مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه که قربانی اشتباه بقیه شدند و باید آن‌ها را بشناسید

قهرمان‌های انیمه معمولاً اول خودشان را قربانی می‌کنند و بار سنگین بقیه را به دوش می‌کشند. آن‌ها چه برای نجات جهان یا محافظت از یک نفر، هر کاری انجام می‌دهند. در بیشتر موارد قهرمان ه به خاطر خودخواهی یا بی‌توجهی یک شخصیت دیگر به این مشکلات دچار می‌شوند. با این که خودشان مشکل را ایجاد نکرده‌اند، اما برای حل آن هر کاری می‌کنند. در اینجا مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه را معرفی می‌کنیم که قربانی اشتباه بقیه شدند و باید آن‌ها را بشناسید. با پروشات همراه باشید.


10. ساسکه در “ناروتو” (Naruto)

تصمیم‌های هوکاگه سوم و اعضای دیگر انجمن روستا زندگی ناروتو و برادرش را خراب کردند. قبیله اوچیها می‌خواستند شورش کنند تا انتقام بگیرند. چون روستایی‌ها با آن‌ها بدرفتاری می‌کردند. بنابراین انجمن ایتاچی را مجبور کرد تا آن‌ها را بکشد. در نتیجه این اتفاقات ساسکه از روستا رفت، به اوروچیمارو ملحق شد تا انتقام ایتاچی را بگیرد. بنابراین این خانواده فقط یکی از خانواده‌هایی بود که به خاطر تصمیم‌های بد انجمن روستایی از هم پاشیده شد.

همچنین بخوانید: ویژگی‌های رایج انیمه که تازه‌واردان دنیای انیمه باید بلد باشند


9. گارا در “ناروتو”

پدر گارا اهریمنی را در وجود پسرش زندانی کرد که در نتیجه آن همسرش هم مرد. گارا هم به سختی می‌توانست این اهریمن را کنترل کند و همین موضوع شرایط سختی ایجاد کرد. تا جایی که پدرش می‌خواست او را بکشد اما نتوانست. همه این اتفاق‌ها گارا را به یک شخصیت آسیب زده و منزوی تبدیل کرد. تا اینکه بعد از دیدن ناروتو زندگی‌اش عوض شد. با این وجود گارا هم یکی از مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه بود که به لطف کارهای پدرش کودکی او نابود شد.


8. هیاکیمارو در “دورورو” (Dororo)

هیاکیمارو هرگز دوست نداشت یک عده اهریمن بدنش را تکه تکه کنند، با این وجود پدرش بر سر او معامله کرد. با این که قصد پدرش کمک به بقیه بود اما به پسرش آسیب رساند. هیاکیمارو هم برای گرفتن انتقام از پدرش اهریمن‌های زیادی را کشت تا اعضای بدنش را پس بگیرد. با این که هیاکیمارو دست به خون و خون ریزی است اما همه این عقده‌های درونی به خاطر ظلمی بود که پدرش در حق او مرتکب شد.


7. آلوکارد در “کسلوانیا” (Castlevania)

وقتی کلیسا همسر دراکولا را کشت، اتفاقاتی افتاد که کسی برایش آماده نبود. دراکولا قسم خورد که انتقام بگیرد و بشریت را نابود کند. پسرش آلوکارد روبروی او ایستاد و این موضوع رابطه‌شان را خراب کرد. آلوکارد با همراهان تازه‌اش روبروی دراکولا ایستادگی کرد. در حقیقت اشتباهات دراکولا باعث شد رابطه آلوکارد با پدرش خراب شود.


6. گاتس در “برزرک” (Berserk)

گریفیث در “برزرک” یک اشتباه بزرگ مرتکب شد که برای خیلی‌ها مشکل آفرید. اشتباه او رفتارش با پرنسس شارلوت بود. در نتیجه این کار زندانی و شکنجه شد. بعد از این اتفاق تصمیم گرفت فمتو باشد و از آن موقع هم به عده زیادی آسیب رساند. گریفیث برای رسیدن به قدرت عده زیادی را قربانی کرد و با این قدرت زندگی گاتس را خراب کرد.

همچنین بخوانید: 15 انیمه جذاب و دیدنی شبیه انیمه برزرک (Berserk)


5. شینجی در “نئون جنسیس اونگلیون” (Neon Genesis Evangelion)

ایکاری مشکلات زیادی داشت که یکی از آن‌ها شیفتگی‌اش به همسر فقیدش یویی بود. همین شیفتگی باعث شد به کمک پسرش شینجی یک برنامه طراحی کند. آن‌ها باید از حمله فرشته‌ها به زمین جلوگیری می‌کردند. همین دخالت‌ها به آخرالزمانی منجر شد که شینجی باید مانع آن می‌شود. در حقیقت شینجی هم یکی از مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه بود که قربانی اشتباهات پدرش شد.


4. چیهیرو در “شهر اشباح” (Spirited Away)

چیهیرو و خانواده‌اش در حال رفتن به خانه جدید در یک پارک متروکه توقف کردند. متاسفانه این پارک تله بود و والدینش بعد از خوردن غذای اشباح به خوک تبدیل شدند. چیهیرو تنها ماند و مجبور شد برای کمک به والدینش برای اشباح کار کند. با این وجود همه این مشقت‌ها و تنهایی‌ها به خاطر کنجکاوی و طمع والدینش به سرش آمد.


3. اودل و ایگی در “ماجراجویی عجیب و غریب جوجو” (JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders)

اودل و ایگی در مبارزه با وانیلا آیس و استند کشته شدند. دلیل مرگشان این بود که ژان نتوانست وزنش را تحمل کند. اودل و ایگی هم حین نجات او کشته شدند. ژان همیشه به خاطر اعتماد به نفس بیش از حدش گند می‌زند.


2. آکو و دیانا در “آکادمی جادوگران کوچک” (Little Witch Academia)

آکو و دیانا هر دو قربانی نقشه شاینی بودند. همین نقشه باعث شد قدرت جادوی خود را از دست بدهند. بعد از کلی تقلا توانستند موانع را پشت سر بگذارند. در حقیقت شاینی با فریب یک جادوگر دیگر قدرت آن‌ها را دزدید و تصور می‌کرد کار درست را انجام داده. آکو حتی تا چند سال بعد هم با عواقب این اتفاق دست به گریبان بود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ساخته شده که به بقیه انیمه‌ها شباهت ندارند


1. کاتارا در “آواتار: آخرین بادافزار” (Avatar: The Last Airbender)

آنگ در کار با آتش مهارت چندانی نداشت. با این که مربی‌اش از او خواسته بود مراقب باشد، اما به حرفش گوش نداد. در نتیجه بهترین دوستش و عشقش کاتارا سوخت. خوشبختانه کاتارا می‌دانست چطور زخمش را درمان کند. با این وجود همه این‌ها تقصیر آنگ بود. بنابراین کاتارا یکی از مظلوم‌ترین قهرمان‌های انیمه است که قربانی بی مسئولیتی آنگ شد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. M.D.G

    آذر 3, 1400

    الفونس الریک هم قربانی غرور برادرش شد

    پاسخ