لجبازترین شخصیت‌های انیمه که مسیر والدینشان را دنبال نکردند

با این که بسیاری از شخصیت‌های انیمه انتظارات و راه و روش والدین و خانواده‌های خود را دنبال می‌کنند، بسیاری هم این چرخه را می‌شکنند. گاهی اوقات این موضوع به خاطر لجبازی‌شان است، یا این که والدینشان در جامعه یا در زمینه خاصی شکست خورده‌اند. گاهی اوقات این والدین کودک آزار بوده‌اند. یا بچه‌هایشان را خجالت زده کرده‌اند. شاید این بچه‌ها گاهی اوقات کنار والدینشان باشند، اما همیشه اینطور نمی‌مانند و راه خودشان را می‌روند. در اینجا لجبازترین شخصیت‌های انیمه که مسیر والدینشان را دنبال نکردند به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

هشدار اسپویل*


10. کاکاشی در “ناروتو” (Naruto)

ساکومو پدر کاکشی بعد از اینکه از ماموریتی برای نجات همراهانش سر باز زد، خودکشی کرد. بنابراین کاکاشی تلاش کرد تا یک شینوبی، رهبر و دوست خوب باشد. سرانجام این دو در عالم ارواح همدیگر را دیدند. با این حال کاکاشی سال‌ها از دست پدرش عصبانی بود و سعی می‌کرد در فکر و خیالش هم از پدرش دور بماند.

همچنین بخوانید: انیمه ناکجاآباد موعود و همه چیز درباره شخصیت اما که شاید برای طرفداران جالب باشد


9. شوتو تودوروکی در “آکادمی قهرمان من” (My Hero Academia)

انجی پدر شوتو آزارگر و بی توجه بود. آنقدر که مادر شوتو او را سوزاند و جسم او را آزار داد تا او را به یک قهرمان تبدیل کند. به همین دلیل وقتی شوتو مسیری را شروع کرد تا به یک قهرمان تبدیل شود، به پدرش کاری نداشت. با این که آنها رابطه‌شان را درست کردند اما شوتو به عنوان یکی از لجبازترین شخصیت‌های انیمه همیشه راه خودش را می‌رفت.


8. دیو براندو در “ماجراجویی عجیب و غریب جوجو” (JoJo’s Bizarre Adventure)

در بخش اول سریال دیو از پدرش متنفر بود. آن هم نه به خاطر کارهای بد پدرش مثل دزدی یا مصرف الکل، بلکه به خاطر نداشتن موفقیت جنایی. دیو می‌خواست یک شخصیت شرور شود و پدرش را شرمنده کند. در حقیقت او نمی‌خواست مثل پدرش یک شخصیت ناشناس باشد. به همین دلیل راه خودش را رفت.


7. گارا در “ناروتو” (Naruto)

پدر گارا، کازه‌کاگه چهارم، با او رفتار خوشی نداشت. او نه تنها یک موجود دم دار را در وجود پسر نوزادش گذاشت، بلکه همسرش را هم کشت. وقتی گارا بزرگ شد، باز هم پدرش به او بی توجه بود و حتی سعی کرد پسرش را بکشد. همه این‌ها به خاطر این بود که او گارا را مثل یک سلاح سری می‌دید و می‌خواست او را قوی‌تر کند. در نهایت گارا بر همه سختی‌ها غلبه کرد و کازه‌کاگه شد. هدف او این بود که با قدرتش از روستا محافظت کند و امنیت همه برقرار شود.


6. هیاکیمارو در “دورورو” (Dororo)

پدر هیاکیمارو، لرد دیاگو، با اهریمن‌ها قراردادی بست تا سرزمینشان را ثروتمند کند. او در ازای این قرارداد باید اعضای بدن پسرش و حواس او را فدا می‌کرد. وقتی هیاکیمارو بزرگ شد، فهمید که با کشتن اهریمن‌ها می‌تواند به اعضای بدنش دست پیدا کند. او بعداً فهمید این پدرش بود که طلسمش کرد. بنابراین با مثله کردن اهریمن‌های مختلف به اعضای بدنش دست یافت. سپس تصمیم گرفت با نابودی پدرش از او انتقام بگیرد. او یکی از لجبازترین شخصیت‌های انیمه بود که هرگز مسیر پدرش را دنبال نکرد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه ها درباره هنر و موسیقی که باید تماشا کنید و لذت ببرید


5. آلوکارد در “کسلوانیا” (Castlevania)

دراکولا، پدر آلوکارد، با کشته شدن همسرش توسط کلیسا، درهم شکست، اما اجازه داد این نفرتش از انسان او را شکل بدهد و پسرش مجبور بود او را متوقف کند. او به کمک افرادی مثل ترور و سایفا توانست به هدفش برسد، هر چند که این موفقیت بهایی داشت. در سریال صحنه‌هایی را می‌بینیم که آلوکارد جا پای پدرش می‌گذارد، اما این چیزی نیست که واقعاً بخواهد. فقط زمان می‌تواند حقیقت را نشان دهد.


4. ایتاچی در “ناروتو” (Naruto)

اوچیها بر علیه روستا دسیسه چینی کرده بود و وقتی ایتاچی به گروه محافظین ملحق شد روبروی خانواده‌اش قرار گرفت. بنابراین وقتی رهبران کلیسا درباره کارهای پدرش به او گفتند تصمیم به قتل او گرفت. ایتاچی عاشق روستا بود و وقتی از نقشه‌های پدرش باخبر شد، مجبور بود چیزی که به او گفته بودند را انتخاب کند. بنابراین در مسیری قرار گرفت که راه بازگشت نداشت.


3. اما در “ناکجاآباد موعود” (In The Promised Neverland)

زمانی که ماما، یا ایزابلا، در محل زندگی اما و دوستانش کار می‌کرد، نقش والدین بچه‌ها را برعهده داشت. بنابراین وقتی اما و نورمن به شغل اصلی ایزابلا پی بردند ترسیدند. اما فرصت فرار داشت، اما برای این منظور باید راه ایزابلا را دنبال می‌کرد و مادر می‌شد. اما این موضوع را قبول نکرد و نقشه دیگری کشید.


2. لولوش در “کد گیاس” (Code Geass)

لولوش جز متوقف کردن خانواده امپریالیست خود هدف دیگری نداشت. با این که به یک ضدقهرمان تبدیل شد و حتی آخر سریال دیگر شخصیت شرور بود، اما همیشه می‌خواست روبروی خانواده سلطنتی‌اش بماند و با آنها مقابله کند (حتی آنها را بکشد). با این که او از خانواده‌اش نفرت دارد و نمی‌خواهد راه آنها را دنبال کند، اما بین خانواده‌اش و تصویر لولوش در پایان انیمه شباهت‌هایی دیده می‌شود. با این حال خودش چنین نیتی ندارد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه‌ها درباره فستیوال مدرسه که باید تماشا کنید و لذت ببرید


1. آسوما در “ناروتو” (Naruto)

آسوما، پسر هوکاگه فقید، با پدرش فرق دارد. تفاوت‌های آن فقط به مسائل ظاهری محدود نمی‌شود، چون آنها درباره معنی شینوبی بودن و خدمت به روستای هیدن لیف با هم توافق نظر ندارند. وقتی پدر آسوما برای مدت کوتاهی روستا را ترک کرد، آسوما روستا را ترک کرد و مدتی بعد برگشت. خواسته‌های او هرگز شبیه پدرش نبود و مرگ او پایانی بود بر تمام آرزوهایش برای ایجاد تغییر.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. اوتاکو *

    آبان 1, 1400

    شما توی بهش توضیحات ساکومو هاتاکه اشتباه گفتید اون تو ماموریت شکست خورد چون برگشت و دوستاشو نجات داد و تو بار سنگینی که دهکده اونو مقصر شکست ماموریت میدونست خودکشی گرد

    پاسخ