فیلم‌های مشابه “آواز قو” که باید تماشا کنید و لذت ببرید

“آواز قو” یک درام رمانتیک علمی تخیلی به نویسندگی و کارگردانی “بنجامین کلیری” (Benjamin Cleary) است. داستان در آینده رخ می‌دهد  درباره یک تصویرگر و مرد خانواده به نام “کامرون” (ماهرشالا علی “Mahershala Ali”) است. او متوجه می‌شود که به یک بیماری مرگبار دچار شده. از آنجایی که دوست دارد درد و رنج همسر و پسرش را کم کند تصمیم می‌گیرد کلونی از خودش را ایجاد کند. با این وجود وقتی خاطراتش به ذهن این کلونی وارد می‌شود متوجه می‌شود هنوز برای خداحافظی از خانواده‌اش آماده نیست. اگر فیلم را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های مشابه “آواز قو” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


5. آسمان نیمه شب – The Midnight Sky – 2020

داستانی به کارگردانی “جرج کلونی” (George Clooney) درباره مردی به نام “آگوستین” که تمام عمر به دنبال خانه جایگزینی برای انسان است. او دختری به نام “دکتر آیریس” دارد که از سال‌ها پیش با او ارتباط ندارد. در سال 2049 زمین در آستانه نابودی است. “دکتر آیریس” از ماموریتی در قمرهای مشتری به زمین برمی گردد و نمی‌داند زمین نابود شده. “آگوستین” هم مثل “کامرون” به بیماری مرگباری دچار شده و همین انگیزه کارهای اوست.

همچنین بخوانید: شخصیت‌های شرور فیلم‌های مرد عنکبوتی به ترتیب رتبه بندی


4. فینچ – Finch – 2021

“فینچ” با بازی “تام هنکس” (Tom Hanks) به بیماری لاعلاجی دچار شده. جهان در آستانه نابودی است. فینچ رباتی به نام جف خلق می‌کند تا بعد از مرگ او از سگش مراقبت کند. “فینچ”، “جف” و سگش به همراه ربات دیگری یک ماجراجویی را آغاز می‌کنند. چون طوفانی در راه است. این فیلم به خاطر اشاره به مضامینی مانند خانواده، عشق و قربانی شدن، یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “آواز قو” است.


3. کثرت – Multiplicity – 1996

تنها کمدی این لیست درباره یک کارگر به نام “کینی” (مایکل کیتون “Michael Keaton”) که به خاطر کارش برای خانواده زمان ندارد. بنابراین تصمیم می‌گیرد یک کلون ایجاد کند تا خودش بیشتر وقت‌ها پیش خانواده باشد. با این حال وقتی می‌بیند هنوز وقت ندارد، کپی‌های بیشتری از خودش را ایجاد می‌کند. کلونی کردن یکی از موضوعات مهم “کثرت” و “آواز قو” است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های مخصوص کریسمس که باید تماشا کنید و لذت ببرید


2. روز ششم – The 6th Day – 2000

در دنیای این داستان کلونی کرد به خاطر درمان یا مسائل دیگر رایج شده است. با این حال قانون “روز ششم” کلونی کردن یک انسان کامل را ممنوع کرده است. آدام (آرنولد شوارتزنگر “Arnold Schwarzenegger”) خلبان چارتر است که متوجه می‌شود یک کلونی جای او را در خانواده گرفته و حالا باید خودش را ثابت کند. این فیلم هم به خطرات تکنولوژی و هوش مصنوعی در آینده می‌پردازد.


1. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of the Spotless Mind – 2004

کلمنتاین (کیت وینسلت “Kate Winslet”) بعد از جدایی از جوئل (جیم کری “Jim Carrey”)، خاطرات با هم بودنشان را از ذهنش پاک می‌کند. وقتی جوئل متوجه این موضوع می‌شود، او هم همین کار را می‌کند. حین انجام این کار با خاطراتش روبرو می‌شود و متوجه می‌شود که هنوز برای این کار آماده نیست. کامرون و جوئل هر دو با فقدان سروکار دارند. کامرون به خاطر شادی خانواده‌اش تصمیم می‌گیرد و جوئل برای فرار از درد و دوری. همین موضوع این فیلم را به یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “آواز قو” تبدیل می‌کند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم جذاب و دیدنی شبیه فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine Of The Spotless Mind) که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم