صحنه‌های تاثیرگذار سریال “دوستان” (Friends) که شاید برای طرفداران جالب باشد

“دوستان” یک سریال محبوب است که بین سال‌های 1991 و 2004 پخش می‌شود. این سریال ده فصلی بیش از 200 قسمت دارد. این سریال که در دوران خود پرسروصدا بود به یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تاریخ تبدیل شد. از آنجایی که محبوبیت آن رفته رفته زیاد می‌شود بنابراین نسل جدید هم با طنز و شخصیت‌های آن ارتباط برقرار می‌کنند. سریال به روابط شخصیت‌ها، شغلشان و زندگی‌شان در منهتن می‌پردازد. گرچه سریال کمدی است، اما صحنه‌های احساسی هم دارد. در این مقاله صحنه‌های تاثیرگذار سریال “دوستان” را معرفی می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. وقتی مونیکا و چندلر متوجه می‌شوند که هرگز بچه دار نخواهند شد

وقتی ریچل اما را به دنیا می‌آورد، مونیکا و چندلر تصمیم می‌گیرند بچه دار شوند. با این حال چندلر به خاطر کارش به شهر دیگری می‌رود و مونیکا هم به عنوان سرآشپز یک رستوران زیاد وقت ندارد. مونیکا و چندلر بعد از ماه‌ها تلاش بیهوده به یک مرکز باروری می‌روند. وقتی متوجه می‌شوند شانس بارداری طبیعی‌شان پایین است کاملاً به هم می‌ریزند.

همچنین بخوانید: رده‌بندی فصل‌های سریال دوستان (Friends) از بدترین تا بهترین


9. وقتی ریچل باید از پیش مونیکا برود

وقتی مونیکا و چندلر رسماً رابطه‌شان را شروع می‌کنند بیشتر و بیشتر با هم وقت می‌گذرانند. بیشتر وقت‌ها چندلر پیش مونیکاست و دوست ندارد برود. بنابراین تصمیم می‌گیرند با هم زندگی کنند. مونیکا به ریچل می‌گوید که باید برود اما ریچل جدی نمی‌گیرد. تا این که مونیکا با ریچل صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که رابطه‌شان جدی است. وقتی ریچل متوجه می‌شود که دیگر نمی‌تواند کنار مونیکا زندگی کند هردویشان ناراحت می‌شوند و این یکی از صحنه‌های تاثیرگذار سریال “دوستان” است.


8. وقتی فیبی سه قلوها را به دنیا می‌آورد

فیبی فرزند برادر و زن برادرش را به دنیا می‌آورد. او نه ماه بچه‌ها را در رحم خودش نگه می‌دارد. وقتی قرار است آنها را تحویل دهد تصمیم می‌گیرد کمی با آنها تنها باشد. بنابراین روی تخت بیمارستان می‌نشیند و بچه‌ها را بغل می‌کند. با آنها حرف می زند و از آنها خداحافظی می‌کند. این لحظه مهمی برای فیبی است، چون هم دوست دارد بچه‌ها را داشته باشد و هم مجبور است از آنها جدا شود.


7. وقتی ریچل متوجه می‌شود باردار است

وقتی فیبی تست بارداری را در سطل زباله مونیکا پیدا می‌کند فکر می‌کند مونیکا باردار است. در مراسم ازدواج مونیکا متوجه می‌شوند این تست برای ریچل است. بنابراین او را مجبور می‌کنند تا تست بدهد و از بارداری‌اش مطمئن شود. از آنجایی که ریچل استرس دارد فیبی جواب را نگاه می‌کند. ریچل هم ناراحت می‌شود و شروع می‌کند به گریه کردن. بعد از این که فیبی دروغ او را آشکار می‌کند و بارداری‌اش فاش می‌شود دخترها همدیگر را بغل می‌کنند. این لحظه شیرین و تاثیرگذار است.


6. رأس به کارول می‌گوید هنوز او را دوست دارد

رأس در یکی از قرارهایش با همسر سابقش کارول و دوست دخترش سوزان روبرو می‌شود. وقتی سوزان مجبور است برود کارول تنهاست. بنابراین راس از او می‌خواهد به آنها ملحق شود. آن دو آنقدر مشغول حرف زدن می‌شوند که رأس فراموش می‌کند دوست دختر تازه‌اش رفته. معلوم است کارول و رأس هنوز به هم اهمیت می‌دهند. اینجاست که راس به کارول اعتراف می‌کند هنوز دوستش دارد.

همچنین بخوانید: 10 انیمه‌ی سینمایی زمستانی که ژاپنی ها انتظارش را می‌کشند


5. چندلر از مونیکا خواستگاری می‌کند

در روزهای نزدیک به خواستگاری چندلر طوری رفتار می‌کند که انگار به ازدواج علاقه‌ای ندارد. در حقیقت دارد خودش را برای این کار آماده می‌کند، اما وقتی با ریچارد روبرو می‌شوند مونیکا دوباره به ریچارد فکر می‌کند. بنابراین حالا که فکر می‌کند شانسی ندارد به خانه می‌رود و متوجه می‌شود مونیکا خانه را با شمع تزیین کرده. او تلاش می‌کند از چندلر خواستگاری کند اما اشک اجازه نمی‌دهد، بنابراین چندلر ادامه می‌دهد. این صحنه با رقص آهسته این دو به پایان می‌رسد.


4. وقتی ریچل متوجه می‌شود راس با فرد دیگری رابطه داشته

گرچه رابطه راس و ریچل شروع کاملی داشت، اما حسادت همه چیز را خراب می‌کند. وقتی ریچل می‌گوید بهتر است از هم جدا شویم، راس با زن دیگری ارتباط برقرار می‌کند. ریچل به اشتباه خودش پی می‌برد و می‌خواهد با راس آشتی کند، اما نمی‌داند راس چکار کرده. رأس کل روز سعی می‌کند این موضوع را پنهان کند، اما سرانجام در کافه ریچل را می‌بیند که ناراحت است. بنابراین بعد از کلی بحث تصمیم می‌گیرند رابطه‌شان را تمام کنند.


3. وقتی ریچل تصادفاً پیشنهاد ازدواج جویی را قبول می‌کند

وقتی ریچل اما را به دنیا می‌آورد جنیس را می‌بیند که او هم در همان روز فارغ شده. جنیس درباره آینده سؤال می‌کند. این که اگر راس با زن دیگری ازدواج کرد و خانواده خودش را تشکیل داد ریچل باید چکار کند. ریچل هم از این بابت ترسیده وقتی جویی را می‌بیند که زانو زده تصور می‌کند این کارش خواستگاری است. در حقیقت جویی ریچل را دوست دارد، اما ریچل فقط ترسیده و نمی‌خواهد تنها بماند.


2. فیبی و مایک در برف ازدواج می‌کنند

در روز ازدواج مایک و فیبی هیچ چیز طبق اصول پیش نمی‌رود. فیبی که دیگر نگذاشته مونیکا به کارها برسد استرس دارد. بعد کولاک می‌آید و عکاس و گروه در مراسم حاضر نمی‌شوند. فیبی تصمیم دارد مراسم را لغو کند، اما ریچل او را تشویق می‌کند که در برف ازدواج کند. دوستانش تلاش می‌کنند اوضاع را مساعد کنند تا عروسی سر بگیرد. این صحنه ازدواج در برف یکی از صحنه‌های تاثیرگذار سریال “دوستان” است.

همچنین بخوانید: معرفی 25 سریال جذاب و دیدنی شبیه دوستان (Friends)


1. وقتی سریال به پایان می‌رسد

قسمت‌های پایانی سریال پر از صحنه‌های عاطفی است. ریچل می‌خواهد به پاریس برود، و مونیکا و چندلر باید دوقلوهای خود را بزرگ کنند. زندگی همه در حال تغییر است. نه تنها این شش نفر باید با آپارتمان خداحافظی کنند، بلکه طرفداران هم باید با شخصیت‌های محبوبشان خداحافظی کنند. بنابراین در پایان سریال همه شخصیت‌ها خوشحال هستند و فصل پایانی خوب بسته می‌شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم