خودخواه‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ که علاقه‌ای به کمک به دیگران ندارند

اگر شخصیتی در یک انیمه نقش قهرمان را داشته باشد، لزوماً به این معنی نیست که دلسوز و متواضع هم هست. اکثرا، قهرمان‌ها کارهای قهرمانانه انجام می‌دهند، اما درواقع بیشتر شبیه به ضدقهرمانان هستند و مشغول تمرکز بر اهداف خودخواهانه خود هستند. در این مواقع، کمک به دیگران جزو اهداف فرعی به‌حساب می­آید نه هدف اصلی. با وجود اینکه این شخصیت‌ها همچنان قهرمانان مفیدی هستند که باقدرت و تلاش خود به دستاوردهای زیادی می‌رسند، اما نمی‌توان آن‌ها را فداکار دانست. در این مقاله می‌خواهیم خودخواه‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. در انیمه آکادمی قهرمان من باکوگو موفق به دریافت مجوز موقت نشد چون فقط می‌خواست قوی باشد –  My Hero Academia

کاتسوکی باکوگو شخصیتی مغرور و گستاخ است. او متکبرانه به ایزوکو میدوریا نگاه می‌کرد تا زمانی که میدوریا هم درنهایت عصبانی شد. او همیشه تمایل شدیدی به جنگیدن، خشونت و قوی‌تر شدن دارد و تلاشش برای نجات دیگران اغلب نتیجه عکس می‌دهد چون اولویت او کمک به دیگران نیست. او به افراد بی‌گناه کمک می­کند اما تمرکز اصلی‌اش قوی‌تر شدن و جنگیدن است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های ترسناک دهه 80 برای طرفداران ژانر وحشت


9. ایندوور فهمیده است که قهرمان اصلی بودن به همدلی بیشتری در آکادمی قهرمان من نیاز داردMy Hero Academia

ایندوور مثل آینه‌ای برای کاتسوکی باکوگو عمل می‌کند و نشان‌دهنده قهرمانی است که حرفه‌ای می‌شود اما درعین‌حال تمرکز اصلی‌اش روی قدرت خود برای محافظت از افراد بی‌گناه است. مثل باکوگو، ایندوور هم به دیگران اهمیت می‌دهد، اما هدف اصلی او پیشی گرفتن از آل مایت است.

هنگامی‌که آل مایت بازنشسته شد، ایندوور به قهرمان شماره یک حرفه‌ای تبدیل شد و درنتیجه، شروع به یادگیری چیزهای زیادی در مورد معنای قهرمان بودن کرد. به‌عنوان جایگزینی برای “نماد صلح”، او باید یاد می‌گرفت که همدلانه‌تر عمل کند و به‌جای اهداف خود، کمک به افراد بی‌گناه را در اولویت قرار دهد.


8. در “ناروتو: شیپودن” ساسوکه بیشتر از نجات جهان، به قوی‌تر شدن خودش اهمیت می‌دادNaruto: Shippuden

ساسکه اوچیها با ناروتو اوزوماکی تلاش کردند تا کاگویا دست از نابود کردن زندگی بقیه بردارد و زمانی که ناروتو برای آخرین بار با او روبرو شد، ساسوکه تصمیم گرفت از رؤیای ناروتو برای داشتن دنیایی آرام حمایت کند. بااین‌حال، ساسکه همیشه این‌طور نبود.

او بیشتر سریال را به دنبال انتقام گرفتن بود و به آسیب‌های جانبی که به خودش می‌زد اهمیتی نمی‌داد. حتی پس از بازگشت او به دهکده برگ پنهان، به نظر می‌رسید که انگیزه‌های او بیشتر تحت تأثیر ناروتو، خانواده‌اش و جبران خسارت‌هایش بود تا از روی دلسوزی. بنابراین حق داریم او را یکی از خودخواه‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ بدانیم.


7. در “دورورو” هیاکیمارو فقط می‌خواهد انتقام پیمان شیطانی پدرش را بگیرد – Dororo

هیاکیمارو شیاطینی را کشت که انسان‌های بی‌گناه را نابود و در شهرها ترس و وحشت ایجاد می‌کردند. به‌طورکلی وجود او به مردم دیاگو کمک بسیاری کرد.

بااین‌حال، هیاکیمارو شیاطین را کشت تا نفرین خود را باطل کند و اگرچه کمک به دیگران (به‌جز هم‌سفرش، دورورو) نتیجه نبردهای او بود، اما هدف اصلی او نبود. او می‌خواست اعضای بدنی را که به‌عنوان بخشی از پیمان شیطانی پدرش، لرد دایگو، در زمان نوزادی هیاکیمارو  به سرقت برده بود، پس بگیرد.


6. در نوراگامییاتو خدای نابودی است و فقط می‌خواهد شناخته شود – Noragami

علاقه اصلی یاتو تبدیل‌شدن به یک خدای برجسته یا حداقل خدایی با زیارتگاهی است که می‌تواند آن را خانه بنامد. به همین دلیل به خاطر پول کارهای خوبی انجام می‌دهد. وقتی انسان‌ها با آرزویی به سراغش می‌آیند و سکه‌ای به او می‌دهند، او آن کار را به هر نحوی که می‌تواند انجام می‌دهد.

یاتو هنگام کار با هیوری ایکی و رگالیای جدیدش، یوکین، شروع به یادگیری بیشتر در مورد همدلی و همراهی می‌کند. قبل از آشنایی با آن‌ها، او کارهای زیادی را به‌تنهایی یا با رگالیای سابق خود انجام داده بود، اما هنوز انگیزه‌های پنهانی برای کمک به دیگران داشت.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های درام سال‌های 2010 که احتمالا آنها را نمی‌شناسید


5. در “کابوی بیباپ” اسپایک اسپیگل به دنبال جایزه است – Cowboy Bebop

اسپایک اسپیگل در حال فرار از یک اتحادیه جرائم سازمان‌یافته بود و برای پول درآوردن به یک شکارچی جایزه‌بگیر تبدیل شد. او باید افراد شرور را به دام می‌انداخت، اما او مشغول کمک به دیگران بود و این کار را نمی‌کرد.

اسپایک اغلب یک ضدقهرمان به‌حساب می‌آمد و شخصیتی خشن داشت. او هر کاری که لازم بود انجام داد تا جایزه‌اش را بگیرد و تبدیل به پول کند و به عواقب آن اهمیتی نداد. علاوه بر این، متقاعد کردن و هم‌نشینی با او کار راحتی نبود. پس با این حساب می‌تواند یکی از خودخواه‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ باشد.


4. آلوکارد بیشتر به دنبال خشونت است تا کمک به دیگران – Hellsing

آلوکارد خون‌آشامی است که برای ترساندن و نابود کردن دشمنانش که بسیاری از آن‌ها سزاوار آن هستند، دست به روش‌های خشونت‌آمیزی می‌زند که اغلب بلاعوض و انتقام‌جویانه‌اند. وجود او برای سازمان هلسینگ بسیار مفید است و اطلاعاتی به دست می‌آورد که برای از بین بردن شیاطین ضروری است، درحالی‌که خود او هم شیطان است.

بااین‌وجود، او از سرپرست خود، سراس ویکتوریا مراقبت می‌کند و آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد شخصیتی منفی نیست. بااین‌حال، روش‌های او برای کمک به جامعه با انگیزه‌های پنهان و خشونت شدید همراه است.


3. در “سامورایی چامپلو موگن جنگنده‌ای در برابر آشوب است که از قدرت متنفر است – Samurai Champloo

موگن کاراکتری با ویژگی‌های شخصیتی بد است. او سریع مبارزه می‌کند و نسبت به شخصیت‌های مقتدر، بسیار بی‌اعتماد است. او همچنین به هیچ چالشی نه نمی‌گوید.

موگن  به‌صورت رایگان به دیگران کمک نمی‌کند؛ مثلاً وقتی فوو در محل کارش مورد آزار و اذیت قرار گرفت، او فقط در ازای دریافت مقدار زیادی غذا قبول کرد تا به او کمک کند. لحظات زیادی در طول نمایش وجود دارد که در آن موگن از وقایع بسیار شوکه می‌شود، اما درنهایت یاد می‌گیرد که رفقایش را بپذیرد.


2. هدف اصلی  “گابلین کش” نابودی اجنه است – Goblin Slayer

“گابلین کش”((Goblin Slayer یک قهرمان خشن است که از نامش پیداست چه‌کاری انجام می‌دهد. او بسیار بی‌رحمانه اجنه را می‌کشد. گاهی هم در حین تلاش برای نابودی اجنه‌هایی که سرزمینش را تهدید می‌کنند، جان دیگر ماجراجویان را نجات می‌دهد.

یکی از این شخصیت‌های نجات پیداکرده و همچنین شخصیت اصلی، کشیشی بود که به خاطر مهمانی ماجراجویانه قبلی‌اش در موقعیت وحشتناکی قرارگرفته بود. اگرچه “گابلین کش” او را نجات داد، اما این هدف اصلی‌اش نبود. نفرت او از اجنه از هر چیزی بیشتر و هدف اصلی‌اش نابودی اجنه بود.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های مشابه دندان‌ شب (Night Teeth) که حتماً باید تماشا کنید


1. روهان غرق در مانگا نوشتن است، نه همراهی در حق امتیاز ماجراجویی عجیب‌وغریب جوجوThe Jojo’s Bizarre Adventure

روهان به کار خود اهمیت زیادی می‌دهد و حتی حاضر است از استند خود برای شکنجه دیگران برای دادن مطالب به او استفاده کند. طرفداران این را در اولین برخورد او با کویچی هیروس به‌خوبی می‌بینند، جایی که او قسمت‌هایی از حافظه کویچی را می‌دزدد تا در مانگای خود استفاده کند.

روهان و خصوصیات عجیب‌وغریب‌هایش آن‌قدر موردتوجه طرفداران قرار گرفت که او سریال اسپین‌آف خود را به نام “چنین گفت کیشیبه روهان” (Thus Spoke Kishibe Rohan) ارائه کرد. باوجود دلایلی که ممکن است برای برخوردهای عجیب‌وغریبش داشته باشد، او یک شخصیت محبوب به‌حساب می‌آید. با این وجود یکی از خودخواه‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. Ak

  آذر 20, 1400

  یاتو خودخواه نبود فقط اگه فراموش میشد از بین میرفت کی دلش میخواد از بین بره و برای همیشه فراموش بشه اسم این رو نمیشه گذاشت خودخواهی

  پاسخ

 2. Otako

  آذر 16, 1400

  ن بابا باهوش ، اگه ساسوکه و باکوگو خودخواهن ک تو شاه خودخواه هایی /: ۱، باکوگو همون قدر ک میدوریا تلاش میکرد تلاش میکرد و هیچوقت مهربون نبود تا دلش برای کسی نسوزه اگه حرف های داور های مسابقه رو هم میشنیدی توی فصل اول درباره ی مبارزه و تلاش باکوگو صحبت میکردن ، جدا از اون ساسوکه خودخواه نبود تقاس اشتباه دیگرانو پس داد و بعدشم دشمن های خونی مثه امریکا و ایران عستن نمیتونی از دشمنی درشون بیاری

  پاسخ

 3. پریا

  آذر 14, 1400

  خیلی جالب بودن ولی به نظرم میتونین نائوفومی ایواتانی از انیمه ی قهرمان سپر رو هم به لیست اضافه کنین. اون هم به مردم کمک میکرد تا بتونه موج ها رو نابود کنه و به خونه برگرده.

  پاسخ

 4. amirreza

  آذر 12, 1400

  لامصب نوراگامی فصل سه رو نمی سازن که انیمه باحالی بود اتک هم خیلی طول میکشه یه قسمت دیگه بدن ادم بره ببینه

  پاسخ

  • Top در پاسخ به amirreza

   آذر 13, 1400

   بخاطر دلایل حقوقی فصل ۳ کلا کنسل شد و احتمال زیاد دیگه هم ساخته نمیشه میتونی مانگاشو بخونی مثل من

   پاسخ