بهترین مربی‌های انیمه که شاید برایتان جالب باشد آن‌ها را بشناسید

انیمه همیشه نمی‌تواند درباره کودکی باشد که سرنوشتش نجات دادن جهان است. بااین‌که سرگرم کننده به نظر می‌رسد، اما آن بچه باید توسط شخص دیگری آموزش می‌دید که می‌دانست چه کار می‌کند و آن‌ها را برای جنگ‌هایی که در آینده باید با آن‌ها دست و پنجه نرم کنند، آماده می‌کرد. در اینجا بهترین مربی‌های انیمه را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. “کورو سنسی” در “آنساتسو کیوشیتسو” (Assassination Classroom) می‌تواند با سرعت 20 ماخ حرکت کند و فقط با سلاح‌های ویژه صدمه می‌بیند

“کورو سنسی” از ابتدا مرگبارترین قاتل روی زمین بود. اما مجموعه‌ای از آزمایش‌ها او را به شکل جدیدش تبدیل کرد… که به نوعی حتی خطرناک‌تر است. اکنون او توانایی حرکت با سرعتی حدود 20 ماخ را دارد و سلاح‌های معمولی حتی زمانی که به او برخورد می‌کنند هم به او آسیب نمی‌زنند.

تنها چیزهایی که می‌توانند به او آسیب بزند سلاح‌هایی هستند که از مواد خاصی ساخته شده‌اند که اکثر مردم حتی به آن دسترسی هم ندارند. خوشبختانه، “کورو سنسی” بیشتر نگران پرداخت قبوض و آموزش دانش‌آموزان است تا اینکه بخواهد به کسی آسیب واقعی برساند.

همچنین بخوانید: واقعیت‌های سخت تماشای انیمه که طرفداران انیمه باید بدانند


9. “جیرایا” در “ناروتو” (Naruto) یکی از بهترین مربی‌های انیمه بود

وقتی “ناروتو” به کسی نیاز داشت تا تمریناتش را به سطح بعدی ببرد، آن‌قدر خوش شانس بود که “جیرایا” را ملاقات کرد. “جیرایا” مانند “ناروتو” نینجایی با سربند بود، اما مهارتش در نینجوتسو بی نظیر بود. “ناروتو” نحوه استفاده از “راسنگان” و همچنین استفاده از قدرت “حالت دانا” را با “جیرایا” یاد گرفت که این توانایی از کشیدن چاکرای طبیعی در بدن فرد، بدست می‌آید.

“جیریا” یک استاد نینجا بود که هم در جنگ و هم در جاسوسی بااستعداد بود و کسی بود که قادر بود حتی با “پین”، رهبر “آکاتسوکی”، در شرایط برابر مبارزه کند.


8. “ایزومی کورتیس” در “کیمیاگر تمام فلزی” (Fullmetal Alchemist) نوجوانی را برای تبدیل شدن به یک کیمیاگر ایالتی آموزش داد

“ایزومی کورتیس” مسئول آموزش “ادوارد” و “آلفونس الریک” در زمینه مهارت کیمیاگری بود. او نه تنها به‌عنوان مادری جایگزین در دوران رشد آن‌ها خدمت کرد، بلکه هرچه را که می‌دانست به آن‌ها آموخت. بنابراین یکی از بهترین مربی‌های انیمه است.

این موضوع با توجه به اینکه “ادوارد” موفق شد جوانترین کیمیاگر ایالتی شود، بسیار چشمگیر است. در همان زمان، “ایزومی” همچنین به او یاد داد که چگونه به یک رزمی کار بااستعداد تبدیل شود؛ به این معنی که او می‌تواند هم با کیمیاگری و هم با دست از خود دفاع کند.


7. “کاکاشی هاتاکه” در “ناروتو” استاد صدها نینجوتسو است

“کاکاشی” تمام 7 عضو تیم، به علاوه “ناروتو”، “ساسوکه” و “ساکورا” را تعلیم داد. “کاکاشی” اعجوبه‌ای جوان، به دلیل اینکه یک جونین با سخت‌ترین و دقیق‌ترین استانداردها بود، معروف شده بود. او بیشتر دانش‌آموزان خود را رد کرده است، اما دانش‌آموزانی که او قبول کرده نینجاهای خوبی هستند.

“کاکشی” در ابتدا به‌عنوان یک نینجا کپی شناخته می‌شد؛ زیرا او نینجوتسو زیادی را با کمک “شارینگان” خود آموخته بود. او همچنین خالق “چیدوری” است؛ یک تکنیک رعدوبرق که فقط صاحبان “شارینگان” می‌توانند به طور مؤثر از آن استفاده کنند.


6. “المایت” در “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia) نماد صلح است

“المایت” نماد صلح برای جامعه است؛ عنوانی که او برای معرفی دوران جدیدی از صلح بشریت پس از دهه‌ها اجازه دادن به وحشی‌ها، به دست آورده است. قدرت او ناشی از قدرت “یکی برای همه” است که به او قدرت، سرعت و پایداری باور نکردنی می‌دهد.

“المایت” علی‌رغم اینکه در “همه برای یکی” با یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌های شرور مبارزه می‌کرد، نه تنها توانست او را سرکوب کند، بلکه کاری کرد که در هنگام انجام این کار، مردم به قهرمانان ایمان بیاورند. با این حال، قدرت‌های او از زمانی که آنها را به جانشین خود، “میدوریا ایزوکو” سپرد، دیگر کار نمی‌کنند؛ بنابراین او بیشتر روزهای خود را به تدریس نسل بعدی در دبیرستان “یو ای” می‌گذراند.


5. “کیسوکه اوراهارا” در”بلیچ” (Bleach) روش‌های جدیدی برای دستیابی به “بانکای” ابداع کرد

“اوراهارا” فقط یک معلم خوب نیست، او تقریباً آنچه را که برای تبدیل شدن به یک “شینیگامی” درجه یک نیاز است، دوباره اختراع کرد. “ایچیگو” در عرض چند روز، چیزی که قرن‌ها طول می‌کشید تا بفهمد را یاد گرفت. همه این‌ها به لطف روش‌های آموزشی منحصر به فرد “کیسوکه” است. علاوه بر آن “اوراهارا” حتی یکی از قوی‌ترین “شینیگامی”هایی است که تاکنون عضو “جامعه روح” بوده است.

در پایان، او یکی از تنها افرادی است که می‌تواند با “آیزن” بجنگد و بااین‌که شکست می‌خورد، همچنان خود را قوی‌تر از سایر کاپیتان‌ها نشان می‌دهد. او نه تنها یک استاد شمشیرزنی و متخصص کیدو است، بلکه شیکای او توانایی‌های مختلفی را برای او فراهم می‌کند که او را برای استفاده از بانکی خود بی‌نیاز می‌کند.


4. “بیسکویت کروگر” در “هانتر × هانتر” (Hunter × Hunter) چند تکنیک آموزشی خطرناک دارد

“بیسکویت کروگر” یکی دیگر از بهترین مربی‌های انیمهاست  که “گون” و “کیلوا” با او برخورد کردند و به آن‌ها کمک کرد که شکارچیان بهتری شوند. در جزیره حرص، قدرت و سرعت او بی‌نظیر بود، که به همین خاطر به راحتی می‌توانست “بینولت” را شکست دهد. شکارچی که اگر با “گون” و “کیلوا” به تنهایی روبرو می‌شد، آن‌ها را می‌کشت.

او توانایی‌های “نن” مختلفی دارد، اما بیشتر اوقات قدرت واقعی خود را برای اینکه شبیه یک دختر جوان باشد، پنهان می‌کند. و بااین‌که معلم خوبی است، اما روش‌های آموزشی او در بهترین حالت بحث برانگیز است. او برای کمک به “گون” و “کیلوا” آن‌ها را وادار کرد تا به مدت 10 روز متوالی با “بینولت”، قاتلی خونسرد، مبارزه کنند تا ببیند آیا می‌توانند آن‌قدر پیشرفت کنند که او را شکست دهند.


3. “پیکولو” در “دراگون بال زد” (Dragon Ball Z) ماه را در حال آموزش “گوهان” نابود کرد

“پیکولو” زمانی خطرناک‌ترین تهدید برای کل سیاره بود. سپس، “سایان‌ها” آمدند و معنایی جدید به کلمه “خطرناک” بخشیدند. بااین‌حال، “پیکولو” در حین آموزش “گوهان”، مجبور شد با “گوهان” در شکل میمون غول‌پیکرش روبرو شود که “گوهان” را ده برابر قوی‌تر و از خشم دیوانه کرد.

تنها راهی که “پیکولو” توانست او را متوقف کند، منفجر کردن ماه بود؛ شاهکاری که غیرممکن است اما در دنیای “دراگون بال زد” طبیعی است. از آنجا به بعد، “پیکولو” به رشد قدرت خود ادامه داد و از آن زمان تا کنون چندین بار “گوهان” را آموزش داده است تا با تهدادات علیه خانه خودشان، مقابله کند.


2. “جنکای” در “یو یو هاکوشو” (YuYu Hakusho) مربی افسانه‌ای هنرهای رزمی بود

“جنکای” سال‌ها قبل از تولد “یوسوکه” در کنار شریک زندگی‌اش “توگورو”، یک رزمی‌کار بود و هردو باهم یک دوجو اجرا می‌کردند. اما یک شیطان همه شاگردان آن‌ها را کشت و “توگورو” و “جنکای” را به انتقام گرفتن با ورود به تورنمنت تاریک و برنده شدن در آن سوق داد. “توگورو” تصمیم گرفت خودش تبدیل به یک شیطان شود و “جنکای” که از شریک زندگی‌اش ناامید شده بود، خودش را منزوی کرد.

“جنکای” با وجود این‌که قدرتش باید کاهش می‌یافت، ولی اصلاً ضعیف‌تر نشد. در عوض، “جنکای” علی‌رغم تمام تمریناتشان برای تورنمنت تاریک، قوی‌ترین عضو تیم “اورامشی” بود. او حتی قدرت کافی داشت تا بیشتر انرژی خود را به “یوسوکه” بدهد و همچنان به مبارزه در تیم ادامه دهد. به همین دلیل یکی از بهترین مربی‌های انیمه است.

همچنین بخوانید: بهترین داستان‌های انیمه که شاید برایتان جالب باشد و انیمه آن را دنبال کنید


1. “ویس” در “دراگون بال” (Dragon Ball) “بیروس” را تعلیم داد تا خدای نابودی باشد

با وجود این‌که “بیروس” خدای نابودی است و قدرت مقابله با “گوکو” را نه تنها در “خدای سوپر سایان” بلکه در “سوپر سایان خدای سوپر سایان” دارد، ولی او قوی‌ترین مبارز نیست. یعنی این طور به نظر می‌رسید تا زمانی که “بیروس” اعتراف می‌کند که این “ویس” بود که همه چیزهایی را که می‌دانست به او آموخت.

“ویس” به‌عنوان یک فرشته، عملاً کنترل کننده “بیروس” است و او معمولاً تنها کسی است که تمایل دارد “گوکو” و “وجیتا” را آموزش دهد. درنتیجه، “گوکو” و “وجیتا” هردو مانند فرشته‌ها شروع به مبارزه کردند و “گوکو” حتی توانایی قدرتمند “غریزه فوق‌العاده” را تقویت کرد. بااین‌حال، یکی از اشکالات “ویس” این است که او درواقع خواه ناخواه نمی‌تواند در امور فانی دخالت کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم