بهترین همبازی‌های لئوناردو دیکاپریو در فیلم‌های اکران شده از این بازیگر

لئوناردو دی‌کاپریو یکی از معدود ستاره‌های سینمای هالیوود است که در طول زمان چیزی از جذابیتش نزد سینما دوستان کم نشده و همواره یکی از محبوب‌ترین بازیگران سینما بوده‌است. این بازیگر همچنان قابلیت این را دارد که با حضور در یک فیلم سینمایی، آن را به اثری موفق تبدیل کند.

اما بازیگران بزرگ نمی‌توانند به‌تنهایی بدرخشند. آنها به همتاهای همسان نیاز دارند که با آنها پویایی ملموسی روی صفحه ایجاد کنند. دی‌کاپریو با شرکای صحنه فراموش‌نشدنی مانند جونا هیل و برد پیت جفت شده و توانسته‌است مخاطبان را میخکوب کند.

در این مقاله لیستی از بهترین همبازی‌های لئوناردو دیکاپریو در فیلم‌های اکران‌شده از این بازیگر را برایتان آماده کرده‌ایم؛ با پروشات همراه باشید.


10. جک نیکلسون در رفتگان – 2006 – The Departed

فیلم رفتگان اثر مارتین اسکورسیزی یک فیلم هیجان‌انگیز با بازی دی‌کاپریو و مت دیمون در نقش یک کارآگاه مخفی است که به گروه اوباش ایرلندی نفوذ می‌کند و یک پلیس کلاهبردار که اطلاعاتی را به اوباش ایرلندی لو می‌دهد، در حالی که آنها سعی می‌کنند هویت یکدیگر را کشف کنند.

با وجود اینکه دی‌کاپریو و دیمون بازیگران اصلی فیلم هستند، صحنه‌های زیادی را با هم به اشتراک نمی‌گذارند. به‌یادماندن‌ ترین همبازی دی‌کاپریو در این فیلم، جک نیکلسون در نقش رئیس جنایی فرانک کاستلو است. او یک گانگستر بی‌رحم است که معلوم می‌شود با FBI تبانی می‌کند. دی‌کاپریو به‌عنوان یک پلیس مخفی که به سندیکای او نفوذ می‌کند، یک پویایی جذاب روی صفحه نمایش با نیکلسون ایجاد می‌کند.


9. رابرت دنیرو در زندگی این پسر – 1993 – This Boy’s Life

دی‌کاپریو قرار است دوباره با رابرت دنیرو در فیلم وسترن اسکورسیزی یعنی قاتلان فلاور مون همبازی شود، اما اولین همکاری آنها دهه‌ها پیش روی پرده سینما رفت. در فیلم زندگی این پسر دی‌کاپریو جوان در نقش توبیاس ولف در مقابل دنیرو در نقش ناپدری بد سرپرستش دوایت هانسن بازی می‌کند. الن بارکین نقش مادر توبی، کارولین را بازی می‌کند.

این فیلم به‌عنوان نمایشی بی‌رحمانه صادقانه از یک خانواده خشن توجه منتقدان را به خود جلب کرد و بخش بزرگی از آن مربوط به دی‌کاپریو و دنیرو است که به نفرت متقابل شخصیت‌هایشان متعهد می‌شوند.


8. کیت بلانشت در هوانورد – 2004 – The Aviator

یکی از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌های دی‌کاپریو در فیلم دیگری از اسکورسیزی، نقش هاوارد هیوز در فیلم زندگینامه‌ای هوانورد است. داستان فیلم بیشتر زندگی هیوز و تعدادی از نزدیکترین روابط او را در بر می‌گیرد.

قانع‌کننده‌ترین رابطه در این فیلم، زندگی عاشقانه زودگذر هیوز با ستاره هالیوود کاترین هپبورن است. کیت بلانشت در نقش هپبورن نقش‌آفرینی می‌کند و چنان شیمی ملموسی را با دی‌کاپریو به اشتراک می‌گذارد که بیننده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


7. کیت وینسلت در تایتانیک – 1997 – Titanic

تایتانیک جیمز کامرون یکی از بزرگترین تراژدی‌های قرن بیست و یکم را رقم زد و آن را به بزرگترین بلاک‌باستر تمام دوران تبدیل کرد. دی‌کاپریو با کیت وینسلت برای بازگویی یک عاشقانه غم‌انگیز توسط کامرون در یک کشتی اقیانوس‌پیما کاملاً جفت شد.

دی‌کاپریو و وینسلت از نظر شیمی عاشقانه به اندازه کافی قوی بودند که بلیط‌هایی به ارزش میلیاردها دلار را به فروش رساندند. این دو بعداً در فیلم دیدنی جاده انقلابی نیز همبازی شدند.


6. ساموئل ال. جکسون در جنگوی زنجیرگسسته – 2012 – Django Unchained

در فیلم وسترن و خونین کوئنتین تارانتینو، جنگوی زنجیرگسسته، شخصیت شرور دی‌کاپریو، کالوین کندی، دینامیک پدر و پسری غیرمتعارفی را با دیگر شخصیت اصلی قسمت دوم داستان یعنی ساموئل ال جکسون، استفن، به اشتراک می‌گذارد.

دی‌کاپریو نقش یک صاحب مزرعه سادیستی و جکسون نقش برده‌ای را بازی می‌کند که به بزرگ کردن او کمک کرده‌است. کندی یکی از منفورترین تبهکاران تاریخ سینماست، اما رابطه او با استفن به‌طرز عجیبی او را انسانی می‌کند.


5. دنیل دی لوئیس در دار و دسته نیویورکی – 2002 – Gangs Of New York

داستان خاستگاه جاه‌طلبانه اسکورسیزی برای آمریکا، دار و دسته نیویورکی، در قالب یک داستان انتقام‌جویی کلاسیک شکل می‌گیرد. دی‌کاپریو نقش یک بچه باهوش خیابانی را بازی می‌کند که نقشه می‌کشد تا انتقام قتل پدرش را از بیل قصاب بگیرد.

نقش بیل را دنیل دی لوئیس به‌طور فراموش‌نشدنی ایفا می‌کند. دی‌کاپریو کار خوبی را انجام می‌دهد و نقش مقابل دی لوئیس را که به‌طور گسترده به‌عنوان یکی از بزرگترین بازیگران جهان شناخته می‌شود، دارد.


4. جنیفر لارنس در به بالا نگاه نکن – 2021 – Don’t Look Up

فیلم به بالا نگاه نکن اثر آدام مک‌کی، تمثیلی طنزآمیز برای تغییرات آب و هوایی درباره ستاره‌ای دنباله‌دار که به سمت زمین می‌رود، یکی از پرستاره‌ترین فیلم‌های اخیر است که بازیگرانی مانند مریل استریپ، جونا هیل، تیموتی شالامه و تایلر پری را در خود دارد.

بازیگران این فیلم توسط لئوناردو دی‌کاپریو و جنیفر لارنس کاملاً همسان هدایت می‌شوند. دی‌کاپریو نقش یک تیپ عصبی و روان‌رنجور را بازی می‌کند که نمی‌تواند جمله‌ای را روی آنتن بیاورد. لارنس در کنار او یکی از بهترین اجراهای خود را به نمایش گذاشته‌است.


3. تام هنکس در اگه می‌تونی منو بگیر – 2002 – Catch Me If You Can

در فیلم خنده‌دار موش و گربه استیون اسپیلبرگ، اگه می‌تونی منو بگیر، دی‌کاپریو را در نقش فرانک آبگنال جونیور، کلاهبردار نوجوان و تام هنکس در نقش قانون‌گذار مجرمی که ناامیدانه تلاش می‌کند او را دستگیر کند، میبینیم.

بزرگترین بخش خنده‌دار این فیلم مربوط به دوگانگی هیستریک یک بچه بازیگوش که یک قدم جلوتر از یک مامور بسیار آموزش‌دیده FBI است می‌شود. دی‌کاپریو نقش حیله‌گر خود را به قدری عالی بازی می‌کند که بیننده را جذب کرده و فیلم را به اثری لذت‌بخش تبدیل کرده‌است.


2. جونا هیل در گرگ وال استریت – 2013 – The Wolf Of Wall Street

به گزارش ورایتی، جونا هیل برای همکاری با اسکورسیزی در فیلم گرگ وال استریت دستمزد خود را کاهش داد. هیل مانند یک دستکش با لحن کمدی سیاه و سفید فیلم مطابقت داشت و یک فویل خنده‌دار برای نقش‌آفرینی همه‌جانبه دی‌کاپریو از جردن بلفورت ساخت.

دی‌کاپریو و هیل به‌عنوان بهترین دوستانی که بر سر افراط و تفریط با یکدیگر پیوند می‌خورند، شیمی فوق‌العاده قانع‌کننده‌ای به اشتراک می‌گذارند.


1. برد پیت در روزی روزگاری در هالیوود – 2019 – Once Upon A Time In Hollywood

دی‌کاپریو دوباره با تارانتینو متحد شد تا در فیلم روزی روزگاری در هالیوود در مقابل برد پیت همکار خود در نقش یک ستاره وسترن در حال محو شدن و بدلکاری بیکارش بازی کند. این امر پویایی جالبی را ایجاد کرد که از طریق آن می‌توان سقوط هالیوود قدیمی را کشف کرد. دی‌کاپریو و پیت، که برای اولین بار روی پرده بزرگ با هم متحد شدند، در این فیلم هم‌طراز پل نیومن و رابرت ردفورد بودند.

این دو شیمی بی‌عیب و نقصی را به اشتراک گذاشتند؛ دیالوگ به‌یادماندی فیلم این بود: “تو ریک دالتون هستی، فراموشش نکن.”


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. For from love

    دی 23, 1400

    هیچکس دیکاپریو نمیشه ، این مرد هر کاراکتری که بازی میکنه رو دیگه نمیشه فراموش کرد ، تام هاردی از گور برخواسته رو نگفتید حیف ، دمتون گرم

    پاسخ