اشتباهات رایج شخصیت‌های شرور انیمه که دائم تکرار می‌کنند

شخصیت‌های شرور انیمه به ندرت به خوشی سریال را تمام می‌کنند. چون معمولاً قهرمان آن‌ها را شکست می‌دهد، و عاقبت خوشی ندارند. دلیل سرنوشت بد این شخصیت‌ها اشتباهات خودشان است. فرقی نمی‌کند شخصیت شرور چقدر بد یا ترسناک باشد، در هر صورت تماشای این اشتباهاتش دیدنی است. در این مقاله می‌خواهیم اشتباهات رایج شخصیت‌های شرور انیمه را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. موقع عمل حرف می‌زنند

رایج‌ترین و کلیشه‌ترین اشتباه شخصیت‌های شور که در تمام انیمه‌ها و ژانرها دیده می‌شود مونولوگ‌گویی آن‌هاست. بنابراین این کارشان به قهرمان فرصت می‌دهد تا راه حل پیدا کنند یا دست به عمل بزنند. یکی از مثال‌های بارز این مونولوگ گویی حرف‌های دبی در Paranormal Liberation است که به قهرمان فرصت فرار داد. نمونه دیگر این مورد زمانی است که مونولوگ گویی های دراکولا به آلوکارد فرصت حمله می‌دهد.

همچنین بخوانید: بهترین عاشق‌های دنیای انیمه که از سر عشق به شخصیت شرور تبدیل شدند


9. موقع اجرا کردن نقشه‌شان تعلل می‌کنند

شخصیت‌های شرور انیمه نقشه‌های مختلفی در سر دارند و معمولاً هدفشان از این نقشه‌ها تاکتیکی است. با این وجود بیشتر وقت‌ها از روی سرگرمی نقشه می‌چینند. چون دوست دارند سر به سر یک بیگناه بگذارند. در “شیطان کش” (Demon Slayer) موزان می‌توانست فوری حساب تانجیرو و خانواده‌اش را برسد. در “ناروتو” (Naruto) اوروچیمارو می‌توانست بدون خراب کردن روستا ساسکه را بگیرد. تازه اگر این کار را می‌کرد موفق‌تر بود. در آن صورت هنوز می‌توانست از بازوهایش استفاده کند و قبل از این ساسکه قدرتمند شود جسم او را بگیرد.


8. شخصیت‌های شرور اغلب قوانین را بیش از حد دنبال می‌کنند

با این که خیلی از شخصیت‌های شرور برای موفقیت هر کاری می‌کنند، بعضی دیگر هم قوانین خود را دارند. آن‌ها طبق این قوانین پیش می‌روند و فقط زمانی که لازم باشد دست به مبارزه می‌زنند. نمونه بارز این موضوع مبارزه جوزف با وامو است. از آنجاییکه برای وامو منصفانه جنگیدن مهم است، بنابراین به جوزف وقت داد تا قوی‌تر شود و این اشتباه وامو بود.


7. از قهرمان‌های جالب خوششان می‌آمد

بارها دیده‌ایم که حداقل یک بار در یک انیمه شخصیت شرور دنبال مبارزه با یک قهرمان باحال باشد. چون در این صورت مبارزه سخت‌تر و لذت بخش تر می‌شود. این موضوع سادیسم این شخصیت‌ها را نشان می‌دهد. هیسوکا از انیمه “هانتر × هانتر” (Hunter X Hunter) شخصیتی است که اجازه می‌دهد قهرمان داستان زنده بماند چون به نظرش در این صورت ماجرا جالب‌تر می‌شود. در “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia) عشق توگا به شخصیت‌هایی مثل دکو اجازه می‌دهد که قهرمان حداقل برای مدتی زنده بماند.


6. نمی‌دانند چه زمانی دست از کار بکشند

گاهی  اوقات یک شخصیت شرور باید بداند چه زمانی دست از کار بکشد. با این وجود بیشتر وقت‌ها ممکن است راضی نباشد و طمعش او را به دردسر بیندازد. در این صورت احتمال شکستش بالا می‌رود. مثلاً دیدارا وقتی می‌خواست ساسکه را بکشد نقطه ضعف خود را پیدا کرد. خون آشام های “کسلوانیا” (Castlevania) هم چنین مشکلی دارند. چون نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند و تصور می‌کنند باید بر همه انسان‌ها غلبه کنند.

همچنین بخوانید: بهترین شخصیت‌های شرور سینما که از قهرمان‌ها هم باحال‌تر هستند


5. در مقابل بیگناهان به شدت ظالم می‌شوند

یک شخصیت شرور اگر ظالم نباشد به چشم نمی‌آید. مثلاً جنتل کریمینال حداقل از نظر دکو تهدیدی محسوب نمی‌شد و بیخیالش شدند. متاسفانه بیشتر شخصیت‌های شرور اینطور نیستند و همه را بهم می‌ریزند. یکی از شخصیت‌های شرور که می‌توان از او مثال زد ارن ییگر است که اول قهرمان بود و می‌خواهد در کل جهان آتش به پا کند. حتی برایش مهم نیست با این کار جان چند نفر را می‌گیرد.


4. در برابر متحدین خود هم ظالم هستند

یکی از اشتباهات رایج شخصیت‌های شرور انیمه این است که فکر می‌کنند هرکسی با آنها متحد می‌شود باید چشم بسته به حرفشان گوش دهد. آزولا نمونه بارز این موضوع است. او با مای و تا لی همین کار را کرد و آن‌ها هم روبرویش ایستادند. از همانجا مسیر سقوط آزولا شروع شد. لایت هم در “دفتر مرگ” (Death Note) دوست داشت بر همه تسلط داشته باشد. او به کسی اهمیت نمی‌داد. با این کارش دیگر کسی نمانده بود تا به او اعتماد کند.


3. سفت و سخت پای عقایدشان می‌مانند

بعضی از شخصیت‌های شرور آنقدر به عقیده خود فکر می‌کنند که دیگر نمی‌توانند مسیر پیش رو را ببینند. مثل لایت یاگامی که نه تنها به دفتر مرگ اجازه دهد تا فاسدش کند، بلکه خودش هم در آن مسیر قرار شد. یا شخصیتی مثل ناگاتو که به خاطر عقایدش کل روستا را نابود کرد.


2. بیش از حد پارانوئید می‌شوند

فرقی نمی‌کند قهرمان باشید یا شرور، در هر صورت نباید تمام تخم مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید. این موضوع یکی از اشتباهات رایج شخصیت‌های انیمه است. در این صورت نمی‌توانند حقایق دیگر را ببینند. مثلاً اگر موزان دست از سر خانواده تانیرو برمی‌داشت شاید می‌توانست خودش را نشان دهد. یا اگر اوروچیمارو فقط به فکر گیر انداختن ساسکه نبود می‌توانست خودش را نجات دهد.

همچنین بخوانید: مهربان‌ترین شخصیت‌های شرور انیمه که قلبی از طلا دارند و باید آنها را بشناسید


1. قهرمان را دست کم می‌گیرند

مهم‌ترین دلیل باخت شخصیت شرور دست کم گرفتن قهرمان و جدی گرفتن خودش است. به همین دلیل شاید در شروع انیمه برنده باشد اما ادامه ماجرا طور دیگری است. دقیقاً مثل سایتاما در “وان-پانچ من” (One-Punch Man). او با یک مشت می‌تواند هر کسی را شکست دهد و بنابراین به دنبال یک مبارز قوی است و همه را ضعیف می‌داند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. ایران

    آبان 26, 1400

    جالب بود و مقداری خنده دار ولی درست بود در کل

    پاسخ