5 دلیل برای شرکت در دوره‌های آنلاین

آیا آن‌قدر مشغول هستید که نمی‌توانید به دانشگاه بروید یا حس می‌کنید آن‌قدر سنتان بالا رفته که خجالت می‌کشید به دانشگاه بروید؟ یا اینکه بودجه مالی‌تان برای ادامه تحصیل کافی نیست؟ اگر پاسختان به هرکدام از این سؤالات مثبت است بهتر است در دوره‌های آنلاین شرکت کنید. در اینترنت دوره‌های آنلاین مختلفی وجود دارد. می‌توانید زبان فرانسه بیاموزید، مدیریت تجارت را فرابگیرید و یا در زمینه روان‌شناسی مدرک کسب کنید.

1. زمان‌بندی آن به دست خودتان است

اگر از ساعت 9 صبح تا 5 عصر کار می‌کنید پس از بازگشت به خانه تنها می‌توانید استراحت کنید و دوش بگیرید. به همین دلیل دوره‌های آنلاین برایتان مناسب است. می‌توانید به شیوه خود برنامه‌ریزی تحصیلی داشته باشید. می‌توانید با توجه به زمان خود برنامه‌ریزی کنید. همچنین لازم نیست به مکان خاصی مراجعه کنید. اگر در محل کار برای نهار وقت استراحت داشته باشید می‌توانید دوره‌های آشپزی را مرور کنید. باوجود کلاس‌های آنلاین دیگر لازم نیست در زمان خاصی به مکان خاص مراجعه کنید. همچنین می‌توانید در زمان‌های دیگر تکالیف خود را انجام دهید. اگر جز دسته والدین جوان هستید یا کار شبانه انجام می‌دهید می‌توانید دوره‌های ماهانه را انتخاب کنید. بنابراین به هر شیوه‌ای می‌توانید از دوره‌های تحصیل آنلاین استفاده کنید.

2. به شما به‌صورت انفرادی توجه می‌شود

مطالعه و تحصیل آنلاین از طریق اینترنت باعث می‌شود به دروس خود توجه کامل داشته باشید. اما اگر در کلاس درس باشید مجبور هستید برای جلب‌توجه معلم با سایر دانش آموزان رقابت کنید. ممکن است ایده جالبی هم داشته باشید اما به دلیل محدودیت زمانی کلاس و یا معلم نتوانید ایده خود را به او انتقال دهید. در دوره‌های آنلاین می‌توانید مستقیماً با آموزنده ارتباط برقرار کنید. یا اینکه ایده‌های خود را در کارگاه‌های آنلاین یا به‌صورت نظر ارائه دهید. اینترنت به همه اجازه می‌دهد تا صدای خود را به گوش همگان برسانند. زمانی که یک فرد مشغول یادگیری است باید نظر و سؤال خود را به گوش معلم برساند.

3. می‌توانید با توجه به‌سرعت و راحتی خود پیشرفت کنید

در کلاس درس میزان پیشرفت شما به زمان کلاس و توانایی همکلاسی‌ها بستگی دارد. درنتیجه ممکن است به شما فشار وارد شود و یا نتوانید از امکانات لازم استفاده کنید. برخی از دوره‌های آنلاین به شما اجازه می‌دهند که بر اساس سرعت خود پیش بروید و لازم نیست با بقیه افراد رقابت کنید. اگر هوش بالایی دارید پیش رفتن با شاگردهای دیگر باعث می‌شود که عقب بمانید. می‌توانید برای خود برنامه‌ریزی کرده و دوره آموزش را تکمیل کنید. طبق یافته‌ها افراد درون‌گرا در دوره‌های آنلاین موفق‌تر هستند.

4. ازلحاظ مالی صرفه‌جویی می‌کنید

مسلماً مزیت اصلی دوره‌های آنلاین هزینه پایین آن‌هاست. همیشه دوره‌های آنلاین در مقایسه با شرکت در کلاس درس یا سمینار کم‌هزینه‌تر است. در این دوره‌ها با هزینه‌های اضافی مواجه نمی‌شوید. اگر تنها در یک دوره شرکت کنید هزینه‌ها تفاوت چندانی نخواهد داشت. اما اگر در برنامه کلی شرکت کنید تفاوت هزینه‌ها شما را متعجب خواهد کرد. به‌جای شرکت در کلاس‌های دانشگاه می‌توانید با همان هزینه در یک دوره کامل آنلاین شرکت کنید.

5. در شغل خود پیشرفت می‌کنید

در دنیای امروز پیشرفت کاری از اهمیت خاصی برخوردار است. برای برخورداری از پیشرفت کاری باید دوره‌های خاصی را بگذرانید. دوره‌های آنلاین بهترین راه برای این کار هستند. در غیر این صورت رزومه شما تأثیر کافی را ایجاد نخواهد کرد. با شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین بر رئیس خود تأثیر خوبی ایجاد می‌کنید و باعث می‌شوید که به شما اعتماد کند.

در دنیای امروز که پر از کارآفرینان مختلف است شرکت در دوره‌های آنلاین از اهمیت خاصی برخوردار است. به‌جای به هدر دادن زمان و هزینه خود در کلاس‌های درس بهتر است در دوره‌های آموزشی آنلاین شرکت کنید. در این صورت رزومه خود را ارتقا می‌دهید، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید و از زمان خود به بهترین وجه استفاده می‌کنید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم