بهترین سریال‌های مشابه “آرکین” (Arcane) که باید تماشا کنید و لذت ببرید

“آرکین” یک سریال انیمیشن علمی تخیلی ساخته “کریستین لینکه” و “الکس یی” است. این سریال به عنوان پریکوئلی برای بازی‌های “لیک افسانه‌ها” (League of Legends) تماشاگران را به دنیای “پیلت آور” و “زاون” می‌برد.  بعد از مرگ “وندر”، محافظ “زاون”، شهر آشوب می‌شود و تقدیر حکم می‌کند که “وی” و “پاودر” دشمن جدید باشند. مضامینی مانند تضاد طبقاتی، دشمنی خانوادگی، خانواده، سیاست و علم در این سریال دیده می‌شود. در اینجا بهترین سریال‌های مشابه “آرکین” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. بشریت کاهش یافته است – Humanity Has Declined – 2012

اگر شیفته داستان‌های پساآخرالزمانی هستید، پس از این انیمه فانتزی خوشتان می‌آید. این انیمه اقتباسی از یک لایت ناول درباره دنیای آینده است که بشریت در آستانه انقراض است و تعداد باقیمانده هم می‌خواهند جن و پری باشند. چون در این صورت با کاهش منابع راحت‌تر کنار می‌آیند. تکنوولژی پیشرفت کرده و پریان عاشق آبنبات هستند. اگر فضای فستیوالی “آرکین” برایتان جذاب بود، این داستان آرمان شهری هم تخیلتان را قلقلک خواهد داد.

همچنین بخوانید: 10 سریال انیمه که در نیمه راه عوض شدند و باید آن‌ها را بشناسید


6. آناتومی گری – Grey’s Anatomy – 2005

یک سریال طولانی پزشکی که به مقدمه نیاز ندارد. این داستان درباره پستی و بلندی‌های زندگی یک جراح حرفه‌ای است. دکتر گری در حالی که به عنوان یک انترن داستان را شروع می‌کند، رفته رفته با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. نحوه نمایش زندگی حرفه‌ای و خصوصی قهرمان داستان و رابطه او با خواهرش لکسی دیدنی است. لکسی از زندگی مردیث متعجب شده و مردیث هم به زندگی خانوادگی لکسی حسادت می‌کند. اگر از رقابت بین دو خواهر خوشتان آمده، از این سریال هم خوشتان می‌آید.


5. در بدلندز – Into The Badlands – 2015-2019

یک تریلر فانتزی علمی تخیلی ساخته “آلفرد گاف”. داستان درباره یک مبارز نترس به نام “سانیگ است که که پسری مرموز را نجات می‌دهد. این پسر یک قدرت سری را مخفی می‌کند. آن‌ها با هم دنبال راهی هستند تا از بدلندز خارج شوند. اگر رابطه بین “وی” و “جینکس” را دوست داشتید این سریال را هم تماشا کنید چون یکی از بهترین سریال‌های مشابه “آرکین” است.


4. عشق، مرگ و ربات‌ها – Love, Death and Robots – 2019

یک سریال آنتولوژی انیمیشن علمی تخیلی که به سریال‌های مشابه شباهت‌هایی دارد. اگر دوست دارید پایان جهان را ببینید و یا ببینید چه بر سر انسان می‌آید، حتماً این سریال شما را راضی می‌کند. در این سریال هم شخصیت‌های مشابه خواهید دید.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های سال 2021 (رده‌بندی بر اساس امتیاز راتن تومیتوز)


3. داریا – Daria – 1997-2002

یک سریال کمدی انیمیشن کلاسیک که تجربه نوجوان‌ها را نشان می‌دهد. اگر به دنبال تماشای یک سریال جذاب و کمدی هستید این اثر مناسب شماست. رقابت دو خواهر داستان، داریا و کوئین، شما را به اشک و خنده می‌اندازد. گرچه این دو نفر زیر یک سقف بزرگ می‌شوند، داریا یک منزوی باهوش و کوئین بیخیال است. این ارتباط جالب بین دو خواهر سریال را به یکی از بهترین سریال‌های مشابه “آرکین” تبدیل کرده است.


2. اشتاینر;گیت – Steins;Gate – 2011-2015

یک سریال سفر در زمان از رمانی بصری به همین نام. اوکابه یک دانشمند که امیدوار است هدایت مردم را انجام دهد. اما اگر در زندگی خودش دستاوردی ندارد. با این وجود او به دنبال ایجاد یک تیم از داشنمندان است تا گجت های او را بسازند. اگر ماجراهای سفر در زمان را دوست داشتید از این سریال خوشتان می‌آید.


1. کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری – Fullmetal Alchemist: Brotherhood – 2009-2010

یک سریال انیمه فانتزی حماسی و امپرسیونیست براساس مانگایی به همین نام. برخلاف نسخه سال 2003 این سریال مانگا را دنبال می‌کند. داستان درباره ماجراجویی دو برادر به نام های ادوارد و الریک است که می‌خواهند سنگ فیلسوف را پیدا کنند. چون در این صورت می‌توانند مادرشان را زنده کنند. این سریال به دنیاهای مخالف و جهش انسانی می‌پردازد. حتماً از دیدن آن لذت می‌برید، چون یکی از بهترین سریال‌های مشابه “آرکین” است.

همچنین بخوانید: شخصیت‌های عاشق رقصیدن در انیمه که طرفداران باید بشناسند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم