فیلم “سخت‌تر زمین می‌خوری” (The Harder They Fall) و فیلم‌های مشابه

یک فیلم وسترن انتقام جویانه درباره مردی که سال‌ها منتظر گرفتن انتقام قتل بی رحمانه خانواده‌اش است. وقتی موقعش فرا می‌رسد قهرمان با گروهی از تیراندازها می‌خواهد به دشمنش حمله کند. این فیلم اکشن وسترن با شخصیت‌های پیچیده و روایتی زیبا دیدنی است. اگر این فیلم را دوست داشتید در اینجا بهترین فیلم‌های مشابه فیلم “سخت‌تر زمین می‌خوری” را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. خوب، بد، عجیب – The Good, the Bad, the Weird – 2008

یک وسترن از کره جنوبی که داستان آن اواخر سال‌های 1930 را به تصویر می‌کشد. این فیلم مثل فیلم وسترن اصلی به نام “خوب، بد، زشت” (The Good, the Bad and the Ugly – 1966) درباره سه شخصیت است. با این وجود جلوه‌های ویژه و اکشن آن جذاب‌تر هستند و فیلم را دیدنی می‌کنند. این فیلم یک وسترن کلاسیک است که باید تماشا کنید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های وسترن قرن بیست و یکم که باید تماشا کنید و لذت ببرید


6. مطرودین شیطان – The Devil’s Rejects – 2005

سیکوئل اثر کمدی ترسناک سال 2003 به نام “خانه ۱۰۰۰ جسد” (House of 1000 Corpses) که این بار به یک وسترن زیبایی تبدیل شده است. داستان درباره خانواده‌ای است که از چنگ مقامات فرار می‌کنند. این خانواده متهم به هفتاد و پنج قتل توسط یک کلانتر فاسد تحت تعقیب هستند. صحنه‌های اکشن فیلم خوفناک هستند و نقاط مشترک آن با آثار وسترن کلاسیک آن را به یکی از بهترین آثار مشابه فیلم “سخت‌تر زمین می‌خوری” تبدیل می‌کند.


5. رقصنده با گرگ‌ها – Dances with Wolves – 1990

یک فیلم اقتباسی کتابی به همین نام نوشته “مایکل بلیک” در سال 1988 درباره سوانی از ارتش اتحادیه در جنگ داخلی. این ستوان توسط قبیله بومیان آمریکایی محاصره می‌شود. نبرد حماسی بین اتحادیه ارتش و بعداً بومی‌ها، فیلم را دیدنی می‌کند. این فیلم هم یک وسترن بینا-فرهنگی است.


4. ۳:۱۰ به یوما – 3:10 to Yuma

یکی از بهترین فیلم‌های وسترن درباره یک سرباز و یک گله دار که باید یک یاغی را از جایی به جای دیگر ببرند. این فیلم با حضور “راسل کرو” (Russell Crowe) و “کریستین بیل” (Christian Bale) تماشایی شده است. مضامین ابهام اخلاقی و تغییر شرایط سیاسی با عناصر اکشن وسترن یک اثر دیدنی خلق می‌کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم عجیب ولی تأثیرگذار در ژانر وسترن که باید تماشا کنید


3. مرد خانه – The Homesman – 2014

داستانی از سال‌های 1850 درباره مری و همراهش که برای فرار به یک زن کمک می‌کنند. این فیلم اقتباسی از یک رمان این بار یک زن را در مرکز یک روایت وسترن قرار داده است. شخصیت پردازی قوی از دلایل موفقیت این فیلم است.


2. شهامت واقعی –  True Grit – 2010

یک وسترن اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته “چارلز پورتیس”، ساخته برادران کوئن که حیات تازه‌ای به این ژانر داد. یک دختر نوجوان یک مأمور را به کار می‌گیرد تا قاتل پدرش را دنبال کند. تصور نکنید به خاطر سن شخصیت اصلی با یک فیلم خسته کننده روبرو هستید. این فیلم یکی از بهترین آثار مشابه فیلم “سخت‌تر زمین می‌خوری” است که باید تماشا کنید.


1. جنگوی زنجیرگسسته – Django Unchained – 2012

یک اثر وسترن انتقام جویانه از “کوئنتین تارانتینو” (Quentin Tarantino) درباره ماجراجویی جنگو برای پیدا کردن همسرش. این ماجراجویی به یک اثر رضایت بخش و دیدنی تبدیل شد. این فیلم با عناصر وسترن اکشن و شخصیت‌های کاریزماتیک تماشایی است. اگر یکی از معدود افرادی هستید که این فیلم را ندیده‌اید پس حتماً باید آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: نگاهی به 15 فیلم برتر جان فورد، یک وسترن ساز تمام عیار


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. فومنی

    آبان 27, 1400

    سلام متشکرم پیشنهادات خیلی خوبی بود…

    پاسخ