غم انگیزترین صحنه‌های سریال “آشنایی با مادر” (How I Met Your Mother)

سریال “آشنایی با مادر” به خاطر طنز دلنشین، شخصیت‌های دوست داشتنی و صحنه‌های زیبایش محبوب شد. این سریال دیدنی صحنه‌های ناراحت کننده و تراژیک هم داشت چون تنهایی، جدایی و لحظات سخت زندگی شخصیت‌ها را هم به نمایش می‌گذاشت. در این مقاله تصمیم گرفتیم غم انگیزترین صحنه‌های سریال “آشنایی با مادر” را به طرفداران این سریال معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

هشدار اسپویل*


10. جدایی بارنی از نورا

یکی از صحنه‌های دیدنی سریال که شاید برای تعدادی از طرفداران آن غم انگیز باشد. بعد از این که بارنی با همکار رابین یعنی نورا دو بار بیرون می‌رود، درباره رابطه‌شان با هم حرف می‌زنند. بارنی به دروغ می‌گوید دوست دارد با او بماند اما بعداً به دروغش اعتراف می‌کند. نورا از او جدا می‌شود، اما بارنی بعداً به رستورانی می‌رود که نورا به همراه والدینش آنجاست. با این که بارنی به سراغ نورا می‌رود و از او معذرت خواهی می‌کند، اما انگار حس گناه یا عذاب وجدان باعث می‌شود دوباره از نورا جدا شوند. از قیافه نورا و بارنی معلوم است که هر دو دلشان می‌خواهد بارنی کنار او بماند، اما بارنی جایی در درون خود حس می‌کند از عهده این کار برنمی آید. طرفداران بارنی این صحنه را یکی از صحنه‌های مهم سریال می‌دانند.

همچنین بخوانید: تغییرات جالب شخصیت‌های سریال دوستان (Friends) تا فصل آخر


9. تنهایی تد در “مسافران زمان”

بعضی از طرفداران معتقدند تد در مقایسه با شخصیت‌های دیگر خسته کننده است. چون دائم دنبال پیدا کردن عشق واقعی‌اش است و باید با بدشانسی‌هایش همراه شویم. با این حال، در فصل 8 و قسمت “مسافران زمان” تد و بارنی با نسخه آینده خودشان حرف می‌زدند. نسخه فعلی بارنی به تد می‌گوید این اتفاق واقعی نیست و تد این گفتگو را با خودش دارد. بنابراین فقط دوستانش را تصور می‌کند. همه آنها به فکر بچه‌هایشان هستند و برای ازدواج آنها برنامه ریزی می‌کنند. در حالی که تد هنوز تنهاست.


8. تد و بارنی

سریال “آشنایی با مادر” صحنه‌های رمانتیک زیادی بین شخصیت‌ها خلق می‌کند. مخصوصاً بین تد و بارنی. با این حال در قسمت “کت” از فصل سوم تد به خاطر رابطه بارنی و رابین با بارنی دعوا می‌کند. در حالی که بارنی تلاش می‌کند تد را متقاعد کند. بارنی از این می‌ترسد که تد دیگر با او صمیمی نباشد، در حالی که تد می‌گوید دیگر دوست ندارد با هم دوست باشند. تد برای بچه‌هایش او را عمو بارنی صدا می زند، پس رابطه‌شان درست می‌شود. اما خب ترس و وحشت بارنی از خراب شدن رابطه‌شان یکی از غم انگیزترین صحنه‌های سریال “آشنایی با مادر” را رقم می زند.


7. جدایی استلا از تد

در بیشتر قسمت‌های فصل 3 و 4 شاهد رابطه تد و استلا هستیم و آنها قرار است با هم ازدواج کنند. حین صحبت در این باره بر سر دعوت رابین و شوهر استلا یعنی تونی به مشکل برمی خورند. تد نمی‌تواند دعوت نامه رابن را لغو کند، و تونی را هم به مراسم می‌آورد تا دختر او و استلا یعنی لوسی هم آنجا باشد. استلا ترجیح می‌دهد هر کدام به عشق سابق دیگری بگوید که باید بروند. اما تد پیشنهاد می‌دهد که او با رابین صحبت کند و استلا با تونی. تد که غیر از ازدواج با استلا چیزی نمی‌خواهد در محراب تنها می‌ماند.


6. رفتن لی لی به سان فرانسیسکو

یکی از غم انگیزترین صحنه‌های سریال “آشنایی با مادر” در پایان فصل اول رقم می‌خورد. تد تمام مدت تلاش می‌کند به رابین نزدیک شود و لی لی هم نامزدی‌اش را به هم می زند تا به سان فرانسیسکو برود. وقتی تد به خانه برمی گردد مارشال را می‌بیند که حلقه به دست بیرون ساختمان نشسته. ظاهراً لی لی رفته و مارشال درهم شکسته.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های مشابه شکست خورده (The Defeated) که باید تماشا کنید


5. صحبت رابین با بچه‌های آینده‌اش

عقیم بودن یکی از مسائلی بود که “آشنایی با مادر” هم مثل سریال “دوستان” از صحبت درباره آن ابایی نداشت. در شروع قسمت Symphony of Illumination رابین با بچه‌هایش حرف می زند. در این قسمت رابین تصور می‌کند باردار است، اما او نه تنها باردار نیست، بلکه هرگز بچه دار نمی‌شود. در این قسمت انگار رابین محو شدن بچه‌هایش را می‌بیند و خودش هم به آن‌ها می‌گوید اصلاً آنها را نمی‌خواسته. نمی‌دانیم واقعاً رابین می‌خواست بچه دار شود یا نه، اما همین که دیگر حق انتخاب ندارد به خودی خود ناراحت کننده است.


4. اعتیاد پدر لی لی

یکی از مشکلات مربوط به ارتباط با پدر در سریال به رابطه لی لی با پدرش میکی مربوط است. وقتی لی لی بچه بود پدرش بیشتر به فکر قمار بود تا دخترش. در قسمت Nannies در فصل 8 می‌بینیم که موضوع همیشه اینطور نبود. میکی به عنوان پدری که همیشه در خانه بود، به لی لی وابستگی زیادی داشت. اولین روز مدرسه لی لی که از پدرش جدا شد پدرش آنقدر ناراحت بود که برای سرگرمی برای اولین بار شرط بست. بنابراین در این قسمت شروع عادتی را می‌بینیم که می‌تواند زندگی یک نفر را نابود کند.


3. مرگ مادر

نه فصل طول کشید تا بفهمیم مادر همان تریسی است. او یک شخصیت مسئول و دلنشین بود که مثل هرکس دیگری ایرادهای خود را داشت. بیشتر طرفداران از شخصیت پردازی او راضی بودند و دوست داشتند زندگی او و تد را ببینند. با این حال متوجه می‌شویم که تریسی یکی دو سال بعد از ازدواج بر اثر بیماری درگذشت. این موضوع قلب تد را شکست و طرفداران هم قبل از آشنایی با این شخصیت از او جدا شدند.


2. رویارویی بارنی و پدرش

بارنی توسط مادرش بزرگ شده و وقتی سرانجام پدرش را می‌شناسد صحنه‌های جالبی خلق می‌شود. چون سعی می‌کند پدرش را با تصورات خود یکی کند. در حالی که وقتی پدرش را می‌بیند متوجه می‌شود پدرش یک آدم معمولی است. بنابراین همه رفتارهایش برای توجیه و تصور پدرش به بن بست خورد.

همچنین بخوانید: لیست فیلم‌ها و سریال‌هایی که در شهریورماه 1400 منتظر انتشارشان هستیم


1. مرگ پدر مارشال

سریال “آشنایی با مادر” صحنه‌های عاطفی زیادی دارد و بیشتر آنها به ارتباط والد و فرزندی می‌پردازند. مرگ ماروین پدر مارشال یکی از این صحنه‌هاست. در صحنه مربوط به نمونه باروری مارشال به کلینیک برمی گردد و لی لی را گریان می‌بیند. ظاهراً پدرش بر اثر حمله قلبی مرده. “آلیسون هانیگان” (Alyson Hannigan) و “جیسون سیگل” (Jason Segal) با اجرای زیبای خود شوک و ناراحتی را نشان می‌دهند و این صحنه یکی از غم انگیزترین صحنه‌های سریال است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

                               

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. 20

    شهریور 31, 1400

    !!!!

    پاسخ