بهترین سریال‌های مشابه “آمریکای پوسیده” (American Rust) که باید تماشا کنید

“آمریکای پوسیده” یک سریال جنایی اقتباسی از رمانی به همین اسم نوشته “فیلیپ میر” است. داستان در یک شهر تخیلی اتفاق می افتد که به دلیل مصرف مواد مخدر و مشکلات اقتصادی به قهقرا کشیده شده است. وقتی یک افسر سابق پلیس کشته می‌شود، کلانتر هریس (جف دنیلز ” Jeff Daniels”) به پسر معشوقه آن مرد شک دارد. با پیشرفت سریال هریس متوجه می‌شود باید بین عشق و وظیفه تعادل برقرار کند و در عین حال مراقب شهر باشد. اگر این سریال را دوست داشتید در اینجا بهترین سریال‌های مشابه “آمریکای پوسیده” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


7. فورتیتود – Fortitude – 2015-2018

یک سریال تریلر ترسناک و روانشناسانه در یک جزیره در نروژ که در آنجا مرگ‌های غیرعادی رخ داده و روح و روان مردم را بهم ریخته است. در اینجا هم با یک شهر تخیلی روبرو هستیم. این سریال در عین پرداختن به مضامین ترسناک، حس تنهایی و خلأ را هم خوب نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم روانشناختی و ترسناک از دهه 2000 که نباید از دست بدهید


6. شتلند – Shetland – 2013

این سریال اسکاتلندی درباره کاراگاه جیمی پرز و همکارانش است که درباره مرگ‌های غیرطبیعی ساکنین این مجمع‌الجزایر اسکاتلندی تحقیق می‌کنند. در این سریال هم با یک جامعه کوچک روبرو هستیم که پلیس محلی شخصیت اصلی آن است. به علاوه این سریال هم اقتباسی است و از رمان “جزیره شتلند” اقتباس شده است. به همین دلیل یکی از بهترین سریال‌های مشابه “آمریکای پوسیده” است.


5. های تاون – Hightown – 2020

سریال جنایی “های تاون” درباره ماموری به نام جکی است که برای شیلات ماساچوست کار می‌کند و دگرباش است. بعد از اینکه بقایای جسد یک زن را پیدا می‌کند پلیس و کاراگاه را با خبر می‌کند. بنابراین در اینجا هم با یک فاجعه روبرو هستید. جکی هم مثل هریس یک روج شکنجه شده است که به مواد مخدر پناه می‌برد.


4. کشتن – The Killing – 2011-2014

یک سریال جنایی برگرفته از یک سریال دانمارکی به نام Forbrydelsen. کاراگاه سارا لیندن که قرار است از واشینگتن به کالیفرنیا منتقل شود، درباره پرونده گم شدن یک دختر نوجوان تحقیق می‌کند. اولش به این پرونده علاقه‌ای ندارد، اما با پیدا کردن جسد دختر توجهش به پرونده جلب می‌شود. این سریال هم با رمز و راز داستانش را پیش می‌برد و به همین دلیل یکی از بهترین سریال‌های مشابه “آمریکای پوسیده” است. هر دو سریال ذات انسان را نقد می‌کنند.

همچنین بخوانید: بهترین شخصیت‌های فیلم‌های ترسناک که قرار بود بازیگران دیگری در آن حضور پیدا کنند


3. فارگو – Fargo – 2014

یک سریال جنایی آنتولوژی با اقتباس از فیلم “فارگو” ساخته برادران کوئن در سال 1996. هر فصل سریال دوره متفاوتی را نشان می‌دهد و شخصیت‌های دیگری دارد. داستان‌های این سریال هم به جنایت، اعتیاد، فقر، حسادت و تمایلات می‌پردازند. بیشتر فصل‌های سریال در شهرهای کوچک جریان دارند.


2. برادچرچ – Broadchurch – 2013-2017

یک سریال بریتانیایی درباره یک شهر کوچک که بعد از قتل یک پسر جوان از هم می‌پاشد. کاراگاه الک هاردی و کاراگاه میلر در عین حال که با این پرونده سروکار دارند باید مشکلات خود را حل کنند. دل هریس از سریال “آمریکای پوسیده” با الک شباهت‌های زیادی دارد. هر دوی آنها برای رسیدن به آرامش به شهرهای کوچک می‌روند و در یک پرونده قتل حل می‌شوند. از آنجاییکه مشکلات شخصی رهایشان نمی‌کند باید هر طوری که هست آرامش خود را حفظ کنند.


1. میر اهل ایست‌تاون – Mare of Easttown – 2021

سریال‌های “آمریکای پوسیده” و “میر اهل ایست‌تاون” هر دو در پنسیلوانیا جریان دارند. سریال “میر اهل ایست‌تاون” یک کاراگاه پلیس و قهرمان محلی به نام ماریان یا میر است که می‌خواهد راز قتل یک دختر جوان را کشف کند. البته زندگی خودش هم درگیر مشکلات است. او قبلاً نتوانست پرونده ناپدید شدن یک دختر را حل کند و هنوز از بابت آن ناراحت است. او و هریس قهرمان‌هایی هستند که می‌خواهند آرامش را بر شهر برقرار کنند. این سریال‌ها شهرهای پنسیلوانیا را نشان می‌دهند که به خاطر اقتصاد ضعیف و مصرف مواد به مشکل برخورده‌اند.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های پاییزی امسال که باید تماشا کنید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم