5 سریال مستند جنایی واقعی که به پرونده قتل “گبی پتیتو” شباهت دارند

“گابریل “گبی” پتیتو” (Gabrielle “Gabby” Petito) یک اینفلوئنسر 22 ساله بود که از سفر جاده‌ای با نامزدش “برایان لاندری” هرگز برنگشت و به همین دلیل سوژه رسانه‌ها شد. او برای آخرین بار در فلوریدا زنده دیده شد و در 24 اوت 2021 به همراه برایان از هتل یوتا خارج شد. روز بعد تلفنی با والدینش گفت که در پارک ملی وایومینگ است. پلیس در تاریخ 19 سپتامبر بقایای جسد او را در حوالی آن منطقه پیدا کرد و مرگ او را قتل عنوان کرد. در 1 سپتامبر برایان بدون گبی به خانه برگشت و به محض این که به او مظنون شدند ناپدید شد. خانواده‌اش آخرین بار در تاریخ 14 سپتامبر او را دیدند. درباره این حادثه حدس و گمان‌های زیادی زده می‌شود، اما حقیقت مسلم این است که عدالت باید روشن شود. اگر شما هم از دنبال کننده‌های این پرونده هستید در اینجا 5 سریال مستند جنایی واقعی که به پرونده گبی پتیتو شباهت دارد را به شما معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


5. صحنه جنایت: ناپدید شدن در هتل سیسیل – Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel – 2021

یک مینی سریال چهار قسمتی به کارگردانی “جو برلینگر” (Joe Berlinger) درباره مرکز شهر لس آنجلس و به خصوص هتل سیسیل و ناپدید شدن یک دانشجوی کانادایی 21 ساله به نام “الیزا لم”. این سریال به همه چیز می‌پردازد، از فعالیت‌های آنلاین او گرفته تا سفرش به آمریکا، رفتار عجیبش و پیدا کردن بقایای جسدش. مرگ الیزا هم مثل مرگ گبی به حدس و گمان‌های مختلفی دامن زد.

همچنین بخوانید: 16 سریال جذاب و دیدنی با ژانر جنایی که باید تماشا کنید


4. ناپدید شدن مادلین مک کان – The Disappearance of Madeleine McCann – 2019

یک سریال مستند هشت قسمتی درباره ناپدید شدن “مادلین مک کان” سه ساله. این دختربچه در عصر 3 مه 2007 در ساحلی در پرتقال که به همراه خانواده‌اش در آنجا بود، ناپدید شد. والدینش فقط 50 متر با او فاصله داشتند و هیچ چیز نشنیدند. این سریال یکی از 5 سریال مستند جنایی واقعی است که به تحقیقات پیرامون مادلین و ناپدید شدن او می‌پردازد.


3. نگهبانان – The Keepers – 2017

در نوامبر 1969 خواهر کاترین، یک معلم جوان و مهربان در مدرسه‌ای در بالتیمور ناگهان ناپدید شد و جسدش را در 3 ژانویه 1970 در نزدیکی محل دفن زباله پیدا کردند. از آن زمان به بعد درباره نقش کلیسا و تجاوز جنسی در این قتل زیاد صحبت می‌شود اما نتیجه‌ای به دست نیامده. این سریال مستند از “رایان وایت” (Ryan White) با کمک دانش آموزان او، کشیش‌ها، اعضای خانواده و روزنامه نگارها ساخته شده است.

همچنین بخوانید: معرفی 12 سریال مستند جذاب و دیدنی در سال 2019 که باید تماشا کنید


2. کارمل: چه کسی ماریا مارتا را کشت؟ – Carmel: Who Killed Maria Marta؟ – 2020

یک سریال مستند جنایی آرژانتینی به کارگردانی “آلخاندرو هارتمن” (Alejandro Hartmann). این سریال در چهار قسمت یک ساعته به پرونده “ماریا مارتا گارسیا” می‌پردازد. جسد او را در 27 اکتبر 2002 در وان حمام خانه‌اش پیدا کردند. اول فکر کردند او تصادفاً مرده اما بعد معلوم شده یک نفر او را کشته و بنابراین تحقیق در این باره شروع شد.


1. راه پله – The Staircase – 2004-2018

یکی از 5 سریال مستند جنایی واقعی به کارگردانی “ژان-زاویه دو لیستاد” (Jean-Xavier de Lestrade) درباره یک جنایت واقعی که بعد از پخش اولیه دوبار دیگر، در سال 2015 و 2018، آپدیت شد. بنابراین این سریال در 13 قسمت به قتل “کاتلین پیترسون” و وقایع بعد از آن می‌پردازد. جسد او را در تاریخ 9 دسامبر 2001 در پایین پلکان خانه‌اش پیدا کردند و شوهرش “مایکل پیترسون” هم اعلام کرد که او سقوط کرده. با این حال وقتی پزشک مرگ او را قتل اعلام می‌کند شوهرش مظنون می‌شود. این سریال به بی گناهی، مجازات و محاکمه او می‌پردازد.

همچنین بخوانید: 20 مستند برتر سینما با موضوع جنایت های واقعی


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم