بهترین فیلم‌های مشابه “شاه ریچارد” (King Richard) که باید تماشا کنید

“شاه ریچارد” به کارگردانی “رینالدو مارکوس گرین” (Reinaldo Marcus Green)، یک درام ورزشی بیوگرافی است که داستان واقعی زندگی ریچارد ویلیامز (با بازیگری “ویل اسمیت” (Will Smith)) را نشان می‌دهد. فیلم داستان دخترانش ونوس و سرنا را که قرار است دو تن از بزرگترین ورزشکاران تاریخ شوند، نقل می‌کند. “شاه ریچارد” به شهرت رسیدن دو خواهر و نقش پدرشان در آن را به تصویر می‌کشد. این فیلم همچنین پویایی خانواده ویلیامز، نه تنها بین ونوس، سرنا و ریچارد ، بلکه همسر ریچارد و سه دختر ناتنی‌اش را نیز بررسی می‌کند. اگر “شاه ریچارد” را دیده‌اید و از آن خوشتان آمده، در اینجا لیستی از بهترین فیلم‌های مشابه “شاه ریچارد” معرفی می‌شود. با پروشات همراه باشید.


7. علی – Ali – 2001

در اینجا هم اسمیت در نقش محمدعلی افسانه‌ای اجرا می‌کند و سفر او را دنبال می‌کند که برای اولین بار قهرمانی سنگین وزن را به دست می‌آورد، مسلمان می‌شود و خدمت سربازی اجباری در ارتش آمریکا برای جنگ با ویتنام را نادیده می‌گیرد. پس از آن مجوز بوکس، پاسپورت و عنوان علی از او گرفته می‌شود.  بخش بعدی فیلم، علی را به تصویر می‌کشد که سعی دارد برای به دست آوردن مجدد قهرمانی سنگین وزن با جو فریزیر مبارزه کند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های مشابه جنگ فردا (The Tomorrow War) که باید تماشا کنید


6. مشت زن – The Fighter – 2010

یک اثر بیوگرافی بوکسوری دیگر. فیلم “مشت زن” حول رابطه پیچیده میان برادران ناتنی میکی وارد و دیک (دیکی) اوکلاند می‌چرخد. میکی با وجود حرکت رو به جلو در زندگی حرفه‌ای‌اش، تبدیل به الگویی برای بوکسورهای دیگر که بدنبال قهرمانی هستند شده است. در همین حال دیکی با اعتیاد به کوکائین و توهم برگشتن به رینگ بوکس، دست و پنجه نرم می‌کند.

در حالی که در مسیر شغلی خواهران ویلیامز و میکی و دیکی اشتراک کمی وجود دارد، هم “شاه ریچارد” و هم “مشت زن” اهمیت خانواده در رشد یک ورزشکار را به تصویر می‌کشد. علاوه بر این، هر دو فیلم سعی می‌کنند بیش از یک فیلم بیوگرافی ورزشی معمولی باشند و موفق هم می‌شوند. نه تنیس و نه بوکس در مرکز روایت این فیلم‌ها قرار ندارند. پویایی رابطه در هر دو مورد روایت محوری را تشکیل می‌دهد. بنابراین این فیلم هم یکی از دیگر از بهترین فیلم‌های مشابه “شاه ریچارد” است.


5. دنگل – Dangal – 2016

دانگل یکی از موفق‌ترین فیلم‌های هندی تمام دوران است. این فیلم داستان زندگی واقعی ماهاوییر سینگ فوگات و دخترانش را دنبال می‌کند. فوگات قبلاً یک کشتی گیر آماتور بوده که مجبور شده از رویاهای خود برای کسب مدال برای کشورش دست بکشد. سال‌ها بعد، او متوجه استعداد ذاتی برای مبارزه در دختران بزرگ‌ترش جیتا و بابیتا می‌شود و تصمیم می‌گیرد آن‌ها را برای دستیابی به چیزهایی تربیت کند که خودش هرگز نتوانسته بود کسب کند.

فوگات مانند ریچارد، پدری فداکار است که متوجه می‌شود دخترانش چقدر عالی هستند و خود را وقف آن‌ها می‌کند تا تمام منابعی را که برای دنبال کردن سرنوشتشان نیاز دارند به آنها بدهد. ریچارد و فوگات هر دو در این مسیر اشتباهاتی مرتکب می‌شوند که باعث درد دخترانشان می‌شود، اما همیشه بهترین نیت را در قلب خود دارند.


4. سرزمین رؤیاها – Field of Dreams – 1989

یک درام ورزشی فانتزی درباره کشاورزی (کوین کاستنر ” Kevin Costner”) که در مزرعه ذرتش زمین بیسبال ایجاد می‌کند. با این کارش توجه ستاره‌های بیسبال به او جلب می‌شود. با این وجود فیلم  به نقش پدر بودن هم می‌پردازد. هر دو فیلم به شکل‌های مختلف به ورزش اشاره می‌کنند. کاستنر چندین فیلم ورزشی ساخته، اما این یکی بهترین است.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ورزشی جذاب که شاید اسم‌شان را هم نشنیده باشید


3. قهرمانان تنیس – The Prince of Tennis – 2006

فیلمی براساس مانگایی نوشته و تصویرسازی شده توسط “تاکشی کونومی” درباره زندگی یک نابغه تنیس دوازده ساله که به خواست پدرش از آمریکا به ژاپن برمی‌گردد. پدرش هم یک تنیسور معروف است و می‌خواهد پسرش را در یک آکادمی تنیس ثبتنام می‌کند. این پسربچه با سرنا و ونوس تشابهات زیادی دارد. نبوغ او هم مسئولیت زیادی را با خود به همراه آورده است و پدرش به او کمک می‌کند. بنابراین یکی از بهترین فیلم‌های مشابه “شاه ریچارد” محسوب می‌شود.


2. نقطه کور – The Blind Side – 2009

نسخه سینمایی اقتباسی از کتابی به همین اسم نوشته “مایکل لوئیس”. داستان درباره زندگی واقعی مایکل اوهر، بازیکن سابق است. مایکل کودکی سختی دارد، تا این که یک خانواده او را به سرپرستی می‌گیرند. با این که با همه اعضای آن خانواده صمیمی می‌شود، اما به یک نفر نزدیک‌تر است. بنابراین این فیلم هم نقش حمایت اطرافیان در زندگی یک نابغه را نشان می‌دهد.


1. بوری در مقابل مک‌انرو – Borg vs McEnroe – 2017

فیلمی درباره استعداد و تعهد مورد نیاز برای بقا در دنیای تنیس. این فیلم نشان می‌دهد که استعداد همیشه نباید در خدمت رسیدن به موفقیت‌های جهانی باشد. بلکه یک ورزشکار همیشه و همه جا باید از استعدادش استفاده کند. این فیلم نبرد بوری در مقابل مک‌انرو را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های ورزشی ژاپنی که نزدیک به المپیک می‌توانید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم