لیست بهترین انیمه‌ها که می‌توانید بارها و بارها آن‌ها را تماشا کنید

یک انیمه سرگرم کننده یا پرمحتوا آنقدر ظرفیت دارد که بخواهید بیش از یک بار آن را تماشا کنید. بعضی از انواع انیمه‌ها در هر صحنه آنقدر اطلاعات در اختیارمان می‌گذارند که می‌توانید بیشتر از یک بار آن را تماشا کنید و هر بار از دیدنش لذت ببرید. بعضی دیگر از انیمه‌ها هم داستان رازآلود و تریلری دارند که بیننده را مدام در هیجان و تنش قرار می‌دهد. بنابراین بیننده حتی در دومین دفعه تماشای آن انیمه باز هم آن هیجان را حس می‌کند. بعضی از انیمه‌ها را می‌توان هر بار از دید متفاوت تماشا کرد. بعضی دیگر هم این قابلیت را دارند که در هر بار تجربه تازه‌ای در اختیارتان بگذارند. این انیمه‌ها از نوع انیمه‌های کمدی کلاسیک هستند که هر بار آن را تماشا می‌کنید لبخند بر لبانتان ایجاد می‌شود. در اینجا لیست بهترین انیمه‌ها را معرفی می‌کنیم که می‌توانید بارها و بارها آن را تماشا کنید. با پروشات همراه باشید.


10. “رژه مرگ” (Death Parade) تم‌هایی دارد که هر بار آن را تماشا کنید از دیدن آن‌ها لذت می‌برید

یکی از سخت‌ترین کارهای یک انیمه ایجاد داستانی جذاب است. با این وجود “رژه مرگ” توانست در فصل اول تجربه رضایت بخشی را در اختیار بینندگان بگذارد. در “رژه مرگ” تم‌های عمیق‌تری وجود دارد، از جمله ارجاعاتی به بودائیسم و اگزیستانسیالیسم. این تم‌ها شاید در بار اول زیاد به نظر نرسند. بنابراین تماشاگران باید یک بار دیگر انیمه را تماشا کنند تا به تمام پیام‌های داستان پی ببرند. به علاوه، در صورتی که از بودائیسم چیزهایی بدانید از این انیمه بیشتر لذت می‌برید.

همچنین بخوانید: بهترین مربی‌های انیمه که شاید برایتان جالب باشد آن‌ها را بشناسید


9. هر بار “مادوکا مجیکا” (Puella Magi Madoka Magica) را تماشا کنید تجربه متفاوتی به دست می‌آورید

بزرگ‌ترین راز و افشاگری “مادوکا مجیکا” در پایان انیمه گنجانده شده است. بعد از این که کیوبی از مادوکا کانامه التماس می‌کند که به یک دختر جادویی تبدیل شود، شاهد آرزوی مادوکا خواهید بود و می‌توان گفت این بزرگ‌ترین تنش داستان است. وقتی که برای بار دوم انیمه را تماشا کنید، آن هم در حالی که از آرزوی مادوکا خبر دارید و از حقیقت هامورا آکمی آگاه هستید، تجربه جالب‌تری خواهید داشت. بنابراین این بار به جای این که دائم حدس بزنید آرزوی مادوکا چیست یا هامورا چه کسی است، از خود انیمه بیشتر لذت می‌برید. به همین دلیل این انیمه در لیست بهترین انیمه‌ها برای تماشای دوباره قرار گرفته است.


8. هر بار “زندگی معمولی من” (Nichijou) را تماشا کنید باز هم جالب، آرامش بخش و خنده دار خواهد بود

“زندگی معمولی من” یک ستاره درخشان در دنیای انیمه‌های کمدی و پارودی است. این انیمه در کنار انیمه‌هایی چون “پادشاه بزرگ آزومنگا” (Azumanga Daioh) به یکی از سریال‌های محبوب تبدیل شده است. با این که “زندگی معمولی من” آنقدرها مشهور نیست، اما به لطف کمدی و عناصر جذاب خود یادآور انیمه “پادشاه بزرگ آزومنگا” است. به علاوه پریشانی خاص خود هم آن را متفاوت می‌کند. عناصر طنز آن طوری است که با هر بار تماشا کردن به خنده می افتید. برای مثال، میساتو تاچیبانا وقتی احساساتش نسبت به کوجیرو ساساهارا را تکذیب می‌کند، ادا و اطوارهای جالبی از خودش درمی آورد. به علاوه، میو ناگانوهارا برای پنهان نگه داشتن راز کشیدن مانگا یک پلیس را گول می زند.


7. ارزش هنری “برکت خداوند در این دنیای شگفت انگیز” (Konosuba) آن را در لیست بهترین انیمه‌ها قرار می‌دهد تا بارها آن را تماشا کنید

بعضی از سریال‌های انیمه کمدی آنقدر عناصر طنز دارند که بار اول که انیمه را تماشا می‌کنید نمی‌توانید تمام این عناصر طنز را درک کنید. انیمه “برکت خداوند در این دنیای شگفت انگیز” چنین انیمه‌ای است. هر بار که انیمه را تماشا کنید شوخی‌ها و ارجاعات تازه‌ای می‌بینید. حتی اگر آنقدر حواس جمع باشید که در دفعه اول تماشا کردن انیمه همه این جوک‌ها و ارجاعات را بفهمید، باز هم انیمه آنقدر بامزه است که در دفعه دوم و سوم تماشای آن هنوز لذت ببرید. “برکت خداوند در این دنیای شگفت انگیز” یک انیمه پارودی جالب است که می‌توانید آن را با دوستان خود تماشا کنید و هر بار از طنز آن لذت ببرید. مخصوصاً اگر دوستان شما هم اوتاکو باشند.


6. باید “فولی کولی” (FLCL) را بارها تماشا کنید تا پیام آن را بفهمید

از آنجایی که انیمه “فولی کولی” انیمه کوتاه و مختصر و مفیدی است، پس حتماً باید آن را بیشتر از یک بار تماشا کنید. در این صورت معنا و مفهوم آن را خوب درک می‌کنید. “فولی کولی” درباره نائوتا ناندابا و چالش‌های او در دوران بلوغ و پیدا کردن جایگاهش در زندگی است. لحن تند انیمه با موسیقی متن شگفت انگیز آن شدت می‌گیرد. گروه موسیقی راک ژاپنی به نام The Pillows مسئول موسیقی متن این انیمه هستند. حتی بعضی از صحنه‌های “فولی کولی” به خاطر موسیقی پس زمینه‌شان دیدنی شده‌اند. داستان شگفت انگیز، انیمیشن و موسیقی متن، باعث می‌شوند هر بار از دیدن “فولی کولی” لذت ببرید.

همچنین بخوانید: قوی‌ترین پدران انیمه به ترتیب رتبه بندی که شناخت آن‌ها می‌تواند برایتان جالب باشد


5. “موب سایکو 100” (Mob Psycho 100) یک انیمه طنز و الهام بخش است که از هر بار تماشای آن لذت می‌برید

“موب سایکو 100” که اول به عنوان یک سریال کمدی ساده کارش را شروع کرد، داستانی دلنشین دارد. این انیمه تماشاگران را دعوت می‌کند تا خودشان را باور کنند. سازندگان “وان-پانچ من” (One-Punch Man) این انیمه را ساختند. با این وجود این انیمه با عناصر طنز خود سبک متفاوتی را در پیش گرفته است. هر چند طنز ابزورد در هر دو انیمه مشترک است. موب و سایتاما هر دو قدرت زیادی دارند. موب خودش را قوی نمی‌داند و به حای آن همیشه برای نصیحت و راهنمایی گرفتن روی مربی خود ریگن آراتاکا حساب می‌کند.


4. داستان “کابوی بیباپ” (Cowboy Bebop) در دفعه دوم که آن را تماشا می‌کنید داستان تاثیرگذاری دارد

وقتی اولین بار “کابوی بیباپ” را تماشا کنید حس می‌کنید با یک انیمه نسنجیده، با روایتی شلخته و نامتمرکز مواجه هستید که اصلاً معلوم نیست روی چه موضوعی تمرکز کرده. با این وجود در پس روایت اپیزودیک “کابوی بیباپ” داستان عمیق‌تری نهفته که کنار آمدن با گذشته را نشان می‌دهد. هر اپیزود اسپایک اشپیگل، جت بلک و فی ولنتاین را به چالش می‌کشد تا آن‌ها به گذشته خود نگاهی بیندازند. فقط تا پایان داستان است که تکه‌های پازل گذشته آن‌ها در کنار هم قرار می‌گیرد. بنابراین اگر برای دفعه دوم انیمه را تماشا کنید بیشتر از آن لذت می‌برید. موسیقی متن جاز این انیمه هم لذت بخش است.


3. در دفعه دومی که انیمه “تاکسی غیرعادی” (Odd Taxi) را تماشا می‌کنید عناصر رازآلود آن را بیشتر درک خواهید کرد

این انیمه با وجود این که 13 قسمت دارد، توانسته با عناصر رازآلود به یک انیمه شگفت انگیز و دیدنی تبدیل شود. “تاکسی غیرعادی” به شک و تردیدهای عصر مدرن اشاره کرد. ریتم داستان عالی است و بدون خسته کردن بینده روایت پرتنش ایجاد می‌کند. بزرگ‌ترین گره داستان “تاکسی غیرعادی” یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این انیمه است. به همین دلیل در لیست بهترین انیمه‌ها جای دارد. در صورتی که برای بار دوم انیمه را تماشا کنید دیگر از گره‌های داستان باخبر هستید. بنابراین می‌توانید عناصر رازآلود داستان را که در دفعه اول به آن‌ها دقت نکرده‌اید، تماشا کنید. بنابراین حتی در تماشای مجدد هم چیزهای تازه‌ای در سریال خواهید دید.


2. داستان “باکمونوگاتاری” (Monogatari) آنقدر پرمحتوا است که حتماً باید مجدداً آن را تماشا کنید

سریال “باکمونوگاتاری” به خاطر انیمیشن خاص و الهام بخش خود باید بارها تماشا شود. این انیمه براساس سری لایت ناول‌هایی به همین نام ساخته شده است. نویسنده داستان است که توانسته چنین اثر شاهکاری خلق کند. “نیسیو ایسین” (Nisio Isin) برای بازی با کلمات و طنز خودارجاعی خود شهرت دارد. انیمه اقتباسی هم توانسته سبک روایی نویسنده را به خوبی حفظ کند. قسمت اعظم داستان “باکمونوگاتاری” به گفتگوهای طنز بین شخصیت‌ها وابسته است. به همین دلیل باید حتماً آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: انیمه‌های 2022 که باید منتظر دیدنشان باشیم و حتماً از آن‌ها خوشتان می‌آید


1. با هر بار تماشای “اشتاینر;گیت” (Steins;Gate) از آن لذت می‌برید

این که رینتارو اوکابه می‌تواند مایوری شیناو کوریسا ماکیسه را نجات دهد یا نه هیجان زیادی به وجود می‌آورد و تنش دراماتیک داستان به خاطر همین است. تا قبل از پایان انیمه سرنوشت شخصیت‌ها مشخص نیست. به همین دلیل تماشای دوباره انیمه رضایتبخش است. اگر از پایان انیمه خبر داشته باشید قطعاً با خیال راحت‌ترین انیمه را مجدداً تماشا می‌کنید. در این صورت عناصر طنز و درام داستان را بهتر درک می‌کنید. اگر یک اوتاکو باشید حتماً باید “اشتاینر;گیت” را دوباره تماشا کنید. چون در تماشای مجدد می‌توانید ارجاعات و شوخی‌های داستان را بهتر درک کنید. این انیمه بهترین مورد در لیست بهترین انیمه‌ها است که باید مجددا تماشا شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم