سریال “همسایه روانپزشک” (The Shrink Next Door) و بهترین سریال‌های مشابه

سریال “همسایه روانپزشک” درباره یک روانپزشک است که به روابط یکی از بیمارانش وارد می‌شود و تا نزدیک به سه دهه در این ماجرا دست دارد. وقتی مارتی پیش روانپزشک می‌رود خبر ندارد که قرار است زندگی‌اش از این رو به آن رو شود. با این وجود این اتفاقی است که برای او می‌افتد و سریال هم درباره رابطه بین این پزشک و بیمارش است. این سریال اقتباسی از یک پادکست به همین اسم ترکیبی از کمدی سیاه و پیچیده است. اگر از تماشای داستان این روانپزشک و بیمارش لذت بردید در اینجا سریال‌های مشابه سریال “همسایه روانپزشک” را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


6. تحت درمان – In Treatment – 2008-2010

یک سریال اقتباسی از یک سریال اسرائیلی درباره جلسات درمانی بین روان پزشک پل وستون و بیمارانش. البته خود پزشک هم با تراپیستش حرف می زند. با پیشبرد داستان به ذهن این روانپزشک وارد می‌شویم. روابط پزشک و بیمار و اغواشدگی از مضامین این سریال است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم جنایی که می‌توانید بارها و بارها تماشا کنید


5. مورساید – The Moorside – 2017

یک سریال دو قسمتی بریتانیایی درباره ناپدید شدن یک دختر نه ساله و تحقیقات بعدی. جالب اینجاست که مادر دختر مظنون است. داستان آنقدر جذاب است که با هر بار دیدن آن میخکوب می‌شوید. داستان این سریال از ماجرای واقعی اقتباس شده است.


4. افشای حقیقت – Truth Be Told – 2019

یک سریال اقتباسی از رمانی نوشته “کتلین باربر” درباره یک روزنامه نگار که پادکست ضبط می‌کند. ریتم داستان کند است و به داستانی چند لایه و پیچیده منجر می‌شود. گرچه مضامین این سریال از سریال “همسایه روانپزشک” خشن‌تر است، اما رازآلودتر بوده و مضامین تاریک‌تری را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های نوآر جنایی مشابه حرکت ناگهانی ممنوع (No Sudden Move)


3. هاوس – House – 2004-2012

یک سریال کلاسیک درباره روابط پزشک و بیمار که شخصیت اصلی بیماری‌های اضطراری را درمان می‌کند. سریال ترکیبی از کمدی سیاه و مضامین چند لایه و همین موضوع آن را دیدنی می‌کند. اگر به دنبال تماشای یک سریال مرموز هستید این سریال برایتان مناسب است.


2. دکتر مرگ – Dr. Death – 2021

یک سریال اقتباسی از یک پادکست جنایی واقعی به همین اسم درباره پزشکی که بیمارانش را مجروح می‌کند. داستان این مینی سریال چند سال را پوشش می‌دهد تا شرایط شوکه کننده شخصیت‌ها را نشان دهد. این پزشک ما را به یک یاد پزشک سریال “همسایه روانپزشک” می‌اندازد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های جنایی-عاشقانه تاریخ سینما از Baby Driver تا True Romance


1. جان کثیف – Dirty John – 2018

یک سریال آنتولوژی جنایی که هر فصل آن به یک مجرم متفاوت می‌پردازد. داستان براساس پادکستی به همین نام ساخه شده و فصل اول آن درباره یک هوش بر است که یک زن مشکوک را به دام می‌اندازد. اگر از داستان‌های جنایی واقعی خوشتان می‌آید از تماشای این سریال لذت می‌برید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. salareal

    آذر 8, 1400

    ترجمه ش میشه روانپزشکِ در بغلی بنظرم

    پاسخ