بدترین زوج‌های انیمه که نمی‌توانند دست از جنگیدن با یکدیگر بردارند

گاهی اوقات حتی سالم‌ترین روابط هم مشکلاتی دارند ولی برخی از زوج‌های انیمه آن‌قدر باهم دعوا می‌کنند که طرفداران از خود می‌پرسند آیا آن‌ها لازم است که باهم باشند؟ این زوج‌ها بدترین زوج‌های انیمه هستند.
داستان عاشقانه بخش مهمی از انیمه است و به هر سریالی جذابیت و درام می‌بخشد. طرفدارها عاشق تماشای شکوفایی روابط بین شخصیت‌ها هستند و برای دیدن اینکه چه اتفاقاتی در رابطه عاشقانه آن‌ها می‌افتد، هیجان دارند. بااین‌حال، همه زوج‌ها شاد و هماهنگ نیستند. عاشقانه‌های زیادی وجود دارند که به درستی پیش نمی‌روند و شخصیت‌ها از همان ابتدا باهم دعوا می‌کنند.
این روابط به گونه‌ای هستند که طرفداران را به تعجب واداشته و این سؤال را ایجاد می‌کنند که چگونه آن‌ها هنوز باهم هستند؟ داستان‌های عاشقانه بد در انیمه کم نیستند، از زوج‌های با رابطه بد گرفته تا روابط عجولانه‌ای که بلافاصله شکست می‌خورند. برخی موفق می‌شوند به تفاوت‌هایشان غلبه کنند و خوشبختی را پیدا کنند اما مسیر عشق برای برخی دیگر، چیزی جز غصه به ارمغان نمی‌آورد. در این مقاله بدترین زوج‌های انیمه را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. “اوساگی” و “مامورو” در “سیلور مون” (Sailor Moon) از هم متنفرند

“اوساگی سوکینو” و “مامورو چیبا” یکی از بدترین زوج‌های انیمه هستند. این زوج شوم را حتی کسانی که هرگز “سیلور مون” را ندیده‌اند هم می‌شناسند. آن‌ها با وجود اینکه بین طرفداران محبوب هستند، رابطه‌شان آن‌قدرها که به نظر می‌رسد افسانه‌ای نیست. آن‌ها وقتی برای اولین بار باهم ملاقات می‌کنند، نمی‌توانند همدیگر را تحمل کنند. آن‌ها در طول اولین آرک، به‌ویژه در اقتباس از دهه 90، دائماً باهم می‌جنگند که احتمالاً مشکل‌سازترین تصویر از رابطه آن‌ها در سرتاسر انیمه است. تا زمانی که هویت و زندگی گذشته خود را کشف می‌کنند و در نهایت شروع به داشتن یک رابطه عاشقانه و شیرین می‌کنند. با وجود اینکه آن‌ها تخلف نمی‌کنند، ولی بیشتر شبیه دشمن به نظر می‌رسند تا عاشق.


9. “آمو” و “ایکوتو” در “شوگو چارا” (Shugo Chara!) علی‌رغم محبویتشان رابطه دارند

رابطه میان “آمو هیناموری” و “ایکوتو تسوکیومی”، قهرمانان داستان “شوگو چارا”، به چند دلیل مشکل‌ساز است. بارزترین آن، فاصله سنی زیاد آن‌هاست. جدای از رابطه عاشقانه عجیب‌وغریب و مرزی که بین آن‌ها وجود دارد، این دو در بیشتر سریال باهم کنار نمی‌آیند.
“آمو” و “ایکوتو” که در دو طرف مخالف می‌جنگند، از ابتدا دشمن یکدیگر هستند. وقتی آن‌ها در میدان نبرد نیستند، “ایکوتو” دائماً به این دختر 11 ساله قلدری می‌کند و باعث می‌شود که تقریباً در تمام مدتی که باهم در صفحه نمایش هستند، احساس ناراحتی و عصبانیت کند. آن‌ها محبوب‌ترین زوج در دوران اوج سریال بودند. بااین‌حال، با نگاهی به گذشته، بسیاری از طرفداران در مورد حمایت از چنین زوج سمی تجدید نظر کرده‌اند.


8. “اینویاشا” و “کاگومه” در “اینویاشا” (Inuyasha) در سرتاسر سریال با هم مشاجره می‌کنند

“اینویاشا” و “کاگومه” از همان زمان که باهم ملاقات کردند، به نظر می‌رسید که هیچ‌وقت باهم کنار نمی‌آیند. جای تعجب است که این دو با توجه به مدت زمانی که در طول سریال صرف دعوا می‌کنند، چگونه حتی نسبت به یکدیگر احساساتشان را بیشتر می‌کنند. “اینویاشا” و “کاگومه” خواه موضوع اختلافی جزئی میان این دو که مانند بچه‌ها رفتار می‌کنند باشد و یا دعوایی ناشی از حسادت، آن دو همیشه دلیلی برای عصبانی بودن از دست یکدیگر دارند.
دعوای آن‌ها حتی بعد از اینکه عاشق هم می‌شوند هم ادامه دارد و طرفداران را به این فکر می‌اندازد که آیا آن‌ها هرگز به زوجی سالم تبدیل خواهند شد؟ مشاجره مداوم آن‌ها این دو را به یکی از بدترین زوج‌های انیمه تبدیل می‌کند.


7. “کیون” در “ناپدید شدن هاورهی سوزومیا” (The Melancholy of Haruhi Suzumiya) بیشتر اوقات به سختی می‌تواند “هاروهی” را تحمل کند

در طول انیمه “ناپدید شدن هاورهی سوزومیا”، “کیون” بیچاره فقط می‌خواهد یک زندگی عادی داشته باشد. متاسفانه او مورد محبت “هاروهی سوزومیا” است و “هاروهی” او را مجبور می‌کند تا به هر هوس او توجه کند و یا پایان جهان را همان‌طور که می‌داند، به خطر بیاندازد. عاقبت رابطه آن‌ها از ابتدا مشخص است. با وجود این، به نظر می‌رسد که “کیون” بیش از هر چیزی از دست “هاروهی” عصبانی است و فقط شیطنت‌های او را تحمل می‌کند زیرا چاره‌ای ندارد. حتی زمانی که احساسات آن‌ها دو طرفه به نظر می‌رسد، حمایت کردن از این زوج دشوار است. با توجه به ماهیت سریال، تشخیص اینکه آیا احساسات “کیون” واقعی است و یا او فقط این رابطه غیرارادی را پذیرفته است، دشوار است.


6. “اش” و “میستی” در “پوکمون” (Pokémon) از همان ابتدا با هم کنار نمی‌آیند

وقتی “اش” دوچرخه “میستی” را در اولین قسمت “پوکمون” می‌دزدد، رابطه آن‌ها بسیار بد شروع می‌شود و همه چیز از آنجا به بعد روندی نزولی به خود می‌گیرد. اگرچه “میستی” تمام مدت حضورش در انیمه یک همراه وفادار باقی می‌ماند، اما این دو از ابتدا تا انتها باهم درگیر هستند. بیشتر اوقات، درگیری آن‌ها چند ضربه بازیگوشانه است ولی بقیه اوقات، درگیری آن‌ها افزایش می‌یابد و حتی منجر به آسیب فیزیکی “میستی” به “اش” می‌شود.
“میستی” مدت زیادی است که دیگر بخشی از نزدیکان “اش” نیست، اما بسیاری از طرفداران هنوز این زوج را تا به امروز دوست دارند. رابطه “میستی” و “اش” علی‌رغم اینکه بسیار محبوب است، ولی رابطه آن دو به‌عنوان زوج هرگز جواب نمی‌دهد.


5. رابطه “شوچی” و “ایری” در “جاذبه” (Gravitation) بیشتر از اینکه مفید باشد، آسیب‌زاست

طرفداران می‌دانند که وقتی در اولین برخورد یک زوج با یکدیگر دعوا اتفاق می‌افتد، در مسابقه‌ای سخت قرار می‌گیرند و این دقیقاً همان چیزی است که در “جاذبه” اتفاق می‌افتد؛ وقتی که “ایری یوکی” به طرزی بی‌رحمانه از متن آهنگ جدید “شویچی شیندو” نقد می‌کند. از آنجا به بعد، این دو رابطه‌ای شروع می‌کنند که بیشتر درگیرانه است تا عاشقانه.
“ایری” علی‌رغم اینکه آغازگر کارهاست، دائماً پیشرفت‌های “شویچی” را نادیده می‌گیرد. به او توهین می‌کند، او را نادیده می‌گیرد و برای خلاص شدن از شر او دست به هرکاری می‌زند. بینندگان با سردرگمی شاهد این هستند که این دو از یک زوج عالی در یک صحنه به یک فاجعه سمی در صحنه بعد تبدیل می‌شوند. با اینکه آن‌ها موفق می‌شوند مشکلات خود را حل کنند، ولی پیامدهای رسیدن به آن نقطه طرفداران را به این فکر می‌اندازد که آیا ارزش این همه دردسر را داشت یا خیر.


4. رابطه کوتاه مدت “مای” و “زوکو” در “آخرین بادافزار” (The Last Airbender) چیزی جز مبارزه ندارد

وقتی “زوکو” در شروع کتاب سوم “آواتار: آخرین بادافزار” با “مای” وارد رابطه شد، بسیاری از تماشاگران شگفت زده شدند. زیرا آن‌ها تا آن لحظه تعامل بسیار کمی داشتند. با اینکه “مای” علاقه بسیار آشکاری به “زوکو” داشت، اما “زوکو” هرگز احساسی مشابه این را از خود نشان نداد.
بعد از مدت کوتاهی از شروع رابطه، همه چیز به هم می‌ریزد و این دو در مورد هر چیز کوچکی باهم بحث می‌کنند. پس از اینکه “زوکو” تصمیم می‌گیرد به “آنگ” بپیوندد، جدایی آن‌ها جای تعجب ندارد. چیزی که شگفت انگیز است، اتحاد مجدد آن‌ها در پایان سریال است؛ با آشتی عجولانه که منجر به تلاش دوباره آن‌ها برای عاشق شدن می‌شود نمی‌تواند آن‌ها را از لیست بدترین زوج‌های انیمه بیرون آورد.


3. “کیتارو” و “نارو” در “لاو هینا” (Love Hina) رابطه وحشتناکی دارند

به یادآوردن زمانی در “لاو هینا” که “کیتارو اوراشیما” و “نارو ناروسگاوا” باهم دعوا نمی‌کردند، دشوار است. تقریباً هیچ چیز خوشایندی در مورد این زوج وجود ندارد؛ از تمایلات غیراخلاقی “کیتارو” گرفته تا آزار فیزیکی “نارو”. با این که آن‌ها از دوران کودکی باهم دوست بودند، ارتباط بسیار کمی بین آن‌ها بود.
به نظر می‌رسد تنها وجه اشتراک آنها شخصیت وحشتناک آن‌هاست. در طول بیشتر سریال، “کیتارو” خود را در موقعیت‌های ناخوشایندی با “نارو” می‌بیند که منجر به خشم او و مشتی به صورت او می‌شود. حمایت از رابطه آن‌ها غیرممکن است و به سختی می‌توان آن را حل کرد.


2. مبارزه مداوم “یامچا” و “بولما” در “دراگون بال” (Dragon Ball) منجر به فاجعه می‌شود

هنگامیکه “یامچا” و “بولما” برای اولین بار در فرنچایز “دراگون بال” همدیگر را ملاقات می‌کنند، به نظر می‌رسد که آن‌ها مناسب‌ترین افراد برای همدیگر هستند. اگرچه این موضوع زیاد دوام نمی‌آورد. “یامچا” رفته رفته شروع به نادیده گرفتن “بولما” می‌کند و به تمرین خود بیشتر از رابطه‌شان اهمیت می‌دهد. با هر خرابکاری، “بولما” عصبانی‌تر و عصبانی‌تر می‌شود، “یامچا” را برای همه چیز سرزنش می‌کند و مدام به او ضربه می‌زند.
در همین حال، “یامچا” خیانت می‌کند، روابط پنهانی زیادی دارد در حالی‌که مشکلات میان خود و “بولما” را نادیده می‌گیرد. تماشای رابطه آن‌ها دردناک است و همه طرفداران اتفاق نظر دارند که وقتی “بولما” “یامچا” را به خاطر “وجیتا” ترک می‌کند، بهترین اتفاق است.


1. هیچ چیز سالمی در مورد رابطه “آکیتو” و “شیگوره” در “فروتس بسکت” (Fruits Basket) وجود ندارد

خانواده “سوهما” در “فروتس بسکت” به داشتن روابط مشکل‌ساز و سمی معروف است. اگرچه هر رابطه‌ای که “آکیتو” در طول سریال دارد ناسالم است، اما بدترین آن، رابطه عجیب او با “شیگوره” است. تقریباً لحظه‌ای وجود ندارد که این دو در تضاد نباشند.
دلبستگی آن‌ها به وسواس و حساسیت آن‌ها روی هم می‌شود. آن‌ها نسبت به یکدیگر خشن و کنترلگر هستند و دست به هرکاری می‌زنند تا دست بالا را داشته باشند. با وجود عشق شدیدی که به هم دارند، احساسات آن‌ها آلوده به تلخی و خشم است. رابطه آن‌ها یکی از پیچیده‌ترین روابط در این سریال است و بدون شک به یکی از بدترین زوج‌های انیمه تبدیل می‌شوند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم