بهترین فیلم‌های مشابه فیلم “شاخ‌ها” (Antlers) که باید تماشا کنید

فیلم “شاخ‌ها” درمورد معلمی است که به همراه برادرش در تلاش‌اند تا حقیقت پشت ماجرای دانش‌آموزی را که به موجودی ترسناک پناه داده است، کشف کنند. کاراکتر ترسناک این فیلم هیولایی عجیب و غریب است که با انتقال از فردی به فرد دیگر، رد مرگ بر جای می‌گذارد. این فیلم ترسناک و ماورایی که از نفرین‌های قدیمی و باستانی و همچنین موجودات مخوف برای ایجاد تنش و وحشت الهام می‌گیرد، بر اساس داستان کوتاهی با عنوان «پسر آرام» نوشته “نیک آنتوسکا”، که در نگارش فیلمنامه نیز نقش داشته، ساخته شده است. اگر به دنبال موارد مشابه بیشتری هستید، ما بهترین فیلم‌های مشابه فیلم “شاخ‌ها” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. دکتر اسلیپ – Dr. Sleep – 2019

این فیلم که پس از گذشت چند سال از فیلم “درخشش” (The Shining) در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است، دنباله‌ای بر رمانی به همین نام، نوشته “استیون کینگ” در سال ۱۹۷۷ می‌باشد. داستان این فیلم درمورد شخصی به نام دن تورنس است، که حالا بزرگ شده و همچنان در تلاش و تقلا برای زندگی و مبارزه با روان زخم‌های خود در هتل اورلوک به سر می‌برد. هنگامی که دن، دختری با قدرت‌های مشابه خود را ملاقات می‌کند، بار دیگر وارد دنیای سری و مرموز افرادی می‌شود که «درخشش» دارند و کسانی که در تلاش برای به دست آوردن آن حاضر به شکنجه خود هم می‌شوند. این فیلم مثل “شاخ‌ها” یک نفرین سری قدیمی را بازگو می‌کند که در نوع خود و در مقایسه با رقبای پیشین، از بهترین و محبوب‌ترین‌ها به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید: بهترین تفسیرها از فیلم درخشش (The Shining) که شاید برایتان جالب باشد


6. سوسپیریا – Suspiria – 2018

فیلم “سوسپیریا” با الهام از یک فیلم ایتالیایی هم نام خود در سال ۱۹۷۷ ساخته شده است. داستان در مورد زن جوانی است که در یک مدرسه رقص به سرپرستی یک گروه مرموز از جادوگران حضور دارد. درحالیکه همه وقایع پیوسته خشونت آمیز‌تر و ماورایی‌تر می‌شود، هر کسی که علیه سرپرستان شیطان صفت مدرسه اعتراضی کند، با عواقب وحشتناکی مواجه می‌شود. مثل فیلم شاخ‌ها، در اینجا هم سرپرستان دارای کاراکتر‌های به شدت پلید، قدیمی و ترسناکی هستند که در اوج خشونت به کشتار قربانیان مشغول‌اند و شخصیت اصلی داستان را به هزارتویی از جادوی شیطانی می‌اندازند. “سوسپیریا” یکی از بهترین فیلم‌های مشابه فیلم “شاخ‌ها” است.


5. زخم‌ها – Wounds – 2019

چه چیزی هیجان انگیزتر از یک نفرین شوم که به دنبال شخصیتی از فیلم او را به مرز دیوانگی می‌کشاند؟ آن هم با سوسک! داستان از این قرار است که شخصیت اصلی پس از گرفتار شدن به این نفرین به آرامی دچار جنونی می شود که بر تمام ذهنش غلبه می‌کند. اگر فکر می‌کردید که شخصیت منفی فیلم “شاخ ها” خیلی ترسناک بود، در این فیلم شاهد شخصیت پیچیده‌تر و ترسناک‌تری خواهید بود که با استفاده از سوسک‌ها سیگنال‌های شرارت باری می‌فرستد.


4. در کام جنون – In the Mouth of Madness – 1994

برای طرفداران فیلم‌های ترسناک لاوکرافتی، فیلم “در کام جنون” نظیر ندارد. علاوه بر هیولایی ترسناک در ابعادی غول اسا، وجود عناصر تاثیر گذار و آخرالزمانی بر شدت ترسناک بودن داستان اضافه می‌کند. این فیلم درمورد یک مامور بیمه است، که در حین جستجوی یک نویسنده داستان ترسناک، از مسیر واقعیت گمراه می‌شود. مثل فیلم “شاخ ها”، با یک کاراکتر قدیمی مرموز و جادویی روبرو هستیم، که تمام تلاشش را می‌کند تا حضورش را گسترش دهد.

همچنین بخوانید: 10 دلیل جذابیت فیلم ترسناک درخشش (The Shining)


3. مرد تو خالی – The Empty Man – 2020

یکی دیگر از عقب گرد‌های ارزشمند به داستان‌های ماورایی قدیمی، “مرد تو خالی” بر اساس رمان گرافیکی از همان نام نوشته “کالن بان” است. یک کارآگاه در تحقیق در مورد یک دختر گمشده متوجه می‌شود که ناپدید شدن او به یک فرقه متصل است که از شخصیتی نامعلوم و اسرارآمیز پیروی می‌کند. از آنجایی که که پیوسته مردگان بیشتری شروع به نشان دادن پیامی شوم با عنوان “مرد تو خالی مرا وادار به این کار کرد ” کردند، کارآگاه به جستجوی عمیق‌تر مشغول شده، تا جایی که درک او از واقعیت ضعیف می‌شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های مشابه فیلم “شاخ‌ها” است که پایانی پیچیده و در عین حال با شکوه دارد.


2. رنجور – The Wretched – 2019

فیلم “رنجور” معرف یکی دیگر از شخصیت‌های شوم است که این بار به شکل یک جادوگر که همسایه شخصیت اصلی است در آمده. هنگامی که بن متوجه شومی و نفرین اطراف می‌شود، با یک شخصیت ماورایی برخورد می‌کند، اما به نظر می‌رسد تلاشش برای غلبه بر او بی‌فایده است. صحنه‌های این فیلم چیزی شبیه به کابوسی وحشتناک است که مطمئناً مورد پسند طرفداران ژانر وحشت قرار خواهد گرفت. شخصیت منفی در اینجا به شدت قدرتمند است که به نظر می‌رسد از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و کسی نمی‌تواند او را از بین ببرد.


1. بابادوک – The Babadook – 2014

“بابادوک” از تله‌های ترسناک معروف استفاده می‌کند تا اعتماد به نفس و اطمینان قربانی را شکار کند. هنگامی که شخصیت منفی یک بیوه و پسر جوانش را از هدف قرار می‌دهد، آن‌ها شروع به تلاش و مبارزه آن می‌کنند. شخصیت‌های اصلی به تدریج دچار جنون می‌شوند و شخصیت منفی بر خلاف ظاهرش به شدت شوم است. این فیلم همچنین وضعیت یک کودک را در برابر یک نفرین قدیمی و غیرقابل پیش‌بینی نمایش می‌دهد و یکی از غیرمنتظره‌ترین پایان‌هایی را که می‌توانید در یک فیلم ترسناک ببینید، ارائه می‌دهد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌های ترسناک خونین که بیشتر درباره خون و خونریزی است


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم