یک دنیای دیگر به چیزهایی می‌رسد که از انتظاراتش هم فراتر است.


4. دکتر استون – Dr. Stone – 2019

“تایجی اوکی” یک دانش آموز دبیرستانی معمولی است که “یوزوریها اوگاوا” را دوست دارد. وقتی یک نور سبز به زمین اصابت می‌کند، همه انسان‌ها به سنگ تبدیل می‌شوند. بنابراین او تصمیم می‌گیرد عشقش به یوزوریها را اعتراف کند. او صدها سال بعد بیدار می‌شود و می‌بیند که دنیای قبلی اصلاً وجود ندارد. بعد از این که دوتش “سنکو” را که عاشق علم است، می‌بیند، تصمیم می‌گیرد تمدن انسانی را زنده کند و در برابر فاجعه‌های فراکهکشانی از جهان مراقبت کند.

تایجو هم مثل مین از دانش خود و سنکو و جهان مدرن استفاده می‌کند تا به اهداف مهم‌تری برسد و با کسانی که سر راهش را گرفته‌اند می‌جنگد. بنابراین، انیمه “دکتر استون” یکی از انیمه های عالی برای طرفداران “صعود یک کرم کتاب” است که حتماً باید تماشا کنند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ترسناک خونین که بیشتر درباره خون و خونریزی است


3. سفید برفی با موهای قرمز – Snow White with the Red Hair – 2015-2016

“شیرایوکی” یک دختر ساده و صبور است که در مغازه گیاهان دارویی خودش سخت کار می‌کند تا هزینه‌های زندگی تأمین شوند. متاسفانه، وقتی راجی، شاهزاده تانبارون، از او خوشش می‌آید، زندگی‌اش به خطر می افتد. وقتی شیرایوکی برای نجات زندگی‌اش فرار می‌کند، “زِن ویستالیا”، شاهزاده روستای همسایه، او را نجات می‌دهد. وقتی او به خانه جدیدش در روستای همسایه می‌رود، موفق می‌شود به کسب و کارش ادامه دهد و به آرزویش برسد. انیمه “سفید برفی با موهای قرمز” مثل انیمه “صعود یک کرم کتاب” درباره دختری است که خودش را در یک دنیای کاملاً غریبه می‌بیند و سعی می‌کند با وجود چالش‌ها به رویای خود برسد.


2. زندگی بعدی من به عنوان یک شرور: همه مسیرها منجر به عذاب می‌شوند! – My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom – 2020

“کاترینا کلیز” یک دختر جوان از خانواده اشرافی است که تصادفاً خااطرات زندگی گذشته‌اش را به یاد می‌آورد. او متوجه می‌شود که قبلاً یک اوتاکو بود و حالا در دنیای بازی محبوبش Fortune Lover گیر افتاده است. با این که این موضوع به خودی خودش بزرگ است، اما وقتی متوجه می‌شود شخصیت او در هر مرحله شرایط بدی دارد غافلگیر می‌شود.

کاترینا که می‌خواهد برای بقای خودش بجنگد، درست مثل مین از دانش زندگی گذشته‌اش استفاده می‌کند تا با دشمنانش بجنگد و نگذارد اتفاقات بدتری بیفتد. انیمه “زندگی بعدی من به عنوان یک شرور: همه مسیرها منجر به عذاب می‌شوند!” یک سریال انیمه ایسکای با قهرمان زن است که طرفداران انیمه “صعود یک کرم کتاب” از آن خوششان می‌آید.


1. آوت برک کمپانی – Outbreak Company – 2013

اوتاکوی ساکتی به نام “شینیچی کانو” به اجبار توسط دولت ژاپن به دنیای فانتزی امپراتوری الدانت می‌رود. از آن موقع زندگی عادی و معمولی او به شکل عجیبی تغییر می‌کند. دولت می‌خواهد از دانش زیاد شینیچی درباره انیمه، مانگا و بازی‌های ویدیویی استفاده کند تا فرهنگ اوتاکو را گسترش دهد. در این صورت جامعه می‌تواند از مزیت‌های اقتصادی آن بهره ببرد. قهرمان داستان که چاره دیگری ندارد مجبور است چالش‌ها را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارد، و بر مشکلاتی نظیر مسائل سیاسی، تضاد طبقاتی و قومیتی غلبه کند تا امپراتوری را تغییر دهد.

علاقه شینیچی به فرهنگ اوتاکو انگیزه او برای این پیشرفت است. مین می‌خواهد در دوره قرون وسطی، که در آن زنده شده، همه را به کتاب علاقه مند کند. هر دو شخصیت با مشکلات مختلف مواجه می‌شوند، اما اجازه نمی‌دهند این شرایط بر انتخاب‌های آن‌ها تأثیر بگذارد. بنابراین اگر داستان تعهد و علاقه مندی در انیمه “صعود یک کرم کتاب” را دوست دارید، ما این انیمه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین بخوانید: ژانر انیمه شونن و سوتفاهم‌هایی که درباره این ژانر وجود دارد


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم