شخصیت‌های فراطبیعی انیمه که براساس داستان‌های عامیانه ژاپن خلق شده‌اند

در حالی که بیشتر انیمه‌ها اورجینال هستند، اما برخی هم از منابع خاصی اقتباس شده‌اند. ما درباره منابعی مثل مانگا، بازی ویدیویی یا حتی انیمیشن ویدیویی صحبت نمی‌کنیم. بلکه درباره داستان‌های صدها سال پیش صحبت می‌کنیم. داستان‌های عامیانه ژاپنی بخش بزرگی از فرهنگ ژاپن هستند که در سریال‌های انیمه منعکس شده‌اند. بعضی از سریال‌ها از این داستان‌های تاریخی الهام گرفته‌اند. در اینجا می‌خواهیم شخصیت‌های فراطبیعی انیمه که از داستان‌های عامیانه ژاپن اقتباس شده‌اند را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. Jibanyan

اگر با سریال Yokai Watch آشنا هستید پس حتماً اسم شخصیت جیبانیان را شنیده‌اید. حتی اگر سریال را هم نشناسید باز هم حتماً این شخصیت را دیده‌اید. او یک شخصیت بامزه به شکل یک گربه سفید و قرمز دو دم است. این شخصیت براساس یوکای افسانه‌ای نکوماتا اقتباس شده است. در حقیقت این شخصیت یک گربه یوکای است.

همچنین بخوانید: بدشانس‌ترین شخصیت‌های انیمه که تقاص اشتباه قهرمان را پس دادند


9. GINTOKI

قهرمان سریال شونن Gintama و رئیس یوروزویا نه تنها یکی از بهترین سامورایی‌ها بود، بلکه براساس یک داستان عامیانه ژاپنی خلق شد. اسم او هم براساس کینتارو یا پسر طلایی انتخاب شد. داستان درباره بچه‌ای است که با قدرت ابرقهرمانی متولد شده و یک جادوگر او را در کوهستان بزرگ کرده است. او دوست حیوانات بود و از قلمرواش محافظت کرد. کینتارو هم براساس یک فرد واقعی خلق شد.


8. EXEGGUTOR

EXEGGUTOR یکی از شخصیت‌های فراطبیعی انیمه است که در انیمه‌ها و بازی‌های ویدیویی “پوکمون” (Pokemon) حضور یافته است. این درخت عجیب با نارگیل‌های تخم مرغ مانند براساس اساطیر ژاپنی شکل گرفته است. اسطوره اصلی این شخصیت جینمنشی نام دارد. این هیولا درختی است که میوه‌هایی شبیه کله انسان درمی آورد. این کله‌ها همیشه می‌خندند و آنقدر می‌خندند که به زمین می افتند. بعد هم مردم میوه را می‌خورند و می‌میرند.


7. TORA

تورا شخصیت اصلی سریال Ushio and Tora است. او یک ببر باستانی یوکای است که یوکای دیگر خیلی از او می‌ترسد. او در این سریال با یوشئو دیده می‌شود. البته که تورا براساس یک یوکای خلق شد، اما این یوکای هم اسم او نیست. این یوکای رایجو نام دارد که معنی‌اش می‌شود هیولا یا حیوان طوفانی. جسم آن‌ها از رعد است و حتی غرششان مثل طوفان است. در حالی که تورا به شکل گرگینه است، اما رایجو بیشتر به خاطر ظاهر گرگینه‌اش شهرت دارد.


6. RYUK

از آنجایی که ریوک براساس داستان سریال “دفتر مرگ” (Death Note) خلق شده بنابراین همه با آن آشنا هستید. این موجود در روی زمین فقط در مقابل افرادی ظاهر می‌شود که دفتر مرگ را در اختیار دارند. ریوک را شینیگامی می‌نامند. این موجود از اساطیر ژاپنی مشابه شخصیت دروگر مرگ در فرهنگ غرب است. این موجود خدای مرگ است و به عنوان اهریمن سیاه یا فرشته مغضوب شناخته می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ورزشی جذاب که شاید اسم‌شان را هم نشنیده باشید


5. KURAMA

کوراما یکی از شخصیت‌های اصلی Yu Yu Hakusho و یکی از شخصیت‌های محبوب سریال است. به او می گویند کوراما روباه اهریمن. روباهی که اسم این موجود از آن اقتباس شده روح یک روباه افسانه‌ای در فرهنگ ژاپن است که روباه نه دم نام دارد. در حقیقت این ژاپن که تغییر شکل می‌دهد از فرهنگ چین به فرهنگ ژاپن آمده. کوراما یک روح شرور است که مردم را فریب می‌دهد.


4. INYUASHA

قهرمان سریال “اینویاشا” اسم‌های مختلف دارد. مثلاً صورت سگی، نیمه اهریمن و دورگه. با این وجود معنی واضح اسم او اهریمن سگی است. ترجمه رسمی اسم او می‌شود “روح سگ جنگل” یا “روح جنگل وحشی”. او براساس موجوداتی به نام یاشا خلق شد. این موجودات ارواح سگ‌های جنگلی هستند که در جنگل به سر می‌برند. گاهی اوقات هم به آن‌ها می گویند یوکای.


3. JIRAIYA

جیرایا یکی از شخصیت‌های فراطبیعی انیمه “ناروتو” (Naruto) است. او یکی از ماهرترین نینجاها و پدرخوانده ناروتو هم محسوب می‌شود. جیرایا براساس شخصیتی در داستان‌های عامیانه ژاپن به نام جیرایا یا اوگاتا خلق شده است. او یک نینجا است که می‌تواند با جادوی تغییر شکل به یک قوباغه تبدیل شود. دشمن او اوروچیمارو ارباب جادوی مار است.


2. KOFUKU

حتماً این شخصیت از سریال “نوراگامی” (Noragami) باید در این لیست قرار بگیرد. چون این سریال درباره خدایان و اساطیر ژاپنی است. کوفوکو یکی از شخصیت‌های مکمل سریال است که متوجه می‌شویم اسم واقعی‌اش بینبوگامی بود. او خودش را “خدای فقر” می‌نامد و بینبوگامی هم دقیقاً همین است. این خدای داستان‌های عامیانه ژاپنی هر جا می‌رود فقر و بدبختی می‌برد.

همچنین بخوانید: مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه که قربانی اشتباه بقیه شدند و باید آن‌ها را بشناسید


1. KING YENMA

این شخصیت از “دراگون بال زد” (Dragon Ball Z) را که شبیه یک اهریمن بزرگ قرمز بود را یادتان است؟ خوب او یکی از شخصیت‌های فراطبیعی انیمه است که از اساطیر ژاپنی الهام گرفته است. شاه ینما براساس پادشاه جهنم خلق شد. این خدا مردگان را قضاوت کرده و مثل شاه ینما باید ببینید کدام روح به بهشت می‌رود و کدام به جهنم.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم