بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی براساس امتیاز راتن تومیتوز که باید تماشا کنید

حالا وقتش رسیده با این فیلم‌ها درباره دزدان دریایی به هفت دریا سفر کنیم و ماجراجویی‌های مختلف را پشت سر بگذاریم. زندگی آزاد و هیجان انگیز دزدان دریایی همیشه در دنیای سینما محبوب بود. فیلم‌هایی که دراین باره ساخته شدند همگی دیدنی و هیجان انگیز بودند. صحنه‌های مبارزه، نبرد کشتی‌ها و عناصر عاشقانه این فیلم‌ها را دیدنی می‌کرد. تماشاگران این فیلم‌ها را دوست دارند و منتقدین هم لذت تماشای این فیلم‌ها را پنهان نمی‌کنند. در این مقاله بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. جزیره گنج ماپت – Muppet Treasure Island (امتیاز 73% – 1996)

بازسازی یک رمان کلاسیک درباره ماپت‌ها که یک قورباغجه کاپیتان کشتی است. ستاره این فیلم “تیم کوری” (Tim Curry) در نقش جان سیلور است که در کنار ماپت‌ها نقش یک دزد دریایی را برعهده دارد. یکی از نکات فراموش نشدنی این فیلم عناصر موزیکال آن است. عناصر طنز و عاشقانه و دوستانه فیلم را دیدنی می‌کنند. شاید این فیلم برای تماشاگران جوان مناسب نباشد، اما تماشاگران بزرگسال از آن لذت می‌برند.

همچنین بخوانید: دزدان دریایی کارائیب: 10 جزئیات پنهان درباره شخصیت الیزابت سوآن


14. گانیز – The Goonies (امتیاز 76% – 1985)

فیلمی خوب از دوره‌ای درخشان. داستان درباره گروهی از بچه‌های کنجکاو است که بعد از پیدا کردن نقشه گنج به دنبال طلا هستند. در بین راه با دشمن‌های خطرناک و موانع مختلف روبرو می‌شوند و باید همه را پشت سر بگذارند. در این فیلم عناصر قدیمی فیلم‌های دزد دریایی زیاد دیده می‌شود، مثل اتاق گنج یک کشتی که ویلی یک چشم صاحب آن است. منتقدین این فیلم ماجراجویانه را دوست داشتند و آن را یک اثر کلاسیک دهه هشتادی می‌دانستند. نمی‌شود این فیلم را دید و مجذوب ماجراجویی آن نشد.


13. پیتر پن – Peter Pan (امتیاز 77% – 2003)

وقتی از فیلم‌های مربوط به داستان پیتر پن صحبت می‌شود همه به یاد انیمیشن کلاسیک دیزنی و “هوک” (Hook) می افتند. با این حال نسخه سال 2003 این داستان یکی از بهترین نسخه‌های اقتباسی، به عقیده منتقدین، و یکی از بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی است. کاپیتان هوک یک دزد دریایی افسانه‌ای است که می‌خواهد از پیتر انتقام بگیرد. در این فیلم “جیسون آیزکس” (Jason Isaacs) نقش او را برعهده دارد، که همیشه دوست دارد نقش شخصیت‌های شرور را بازی کند. شاید خیلی‌ها این نسخه از “پیتر پن” را فراموش کرده باشند، اما واقعاً دیدنی است.


12. دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه – Pirates Of The Caribbean: The Curse Of The Black Pearl (امتیاز 79% – 2003)

شاید این اثر پرامتیازترین فیلم لیست نباشد، اما یکی از بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی است. یک فیلم لذت بخش و دیدنی با داستانی جالب و اساطیری که توانست توجه تماشاگران را جلب کند. جک اسپارو جذاب‌ترین دزد دریایی سینماست که “جانی دپ” (Johnny Depp) نقش او را برعهده داشت. با این حال “جفری راش” (Geoffrey Rush) در نقش باربوسا هم دزد دریایی جالبی بود. این فیلم با شخصیت‌های دوست داشتنی خود یکی از بهترین چندگانه‌های سینما را خلق کرد. موسیقی متن “هانس زیمر” (Hans Zimmer) هم کاملاً به فضای فیلم می‌خورد. با این حال فیلم‌های دیگر چندگانه به اندازه این یکی دیدنی نبودند.


11. دزدان دریایی پنزانس – The Pirates Of Penzance (امتیاز 81% – 1983)

یک کمدی موزیکال عاشقانه براساس یک نمایش برادوی که موسیقی در تمام صحنه‌های فیلم دیده می‌شود. عناصر دزدان دریایی فیلم بسیار است، اما قطعه‌های موزیکال آن هم هوشمندانه انتخاب شده‌اند. این فیلم یک ماجراجویی دزدان دریایی است که می‌خواهد موزیکال هم باشد. صحنه‌های اکشن آن شاید به اندازه فیلم‌های دزد دریایی دیگر جالب نباشند، اما هنوز عناصر خوبی دارد که منتقدین را راضی نگه می‌دارد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم‌ها درباره پری دریایی که باید تماشا کنید


10. پیتر پن – Peter Pan (امتیاز 81% – 1953)

“پیتر پن” دیزنی یک انیمیشن کلاسیک است که با دیدن آن با خودتان می‌گویید کاش همیشه بچه می‌ماندید. شاید عناصری از فیلم دیگر قدیمی شده باشد، اما هنوز از تماشای آن لذت می‌برید. انیمیشن فیلم رنگارنگ و دیدنی است. آهنگ‌های آن هم به گونه‌ای است که دوست دارید با آن پرواز کنید. کاپیتان هوک یکی از بهترین شخصیت‌های شرور دیزنی است و از دیدن آقای اسمی هم سیر نمی‌شوید. هوک و سایر همراهان او این انیمیشن فانتزی را به یک داستان دیدنی تبدیل کرده‌اند.


9. شبح ریش سیاه – Blackbeard’s Ghost (امتیاز 2% – 1968)

یکی از دیگر بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی، درباره یک مربی که با روح یک دزد دریایی به نام ریش سیاه روبرو می‌شود. شاید داستان عجیب باشد، اما منتقدین از این فیلم لذت بردند و صحنه‌های طنز آن را دوست داشتند. فیلم مفاهیم امروزی را با مفاهیم دنیای دزدان دریایی ترکیب می‌کند. انگار این دو دنیا خوب با هم ترکیب شده‌اند.


8. قوی سیاه – The Black Swan (امتیاز 83% – 1942)

یک اثر کلاسیک که جایزه بهترین فیلمبرداری اسکار را به دست آورد. داستان درباره هنری مورگان است و دزدان دریایی و دختری زیبا آن را به یک فیلم کامل درباره دزدان دریایی تبدیل کرده‌اند. شاید عناصر فیلم در حال حاضر قدیمی به نظر برسند، با این حال به خاطر ماجراجویی داستان ارزش دیدن دارد. اگر از فیلم‌های پر تعقیب و گریز یا تاریخی خوشتان می‌آید شاید این فیلم را دوست نداشته باشید، اما طرفداران فیلم‌های عاشقانه و شمشیربازی آن را دوست دارند.


7. دزدان دریایی! گروهی از ناجورها – The Pirates: Band Of Misfits (امتیاز 86% – 2012)

یک انیمیشن استاپ موشن درباره گروهی از دزدهای دریایی. از جمله بازیگرانی که در این فیلم صداپیشگی می‌کنند عبارتند از “هیو جکمن” (Hugh Jackman)، “سلما هایک” (Salma Hayek) و “مارتین فریمن” (Martin Freeman). انیمیشن آن دیدنی است و استاپ موشن آن هم نوعی انیمیشن پیچیده است. با این حال ارزشش را داشت و حتی منتقدین هم فیلم را دوست دارند. چون به نظرشان طنز فیلم با اجرای بازیگران و انیمیشن زیبا همخوانی داشت.

همچنین بخوانید: اکسسوری‌های معروف انیمه که شخصیت‌های محبوبتان از آن استفاده می‌کنند


6. شاهین دریا – The Sea Hawk (امتیاز 93% – 1940)

یک اثر کلاسیک براساس داستان واقعی که “ارول فلین” (Errol Flynn) در نقش جفری تورپ حضور دارد. فیلم بر کشمکش ملکه الیزابت و این مرد اسپانیایی تمرکز دارد و صحنه‌های شمشیربازی هم در فیلم دیده می‌شود. این فیلم نامزد چهار جایزه اسکار شد. جاسوس‌ها، دزدان دریایی، ماجراجویی و صحنه‌های نبرد، در کنار موسیقی متن این فیلم سیاه و سفید آن را به یک اثر کلاسیک تبدیل کرده است.


5. کاپیتان فیلیپس – Captain Phillips (امتیاز 93% – 2013)

یکی از بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی که برخلاف بیشتر فیلم‌های دیگر نه عصر طلایی دزدان دریایی را نشان می‌دهد و نه عناصر رمانتیک دارد. به حای آن یک فیلم امروزی است که نمای خشن و ترسناک دریانوردی را نشان می‌دهد. این فیلم براساس یک داستان واقعی ساخته شد و درباره یک تاجر است که در سال 2009 دزدان دریایی او را گروگان گرفتند. اگر به دنبال تماشای یک ماجراجویی خانوادگی هستید شاید این فیلم برایتان مناسب نباشد، اما اگر می‌خواهید یک اکشن دیدنی تماشا کنید حتماً این فیلم را در لیست فیلم‌های خود قرار دهید. چون نامزد شش اسکار شد.


4. ماجراجویان جزیره – Swallows And Amazons (امتیاز 94% – 2016)

یکی از بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی که جدید هم هست و چند بچه را نشان می‌دهد که در سال‌های 1930 در لیک دیستریکت بازی دزدان دریایی و ملوان‌ها را انجام می‌دهند. این فیلم ماجراجویی براساس رمانی به همین نام ساخته شده و یک ماجراجویی دیدنی است. چون بچه‌ها را در نقش یک مجرم واقعی نشان می‌دهد. شاید صحنه‌های شمشیربازی نداشته باشد، اما صحنه‌های اکشن آن رضایت بخش هستند. نقشه جنگ، تخیل و قدرت دوستی این فیلم را برای تمام سنین مناسب می‌کند.


3. عروس شاهزاده – The Princess Bride (امتیاز 97% – 1987)

فیلمی دیدنی با صحنه‌ها و دیالوگ‌های به یادماندنی که تمام شخصیت‌های آن از باترکاپ گرفته تا فزیک و مونتویا دیدنی هستند. این فیلم به کارگردانی “راب رینر” (Rob Reiner) عناصر اکشن، کمدی و عاشقانه را ترکیب می‌کند. یک فانتزی ماجراجویانه که در زمان اکران منتقدین و تماشاگران آن را دوست داشتند و هنوز هم دوست دارند. فیلم بیشتر نوعی فیلم فانتزی است تا فیلمی درباره دزدان دریایی. امکان ندارد فیلم را تماشا کنید و لبخند به لبتان ننشیند.

همچنین بخوانید: بهترین عاشق‌های دنیای انیمه که از سر عشق به شخصیت شرور تبدیل شدند


2. دزد دریایی سرخپوش – The Crimson Pirate (امتیاز 100% – 1952)

این فیلم با امتیاز 100% روتن تومیتوز یک فیلم دیدنی درباره دزدان دریایی است. فیلم در سال 1952 ساخته شد و “برت لنکستر” (Burt Lancaster) نقش کاپیتان والو را برعهده دارد. او عاشق یک زن زیبا می‌شود و باید او را از یک ازدواج اجباری نجات دهد. از آنجایی که بیشتر کلیشه‌های فیلم‌های کلاسیک در این اثر دیده می‌شود بنابراین تا حدی قابل پیشبینی است. اما این چیزی از ارزش فیلم نمی‌کاهد.


1. جزیره گنج – Treasure Island (امتیاز 100% – 1950)

دیزنی در عرصه داستان دزدان دریایی پیشرو است و این فیلم هم یکی از بهترین فیلم‌ها درباره دزدان دریایی است. جیم هاوکینز در مسیر پیدا کردن گنج گمشده دزدان دریایی با جان سیلور روبرو می‌شود. این اثر اقتباسی از رمان کلاسیک نسبت به “جزیره گنج ماپت” به رمان وفادارتر است و منتقدین هم به خاطر این اقتباس خود از فیلم تمجید کردند. صحنه‌های اکشن مربوط به دزدان دریایی دیدنی است، اما عناصر همیشگی دیزنی که فیلم‌های آن را خانوادگی کرده، در این اثر هم دیده می‌شود. گرچه دیزنی نسخه علمی تخیلی این فیلم را هم ساخته، اما نسخه سال 1952 آن بیشتر توجه منتقدین را جلب کرد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم