بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز Letterboxd)

بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 – تماشاگران عاشق یک تریلر خوب هستند که بتواند آنها را روی لبه صندلی خود بنشاند و آنها را در کل فیلم در آنجا نگه دارد. خوشبختانه برای آن طرفداران، تعدادی فیلم هیجان انگیز در سال 2021 وجود داشت که در بین جذاب‌ترین فیلم‌های سال قرار گرفتند.

بر اساس امتیاز کاربران Letterboxd، بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 متفاوت بودند، اما همگی توانستند نوع داستان‌های میخکوب‌کننده‌ای را که طرفداران از این ژانر می‌خواهند تعریف کنند. در لیست زیر ده اثر برجسته و ارزشمند این ژانر پرطرفدار در سال 2021 را برایتان آماده کرده‌ایم؛ با پروشات همراه باشید.


10. دیشب در سوهو – 3.50 – Last Night In Soho

ادگار رایت بیشتر به‌خاطر ترکیب ژانرهای دیگر با سبک کمدی خود شناخته می‌شود، اما فیلم دیشب در سوهو ثابت می‌کند که این فیلمساز مبتکر کاملاً ژانر هیجان‌انگیز را پذیرفته‌است. این فیلم درباره زن جوانی است که به لندن نقل مکان می‌کند و خیلی زود رویاهای خود را توسط دختر جوانی که در دهه 1960 در همان آپارتمان زندگی می‌کرده تسخیر شده می‌یابد.

سبک بصری متمایز رایت و تأثیر او از دیگر فیلم‌های هیجان‌انگیز کلاسیک، فیلم دیشب در سوهو را به‌عنوان یک گام رو به جلو برای او به‌عنوان کارگردان نشان می‌دهد. این فیلم همچنین داستانی متقاعد کننده، هوشمندانه و غافلگیرکننده است که ارزش چندین‌بار تماشا را دارد.


9. زمانی برای مردن نیست – 3.56 – No Time To Die

فیلم‌های 007 دنیل کریگ همیشه کمی تیره‌تر از بقیه مجموعه‌ها بوده‌اند. برای آخرین بازی کریگ در نقش جیمز باند، فیلم زمانی برای مردن نیست واقعاً مفاهیم هیجان‌انگیز جاسوسی را در بر می‌گیرد، زیرا باند متوجه می‌شود که با ظهور یک تهدید جدید وحشتناک، زندگی‌اش زیر و رو شده‌است.

از سکانس آغازین هیجان‌انگیز این فیلم، بیننده احساس می‌کند که چیزی جدید از مجموعه فیلم‌های جیمز باند را شاهد است و در عین حال هیجان و سرگرمی مورد انتظار طرفداران را نیز ارائه می‌کند. کریگ در نقش خود با برخی پیچش‌های غیرمنتظره نمایش فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.


8. موریتانی – 3.58 – The Mauritanian

گاهی اوقات زمانی که داستان بر اساس رویدادهای واقعی باشد، یک فیلم هیجان‌انگیز می‌تواند حتی موثرتر باشد. این مورد در فیلم موریتانی واضح است که داستان محمدو ولد اسلاهی را روایت می‌کند که سال‌ها بدون متهم شدن به جرم در اسارت دولت ایالات متحده بود.

این فیلم نگاهی تکان‌دهنده به مبارزه او برای آزادی با طاهر رحیم در نقش اصلی و همچنین جودی فاستر و بندیکت کامبربچ در نقش وکلا در دو طرف مبارزه است. این فیلم یک نمونه فوق‌العاده از ژانر تریلر دادگاهی است و همچنین یکی از بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 که نباید تماشای آن را از دست بدهید.


7. کوچه کابوس – 3.60 – Nightmare Alley

فیلم نوآر مدت‌هاست که قسمت اصلی ژانر هیجان‌انگیز بوده است و دیدن آن توسط فیلم‌ساز برجسته‌ای مانند گیلرمو دل تورو بسیار لذت‌بخش است. کوچه کابوس با بازی بردلی کوپر در نقش یک مجری در یک کارناوال مسافرتی که توانایی‌های خاص او را وارد موقعیت خطرناکی می‌کند.

اگرچه جدیدترین اثر دل تورو به اندازه برخی از کارهای دیگر وی عناصر ترسناک را در بر نمی‌گیرد، بدیهی است که دل تورو از بازی کردن با شخصیت‌های مختلف شیطانی داستان و به زبان آوردن معمای پیچیده در مرکز آن لذت زیادی می‌برد. کوچه کابوس یکی از پرستاره‌ترین و بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 بود که ارزش تماشا کردن را دارد.


6. هنری پیر – 3.60 – Old Henry

ژانر وسترن اغلب با انواع فیلم‌های ماجراجویی بیشتر سروکار دارد. با این حال، فضایی وجود دارد که فیلم‌های هیجان‌انگیز به شیوه‌های مؤثری در دنیای غرب قدیم فعالیت کنند. فیلم هنری پیر یک داستان وسترن در مقیاس کوچک در مورد یک کشاورز است که گذشته خشونت‌آمیز او زمانی که خود را هدف گروهی از مردان خطرناک می‌بیند بازبینی می‌شود.

تیم بلیک نلسون در این فیلم به عنوان شخصیت اصلی، بازی درخشانی را ارائه داده‌است. تماشای این فیلم هیجانی پرتنش و صمیمی لذت‌بخش است. هنری پیر جنبه‌های خاصی از یک وسترن معمولی را در بر می‌گیرد و در عین حال داستان منحصر به فرد خود را نیز بیان می‌کند.


5. تازه‌کار – 3.64 – The Novice

فیلم تازه‌کار نمونه دیگری از این است که چگونه یک داستان صمیمی‌تر هنوز هم می‌تواند یک فیلم هیجان‌انگیز را ایجاد کند. این فیلم مطالعه شخصیت یک دانشجوی جوان کالج را دنبال می‌کند که به تیم قایقرانی مدرسه می‌پیوندد. همانطور که او مهارت‌های خود را تقویت می‌کند، وسواس به بهترین بودن در او ایجاد می‌شود.

اگرچه تازه‌کار داستان کوچکی است، اما یک داستان آزاردهنده و موثر است که هر کسی که می‌خواهد در چیزی بهترین باشد، می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. اگرچه تماشای آن آسان نیست، اما داستانی جذاب است.


4. تیتان – 3.73 – Titane

کاربران Letterboxd اغلب فیلم‌های بین‌المللی را در میان بهترین‌های سال برجسته می‌کند و یکی از محبوب‌ترین این فیلم‌ها در سال 2021، فیلم فرانسوی تیتان بوده‌است. این فیلم داستان زنی جوان را روایت می‌کند که در کودکی درگیر یک تصادف رانندگی وحشتناک شده و شیفتگی غیرمعمولی نسبت به آنها پیدا کرده‌است.

مطمئناً تیتان فیلمی نیست که با ترکیبی از ژانر ترسناک و موضوع ظالمانه با همه مخاطبان ارتباط برقرار کند. با این حال، بسیاری دریافتند که این فیلم از ارزش شوک ساده شهرت خود فراتر رفته و به یکی از محرک‌ترین و جذاب‌ترین فیلم‌های سال تبدیل شده‌است.


3. خوک – 3.82 – Pig

یکی از بزرگترین شگفتی‌های سال برای بسیاری از مخاطبان، فیلم هیجان‌انگیز خوک بود. در این فیلم نیکلاس کیج در نقش مردی منزوی بازی می‌کند که در جنگل با خوک خود که برای شکار ترافل استفاده می‌کند زندگی می‌کند. هنگامی که خوک از او گرفته می‌شود، او به دنیایی که پشت‌سر گذاشته بود می‌رود تا حیوان خانگی محبوبش را پس بگیرد.

کیج یکی از بهترین بازی‌های محفوظ و در عین حال قدرتمند خود را در این داستان عجیب و غریب ارائه می‌دهد. هر چقدر هم که این فرضیه عجیب به نظر برسد، کاملاً گیرا است و یک ضربه احساسی غیرمنتظره را به همراه دارد.


2. نقطه جوش – 3.87 – Boiling Point

بار دیگر، نقطه جوش یک فیلم هیجان‌انگیز نیست که متکی به قتل یا خطری باشد که در هر گوشه‌ای در کمین است، بلکه هیجان خود را در تماشای شخصیت اصلی که صرفاً تلاش می‌کند سرش را بالای آب نگه دارد، می‌یابد. استیون گراهام در شلوغ‌ترین شب سال در نقش سرآشپزی بازی می‌کند که با فشارهای بی‌پایان سر و کار دارد.

فیلم به‌صورت یک پلان پیوسته فیلمبرداری شده که فقط به ماهیت شدید داستان می‌افزاید. فضای پر هرج و مرج داخل آشپزخانه و درگیری شخصیت‌های مختلف، یک درام کوچک انفجاری را ایجاد کرده که این فیلم را به یکی از بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز سال 2021 تبدیل کرده‌است.


1. تراژدی مکبث – 3.88 – The Tragedy Of Macbeth

به نظر می‌رسد پیدا کردن یک رویکرد جدید و هیجان‌انگیز برای بیان داستان مکبث ویلیام شکسپیر دشوار باشد، اما با استعدادی که در تراژدی مکبث وجود دارد، شگفت‌آور نیست که آنها موفق شدند. جوئل کوئن در اولین فیلم انفرادی خود بهعنوان کارگردان، داستان را با دنزل واشنگتن و فرانسیس مک دورمند در نقش مکبث و لیدی مکبث بازگو می‌کند.

لذت ساده تماشای این بازیگران نمادین که با این مواد کار می‌کنند کافی است تا این تجربه ارزشمند باشد. اما کوئن همچنین کار استادانه‌ای را انجام می‌دهد که به مواد وفادار می‌ماند و در عین حال کیفیت منحصر به فرد خود را نیز اضافه می‌کند. بدون‌شک این فیلم در زمره بهترین فیلم‌های هیجان انگیز سال 2021 قرار گرفته تا هیچ بیننده‌ای آن را از دست ندهد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم