سریال‌های مارول در آینده که بعد از “شانگ چی” اکران خواهند شد

“شانگ چی و افسانه ده حلقه” (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) بیست و پنجمین فیلم دنیای مارول بود که آینده این دنیای سینمایی را نشان داد. با این حال دنیای مارول سریال‌های دیگری هم دارد. این فیلم به عنوان اولین فیلم مارول با بازیگران و عوامل آسیایی نقطه عطفی برای مارول محسوب می‌شد. به علاوه، با توجه به داستان قهرمان خود به گذشته، حال و آینده مارول ارتباط دارد. بیشترین ارتباط این فیلم با “مرد آهنی” (Iron Man) و “مرد آهنی 3″ و دلیل آن هم به اشاره به سازمان ده حلقه است. با این حال برخی از صحنه‌های فیلم به ” دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی” (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) و “مارول‌ها” (The Marvels) هم شباهت دارد. با این وجود می‌توان گفت “شانگ چی” می‌تواند فاز چهارم دنیای مارول را آغاز کند. استودیوی مارول در سال 2021 به ساخت سریال‌های زیادی روی آورد که به فیلم‌های دنیایش مرتبط هستند. “وانداویژن” (WandaVision)، “فالکون و سرباز زمستانی” (The Falcon and the Winter Soldier) و “لوکی” (Loki) سریال‌هایی هستند که تا به حال ساخته شده‌اند. سریال “چه می‌شود اگر…؟” (What If…؟)  در فصل اول به سر می‌برد و معلوم نیست ادامه‌اش چطور می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم سریال‌های مارول در آینده که بعد از “شانگ چی” اکران می‌شوند را معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. هاکای – Hawkeye – بیست و چهار نوامبر 2021

هاکای آخرین انتقام جوی مارول بود که سریال خود را به دست آورد. سریال به داستان کلینت بارتون (جرمی رنر ” Jeremy Renner”) می‌پردازد و البته به جایگزین آینده او، کیت بیشاپ (هیلی استاینفلد “Hailee Steinfeld”) هم اشاره دارد. این سریال ساخته “جاناتان ایگلا” (Jonathan Igla) کشمکش هاکای و کیت را نشان می‌دهد، چون کیت طرفدار اوست و می‌خواهد جا پای او بگذارد. چهره آشنای دیگر این سریال “یلنا بلووا” (فلورنس پیو ” Florence Pugh”) که به دنبال هاکای است. “ورا فارمیگا” (Vera Farmiga) در نقش مادر کیت هم حضور دارد. این سریال قرار است در 24 نوامبر 2021 پخش شود.

همچنین بخوانید: بهترین رابطه‌های دوستی در مارول که شاید برای طرفداران جالب باشد


14. خانم مارول – Ms. Marvel – 2022

“شانگ چی” آغازگر “مارول‌ها” است اما قبل از آن باید با خانم مارول یا کامالا خان هم آشنا شوید. اولین شخصیت مسلمان کمیک مارول که طرفدار کاپیتان مارول بود و قدرت زیادی به دست آورد. در این سریال “ایمان ولانی” (Iman Vellani) نقش کامالا را برعهده دارد و قبل از این که او را در “مارول ها” ببینیم این سریال به پیشینه او می‌پردازد. این سریال شش قسمتی است و قرار است در اوایل سال 2022 اکران شود.


13. هالک-دخت – She-Hulk – 2022

یکی دیگر از سریال‌های مارول در آینده که “شانگ-چی” به خاطر حضور بروس بنر (مارک رافلو ” Mark Ruffalo”) به آن اشاره دارد. “هالک-دخت” بر جنیفر والترز تمرکز دارد. او قوم و خویش بروس است و وقتی بعد از تصادف بنر به او خون می‌دهد قدرت‌های هالک را به دست می‌آورد. از آنجایی که بروس دیگر در “شانگ-چی” هالک باهوش نیست، بنابراین در “هالک-دخت” به حقیقت پی می‌بریم. ابومیشن (تیم راث ” Tim Roth”) که آخرین بار در مبارزه با ونگ دیده شد هم در این سریال دیده می‌شود. این سریال ترکیبی از یک کمدی ابرقهرمانی و درام حقوقی است و فصل 1 آن ده قسمت دارد. تولید آن در اوت 2021 به پایان رسید و قرار است در سال 2022 اکران شود.


12. شوالیه ماه – Moon Knight – 2022

شاید مارول هرگز بتمن نداشته باشد اما شوالیه ماه خواهد داشت. او یک مبارز جنایی است که روزها به عنوان یک تاجر ثروتمند کار می‌کند و عاشق گجت‌هاست. او شخصیتی به نام مارک اسپکتر است که به اختلال شخصیتی دچار است و بنابراین می‌تواند شخصیت‌های مختلف را نشان دهد. بنابراین سریال اثری تاریک خواهد بود و “اسکار آیزاک” (Oscar Isaac) این نقش را برعهده دارد. “ایثن هاگ” (Ethan Hawke) هم بازیگر دیگر آن است که نقش یک شخصیت شرور را برعهده می‌گیرد. این سریال شش قسمتی در سال 2022 اکران می‌شود.


11. راز تهاجمی – Secret Invasion – 2022

“کاپیتان مارول” اسکرول ها را به دنیای مارول آورد و آنها را به عنوان شخصیت‌های قهرمانی معرفی کرد نه به عنوان شخصیت‌های شرور. در این داستان گروهی از اسکرول ها را نشان می‌دهد که به زمین حمله کرده‌اند و نیک فیوری (ساموئل ال. جکسون ” Samuel L. Jackson”) و تالوس (بن مندلسون ” Ben Mendelsohn”) باید آنها را شکست دهند. این سریال نشان می‌دهد که نه تنها اسکرول ها به سراسر جهان نفوذ کرده‌اند، بلکه هویت ابرقهرمان‌ها را می‌گیرند. هنوز نمی‌دانیم مارول چطور این ماجرا را نشان می‌دهد، اما حتماً برای ما سوپرایزهایی دارد. “راز تهاجمی” در شش قسمت در سال 2022 اکران می‌شود.

همچنین بخوانید: فیلم‌های مارول در فاز چهارم و تاریخ اکران آنها برای طرفداران سینمای مارول


10. تعطیلات مخصوص نگهبانان کهکشان – Guardians Of The Galaxy Holiday Special – 2022

سریالی به نویسندگی و کارگردانی “جیمز گان” (James Gunn) که در سنت “جنگ ستارگان” (Star Wars) را ادامه می‌دهد و یکی از سریال‌های مارول در آینده است. اخراج و استخدام دوباره “جیمز گان” و همکاری او در “جوخه خودکشی” (The Suicide Squad) باعث شد برای ساخت این سری سوم “نگهبانان کهکشان” کلی صبر کنیم. گرچه اعضای این تیم در “ثور: عشق و تندر” (Thor: Love and Thunder) هم حضور داشتند، اما بی صبرانه منتظریم تا حضور آنها در این سریال را ببینیم. سریال در نوامبر یا دسامبر 2022 اکران می‌شود.


9. من گروت هستم – I Am Groot

“تعطیلات مخصوص” تنها سریال مربوط به نگهبانان نیست. “من گروت هستم” سریالی درباره یک درخت سخنگوست که درونمایه طنز دارد. نمی‌دانیم این شخصیت را بعدها باز هم می‌بینیم یا نه اما گروت کوچک را در “مندلورین” (The Mandalorian) دیده بودیم. یکی دیگر از سریال‌های مارول در آینده که باید منتظر اکرانش باشیم.


8. فصل دوی لوکی – Loki

سومین سریال مارول و دیزنی که دومین فصل آن ساخته می‌شود. فصل اول آن مفاهیم و شخصیت‌های تازه‌ای را به طرفداران معرفی کرد، اما پایان آن کاملاً غافلگیرکننده بود.  با این که دنیای مارول پر از جنون و شگفتی است و البته بخشی از ماجرای لوکی در “دکتر استرنج 2” نمایش داده شده، اما هنوز هم فصل دوم سریال حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. می‌توان با بازی دادن زمان و فضا سریال را به مسیرهای مختلف کشاند. فصل دوی سریال شاید تا سال 2023 اکران نشود، پس باید حسابی منتظر شویم.


7. فصل دوی چه می‌شود اگر…؟ – What If…؟

سریال دیگر مارول که فصل دوم آن در راه است و خط زمانی و جهان های جدیدی را به ما معرفی می‌کند. سریال تا به اینجا به ماجرای پگی کارتر پرداخت و دکتر استرنج هم تغییر اساسی نشان داد. فصل دوی سریال قرار است در نه فصل ساخته شود و شاهد بازگشت کاپیتان کارتر باشیم. به علاوه، یک قسمت هم به بیوه سیاه می‌پردازد. اگر فیلمنامه آماده باشد شاید فصل دوی سریال در سال 2022 پخش شود.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم‌های کمپانی مارول بر اساس امتیاز متاکریتیک


6. جنگ‌های زره ای – Armor Wars

شاید “مرد آهنی” رفته باشد اما میراثش پابرجاست و البته این سریال نشان می‌دهد که این موضوع اصلاً خوب نیست. در کمیک “جنگ‌های زره ای” دیدیم که تکنولوژی استارک به دست عده نامناسبی افتاد و تونی هم تلاش کرد از افتضاح دیگری جلوگیری کند. اما در سریال “جنگ‌های زره ای” این طور نیست چون مسئولیت بر دوش جیمز رودس افتاده. از آنجایی که سریال از کمیک اقتباس شده پس انتظار داریم به نوعی از تکنولوزی استارک سواستفاده شده باشد. شاید جاستین همر یا امیلی در آن نقش داشته باشند، هر چند که هنوز چیزی تأیید نشده. ضبط سریال زودتر از 2022 انجام نمی‌شود و اکران آن هم در سال 2023 رخ می‌دهد.


5. آیرون‌هارت – Ironheart

“جنگ‌های زره ای” اولین سریال دیزنی و مارول نیست که به تونی استارک می‌پردازد چون “آیرون‌هارت” هم این مسیر را پیش می‌برد. در دنیای کمیک ری ری ویلیامز یک نابغه جوان است که با مواد دزدی لباس مرد آهنی را می‌سازد و تونی استارک هم از او حمایت می‌کند. سریال در این باره نیست اما حتماً به آن اشاره می‌کند. شخصیت آیرون‌هارت با بازی “دومینیک تورن” (Dominque Thorne) اول در “پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد” (Black Panther: Wakanda Forever) حضور پیدا می‌کند، بنابراین بین او و شوری پیوندی وجود دارد. این سریال در شش فصل در سال 2022 تولید شده و در سال 2023 اکران می‌شود.


4. سریال بی نام مربوط به واکاندا

فیلم “پلنگ سیاه” از جهات مختلف یک سریال دیدنی بود که سروصدای زیادی به پا کرد. واکاندا یکی از بهترین لوکیشن های مارول بود که با جزئیات به آن پرداخته شد. متاسفانه با مرگ “چادویک بوزمن” (Chadwick Boseman) در سال 2020 شاید داستان‌های آینده این فیلم تغییر کند، اما لوکیشن واکاندا ماندگار خواهد بود. قرار است “رایان کوگلر” (Ryan Coogler) بعد از “پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد” اسپین آف “واکاندا” را تهیه کنندگی کند. واکاندا از لحاظ فرهنگی و تاریخی آنقدر ظرفیت دارد که به آن بپردازیم.


3. اسپین آف اوکویه – Okoye

بعد از “پلنگ سیاه 2” اسپین آفی درباره رهبر دورا یعنی “اوکویه” را خواهیم داشت. دورا یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های واکاندا است که می‌تواند شخصیت‌ها را در سایه قرار دهد بنابراین سریال آن هم می‌تواند دیدنی باشد. احتمالاً “دانا گوریرا” (Danai Gurira) به نقش اوکویه برمی گردد و ماجراجویی‌های خود را ادامه می‌دهد. شاید حتی به گذشته او هم پرداخته شود. هنوز چیزی درباره سریال تأیید نشده است.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی باهوش‌ترین ویلن‌های فاز سوم دنیای سینمایی مارول


2. اسپین آف اکو – Echo

مارول آنقدر به شخصیت اکو ایمان دارد که می‌خواهد اسپین آفی را به آن اختصاص دهد. “الاکوآ کاکس” (Alaqua Cox) به نقش خود، “مایا لوپز”، که در “هاکای” (Hawkeye) معرفی شده بود، برمی گردد. اکو با حافظه فوتوژنیک خود می‌تواند حرکات قهرمان‌های دیگر را تقلید کند و بنابراین یک شخصیت شرور به نظر می‌رسد. فعلاً جزئیات دیگری درباره اکو مشخص نیست، اما “هاکای” می‌تواند چیزهایی بیشتری درباره این شخصیت را معرفی کند.


1. سریال هالووینی مارول با همکاری دیزنی

ظاهراً مارول قرار است به جز “تعطیلات مخصوص نگهبانان کهکشان” به مناسبت‌های دیگر هم اشاره کند. سریال هالووینی مارول با همکاری دزنی ساخته می‌شود و قرار است به شخصیتی میکی موس مانند بپردازد. هیچ جزئیات دیگری درباره این سریال مشخص نیست، اما گفته می‌شود سریال بر شخصیت ابرفراطبیعی گرگینه توسط شب می‌پردازد. سریال زودتر از هالووین 2023 پخش نمی‌شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. فاطمه

  مهر 21, 1400

  راستی بخش یاکس افیس را بالا یی سایت قرار دهید مثل بیقه موضوعات سایت

  پاسخ

  • خاطره باقری در پاسخ به فاطمه

   مهر 22, 1400

   ممنون از پیشنهاد خوبتون دوست عزیز اگر امکانش باشه حتما:)

   پاسخ